Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2020®


Rekomendowane odpowiedzi

Magdaa cieszę się, że z Lenką wszystko dobrze:) kilogram, to już wielka dziewczyna:):) ale ma słodkie usteczka na tym zdjęciu! Szkoda tej cukrzycy, a wydawało się, że niewiele przekroczyłaś normy. Ale lekarz Ci wszystko wyjaśni, mam nadzieję, że dieta nie będzie bardzo uciążliwa. Będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie!
Życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku, przede wszystkim szczęśliwego rozwiązania i zdrowych Maluszków!
Niestety nie jestem w stanie odnieść się do Was wszystkich, bo trochę mnie nie było, ale jestem na bieżąco!
Magda super, że z Lenką wszystko dobrze, cudne zdjęcie!

Ta lista to super pomysł :) Ja dostałam cały, wielki wór ciuszków dla dziewczynki, ale jest problem.... dzisiaj na wizycie gin powiedziała, że wygląda na chłopca, mimo, że na poprzedniej była 90% dziewczynka. Jestem trochę podłamana, bardzo chciałam córkę i już się nastawiłam psychicznie... Kocham Je mimo wszystko i najważniejsze żeby było zdrowe, ale wiecie jak jest :/ w każdym razie wszystko jest w porządku i waży już 640g :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Magdaa07 ale słodkie zdjęcie :) i już 1kg Lenka ma, ten czas tak pędzi.. Współczuję tej cukrzycy. Niby trochę przekroczyłaś normę i już cukrzyca :( ale wizyta u diabetologa wszystko Ci wyjaśni. Moja koleżanka jest trochę dalej od nas i ma cukrzycę stwierdzoną, tsh ma podwyższone i anemie.. Więc jest załamana i nie cieszy się ciążą tak jak by tego chciała..

Julka przykro mi z powodu sytuacji z tym badaniem glukozy. Ja robiłam prywatnie i ode mnie żadnego skierowania nie potrzebowali.

Agula czekamy na wieści co u Was słychać :)

Mama88 u mnie też co włączyłam kamerę to mała cisza, a teraz tak często i długo fika że znowu udało mi się ją nagrać. Więc powodzenia :D

Jolaśka ja chodzę do szkoły rodzenia. W pierwszej ciąży nie chodziłam. Teraz chodzę żeby poprostu wyjść do ludzi i mała jak się urodzi to ze względu na to że uczestniczyłam w szkole rodzenia będzie brana bardziej pod uwagę do przyjęcia do żłobka i na tym mi zależy najbardziej bo chciałabym Zosie puścić do żłobka jak skończy rok. Zwyczajnie finansowo nie damy rady gdybym miała siedzieć z drugim dzieckiem też 3 lata w domu zanim pójdzie do przedszkola. Chociaż nie ukrywam dużo mi i Zuzi dało to że byłyśmy przez 3 lata razem w domu :) cieszę się że udało Ci się umówić na to badanie polowkowe.

Halszka, Julka ten brak prywatności w karmieniu piersią to coś strasznego! Ja też pamiętam jak wróciłam z Zuzia ze szpitala, pierwsi goście w domu... Ja siedziałam zestresowana i karmilam małą piersią a teść zamiast mi dać czas żebym skończyła karmić i wtedy bym się przywitała i pokazała małą to zwyczajnie wisiał nade mną i nawet musiał małą pocałować w główkę.. Teraz jestem starsza i będę potrafiła wyznaczyć granice.

A ja dziś byłam u lekarza z Zuzia. Na płucach jest czysta. Wczoraj był lepszy dzień i już nie lapala tak ciężko oddechu a dzisiaj na nowo.... Wywalilismy w sobotę choinkę bo naczytalam się że żywa choinka ma w sobie nawet 55 rodzajów pleśni i że może powodować duszności i kaszel.. Już myślałam że to było to a od dzisiaj znowu to samo... Dostaliśmy jakieś tabletki i do piątku mam obserwować znowu. Inhalacji już robić nie mamy. Zobaczę do piątku jak to będzie wyglądać. Już mam namiar na inną pediatre - pulmonologa więc jak nic się nie poprawi to pójdę prywatnie z Zuzia do niej bo już mam dość. Siedzę i się zamartwiam, jestem jakaś przybita. Wczoraj siedzieliśmy w domu i przez cały dzień spinał mi się brzuch. Wzięłam wczoraj 3x nospe a na noc apap i mi przeszło. Dzisiaj już tak często brzuch się nie spina. Za to mała szaleje tak że brzuch cały lata, Zuzia się śmieje bo dzisiaj co rusz wypychala mi Zosia pępek. Mam nawet filmik ale nie będę Was męczyć :D za dwa tygodnie mam wizytę i już nie mogę się doczekać :) szybko ten czas leci..

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

BlackPanter28 ale numer... Bardzo dobrze wiemy wszystkie że najważniejsze zdrowie, ale hormony robią swoje i stąd Twoje podlamanie. Tym bardziej że powiedziano Ci ze to dziewczynka a dzisiaj prawdopodobnie wyszedł chłopiec. Ja zanim poznałam płeć to po moim wyglądzie, samopoczuciu i ogólnie objawach wszyscy mówili że będzie syn i tak się nastawiam. Na usg jak wyszła córka to trochę się zasmucilam bo byłam nakręcona na synka. Z kolei jak byłam na polowkowych i miałam myśl że jak wyjdzie jednak syn to znowu się podlamie bo już nastawiona na córkę byłam. Na szczęście lekarz potwierdził dziewczynkę więc nie miałam niepotrzebnych huśtawek nastroju z powodu płci. A to cały czas ta sama lekarka u Ciebie? Bo może warto pójść do kogoś innego żeby tylko zobaczyć płeć? :) bo że będzie dziewczynka to w jakim tygodniu Ci powiedziała?

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia kurczę, nieciekawie masz z tymi dolegliwościami Zuzi... :/ oby szybko się wyjaśniło. Tak, u mnie ta sama lekarka. W 18tc mi powiedziała, że dziewczynka. W tym miesiącu idę jeszcze na usg do innej doktorki, bo mi zrobili takie jaja w klinice, gdzie robiłam prenatalne, że szok. Miałam połówkowe na 18 grudnia, ale parę dni wcześniej dowiedziałam się, że nie będę mogła wtedy pójść i zadzwoniłam żeby przełożyli mi termin na po świętach. Babka powiedziała, że ok i w piątek po świętach pojechałam a tu się okazuje, że nie jestem umówiona i mnie nie przyjmą.... no dramat po prostu...

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie i dziewczyny jak ja żałuje, że tak późno zmieniłam tego lekarza :/ Obecny jest super a do tego młody i przystojny :D hehe
Zrobił mi obydwa usg, szyjka 3,5 cm i w końcu mogę odstawić luteinę. Trochę uciążliwe już była ta aplikacja dopochwowa a do tego ciagle wylatywała ze mnie :/ Poprzedni lekarz nie chciał odstawić.
Mała szalała w brzuchu a mimo tego, ja nie czułam jej jakoś specjalnie ale mówił, że łożysko mam z przodu wysoko i to przez to. Płci mi nie potwierdził bo miała nóżki złączone, buźki też nie pokazała wiec nie mam zdjęcia. Waga 1103 g. Wszystko super. Ułożenie główkowe. Po wszystkich wizytach u poprzedniego lekarza nie miałam tylu informacji co u tego :D Jestem bardzo zadowolona i spokojna.
Magda Jednak cukrzyca :/ ale poradzisz sobie z tym na spokojnie.
Nasze dziewczyny rosną praktycznie równo :D
Martyna Dawno Cię tu nie było :)
Przykro mi, że płeć się zmieniła u Ciebie i że się rozczarowałaś ale może jeszcze warto skonsultować to? Ja też cały czas liczę się z tym, że może się coś zmienić bo rożnie to bywa jak zreszta widać na Twoim przykładzie.
A z tymi połówkowymi to trochę niepoważnie z ich strony. Zdążysz zrobić to badanie chociaż?
Klaudia a Ciebie przy tych spięciach boli brzuch? Bo jeśli nie to jest sens brać nospe? Mi też się spina za każdym razem przy chodzeniu ale lekarz mówił, że to normalne na tym etapie. Wystarczy, że się położę na chwile albo usiądę i puszcza.

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Black Panter fajnie, że jesteś;) no to niespodzianka z Twoją dzidzią. Ale jeszcze w zasadzie nie wiadomo na sto procent czy będzie faktycznie chłopak, więc musisz się uzbroić w cierpliwość. Mam nadzieję, że na tych połówkowych się wyjaśni. Najważniejsze, że rośnie zdrowo:)
Agula ale super, że tak dobrze trafiłaś:) cieszę się, że jesteś zadowolona i że z małą w porządku:) też już piękna waga:) a kiedy następna wizyta?
Klaudia zdrówka dla Zuzi, mam nadzieję, że jej się szybko poprawi a Ty nie będziesz musiała się martwić. U nas się chyba katar zaczyna, jeszcze się łudzę, że może przejdzie: ( ale te piątki u nas dalej wychodzą, więc może dlatego.

Odnośnik do komentarza

Black myślałem o Tobie ostatnio, że dawno Cie nie było :) nie trać nadziei.. Ja w 13tc usłyszałam, że może dziewczynka będzie, tak po wzgorku wnioskować, w 17, nie chciało się pokazać i powiedział, że z tego co mu minęło widzi chłopca, w 21 Tc wcale ssie nie pokazało aż w końcu Teraz widać było piękna dziewczynkę :) co by nie było na pewno pokochasz tak samo, więc spokojnie :)
Agula super, że zadowolona jesteś :) moja szyjka trochę za krótka ale narazie nie kazał nic brać.. Mi też brzuch się spina ale nie boli, zaczęłam brać magnez do 3 tabletek dziennie...
Klaudia współczuję przebojów z Zuzia... Moje ostatnio tak chorowały ( w sumie to córka) 6 lat temu.....az się boję co to będzie...
Magda nie martw się... Jeszcze 3 Msc zostały :)
Moje dziecko daje teraz popis... Cały brzuszek aż chodzi...
Uciekam się położyć... Miłej nocy

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

BlackPanter28 no to mam nadzieję że na tych polowkowych już dowiesz się na 100 % kto mieszka w brzuszku.

Agula wczoraj był dziwny dzień ogólnie z tymi spieciami. Naczytalam się że maksymalnie może być ich 12 w ciągu doby a ja co pół godziny miałam jakieś spiecie a leżałam praktycznie cały dzień i nic nie robiłam. Wieczorem bolał mnie brzuch jak na okres i nie mogłam sobie znaleźć pozycji do spania więc wzięłam ten apap i nospe na noc i mi puściło w końcu. Dzisiaj się spina ale raz na jakiś czas i dzisiaj nic nie brałam. Spiecie trwa maksymalnie 1min i puszcza, wiem że to normalne na tym etapie ale wczoraj to było przegięcie, wystraszylam się.Jesteś w stanie mniej więcej powiedzieć ile masz tych spięć? Cieszę się z Twojej wizyty :) super że trafiłaś na lekarza który Ci przypasował. Mój też jest młody i przystojny :D ciekawe czemu poprzedni lekarz nie chciał Ci tej luteiny odstawić. Szyjka 3,5cm to dobra długość. Moja ma 3,3cm i teraz lekarz co wizytę będzie sprawdzał. No i mamy kolejny 1kg na forum :) gratuluję!

Teska dla Was w takim razie też zdrówka! Ja już mam dość.. Człowiek myślał że jest lepiej bo wczoraj tak było a dzisiaj znowu co rusz ten oddech. Już głupia jestem o co chodzi :/

Mama88 jestem załamana. Ogólnie ona niby chora nie jest, nie zaraża i może chodzić do zerówki lekarka powiedziała. A jednak coś jest nie tak z tym oddechem :/ taka niewiedza dobija. U mnie też Zosia właśnie zaczęła fikac. Lubię leżeć i patrzeć jak faluje brzuszek :)

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, gratuluje wizyt! Agula89, no nareszcie ;) A jednak jest pare informacji, ktore daje tylko usg. Ciesze sie, ze jesteś zadowolona.
Klaudia, kurcze.. Mialam nadzieje, ze po tej ostatniej wizycie bedzie juz lepiej :( mam nadzieje, ze dostaniecie wreszcie prawidlowa diagnoze.
Magda.a wspolczuje tej cukrzycy :( u mnie badanie juz we czwartek. Trzymaj diete i dbaj o siebie! To tylko trzy miesiace.
Black Panther, no to gratuluje chlopca (na 90% ;)). Wiem, ze mozesz byc teraz rozczarowana, ale synkowie sa super :*
Jolaska, szkola rodzenia jest dobrym pomyslem. Jak mozesz, to zabieraj ze soba partnera.
Wczoraj wieczorem wrocilismy z gor. Bylo cudownie. Wczoraj wdrapalismy sie wyzej niz planowalismy, ale mimo dzisiejszych zakwasow wszedzie :P, bylo warto. Bardzo mi brakuje prawdziwej zimy.

monthly_2020_01/kwietnioweczki-2020_81747.jpg

monthly_2020_01/kwietnioweczki-2020_81748.jpg

Odnośnik do komentarza

Black Panter czasami nie wiadomo do końca ;) we Wrześniu znajomej miał urodzić się wnuczek, mówili, że na 100% bedzie chłopak aż do ostatnich chwil a na świat przyszła jednak Nadia. A co do lekarzy to się nie przejmuj, też miałam przeboje...
Magda07 prześliczna córeczka!
Agula fajnie, że trafiłaś na konkretnego lekarza :-)
Halszka fajne zdjęcia! Przepiękne widoki! U nas śniegu nie ma, ale mi jako kierowcy go nie brakuje :D niestety, ale do szkoły rodzenia będę chodziła głównie sama, bo ciężko będzie zgrać męża pracę z godzinami zajęć a na dodatek bede uczęszczała do niej w innym mieście, to juz w ogóle marne szanse, żeby On tam dojeżdzał.
Klaudia i Teska zdrowia dla Waszych pochiech i dla Was!
Też ostatnio zaczęłam brac magnez, ze wzgledu na kłucie po prawej stronie na wysokości pępka. Mój organizm nie toleruje Nospy, więc lekarz polecil MagneB6.
Bierzecie jakieś zestawy witamin typu pregna, duphavit, mama plus itp.?
Ech, nie mogę sobie znaleźć miejsca.

Odnośnik do komentarza

Klaudia cieżko mi powiedzieć bo nie przywiązywałam do tego aż takiej uwagi. Ale przy każdym wstaniu i przemieszczaniu się brzuch twardnieje. Nie boli mnie wiec nie panikuje. Poza tym nie wiem czy mój twardy brzuch = spięcie o którym piszesz ;)
No powiem Ci, że byłam w szoku jak lekarz powiedział, że malutka ma ponad kg już :D Na ostatnim usg połówkowym miała 413g :) wiec pewnie dlatego szok.
Mam nadzieje, że z Zuzia coś się wyjaśni. Mojej siostry synek miał problem z bezdechem przez przerośnięty trzeci migdał. Wycięli i jest spokój :)
Halszka Ale zazdroszczę tych gór! Ostatnio mam wielka ochotę właśnie pojechać w góry ale w tym roku musimy odpuścić niestety :/
Jolaśka ja biorę Omega Med Optima Forte (Witaminy + kwasy omega) i osobno teraz ten magnez.

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Halszka pięknie :) zazdroszczę Ci sił na to wszystko...
Jolaska ja biorę mama dha premium i magne b6, do tego cyklo 3 fort, że względu na moje żylaki.. Ale odpukać od świąt jest super... Nogi sine ale nie bolą :)
Co do spiec brzucha, to u mnie kilka razy dziennie się spina ale często mała się wypycha i też mam wrażenie skurczu...
U nas znowu słoneczko... W ogóle jakoś ciepło... Posprzatalam już cały dom i chyba okna umyje póki pogoda..
Trzeba zrobić aktualizacje brzuszków :) mój się bujnal w ostatnim czasie :)

Ciepłego dzionka dziewczyny :)

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Ech Dziewczyny, u nas dziś praktycznie nieprzespana noc :(:( oczywiście katar:( czuję się jak przejechana przez walec: ( miałam iść na badania, ale po pierwsze ciężko z wstaniem rano, a po drugie wyczytałam, że nieprzespana noc może zaburzyć poziom cukru we krwi, więc wolałam się wstrzymać. Może jutro się uda.
Mnie brzuch się też sobą kilka razy na dzień. Wygląda to tak, jak opisuje Agula, brzuch twardnieje na kilka chwil, a potem odpuszcza. Czasem czuję, że to po prostu Emi się wypycha, ale wtedy jest twardy tylko z jednej strony, a czasem to ewidentnie macica.
Jolaśka ja biorę te same witaminy co Agula.
Halszka przepiękne widoki:) aż sama mam ochotę na taką zimę:)
Mama88 u mnie też piękne słońce, ale moje okna zarastają brudem, nie mam weny na mycie :)

Odnośnik do komentarza

Halszka ja widzę 135 stron. Ogólnie zupełnie inaczej teraz jest, trzeba się przyzwyczaić na nowo. Nie mogę się odnaleźć 😑 ale emotikony są w końcu. I fajne jest to, że można włączyć na dole powiadomienie o odpowiedziach. 
Halszka a Ty jesteś zalogowana? Bo pokazuje Cię jako gość. 

Teska współczuje nieprzespanej nocy. Oby szybko synkowi przeszło. 
Widzę, że bierzesz takie witaminy jak ja. Czy Ty też masz taka okropna zgagę po tych kwasach omega? Ja wcześniej nie miałam tak a teraz ewidentnie bo wzięciu tabletek meczy mnie okropna zgaga 😕

Też bierzesz 3xomega? Kupujesz sobie to większe opakowanie? Ogólnie te witaminy do najtańszych nie należą ale miały najlepsza opinie na „pan tabletka”. 

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Wiecie, trochę też zrobiło to, że akurat dzień przed tą niespodzianką dostałam mnóstwo ciuszków dla dziewczynki, a takich neutralnych z tego było tylko kilka, ale przespałam się z tą myślą i po prostu grzecznie poczekam, co ma być to będzie, albo Mała Księżniczka albo Mały Superbohater 😄

A co do forum to to jest dramat... nie podoba mi się za cholerę, nie mogę się odnaleźć, nie jest takie czytelne jak tamto i po prostu jedno wielkie g... ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

O rany, też nie mogę się przyzwyczaić do tego forum, też mam wrażenie że jest mniej przejrzyste:/ ale może to po prostu kwestia zmiany. 

Halszka chyba się na początku nie załadowało całe, teraz już powinnaś wiedzieć cały wątek. 

Agula jeśli chodzi o zgagę, to mnie na szczęście omija. Cena faktycznie jest dość wysoka, ale tak jak mówisz, przekonał mnie skład. Ja zamawiam przez neta, nie pamiętam teraz ile płaciłam, jak wróci mąż to go spytam, bo on robił zamówienie;)

Black Panter dokładnie, myślę że się te ciuszki nałożyły i przez to Twoje przybicie. Ale zobaczysz, że niezależnie od płci zwariujecie na jego punkcie:) a kiedy masz następna wizytę? 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie Martyna nie masz wpływu na płeć a czy chłopiec czy dziewczynka, kochać będziesz tak samo 😉 Ja też dostałam same dziewczęce ubranka i jakby teraz okazało się, że chłopiec to nie mam nic 😄 

Pod koniec miesiąca będę miała jeszcze to trzecie usg 28-32tc i wtedy zobaczymy czy nic nie urosło miedzy nóżkami 🙂 

Teska ja zawsze na ceneo szukam najtańszej opcji i ostatnio udawało się kupić nawet w fajnej cenie a teraz same witaminy 65 zł plus przesyłka.

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Oh widzę, ze nie tylko mi nie podoba sie forum. Najbardziej brakuje mi podgladu na dole ostatnich wiadomości. Bo tak moglam przy pisaniu zobaczyć komu jeszcze odpisać a nie przewijać cala stronę. 🙄 I jeszcze tak ciężko sie je jakoś czyta. 

Martyna a od kiedy masz zwiększoną dawke? Bo jesli to pierwsze przyjęcia nie ma szans by juz tsh spadło za nisko. Może po prostu źle sie czujesz tak po prostu. A co do płci z synka tez bedziesz zadowolona na 100% ale rozumiem rozczarowanie bo sama bym na pewno ryczala gdyby teraz Lenka okazala się być jednak Olkiem 😂 Ale teraz na USG w 100% sama zobaczyłam co ma między nóżkami 😍 Plus lekarz kolejny raz potwierdził płeć.

Agula ja to zgage mam szczerze non stop. I po wszystkim i po niczym. Juz po prostu kupiłam tabletki i jak nie daję rady to się ratuje bo inaczej sie juz nie da. A z witamin biore Prenatal duo. Ostanio na jakiejś internetowej aptece udalo mi sie kupic je ponizej 30 zl za opakowanie. Wiec kupilam juz zapas do konca ciąży bo tak to kolo 50 zl płaciłam. A co do problemów z tabletkami to ja mialam miesiac ze mialam odruch wymiotny przy tabletkach. Ale przeszlo. I uwierz mi jak zepnie Ci się brzuch bedziesz wiedziała, ze to to. Mi też wydawało sie, że mam często twardy brzuch i juz się martwiłam, az kiedys spiął sie na prawde. Jest roznica. 

Nie odpiszę kochane każdej bo za duzo tego. Pochwalę się tylko, ze dzis moja koleżanka urodziła córeczkę. Ale nameczyla sie. Ponad 30 h skurczy bez rozwarcia, potem oxy 3 godziny porodu i w koncu cesarka... Aż przeraża mnie taka wizja. 

 

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...