Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

magalena3
wiolinka a u mnie cc bo dwie już miałam. I tak z góry. Chyba że się jakiś lekarz podejmie i zapewni że mi blizny się nie rozejda podczas parcia :D

Zapraszam Cię do grupy na fp 'grupa wsparcia naturalnie po cesarce', tam wiele historii pozytywnych po dwóch a nawet więcej cc. Jak tylko myślisz o naturalnym to tam zaglądnij.

Odnośnik do komentarza

Wiolinka miałam taka sama sytuacje z synkiem koleżanka nie dość ze prawie w tym samym terminie to tez synka - do dziś super kontakt i ona teraz tez w ciąży jest tylko ze rodzi za jakiś miesiąc drugiego synka śmiałam się ze czemu na mnie nie poczekała ;) a na dodatek ślub tez brałyśmy prawie w jednym czasie ;)
Hmmm placek po węgiersku kocham ale mi smaka nadrobiłaś !!! wyślij kurierem :)
Ja dziś zero plany na obiad miałam zrobić naleśniki ale już mi się nie chce - do tej pory sprzątałam dom i mi już się odechciało gotować - wyślę męża po coś na wynos ;)
Muszę wam powiedzieć ze dzisiaj super się czuje żadnego bólu brzucha nic jakbym w ciąży nie była - cały dom odkurzyłam , kurze , kuchnie i czuje się super - kurczę mam nadzieje ze to dobry znak ....

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, może któraś z Was ma męża, koleżanka która mogłaby oddać krew dla naszego kolegi. Wrzucam post z fb.

Pilnie potrzebna krew !

Można oddać każdy rodzaj krwi, tylko trzeba zaznaczyć ze Łukasz potrzebuje krwi 0 Rh D – w Instytucie w Warszawie. To też może pomóc, dzięki temu może mieć pierwszeństwo jeżeli jego grupa krwi się pojawi.
Mój bliski przyjaciel zmaga się z choroba nowotworową. Pilnie potrzebuje kolejnej operacji na którą oczekuje już drugi tydzień. Aktualnie problemem jest brak krwi.

Poniżej dane do zaświadczenia:

Łukasz Biziuk
0 Rh D –
Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc
Chirurgia Klatki Piersiowej. Odział 5 a
Warszawa

Odnośnik do komentarza

odebralam wyniki krwi i moczu. Krew jak najbardziej w porządku, ale wyniki moczu chyba wskazuja na zapalenie lub infekcje, łudzę się że to wina luteiny bo na noc zaaplikowalam no i rano mogło coś zostać, nie wiem.. niby badal mnie ginekolog w poniedzialek i nic nie mowil o infekcji :( jak otrzymam wyniki prenatalnych to mam isc do niego to zobacze, we wtorek mam jeszcze rano biocenoze pochwy

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze mój brat i tata maja taka grupę krwi. Ale właśnie oboje biorą antybiotyk a więc chyba nie mogą oddać krwi?

ewelinka nie mam fb. Ale nawet nie myślałam o tym że po 2 cc można naturalnie. Z jednej strony bym chciała. Lepiej bo naturalnie ale wiem co się spodziewać po cc.

spotlightx po czym twierdzisz że masz infekcje? Ja też aplikuje na noc a potem na dzień. I też mi się zawsze zostaje. Tylko przed pobraniem próbki podmywam się zwykła woda aby nie było nic tu na wierzchu i mocz ze środkowego strumienia.

Gośka ja też mam wrażenie że już czasem czuję maluszka. A więc może być i u ciebie. Ja w drugiej ciąży już tak na sto procent czułam w 14 tygodniu. W pierwszej w 18 tygodniu. A teraz skończyłam 12 tydzień i mam wrażenie że to właśnie maluszek. :D
Ja to wieczorem zawsze najlepiej czuję więc kładę się na płasko i rękę przykładam. Wtedy czuję w środku ale nie czuję na dłoni.
A no i ja do najchudszych nie należę. A czuje. Zawsze miałam trochę bloczków i brzuszka za dużo. Ale to też zależy gdzie jest łożysko ja niby w poprzednich ciążach miałam na przedniej ścianie a i tak dobrze i szybko czułam ruchy.

No i dorzucam plavka po węgiersku mojej wersji :D

monthly_2019_08/marcowe-mamusie-2020_77560.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Spotlightx 3 - no widać jakby coś tam było nie tak... Infekcja jakaś . Kiedy z wynikami do gina??
Magdalena - U mnie takie zboczenie że ja każdej kobiecie życzę naturalnego porodu. Tzn rozumiem że jak trzeba CC to trzeba. Powodów może być wiele. :)
Nie czuję ruchów jeszcze i pewnie długo nie poczuję. Pewnie bliżej 18- 20 tydzień.
Polaaa- no faktycznie podobna historia z tym rodzeniem we dwie. Widać zdarza się. :)) No ja jestem bardzo zdziwiona ale pozytywnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Ciesze się że wizyta już we wtorek bo coś boli mnie brzuszek ostatnio, mam nadzieję że to tak jak mówil że będzie boleć bo pierwsza ciąża jestem bardzo drobna i macica sie rozciąga. Oby. Dzisiaj to mnie kuje od czasu do czasu gdzieś w podbrzuszu i boli kręgosłup. Od cholernej roboty 8h skulona nad biurkiem. Jescze troszkę i pierdziele te pracowanie. Robota nie zając, kiedy odpoczywać jak nie teraz :)

16ud43r8z4z8l0ej.png

Odnośnik do komentarza

kazał mi przyjść jak beda wyniki prenatalnych, nie wiem czy dostane od reki wynik? dla mnie to wszystko jest jakies dziwne, tzn. jestem osoba podatna na infekcje, przerabiałam juz wszystko chyba, teraz wiadomo uwazam jak moge, ale tym razem nic czuje, zero objawow... nie wiem dziolszki, nie dosc ze jutro prenatalne i swojego rodzaju stres to jeszcze to

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero niedawno wróciłam do domu z pracy ale miałam kiepski dzień w pracy brakuje mi koncentracji. Miałam przygotować konspekt obchodów Europejskiego Dnia Donacji dla Ministerstwa Zdrowia, cały dzień nad tym ślęczałam, żeby piękną prezentację zrobić i co zrobiłam w całej prezentacji użyłam nazwy Światowy Dzień Transplantacji Narządów, nosz k.... pomyślą, że jestem chora na łeb. Powinnam chyba wziąć zwolnienie bo ciąża mi mózg zjadła.

Sy1up1.png

Odnośnik do komentarza

KajaM obserwuje obserwuje. Corka też miała ostatnio kleszcza i sprawdzam ciągle. Ale 50 na 50 że zrobi się rumień nawet jak jest zarazone. Ja nie miałam nic pod kolanem a jak zrobiłam w zeszłym roku badania na bolerioze to początkowa. Ale udało się antybiotykiem doleczyc. A jakieś objawy zaczynałam mieć ale nie pamiętam co dokładnie.

Współczuję wam że jeszcze musicie pracować. Ja w domu niby też mam ciągle coś do zrobienia a teraz przed remontem to wogole potem remont to Sajgon będzie a po to już wogole.

Spotlightx te bakterie liczne to może być właśnie. Ja też czasem miałam i mi mówili że może to być od luteiny np. Kuzynka ma tak samo. Ale u ciebie to ta krew w moczu dziwne. No i niskie to pH masz. Może kup sobie jakiś płyn do higieny z kwasem melkowym takie niby naturalne. A na przyszłość pamiętaj o tym podmyciu sama woda bez niczego i próbka moczu że środkowego strumienia.

Gośka ja nawet nie wiedziałam że od bakterii mogą być takie objawy. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

Wiolinka ja też wolałabym naturalnie. Tak się nastawialam na też sposób porodu. Ale w pierwszej ciąży nie miałam wyjścia. A druga za wcześnie bo zaledwie rok po pierwszej cc miałam druga. I to też szybką akcja bo dziecko bardzo ruchliwe, zanikają w tętno a i owinoeta pepowina była.
Ale teraz mam metalik w głowie bo to jednak cięcie powłok brzusznych. Niby blizna ładna na usg ale wiadomo obawy zawsze są.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A więc się przywitam dopiero niedawno was znalazłam i starał się nadrobić wszystkie posty :) jestem Justyna mam 28 lat to moja pierwsza upragniona ciąża trochę się nastaralismy :) mieszkam w Danii o dalej czekam na pierwsze usg bo tu robią dopiero pomiędzy 12 a 14 tyg i wizytę mam zaplanowana na 2 września usg plus prenatalne. Ale byłam w Polsce na urlopie o zrobiłam usg dla własnego spokoju byłam wtedy 8+4 dzidzia miała 21 mm i serduszko bilo :) jestem po konizacji szyjki macicy dwa lata temu dosyć sporo jest wycięte i trochę się martwię bo tu w Danii szyjke kontrolne zbadaja mi w 19 tyg czy się skraca i ogólnie jak wygląda . Wiem że w Polsce sprawdzają to szybciej bo u niektórzych już w 14 tyg szyjka zaczyna się skracac. No nic mam nadzieję że wszystko będzie dobrze trzymam kciuki za was wszystkie :) co do objawów najgorsze są skutki od samego początku i dalej bolą mdłości pjus wymioty trwały około 3 tyg ale od tyg mam spokój schudłam w tym czasie 4 kg, do tego senność mogłabym tylko wstawać na jedzenie i spać teraz tyle że co dwie 3 h się budzę bo głodna jestem zjem i dalej mogę spać. Niestety jeszcze pracuje i to dość fizycznie kroje i filetuje różnego rodzaju ryby i pakuję gorzej z tym drugim bo czasami trzeba się nadzwigac choć zaznaczyłam już szefowi że jestem w ciąży i wolałbym nie dźwigać. Mam nadzieję że tak maksymalnie do końca wrzesnia popracuje i dostanę jakieś zwolnienie :) pozdrawiam was wszystkie :)

monthly_2019_08/marcowe-mamusie-2020_77575.jpg

monthly_2019_08/marcowe-mamusie-2020_77576.jpg

Odnośnik do komentarza

magdalena jak potrzebujesz dobrego lekarza od siebie z miasta to mogę przeszukać grupę i Ci jakiś podać. Ewentualnie historie vbac po 2 cc.

Ale jestem głodna teraz. Od dwóch godzi zjadłam płatki na mleku, zupę pomidorowa i kanapkę. Właśnie idę po kolejna. Nie mogę się najeść. Masakra

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...