Skocz do zawartości
Forum

Rodzinny biznes czy...


Rekomendowane odpowiedzi

... czy może jednak warto pójść swoją drogą?!? Rodzice mają całkiem fajny ośrodek wypoczynkowy nad morzem. Prosperuje to to całkiem nieźle, ale mnie jakoś turystyka nie kręci - mało tego, w ogóle nie mam precyzyjnego pomysłu na siebie.
Przejęcie rodzinnego biznesu to zawsze jakieś koło ratunkowe, ale nie będzie dostępne przez cały czas. Poza tym trzeba się ustatkować i ustabilizować, w takich okolicznościach nie ma innego wyjścia...
A wy jak znaleźliście swoją drogę w życiu zawodowym???

Odnośnik do komentarza

Tak pomyślałem przez weekend - a może ten rodzinny biznes to wcale nie jest taki zły pomysł?!? Skoro interes się rozwija, niedługo przyjazdą nowe domki holenderskie od http://www.holidaysport.pl/ i generalnie są z tego profity, chyba bardziej opłaca się schować ambicje do kieszeni i zapewnić bliskim tak potrzebną stabilizację???
Względem pracy szykuje mi się trochę miłość z rozsądku - da radę coś takiego wytworzyć???

Odnośnik do komentarza

Skoro to rodzinny biznes, to zapewne nie raz rozważaliście opcję zatrudnienia obcokrajowców. Jest to bardzo częsty zabieg stosowany obecnie przez pracodawców. Aby uchronić się przed niepotrzebnymi problemami natury formalnej, warto dowiedzieć się, na jakich warunkach można zatrudniać osoby z zagranicy. Dowiecie się tego, czytając artykuł na tej stronie, link. Warto poświęcić parę minut swojego czasu na zgłębienie tematu, żeby nie musieć później przed nikim się tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza

ja poszedłem swoja drogą i pracuje na swój rachunek, mam mały serwis komputerowy, teraz nawet wprowadziłem nowość i za współpracą z polskimi epłatnościami klienci mogą płacić kartą, idę do przodu na swoim. 

Odnośnik do komentarza

Swego czasu wiele się naczytałam na temat prowadzenia rodzinnych biznesów. Wystarczy spojrzeć na statystyki, bardzo mały procent odnosi sukces. Jednym z głównych powodów jest brak zorganizowania, co jest także bardzo fascynujące. Dlatego często lepszym wyborem na zainwestowanie swojego kapitału będzie chociażby wejście w nieruchmości. Świetnym tego przykładem są apartamenty inwestycyjne [reklama usunięta] umiejscowione w bardzo atrakcyjnych turystycznie miejscach. Nie ma co ukrywać ale przez ostatnie lata bardzo wzrosły standardy przez co turyści chętnie odwiedzają takie miejsca. A dla nas to możliwość stworzenia dodatkowego źródła dochodu i zabezpieczenia się przed galopującą inflacją.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zastanów się w czym jesteś najlepszy, co Cię interesuje.

Być może swoją pasję lub wiedzę jesteś w stanie wykorzystać właśnie w rodzinnym biznesie.

To wspaniała możliwość prowadzenia takiego biznesu, tym bardziej że nad morze kochamy jeździć więc jest plus obłożenia. 

Nie kręci Cię to zupełnie? nie Twoja bajka. Idź w swoją stronę ale nie zapominaj że rodzicom przyda się chociaż raz na jakiś czas pomoc przy prowadzeniu biznesu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...