Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja pracuje w swojej firmie od 10 lat :) I powiedziałam szefowi od razu po wizycie u Gina i potwierdzeniu ciąży. Jednak mam trochę lewą sytuację z umowami, bo mój szef ma agencję turystyczną (wyjazdy turystyczne) i agencję eventową (na którą idą kongresy/konferencje itp.) i w jednej mam umowę o pracę, a w drugiej mam umowę zlecenie i teraz chyba musi mi tą umowę zlecenie zamienić na umowę o pracę. Też się boję kontroli ZUS-u. I ciężko mi się z nim gada, byłam po prostu strasznie naiwna godząc się na takie rozbicie pensji, a teraz się boję, że zachowa się jak ku..s i mi nie zamieni tej umowy, a chciałabym od tego miesiąca to już mieć załatwione, żeby nie denerwować się.

Sy1up1.png

Odnośnik do komentarza

Magdalena - poproszę te grzybki. Kocham jeść a nie lubię zbierać. Moje ulubione to te zamarynowane. I grzybki w bigosie. Mniam.
Życzę powodzenia wszystkim wam w załatwianiu zwolnień L4 i innych ... Uda się. Serio Polska jest bardziej prorodzinnym krajem. Tylko czasem może się trafić wredny szef. :/ Ale można z tym walczyć. Prawo pracy ochrona ciężarnych itp.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Wiolinka żaden problem. Mogę wysłać jak chcesz :d

A jeśli chodzi o pracę to ja jestem zarejestrowana w UP. Niestety nie miałam możliwości zostawić córki z kimkolwiek wiek od początku jestem bezrobotna. Tzn miałam swoją firmę ale jak nie mogę jeździć do pracy to nie miała ona sensu aby ją prowadzić. Ale dajemy spokojnie radę żyć z jednej pensji. Czasem gorzej czasem lepiej. A liczę na kosiniakowe zawsze to jakiś grosz później będzie. Jak się należy to niech dają. :D ale muszę się dowiedzieć jeszcze.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Sandawilla
Ja nawet nie myślę o L4. ..chce jak najdłużej pracować. ..jak Bóg da siły;-). W domu bym zwariowala . A tak i czas szybciej mija :D

Jak zdrowie pozwala i się dobrze czujesz to czemu nie. Ja się czuję fatalnie przez dwóch lokatorów w brzuchu :p i wiem że z każdym dniem lżej nie będzie więc chce odpocząć póki mogę. Po porodzie będę miała sajgon w życiu więc są to ostatnie miesiące "wolności" :p

Odnośnik do komentarza

Magdalena - Ja nie pracowałam z córką od 9 tyg ciąży a potem wróciłam do pracy gdy mała miała 2 lata i 3 mc. Wiem tak samo jak ty jak to jest żyć z jednej pensji. Trzeba mieć prawdziwego mężczyznę a nie dupka co nie umie zarabiać. ;) A teraz pracuje już półtorej roku jakoś i znów koniec... Damy radę. :) Tu w ogóle kraj jest nastawiony na to aby pracowali faceci a kobiety z dziećmi w domu. Bo nawet przedszkole jest od 9.00 do 15.30 i ani minuty dłużej więc wybór pracy dla matek ograniczony a i przedszkola drogie. Moja chodzi na 3 h dziennie. Kombinowanie to moja specjalność. ;) Hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

To Szwajcarią również zalicza się do krajów nie rodzinnych . Tutaj kobieta ma siedzieć w domu a mężczyzna zarabiać . Np w szkole to o 12 trzeba dziecko na 1h do domu zabrać na obiad a później z powrotem do szkoły . Żłobki drogie i wszystkie płatne -masakra.Macierzynski trwa 16 tyg. Na szczęście mój mąż niezle zarabia wiec jest ok . nawet jak ja nie pracuje . Z synem byłam 14 miesięcy w domu . Teraz chce wrócić po 6 miesiącach . Fakt ja pracuje tylko 3 dni w tyg i mam super prace -śmieje się ze urlop nie praca

Odnośnik do komentarza

Mój źle nie zarabia. Niby ma umowę najniższa ale premia dochodzi. Pewnie z wiekiem będzie się dopominal wyżej umowę ale i tak sobie nie zarobimy to emerytura będzie licha. Jak wogole będzie.
A jeszcze po pracy mój ma hobby jeździ do znajomego pomagać przy autach i tam też jakiegoś grosza dorobi. Więc póki nam starcza i da się cokolwiek odłożyć to nie narzekam.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Sandawilla no ładnie :D to mój jednak jest tylko minimalnie wzdęty ;) nic się nie ukryjesz już ;)
Olcik jak zareagowali? Uważam że w ciąży powinnaś myśleć tylko i wyłącznie o sobie i dziecki, nie dajesz rady pracować to na L4 i korzystać :D zdrowie ważniejsze
Hm ja co prawda dostałam zaświadczenie od lekarza ale powiedziałam tylko słownie ;)

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam w sobotę chyba pierwsze spodnie ciążowe, dziś koleżanka z pracy przyniosła mi następne 3 pary spodni i dwie spódnice. Ale mam jeszcze chrapkę na te jeansy z Lidla. Druga koleżanka śmieje się ze mnie że ile ja w tym pochodzę że tak szaleje, ale za 44 zł to aż szkoda nie kupić. A przyzwoicie wyglądają

💙💙💙 Dawid 06.03.2009 💙💙💙

❤❤❤ Oliwia 28.02.2020 ❤❤❤

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...