Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2020®


Rekomendowane odpowiedzi

Teska ja korzystalam z regulowanego nosidla kavki multi age. Jest super, bardzo polecam, ale ono nadaje sie dla troche wiekszych dzieci. Wczesniej mielismy nosidlo free-to-grown tuli. W Austrii nie ma tak radykalnego podejscia jak na polskich grupach chustowych i nie koniecznie czeka sie z nosidlem az do momentu, kiedy dziecko usiadzie. Ale szczerze mowiac z tuli przed 6 miesiacem, mimo ze byla dopasowana do dziecka przez doratczynie, korzystalam bardzo sporadycznie, bo jesli dziecko nie ma jeszcze porzadnego napiecia, to jednak w nosidle pozycja jest gorsza. Szczegolnie jak zasnie... Ale jesli dziecko juz jest wieksze, to jednak w nosidle jest wygodniej :)

Sylwia, gratuluje pozytywnej wizyty!

Odnośnik do komentarza

Hej kobitki muszę się pochwalic że dziś mój narzeczony wreszcie poczuł kopniaka solidnego od naszej córeczki 17+7 tc, tak na to czekał i się wreszcie doczekał, bidok codziennie mówił do brzuszka że chce poczuć Ruchy małej heheh tłumacze mu ze jeszcze niedługi będzie nie tylko czuł ale i widział, a wy jak, czujecie coś bo ja dziś dostałam solidne kopniaki

Odnośnik do komentarza

Teska najlepiej pójść w sensoplastyke.. Bałagan okrutny ale zabawa przednia i sporo można wypracować.. Kończę Logopedie i chce jeszcze integrację sensoryczna zrobić, tyle fajnych rzeczy można robić z maluchami, że szok

Magda ja od ponad roku czekam na pozwolenie na rozbudowę.. Mieszkam u siebie od 19 lat a jeszcze nie mam nr nadanego.. Przez 6 lat z sąsiadem walczyliśmy... A kupiliśmy budynek do remontu, już istniejący.. Ale a to mu ocieplenie nie odpowiadało, płot, który już tam stał od 30 lat.. A to okno na jego pole.. Zaznaczę, że sąsiaduje y z jego gołym polem on mieszka na przeciwko 1
00m od naszego budynku... Masakra
Jaga ja czasem mam wrażenie, że czuję ale sporadycznie bardzo
.. I nie ma szans żeby ktoś inny wyczuł ruchy poza mną.. To trzecie dziecko i myślałam, że szybciej poczuje... Ale za 2, 3 tyg to już na pewno się rozkreci

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Halszka dziękuję Ci bardzo, jesteś moim guru:):) chyba tak zrobię, że na początek kupię chustę (może uda mi się jakaś używana dostać), a potem nosidło.
Mama88 ja pracuję z dzieciakami z niepełnosprawnością, więc tam praca w głównej części opiera się na SI właśnie. Też bardzo lubię tego typu zajęcia, szkoda że studia są takie drogie. Poszperam i mam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś ciekawego:)
Nika ja też uwielbiam takie wyjścia, nieźle ladują baterie:) chyba choć teraz nie mam za wiele okazji fo nich;) jak tam wstałaś na zajęcia?:)
Agula miłego weekendu z rodzinką, jak będziesz mieć chwilę to skrobnij coś:)

Odnośnik do komentarza

Halszka faktycznie, zupełnie zapomniałam o Twojej propozycji:):) może faktycznie mogłabys mnie poratować, jeśli to dla Ciebie nie jest problem :) tak, my święta spędzamy w Krakowie:)
Nika odpoczywaj, mam nadzieję, że jednak humor się poprawi:)

My do południa w domu, robimy porządki:) a po południu mamy zaplanowane zakupy:)

Odnośnik do komentarza

Halszka nazwisko kojarzę... Świetne są te zajęcia...
Teska rzeczywiście drogi jest ten kierunek, kursy jeszcze droższe.. Ja chcę zobaczyć jak to będzie z nauką przez Edusfere... Zajęcia online a na zajęcia praktyczne trzeba jeździć... Cenowo nie pamiętam jak to wyglądało aleokolo 400zl/msc chyba... Podobno na dyplomie nie ma wzmianki o sposobie nauki... Nie chcę być terapeuta SI a logopeda.. I z doświadczenia wiem, że wiedza z zakresu SI ułatwi mi pracę..
Nika humor pewnie z pogodą związany... U mnie ponuro... Czekam już na ten śnieg, przynajmniej przyjemniej będzie za oknem..

Kurcze, brat podrzuci mi nad ranem swojego malucha 3msc, jadą nad morze.. Taki spontan.. I powiem wam, że mam lekkiego "stresa" ... Ostatni raz opiekowałam się niemowlakiem 2 lata temu i to 7miesiecznym......
Trzymajcie za mnie kciuki :)

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Nika ja tez mam spadek formy ewidentnie dopadła mnie jesienna chandra. A co tam słychać. Upiekliśmy dziś ziemniaki takie z mundurkach do maselka i soli. Byla to jedna z najlepszych rzeczy jakie ostatnio jadlam. Plus zrobilam znowu ciacho Pania Walewską bo jutro mamy gosci na kawe. Ale jak nie przejdzie mi moje przybicie to bedzie mnie pewnie ich wizyta tylko męczyła.
Wiec w sumie zrobiłam sporo ale nastrój mam taki ze płacz na wierzchu. A niby hormony powinny sie juz ustabilizować.
Wgl czytalam sobie na aplikacji ze maleństwo w 19 tyg bedzie mialo juz ok 25cm długości. Szok a co dopiero człowiek sie cieszyl z pierwszych 4 mm

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Magdaaaa07 tez myślałam, że hormony teraz juz przestaną dawać czadu, w 1 trymestrze bylam nerwowa i wybuchowa, teraz za to jestem płaczliwa strasznie, wszystkim sie przejmuje a jak juz nie mam czym to wręcz sama sobie wymyślam problem... Ja mialam dziś robić ciasto, kupiłam składniki, ale doła mam takiego że sił brak wręcz. No czas leci strasznie, samo to jak na usg w trakcie wizyty widze jak dzidzia sie zmienia, jak jest coraz większa, cos pięknego:-)
Obysmy jutro miały lepszy dzień:-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja ostatnio się naczytalam o połogu i jak sobie przypomne ten stan to zaczynam się bać. Po obu ciazach na 3 dzień plakalam a przy ostatniej to aż wręcz z nerwów musieli interniste wołać i robić mi EKG. W końcu dali mi relanium wzięli córkę na noc do siebie, przespalam pol dnia i cala noc a na drugi dzień wszystko przeszło i ciśnienie i opuchlizna no i emocje się wyciszyly. Bo naczytalam się o śmierci dzieci lub matek z nadcisnieniem w ciąży i lezalam juz 3 tyg w szpitalu wiec dostawalam bzika. Trochę mi wstyd jak sobie to przypomne ale no cóż pewnie nie ja jedna.

https://www.suwaczek.pl/cache/4aae7f6b34.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)
Black Panter u mnie jeśli chodzi o samopoczucie, to całkiem nieźle, mimo że pobudka o 6.30, a pogoda naprawdę kiepska. A jak u Ciebie?
Aneczka89 połóg niestety nie należy do niczego przyjemnego:( jeszcze jak miałaś ciężkie doświadczenia, to wcale się nie dziwię, że się obawiasz. Mam nadzieję, że tym razem jednak będzie lepiej.
Magdaa jak się dziś czujesz?
Halszka dzięki Kochana:)

Odnośnik do komentarza

Hej nawet nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie.
Niestety nie byłam w stanie się wcześniej odzywać, tak męczyły mnie mdłości i wymioty. Patrzenie w ekran tylko pogarszało sprawę.
U nas ok niedługo minie połowa, czuję ruchy i to mnie bardzo uspokaja.
Dalej się boję że coś złego się stanie ale po poprzednich poronieniach już chyba tak zostanie.
Starszaki są wniebowzięte że będzie młodsze rodzeństwo.
Większość znajomych też oczywiście wie i dziwią się jak mogliśmy zdecydować się na czwarte. Hehe.

Co do wózka chce taki 2 w 1 fotelik dobry osobno.

Brzuch też mi się stawia, biorę buscopan. I mam się oszczędzać, muszę nogi zacisnąć do min 32 tc. Oszczędzanie się przy trójce dzieci i dwóch psach w tym jednych goldenie 40 kg jest ciężkie. Mąż pomaga dużo, no ale wiadomo to facet.

Nie dam rady odpisać każdej.

Dobrej niedzieli wam życzę.

https://www.suwaczek.pl/cache/3c0150a14b.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
My właśnie w drodze do domu od teściowej. Jesteśmy jeszcze dzisiaj zaproszeni do mojej siostry na kolacje wiec lecimy do domu tylko się rozpakować.
Weekend zleciał. Jedna nockę miałam kiepska bo bardzo bolała mnie znowu ta kość ogonowa i każde przewrócenie w nocy powodowało ból :/ Moja teściowa zapisała się do szkoły na masaż i dzisiaj nauczycielka pokazała jej jakie mam ćwiczenia wykonywać żeby odciążyć ten odcinek wiec będę działać :)
We wtorek wizyta i mam nadzieje, że zobaczę maluszka na usg bo jak nie to zmieniam lekarza. Wczoraj wieczorem chyba czułam lekkie ruchy ale nadal nie wiem czy to to :/
Samopoczucie mam dobre ogólnie, u mnie hormony chyba tak nie buzują :D Zauważyłam w tym tygodniu, że włosy mi mniej wypadają a miałam z tym problem, sporo mi leciało.
Tyle u mnie ;)
Miłej reszty niedzieli ☺️

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Momof witaj! Pewnie, że pamiętam, od razu jak zobaczyłam nick, to pomyślałam, że znajomy:) rozumiem, że już czujesz się lepiej? Fajnie, że się odezwałaś:) super, że dzieciaki tak pozytywnie zareagowały, może będziesz mieć małych pomocników;) wieczorem dopiszę Cię do naszej listy, podaj jeszcze tylko termin najbliższej wizyty i przewidywany porodu:)
Agula to weekend bardzo towarzyski u Ciebie:) wtorek już tuż tuż, zdecydowanie tym razem powinien zrobić usg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...