Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie mdli rano,tylko do południa więc nie jem rano. Dziwne może ale mdli naczczo... Potem mi lepiej i po 12.00 ,13.00 zaczynam jeść.
Mam pytanko do kobitek które są w 10 ,11 tyg. U mnie 11+3. Czy wam teraz mocniej rozciąga się macica? Czujecie rozciąganie w pachwinach. ??Ja już zapomniałam jak to jest. Tzn jak to było w ciąży z córcia. Ależ mnie rwie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Oj już myślałam że te mdłości też mi minęły ale raz lepiej raz gorzej.
A co do rozciągającej macicy to i ja tak mam... U mnie jeszcze takie pojedyncze uklucia właśnie szpilka dochodzą. A czasem tylko takie szerokie siedzenie mi pomaga bo się rozciąga noga :D taki mój siad po turecku tylko nie krzyzuje nóg. Albo siadam na brzegu łóżka/krzesełka i lewa noga bo u mnie z lewej strony najbardziej taka luźno puszczona do tyłu jakbym ja ciągła za sobą :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie !
Jak dobrze że już wieczór. U nas cały dzień było duszno i zbierało się na burzę ale dopiero teraz trochę kropi. Robiliśmy z mama dzis pierogi z jagodami z lasu i wyszły pyszne choć mój apetyt ostatnio marny. Jem tylko 3 posiłki i nic między nimi. Czasem lody. Wcześniej przed tą ciaza jadłam 5 posilkow :D Zgagi juz dawno nie mialam z czego się bardzo cieszę bo to była zmora pierwszej ciąży. Od początku do dnia porodu. Przyszły mi dziś książki to od jutra będę czytać w wolnych chwilach.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Cześć. Melduję się na wakacjach.

Serce mi się kroi. Jakie to życie niesprawiedliwe :( stanowczo za dużo nas straciło tą marcowa ciąże.

Jeżeli chodzi o L4 w ciąży, to wystarczy iść do Zusu przed wyjazdem i zgłosić zmianę chwilowo miejsca pobytu. I do domu wtedy nie przyjdą skontrolować, ewentualnie tam. Zdarzają się kontrolę ciężarnych, ale teraz szukają kasy i na razie chodzą tam gdzie pewniejszy zysk :) ostatnio na szkoleniu w ZUS nam doradzano, że w razie wakacji przyjść i podać nowe miejsce pobytu.

A ja wczoraj to też się źle czułam, głowa mi pękała. Chyba za dużo słońca. Miałam jeszcze fajna sytuację w sklepie.. Pani mnie zawołała bez kolejki bo w ciąży.. Boże jak mi brzuch urósł to masakra. Pomijając zaparcia bo to też robi swoje.. Ale że już w ciąży? Że już tak widać? Matko moja.. Dostałam szoku w sklepie..

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Olcik oj to pewnie w brzuszku burczy, jak na czczo. A nie korzystasz z pierwszeństwa w ciąży? W kolejce :D.
Eewelinka jak pogoda?;) Nawet nie wiedziałam że tak można, fajnie wiedzieć że można to zgłosić i na legalu pojechać. No bo w sumie jak ktoś w ciąży chce odwiedzić rodzinke w innym mieście to bez sensu by było takie karanie. Wystarczy skontrolować zwykle L4 i już hajs jest ;)

Odnośnik do komentarza

Eewelinka fajnie że to respektują w sklepie ;) to jakaś sieciowa czy osiedlowy? Tak z ciekawości :D.
Ostatnio słyszałam coś takiego w Rossmanie (nie byłam wtedy jeszcze w ciąży) i pani prosi "panią w ciąży bez kolejki" my tak się wszystkie oglądamy i w sumie żadna nie wyglądała na ciężarna, to ta ekspedientka pokazała palcem ta klientkę a się okazało że miała tylko troszkę więcej ciałka. Myślałam że ekspedientka się że wstydu spali !:) Dobrze że klientka zareagowała smiechem

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałam opalanie w ciąży jest nie wskazane bo może się pojawić ostuda czyli przebarwienia hormonalne.
Ja już od wczoraj myślę cały czas o dzisiejszej wizycie u gina, nie wiem jak to będzie wyglądać trochę się stresuję, bo od wczoraj po kąpieli trochę mocniej boli mnie brzuch a wizyta dopiero o 16. 30
To prawie cały dzień muszę czekać..
Mam nadzieję że będzie dobrze

https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kgylkw7sl.png

Odnośnik do komentarza

Eewelinka zawsze opala mimo chmur :D słonko jest mocne. Nie ma przeciwwskazań do opalania jak się nie przesadza. Chociaż ciało chyba samo Ci powie kiedy dość, w niedzielę się opalałam na działce i w pewnym momencie zrobiło mi się tak gorąco że musiałam się schować w cień :D a normalnie to mogłam całymi dniami leżeć

Odnośnik do komentarza

Ale na Podbeskidziu była burza! Masakra! Od 1 do 3 w nocy błyskało jakby ktoś lampę włączył. Dzieci mi na zmianę płakały więc prawie nie spałam... Dziś jedziemy do rodziców (mamy 100km do najbliższej rodziny) i liczę na tuczonko u mamusi :D ona zawsze takie smakowitości szykuje, że jestem w szoku :D ciekawe co tym razem będzie?
Co do opalania to ja nienawidzę, ale regulowanie się wystawiam dla D3. I dzieci też ;)
Nie znam nikogo, kto miał kontrolę na ciążowym L4. Serio. Moja siostra miała ciążę wysokiego ryzyka i od początku była na L4, poroniła. Kontynuowała L4. Zaszła w kolejną ciążę i od początku znowu na zwolnieniu. Czyli ok 12mcy w ciąży była :D i nie miała kontroli. Tylko papiery ZUS u lekarza sprawdzał.

Wczoraj miałam na obiad fasolkę szparagową z własnego ogródka. Ale to było pyszne!! Objadlam się jak rzadko :D

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Ja dziś zaczynam 11tc ❤

Mdłości lekko ustępują, co jest wspaniałe! Kłucia, o którym piszecie, nie odczuwam. Ale czuję powiększającą się macice- pociągania itp. i czasem taki ból jak na okres lub jakby jelita mnie bolały. Ale wiem, że to normalne więc nie panikuję.

Ogólnie, w tej ciąży czuję taki dziwny wewnętrzny spokój i pewność, że będzie dobrze. Odkładaliśmy decyzję o trzecim dziecku, bo paraliżował nas strach przed chorobami, poronieniem itd. Ale jak już się zdecydowaliśmy i okazało się że dzidziuś jest- poczułam spokój. Może być różnie, wiadomo, ale czuję że będzie dobrze ❤

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Ja się opalam ale zasłaniam brzuch i nie wychodzę gdy słońce jest ostre .
Wczoraj pol dnia i nocy brzuch mnie bolał - do tego synek nie spał - wiec dzisiaj kiepsko się czuje :/ brzuch mniej boli ale za to padnięta jestem :/
Ewelinka to wypoczywaj ile się da !!
Pena co za książki czytasz :)?
Klaudia daj znać po wizycie - na pewno bedzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza

Sandawilla
Cześć kochane
Wiecie co nie chcialam wczoraj pisać ale się strasznie przeraziłam . Na papierze toaletowym zobaczyłam lekkie brązowy sluz . Dosłownie kapke . Juz myślałam że też już będzie po wszystkim. Narazie jest ok. Cieszę się że jutro mam wizytę. Juz widziałam wszystko w czarnych kolorach . Mam nadzieje ze jest wszystko w porządku. Będzie co będzie!

Sandawilla martwię się o Ciebie, daj znać co na wizycie.

goska5258 nie miałam nigdy. Pewnie jakiś antybiotyk dostaniesz.

Mi się dzisiaj udało dostać do dermatologa. Młoda dr n med. widać, że podeszła profesjonalnie. Przepisała "co można w ciąży" no i powiedziała, że takie zaostrzenie może być do 14-16 tc. Dziś tak mi się sączy z ran, że masakra jakaś, palce mam popuchnięte - 3x grubsze, normalnie od wczoraj ryczę z bólu i świądu... Żeby to się już skończyło...

Co do opalania, ja nie lubię leżeć plackiem, a jak mnie złapie, to trudno. Nie wystawiam się na słońce.

Przydałoby się zrobić spis marcówek - może po prenatalnych? co Wy na to?

t6njl4p.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/pymjr9z.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/och3e7p.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...