Skocz do zawartości
Forum

Budowa domu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pytanie do mam które były w ciąży lub miały małe dziecko w trakcie budowy domu. Jaki moment jest najlepszy na rozpoczęcie działań? Wiecie, chodzi o to, że trzeba na bieżąco doglądać robotników, żeby instalacje teletechniczne szły dobrze, a ściany stały prosto :D i nie wiem, czy w zaawansowanej ciąży czy z maluchem u boku będę w stanie to robić. Mąż często wyjeżdża służbowo, więc nie zawsze może mnie wyręczyć. Poradźcie coś z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja mam małe dzieci i mamy budowę na głowie, mąż za granicą na co dzień przyjeżdża raz na miesiąc i jak już jest to tylko na budowie przesiaduje bo tłumaczy że musi pilnować a to musi to tamto i ja sama z dziecmi albo mama moja pomaga i tato ale przecież to też jego obowiązek pomagać mi nie tylko budowa jest ważna zwłaszcza jak dziekco mam teraz chore 40 stopni gorączki i podejrzenie ospy albo alergii na antybiotyk. Także ciężko pilnować budowy mając małe dzieci

Odnośnik do komentarza

Ciężko zwłaszcza będąc samemu... też swoje przeżyłam pod tym względem. Mąż ciągle w rozjazdach, ja biegająca na spacerach z niemowlakiem na budowę, obolała jeszcze po porodzie, w dodatku synek też cały czas chorował. Teraz już na szczęście mieszkamy w domu ale planujemy zrobić sobie ogród zimowy. Męża nadal więcej nie ma niż jest no i to ja będę musiała pewnie doglądać roboty, znow :/

Odnośnik do komentarza

Budowa domu to z jednej strony przyjemna sprawa, bo budujemy swoje gniazdko, ale z drugiej wiele zamieszania i spraw do dopilnowania. Każdy, najmniejszy szczegół, musi być zapięty na ostatni guzik. Nie wiem na jakim etapie jesteście, ale jeśli jeszcze nie pomyśleliście o odpowiednim oznaczeniu drogowym, informującym o robotach budowlanych to zobacz więcej na stronie tekstowy.net. Tam znajdują się cenne wskazówki dotyczące oznakowania oraz firmy, która się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza

A skąd jesteś? Mogę tylko polecić architekta, który budował mój dom. Projekt i wybór ekipy to połowa sukcesu, równie ważna jest wizja Twojego domu. Od początku z mężem trzymaliśmy się koncepcji domu inteligentnego, sama chciałam zainstalować w domu wentylację i tak też zrobiłam. Właśnie jestem po pierwszym czyszczeniu, co niestety wypadło w dobie pandemii. Na całe szczęście ten artykuł: http://przyjaznybiling.pl/czyszczenie-wentylacji-w-czasie-koronawirusa/ bardzo mi pomógł, wyjaśnił na czym to będzie polegać. 

Edytowane przez ukol
Odnośnik do komentarza
Gość MarekWiór

Budowa domu to z pewnością wielkie wyzwanie. W dzisiejszych czasach trzeba mądrze wybierać w kwestii doboru materiałów oraz samej ekipy. Poczytajcie zresztą w sieci jakie niespodzianki mogą was czekać gdy zdecydujecie się na oszczędności w tym zakresie. Lepiej jest przysłowiowo dmuchać na zimne niż być rozczarowanym. Kolejnym ważnym aspektem jest obniżanie kosztów stałych. Od dobrych kilku lat najlepszą inwestycją w tym zakresie jest montaż paneli fotowoltaicznych, które pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd do minimum. Przez ten czas został poczyniony duży postęp technologiczny, mający wpływ na jakość oraz ich wydajność. Dodatkowo możemy liczyć na takie programy jak fotowoltaika dofinansowanie [reklama usunięta] oferowane przez rząd. W perspektywie długoterminowej skorzystanie pozwala na znaczne skrócenie spłaty inwestycji. Oczywiście będzie to zależne od wielkości instalacji oraz poniesionych kosztów.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Z doświadczenia polecam elewację z klinkieru, to materiał, któremu nie straszna żadna pogoda i który nie zniszczy się tak łatwo. Więc elewacja będzie na naprawdę długo.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Fotowoltaika jest rzeczywiście dobra. Dzięki temu można oszczędzić sporo pieniędzy. Ale też z drugiej strony nie jest tak, że się w ogóle nic nie płaci. Tauron co rok podnosi opłaty (zresztą chyba każdy podmiot z tej branży) i nawet opłaty handlowe, dystrybucyjne to teraz kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Także nie jest tak, że jak ktoś ma panele, to w ogóle nie płaci rachunków.

Edytowane przez zenuaja
Odnośnik do komentarza
Gość Aneta1981

Zgadzam się z tym co napisali poprzednicy w 100%. Wybudowanie własnego domu to marzenie każdego z nas. Najważniejsze w tym wszystkim jest to jakie mamy potrzeby oraz oczekiwania. W internecie znajdziemy wiele porad na temat tego czym się kierować przy wyborze jednak dość często są zbyt ogólnikowe. Podstawowym pytaniem jakie trzeba sobie zadać to czy chcemy podążać za trendami, nawołującymi do budowy domu ponad swoje potrzeby? Moim zdaniem to trochę błędne podejście ponieważ generujemy sobie w ten sposób niepotrzebne koszta. Mogą być one związane także z ogrzewaniem o jakim często zapominamy w kontekście wyboru odpowiedniej termoizolacji. Na dobrą sprawę to od strony technicznej kluczowa jest izolacja pionowa fundamentów  [reklama usunięta]. Zdecydowanie się na wysokiej jakości materiały da nam gwarancję komfortu cieplnego, który będziemy sobie bardzo cenić w przyszłości.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Sporo osób w moim otoczeniu się buduje. A niektórzy kupują dom, by mieć odpoczynek i niczym się nie przejmować. Ja już na malowanie elewacji [reklama usunięta] zerkam i mam nadzieję, że uda mi się ogólnie sporo na ten temat się dowiedzieć, zanim się to wszystko zacznie. Mam taką nadzieję,

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja też się zastanawiam nad budową ceny mieszkań w okolicy powodują u mnie ból głowy. Rozważam od razu zainwestowanie w pompy ciepła i fotowoltaikę, żeby obniżyć koszty. Może macie jakieś doświadczenia z tym typem ogrzewania [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

A jak urządzacie swój dom, aby nabrał nowoczesnego stylu? Ja zastanawiam się nad zakupem profili led wpuszczanych. Profil led wpuszcany to element oświetlenia. Można nim oświetlić meble lub ściany. Znalazłam takie profile na stronie internetowej [reklama usunięta] i zastanawiam się nad ich zakupem. Myślę, że to fajny i niedrogi sposób na odświeżenie i urządzenie domu w bardziej modernistyczny sposób. No a Wy co osądzicie o takim rozwiązaniu? Podoba Wam się takie coś?

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jestem na etapie szukania odpowiednich szalunków stropowych  [reklama usunięta]. Szalunki stropowe to inaczej deskowanie stropowe. Dzięki nim możemy budować poziome elementy betonowe, czyli stropy. Są niezbędne na wielu budowach, chociaż w pierwszym momencie myślimy o materiałach takich jak beton, cegły, pustaki itp. Jednak ich jakość i wykonanie jest równie istotne, a bez nich nie jesteśmy w stanie wybudować żadnego piętrowego budynku. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

dom skrojony na potrzeby jego mieszkańców to zadanie dla dobrego architekta. Sprawa o której rzadko kto myśli to miejsce na saunę. Już na etapie projektu warto wziąć ją pod uwagę bo to inwestycja w zdrowie całej rodziny. Jestem wdzięczna swojemu architektowi, że nas namówił na saunę [reklama usunięta]. Wbrew pozorem sauna do nie jest jakiś wielki koszt a korzyści ogromne.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Najszybciej i najtaniej będzie przejrzeć projekty domów [reklama usunięta] dostępne w biurze projektowym [reklama usunięta]. Jakby robić indywidualny projekt to wyjdzie dużo drożej, a uważam że te pieniądze lepiej przeznaczyć np. na wykończenie.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

zgadzam się, teraz domy pasywne, energooszczędne są bardzo popularne, w końcu wykorzystanie nowoczesnych materiałów sprawia, że nie tylko dbamy o środowisko, ale też nie będziemy mieli np. strat ciepła w domu 🙂 warto też wykorzystać takie produkty jak pompa ciepła, imitacja deski elewacyjnej  [reklama usunięta] , czy oczyszczacze powietrza 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja korzystałam z projektu gotowego, który był nieco modyfikowany do moich potrzeb. Zrobienie projektu od podstaw przez architekta jest dość drogie. Trzeba wybrać jaki ma być strop - strop ceram  [reklama usunięta], strop fert, strop ackermana; z czego ściany; jaki dach; przeliczyć obciążenia itd... No i to kosztuje. Projektów gotowych jest mnóstwo i z pewnością coś znajdziesz.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Telimena

Za gotowy projekt zapłacisz 3-4 tysiące. Jeśli będziesz chciala coś zmienić, to adaptacja wyniesie drugie tyle. Natomiast projekt indywidualny to obecnie koszt rzędu 15-20 tysięcy złotych. Pomyśl czy cię na to stać zważywszy, że ceny materiałów budowlanych i usług poszly mocno do góry. Moim zdaniem ważniejsze jest znalezienie rzetelnej firmy budowlanej, a o to obecnie ciężko, bo niestety na rynku jest dużo papraków.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...