Skocz do zawartości
Forum

Słaba 2 kreska test ciążowy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Miesiączki mam raczej nieregularne, zazwyczaj okres przychodzi kilka dni przed lub po od tego zaplanowanego przez kalendarzyk. Obecnie okres mi się spóźnia 4 dzień, ale nie mam żadnych objawów ciążowych (może poza bolącymi sutkami, ale to może tez zwiastować zbliżający się okres). Zrobiłam jednak test ciążowy. Przez 1 min była tylko 1 kreska, potem zaczela pojawiać się jednak słabo widoczna 2 (jak na zaliczonym zdjęciu). Czy to może oznaczać ciąże? Czy dobrze byłoby zrobić za 2 dni kolejny test? Co jeśli na kolejnym teście znów będzie tak słabo widoczna kreska?

Odnośnik do komentarza

Blb1256, mój pierwszy test z II kreską w dniu "nie"spodziewanej miesiączki był tak słaby, że nie dało się tej drugiej widocznej linii uchwycić nawet na zdjęciu. Tutaj już widać wyraźnie, więc beta będzie ok. 20-30.
Teraz ponawianie sikanych testów niewiele Ci powie, a tylko możesz być rozczarowana, że tak powoli się przyciemnia.
Zrób najlepiej test z krwi - beta hcg (nie trzeba być na czczo) dwa razy w odstępie 48h i jak przyrost będzie na tym etapie dwukrotny to możesz mieć dużą pewność, że ciąża rozwija się prawidłowo i tam gdzie trzeba.
Jak pobolewa Cię brzuch a nie sprawdzałaś progesteronu II fazie cyklu to zbadaj przed wizytą u lekarza poziom tego hormonu, bo jak jest poniżej 21 to trzeba suplementować.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Jak masz nieregularne miesiączki to ma duży sens zbadanie progesteronu - to właśnie zaburzenia hormonalne wpływają na cykl, a zaniżony progesteron jest często przyczyną plamień w ciąży (nawet poronieñ).
Za beta hcg płaci się ok. 25-40 zł w zależności od labo, za progesteron 25-30. Ale od lekarza też dostaniesz skierowanie za darmo tylko, że na tym etapie odradzam lekarza. Na pewno na tym etapie na usg nic nie zobaczycie, a tylko może Cię niepotrzebnie gdzieś ucisnąć i narobić problemu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...