Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Justys 28- Część. Dzięki za szczegółowy opis o sobie. Witaj wśród ciężarnych.
Nie wiem na czym polega zabieg który przeszłaś i nie znam nikogo kto by miał ale dobrze że po tym zabiegu mogłaś zajść w ciążę. Gratuluję. Zdjęcie ładne. Brzuszek też. :)
Zrobiłam gołąbki. Ha!! Jutro zrobię bigos bo miałam ogromną kapustę i środka dużo zostało. Nie może się zmarnować. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Hej w nowym dniu :)
Nic wczoraj nie pisałam wieczorkiem, przepraszam :D wróciłam do domku koło 20 zjadłam kolację i padłam. Te drugie zmiany mnie wykańczają..
Wiolinka u mnie nic takiego się nie pojawiło. W zasadzie się kładę chwila i śpię. Może są jakieś ziołowe tabsy które można brać :)
Eewelinka też miałam wczoraj gastro, aż się zdziwiłam. Do zjadłam coś w pracy to zaraz miałam ochotę na coś jeszcze. Śmieszna odmiana po okresie niejadka.
Justys witaj i fajnie że się odezwałaś :) im nas więcej tym weselej! Brzusio śliczny, taki już typowo ciążowy i fasolka też jak najbardziej. Dobrze że udało Ci się zrobić kontrolne USG bo czekać tam tak długo to dramat :)
Magdalena ja bym w sumie mogła pójść na L4.. ale co będę robić ?!;D popracuje chociaż do listopada może. Jak dam radę :)

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja z rana.
wiolinka co do spania to mi nocne czuwanie przeszło ale dzisiaj się np obudziłam o 3 i z godzinę bladzilam myślami ale o 5 już budzik mnie obudził jak mój do pracy wstawal. Może postaraj się po pracy nie kłaść spać. Jakoś się przemecz i połóż spać np o 21. Bo ty chyba drzemke sobie robisz po pracy.
justynka witaj wśród marcowek. Fajne że dołączyłas. Co do konizacji to nie pomogę i jak się odbywa ale wiem że jest tutaj na forum taki wątek. Poszukam i ci podrzucę. A co ciebie to może na tej wizycie najbliższej zapytaj lekarza. Powinni też coś tam wiedzieć na ten temat. A nóż widelec cię zbada i sprawdzi. A ty będziesz miała spokojniejsza głowę.

ewelinka a czy to nie ty ostatnio pisałaś że kolacji nie jadasz? Bo nie masz ochoty? Więc może wróciła za te dni co nie jadłas. :D

Ja wczoraj zjadłam tego plavka po węgiersku i kolp21 kanapkę z serem i salami. Zwykle nie jadam salami ale córką moja lubi i jak podleciał mi zapach jej kanapki tak musiałam sobie zrobić też. Ale bardziej mi pachnialo niż smakowało. No i o 3 burczalo w brzuchu ale ja z nadzieją że zaraz zasnę jak zwykle po siusiu to mi się wstać nie chciało :D

Ja jak zwykle wywód na pół wątku :D

A co jeszcze ciekawego. Postanowiłam wczoraj zmierzyć brzuch bo już dawno nie mierzylam i zglypialam. Widzę że jest większy i wogole a na centymetrze 2cm mniej. W każdym miejscu. :D?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magalena ja Cię podziwiam za tą pamięć co kto pisał. Ja zawsze sobie myślę co komu odpisać A potem dupa bo zapominam kto co.
Ja już w pracy, zapowiada się nuuuudny dzień. Ale już lepiej w pracy bo chociaż z ludźmi. Nie wyobrażam sobie siedzenia w domu, chociaż oczywiście mam takie dni że chętnie bym położyła L4 tu i teraz natychmiast.

💙💙💙 Dawid 06.03.2009 💙💙💙

❤❤❤ Oliwia 28.02.2020 ❤❤❤

Odnośnik do komentarza

donatka a bo ja jak pisze to na dole tego okienka jest drugie z ostatnimi postami i przypominam co która pisała. Takto Tez nie pamiętam. :D
Wy w pracy a ja już dumam co na obiad. :D
Wczoraj zrobiłam więcej płackow i gulaszu ale z racji że rodzice nie mieli obiadu to im zanioslam i na dzisiaj znowu coś muszę wymyślęc. :D

Pisalyscie o makaronje że szpinakiem. Mogę przepis? Jakoś specjalnie podszmazacje ten szpinak albo dodaje ie coś? Moi to i tak jeść nie będą ale ja z chęcią.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magdalena tak dobrze pamiętasz. W sumie to zawsze tak miałam że zjadłam ostatni obiad i już mi sie jeść nie chciało. Ale wczoraj to już przesada.

Co do spania. To ostatnio gorzej mi się śpi. Też się budzę i kręcę w nocy.

Odnośnik do komentarza

Też dobra opcja z tymi karteczkami. :D tylko jak ja czytam was to właśnie poleguje albo siedzę wygodnie na pudło-fotelu. :D nie chciałoby mi się iść po kartkę :D leniucha mam.

Muszę się wziąść za siebie bo się bardzo rozleniwilam. Mimo że wszystko robię na bieżąco to np wczoraj i przedwczoraj zamiast się wykąpać to poprostu zasnęłam.... Budzę się koło 23 albo 1 w nocy i lecę do łazienki obmyc się i dalej w kimono. Więc moje włosy dzisiaj to się nadają na wymianę oleju :D ale zaraz wskocze na szybki prysznic aby znowu wieczorem nie zasnąć :D
No i czuje się dzisiaj całkiem całkiem bez mdłości itp. To może znowu coś na górze sprzątane :D

Miłego dzionka życzę.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Witaj Justyna! Fajnie że do nas dołączyłas :D powiedz lekarzowi o swoich obawach, na pewno zbada i uspokoi :)
magdalenaa ja o szpinaku pisałam. Wczoraj wyszedł wyborny! Dziewczyny załamane, że na dziś nie będzie ;) ja wrzucam szpinak na patelnię+ trochę masła. Duszę pod przykryciem chwilę. Dodaję czosnek. Później przyprawy: sól, pieprz i trochę gałki muszkatołowej. Na koniec wrzucam ser (najlepiej jakiś pleśniowy pasuje!). Do smaku, i różnicy w konsystencji, posiekanych orzechów włoskich dodaję. Mieszam z makaronem i gotowe. Córki chwalą, że lepsze niż w restauracji :D

A na dzisiejszy obiad brak pomysłu.. choć mam jeszcze fasolkę szparagowa na grządce- może coś do niej dosztukuje? Zobaczymy jak młode zareagują ;)
wiolinka ja śpię w nocy, a raczej czuwam... KAŻDY szelest mnie budzi! Mąż się śmieje że organizm przestawia się już na czuwanie nad maleństwem. Ale mi nie jest do śmiechu! Chodzę później niedorobiona...

Muszę iść z dziewczynami do sklepu po jakiś Jasiek. Zarządziły, że dzidziuś nie ma żadnego przyjaciela jeszcze?! One mają swoje. Starszej uszyłam lalkę Matyldę, młodszej na szydełku Florentynke. A teraz wybrały dla dzidziusia że ma być króliczek (bo jak będzie chłopczyk to nie będzie chciał lalki :D). Wrzucę później zdjęcie gotowego :)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja !
KajaM, dziękuje, trochę czuję się spokojniej, krew .. no właśnie nie mam pojęcia bo tak jak mówię mnie nic już nie boli, gdzieś do 7 tyg miałam bóle jak na okres ale to lekarze mówili że to prawidłowo bo zagnieżdżanie, rozszerzanie macicy itd. Nie wiem, nie ukrywam że mnie to martwi (wiadomo), ale staram się odciągnąć myśli :) a polecicie jakiś płyn do higieny intymnej? no ja używam teraz białego jelenia, wcześniej używałam iladian właśnie na infekcje.

Justyś, witaj! Brzuch przepiękny i chyba nie ma wątpliwości że ciążowy :D ja mam już "większy" ale nie wiem czy to ciążowy hehe.

ja też pisałam o makaronie ze szpinakiem :D ja to na patelni go podsmażam, daję śmietankę, przyprawy i juhu :D a ja znowu na dziś zgapiam od Was placka po węgiersku <3. <br />
Dziś prenatalne o 14 50!! <3

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Witam.
Dziś wolne. :)
Też korzystam z okienka jak do was pisze. Bez niego nie mam szans. Skleroza całkowita.
Uwielbiam makaron ze szpinakiem. Często robię. Mniam.
Dziś mam gołąbki. Jeszcze lepiej.

Magdalena- Nie umiem nie zasnąć po pracy. Padam i śpię. To co mam zrobić? Nie da się. Wtedy to mam najwyższy stopień senności.

Spotlightx- Ja uważam że biały Jeleń jest super bo naturalny. Mało chemii i sztucznych dodatków. Lubię. Używam czasem. Tylko że ja wymieniam żeby się skóra nie przyzwyczaiła. Teraz mam jakiś hipoalergiczny ziaji.

Dobra wrozka- no widzisz a ja śpię krótko mało a jak już usnę to tak jak ty piszesz - wszystko budzi,każdy delikatny szmer. Straszne to. Tragedia.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

A ja odkąd nieuzywam płynów to nie mam problemów z infekcjami. Sama woda najlepsza. Śpię bez bielizny w koszuli nocnej, wietrzenie jest idealne na infekcje. I odkąd śpię bez majtek to nie mam potrzeby używania wkładek higienicznych, które dodatkowo wpływają na podatność na infekcje i uplawy bo nie doprowadzają powietrza tam gdzie trzeba.

Boże, a ja dzisiaj nie mam nic na obiad. Jest cukinia, pewnie znowu placki zrobię :D chyba, że teściowa zrobi leczo.. Mmm.. Pychotka.

Odnośnik do komentarza

Wiolinka
Spotlightx- Powodzenia na prenatalnych. Pisz do nas odrazu po. :)

jasne, u mnie to chyba stres bardziej wynika z tego, że nie wiem czego się spodziewać, ale i tak nie mogę się doczekać <3 co do białego jelenia to ja większość rzeczy z tego używam bo właśnie naturalne, żel do ciała, szampon itd :D ale może faktycznie kupię sobie jeszcze jakiś drugi by na zmianę używać :). <br /> Ewelinka, masz rację, przecież była kiedyś nawet akcja "wietrzenie pochwy" poczytałam więcej i faktycznie spanie w bieliźnie zwiększa ryzyko infekcji, ale niestety teraz biorę luteinę no i nie da rady :(.

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

U mnie też aplikacja luteiny trwa więc nie da rady. Nawet jak nie aplikuje to po dwóch ciążach mam coś jakby nietrzymanie moczu. Tylko że u mnie cały dzień jest ok dopóki nie zrobię siusiu. Potem po jakiś 5-10 minutach mam taki napływ jakbym posiknela :D więc miałabym mokro :D

spotlightx trzymam kciuki też za wizytę. A badanie będzie Ci robił też gin więc weź te swoje wyniki i zapytaj. Może cię trochę uspokoi albo doradzi.

Biorę się za robotę póki mam chęci :D

Co do obiadu to poszukam szpinaku bo mam chyba trochę w zamrażalnika swojego to sobie zrobię. Ja właśnie z czosnkiem i masłem sobie robiłam ale nigdy z makaronem. Zwykle to do ryby sobie robiłam.

Dorzucam zdjęcie mojego niby mniejszego brzucha. Chyba trochę do góry się rozlal i dlatego mniej centymetr pokazuje.

monthly_2019_08/marcowe-mamusie-2020_77588.jpg

monthly_2019_08/marcowe-mamusie-2020_77589.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki dziewuszki za wszystkie rady i słowa wsparcia, złote kobietki z Was <3. <br /> Magdalena, fajny też masz brzuszek, mam ciut mniejszy chyba, zrobię potem zdj to też się pochwalę :). Co do wyników, no też myślałam żeby zapytać co sądzi, chyba mnie nie opieprzy, że ja przyszłam na badanie usg a nie na analizę wyników :D tym bardziej że zostawię tam dziś 280zł :D

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Hej u mnie kiepska nocka wczoraj wieczorem dostałam plamienia i oczywiście cała nic stres - rano lekarz mojej gin nie było - jakaś inna niby sie zmniejsza dlatego to plamienie ale coś długo badała - z dzidzia wszystko ok -dostałam zwolnienie do następnej wizyty tj 3.9 i zastrzyk bo my mamy z mężem konflikt serologiczny . Ehhh tylko stres

Justyna witaj u nas na pewno będzie Ci z nami dobrze - same fajne dziewczyny tutaj są ;)
Spotlight daj znać po !! Trzymam już kciuki !!!
Magalena twój brzusio taki słodki malusi!

U nas dzisiaj naleśniki na słodko - z polewa z truskawek :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...