Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

mnie tez wzielo na ksiazki, zwlaszcza ze teraz mam czasu full :) wczoraj bylam w empiku i zakupilam „mister” E L James :D narazie zapowiada się b. ciekawie <3 a tatuazyste polecał sprzedawca i jest w top 10, ale nie moje klimaty. <br />
Ja przed ciąza bralam folik, na wlasna reke by dopomoc ciąży, a jak zaszlam to lekarz mnie opie... ze takie byle co bralam i biore prenatal uno i mowil ze bedzie mi sam zmienial razem z rozwojem ciazy :)

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;) odzywam się po całym dniu. Tyle roboty miałam że masakra.. klient za klientem. Ale moja szefowa wyszła z fajną propozycja żebym poniedziałki sobie albo jakiś dzień w tygodniu brała wolny :D (w jednym tygodniu pracuje 5 dni, w drugim 6 i tak na zmianę. Ale tak żeby robić godzinowo etat)
Jak tam dziewczyny po wizytach?? Czekam na sprawozdania.
Emka witaj ;) gratuluję!
Wiolinka mam takie samo podejście, dopóki nie muszę to wolę sobie jakoś naturalnie pomagać. A nie jak ta dermatolog mi przepisała sterydy pfff. Mam nadzieję że Żórawina szybko Ci pomoże i przestanie boleć .
To niedługo już zobaczysz swoją dzidzię! Strasznie przedłużają to wszystko tam u Ciebie. Chociaż mój ginekolog powiedział że w sprawach ciąży trzeba być cierpliwym :D
Olcik takie na słodko czy na słono? Ja mam ochotę na takiego dmuchanego rogala z herta haha. Mi od wczoraj wjeżdżają pierogi.
Aniamania będę pracować jutro z zaciśniętymi kciukami ;)
Okropny ból ja kwas foliowy biorę od 2 lat jakoś (okres starania plus to co brałam wcześniej) teraz biorę prenatal uno ;)
Ja prenatalne robię 4 września o 17:30 :) wolę zrobić, kosztują 280 zł to mnie nie zbawi a przynajmniej będę wiedziała czego się spodziewac, przynajmniej w jakimś małym stopniu :) ale tego testu z krwi nie robię bo to shit.
Magdalena cieszę się że wszystko okey u tego onkologa ;)
Jollyg super że trafiłaś na fajną dermatolog. Mogę z ciekawości zapytać co Ci przepisała? Mi ciutkę pomogła maść Calmapherol S.C. nie ma rewelki ale ładnie nawilża.

Odnośnik do komentarza

Emka91
Hej! Ja mam PTP na 23 marca. Niech nam rosną zdrowo maluszki! :) <3
<br />
Witaj. Napisz coś więcej. Skąd jesteś. Czy masz już dzieci? Która to twoja ciąża itp? Bo my tu ciekawe :D kiedy następna wizyta?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

KajaM.
Spothlight ja też brałam folik :D ciekawe czemu niedobre, kwas foliowy to kwas foliowy

hahaha ja też nie wiem zwłaszcza, że wydaje mi się, że w dużej mierze jemu zawdzięczam szybkie zajście, ale hmm... nie wiem jak to powiedzieć, mój gin ma chyba duże zastrzeżenie do takich leków promowanych przez koncerny farmaceutyczne. Bo ja byłam u gin w kwietniu i mówiłam mu że od czerwca chciałabym zacząć starania o dzidzi, to mi powiedział, że mam przyjść do niego w maju to da mi próbki kwasu foliowego i żebym czasem nie kupowała żadnego na własną rękę, ale jak to w pracy szkoda czasem brać urlopu i poszłam do apteki i poprosiłam o kwas foliowy i dała mi Pani folik właśnie :). Aa, co lekarz to lekarz.

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Hi hi znowu ja.... Przepraszam ale skleroza nie daje napis c wszystkiego naraz....
Któraś z was pisała że koleza ma na prenatalnych dowiedziała się że będzie dziewczynka.
Ja w pierwszej ciąży miałam w 12 tygodniu na usg że dziewczynka. Nie wiem czemu miał lekarz taka pewność ale coś mówił że jakby był chłopczyk to jądra(czy coś) się powinny już stapic do środka więc napewno dziewczynka i trafił albo udało mu się albo rzeczywiście dobrze mówił.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej ja już po wizycie. Niestety usg jeszcze nie miałam ale dostałam skierowanie i jutro mam zadzwonić rano i się umówić. Poznałam moją położną super babka, bardzo długo ze mną rozmawiała i cierpliwie odpowiadała na moje pytania. Np wytłumaczyła mi dlaczego akurat 1 usg w 12 tygodniu robią. Bo wtedy są już wszystkie narządy rozwinięte i dlatego to ważne żeby nie iść wcześniej bo można się tylko zestresować że jest coś nie tak. Tak więc kazała mi się umówić dopiero w tygodniu po 26.08. Oczywiście chodzi o to że na NFZ przysługuje po 1 usg w trymestrze i dlatego nie mogą go zmarnować robiąc np w 8 tyg. Z tych gorszych wiadomości to niestety mam podwyższoną glukozę na czczo 108 i idę na krzywą cukrową. Nie wiem czy to nie cukrzyca ciążowa. Nigdy przez to nie przechodziłam i trochę się tym martwię.

Sy1up1.png

Odnośnik do komentarza

Trzeba się badać po każdym posilku, nie powinno przekroczyć po h 140. A na czczo 92. U mnie np najgorzej jest rano, i muszę uważać co jem, za to po południu nawet paczka mogę zjeść i cukier jest w normie. Rano ponoc nabial bardzo podnosi cukier. Dostaniesz skierowanie do diabetologa i tam Ci dadzą glukometr i będziesz miała wizyty. Chyba że po prostu ten cukier Ci wyszedł wysoki bo przed badaniem jadłaś w nocy np. :)

9.07.2018-7tc 😞

18.01.2019-15tc 😪

13.09.2021-9tc 🙁

 

Odnośnik do komentarza

natkusia moja koleżanka właśnie w pierwszej ciąży dopiero przy porodzie dowiedziała się że jest dziewczynka :D a w drugiej ciąży miała być dziewczynka ale w 8msc Dowoedziala się że chłopiec. Ale z trzecim odrazu trafili i urodziła się dziewczynka tak jak wyszło na usg :D

A gdzie Monia, sandawilla i Klaudia? I ktoś jeszcze miał miec wizytę?

Coś się nie odzywaj po tych wizytach....

lubie_kawe i nowamamusia jak tam. U was? Psychicznie trochę lepiej? Wiem że pewnie jeszcze ciężko ale może mam nadzieję że lepiej już...?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Gagusia
Okropnyból nie jadłam nic w nocy, zresztą to ciągłe zmęczenie też myślę może być bardziej od za wysokiego cukru
magalena to ja jeszcze byłam ale relacja już jest
przepraszam że zapomniałam o tobie. Ale tyle nas tutaj że zapominam. Raz jeszcze przepraszam jak o kimś jeszcze zapomniałam.
Dobrej nocki życzę.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ależ miałam mega sen ciążowy!!! Sorki że się tak wbijam. Widzę że tematy inne. No ale padłam. Śniło mi się że podróżowałam w czasoprzestrzeni. Tzn nie sama,z całą ekipą ludzi. Przenieśliśmy się do czasów równoległych naszej planety. Ta sama ziemia inni ludzie,inne odkrycia itd. Cudownie piękny ciekawy sen. A jaki realistyczny!!! Życzę wam takich snów ciążowych. Obudziło mnie sikanie. Pęcherz chciał eksplodować.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

nowamamusia84
magdalena3 ja juz w domku mam to za soba. Psychicznie nie jest zle natura wie co robi i trzeba sie z tym pogodzic. Pozdrawiam i raczej nie bede tu aktywna bo to akurat jeszcze dla mnie dla ciezki temat. Zycze wszystkim szczesliwego rozwiazania.

Rozumiem, że nasze forum będzie teraz ciężkie. Trzymam kciuki i wierzę w Twoja siłę! Buziaki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...