Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

eewelinka tak jakoś wyszło. Lekarz nawet się na początku niepokoił że chudne i chudne zamiast tyć, ale jak wszystkie badania były wzorowe to stwierdził że taka moja uroda.
I pamiętam jak mój mąż zwracał się do mnie per grubasku w obecności lekarza, to ten co opieprzal że chyba grubaskow nie widział

💙💙💙 Dawid 06.03.2009 💙💙💙

❤❤❤ Oliwia 28.02.2020 ❤❤❤

Odnośnik do komentarza

A jak wam powiem jaka gafe kiedyś walnelam.
W pierwszej ciąży na usg chodziła do lekarza do szpitala na usg. I tam w szpitalu spotkałam koleżankę która się znałam z kolejki do lekarza. I zapytałam kiedy rodzi. A ona ze wczoraj urodziła :D zdziwiłam się że jej brzuch został.
Teraz też się dziwię bo mnie odrazu znikały.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Z tymi brzuchami to różnie bywa. Ja po porodzie też jakiś czas miałam. A koleżanka od razu po porodzie płaska jak deska. I od czego to zależy?
Większa gafe odwalilam jak na mieście spotkałam koleżankę której bardzo dawno nie widziałam i zaczęłam jej gratulowac i pytać który to miesiąc. Okazało się że dziewczyna ma chorą tarczycę i przytyla prawie 20kg. Myślałam że się pod ziemię zapadne

💙💙💙 Dawid 06.03.2009 💙💙💙

❤❤❤ Oliwia 28.02.2020 ❤❤❤

Odnośnik do komentarza

magalena3 mam identyczny brzuszek :D jakbym swój widziała. Ale są takie wieczory że maz mówi "ale brzuchol" a to moja pierwsza ciąża i ważę 51kg. Niby 3 miesiąc a już widać zaokrąglenie.
Dziewczyny a jak u was z cera? Matko jak mnie wysypalo :( broda, policzki... Zawsze mialam czysta czerwca tu masakra :( pewnie hormony. Macie jakieś sposoby na wysyp w ciąży? Mama mija mówi będzie dziewczynka a ja czuję że chłopczyk :D

16ud43r8z4z8l0ej.png

Odnośnik do komentarza

Ja W poprzedniej ciąży w 13 tygodniu jak miałam usg to podejrzewał że dziewczynka, ale powiedział że to jeszcze nic pewnego. Jak powiedziałam moim rodzicom i mężowi że chyba dziewczynka to stwierdzili że nie ma bata, lekarz się pomylił i napewno chłopak będzie. A w 16 tygodniu na usg lekarz stwierdził że widzi siusiaka. I faktycznie chłopak.
I teraz jak mówię że będzie dziewczynka to znowu się że mnie śmieją że nie ma bata i chłopak będzie. Wiedzą że mi tym na układ nerwowy działają i specjalnie tak gadają

💙💙💙 Dawid 06.03.2009 💙💙💙

❤❤❤ Oliwia 28.02.2020 ❤❤❤

Odnośnik do komentarza

donatka u mnie właśnie na odwrót gadają. Ze chłopak zabiera :D moja ciocia ma dwóch chłopców i z pierwszym jak była w ciąży to niedosc że bardzo dużo przytyłam bo 27kg to cała wysypana była przez całą ciąże. A z drugim nic nie było widać i przytula tylko 10kg.
Mnie na dziewczynki nie wysypalo. W żadnej ciąży. Teraz mam ciągle jakieś syfki na czole. Jak nastolatka. Tylko ja za nastoletnich czasów tyle tego nie miałam :D dobrze ze mam grzywke :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A kiedy płeć poznałam? Ja GE etycznych nie robiłam w żadnej ciąży i teraz też nie robię.
W pierwszej id 14 tygodnia miałam potwierdzone że dziewczynka. A druga ukrywała się do 18tyg.

Tak dzisiaj z kuzynka gadałam i mówię a 10 tygodni zleci to ja będę miała 20tydzien to ona 32tydzien.... No i się rozmarzylam. :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę w te przesady a propos urody i samopoczucia w ciąży. To się czasem sprawdza a czasem nie czyli zwykły traf.
Ja miałam piękną cerę włosy paznokcie i zero rozstępów. I niby córki odbierają urodę? A ja córkę urodziłam więc nie wierzę. ;) A ktoś inny ma dokładnie na odwrót. Tu nie ma logiki. Takie tam gadanie. Komu się sprawdza ten wierzy. Ja to patrzę z dystansem.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Ja też patrzę z dystansem na te gadanie mam babć itd :D co ma być to będzie taka prawda. Płeć już jesy zadecydowana w momencie zapłodnienia także to tylko kwestia zobaczenia na usg. Nie ukrywam że chciałabym córeczkę ale jak będzie chłopczyk to rozpaczy nie będzie. Mojej koleżanka się tak nastwalila że będzie dziewczynka a okaz się chłopczyk że załamania nerwowego dostała... Miała depresję nie chciała chłopca, nie karmila itd bylo bardzo źle z nią... Matko to dopiero masakra. Przecież też wiadomo że dziecko to nie towar w sklepie że możemy wybrać płeć... Przerażona byłam ta opowieścią

16ud43r8z4z8l0ej.png

Odnośnik do komentarza

Ja też nie wierzę w przesady. Niektóre się sprawdza a niektóre nie. U mnie kalendarz chiński się nie sprawdził dwa razy. Ciekawe jak teraz. A nawet nie sprawdzałam. :D

Lece spać bo mojej córce zachciało się jeść. Zjadła pół kanapki i stwierdziła że jest bardziej śpiąca nic głodna i zasnela w mig. Zdążyłam jej pizamie założyć. A ona już spała. Jak pytałam o łazienkę czy idzie się myć to już nie odpowiedziała. Dawno mi tak szybko nie padła. Ale powyglupiala się dzisiaj trochę z dziadkiem i babcia. A wszczesniej wyciągnęłam wszystkich na spacer bo siedzieli i jedli tylko.

A ja mam za swoje. Najadlam się kalafiora i mi niedobrze. Słabo. Wzdyma i kichy chce mi rozsadzic. A żołądek mnie tak boli ze szok... Jeszcze mi się odbija takie kwasowe coś ze Az zgage mam :/ zimne mleko na Chwile pomogło ale za to brzuch zaczął bardziej boleć.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :D
Tyle napisaliście że trudno wszystko nadrobić.
Sobota zleciała szybko, pogoda nie dopisała niestety we Wrocławiu co jakiś czas był deszcz. Rano posprzątałam mieszkanko, później jak mąż wrócił to drzemka i poszliśmy na chwilę na działkę :) nazbierałam sobie malinek część zjadłam na kolację część na dzisiaj zostawiłam.
Wstaliśmy specjalnie o północy bo była transmisja kultu na polandrock. Nie wiem czy lubicie - mistrzostwo świata :D
Jeśli chodzi o cerę to mi się super poprawiła. Tak naprawdę to był to pierwszy objaw ciąży haha. Zawsze przy okresie mi się psuła a tu o, spóźniony okres i cera jak marzenie.
Kurcze z tym kalafiorem to też ostatnio miałam masakrę, wzdęcia straszne. A dużo nie zjadłam.
Kiedy zamierzacie się smarować na brzuchu? Myślę że jakoś teraz sobie kupię. Chyba im szybciej tym lepiej.
Mam nadzieję nie przytyć dużo, tak standardowo do 10-12 kg, jestem niska i szczupła więc wyglądałaby okropnie :D
Z mężem nastawiamy się na dziewczynę ale chłopiec tez będzie super. Zresztą wszyscy co już wiedzą to celują w chłopca hehe. Imiona mamy wybrane i dla dziewczynki i dla chłopca więc mamy luz :)
Idę jeść śniadanko ;)

Odnośnik do komentarza

Natkusi_a
magalena3 mam identyczny brzuszek :D jakbym swój widziała. Ale są takie wieczory że maz mówi "ale brzuchol" a to moja pierwsza ciąża i ważę 51kg. Niby 3 miesiąc a już widać zaokrąglenie.
Dziewczyny a jak u was z cera? Matko jak mnie wysypalo :( broda, policzki... Zawsze mialam czysta czerwca tu masakra :( pewnie hormony. Macie jakieś sposoby na wysyp w ciąży? Mama mija mówi będzie dziewczynka a ja czuję że chłopczyk :D

Obsypalo mi całą brodę i czoło. Tragedia, jak nastolatka. Myje najpierw olejkiem z orzechów macadamia, potem aloesem, tonik i krem. Trochę schodzi odkad wróciłam do aloesu.

Odnośnik do komentarza

Witaj Sylwia. Kiedy wizyta? Skąd jesteś?

kaja ja się teraz nie będę smarować bo to genetyka a nie kremy. Codziennie używam balsamu nawilżającego i to będzie wszystko. Tylko czy któreś zwykle balsamy są zakazane? Mam kozie mleko z Ziaja i myślę czy nie kupić dla kobiet w ciąży, tylko dlatego żeby skład był odpowiedni dla dziecka..

Odnośnik do komentarza

kaja ja krem do brzucha już kupilam, ale jakoś narazie nie zabrałam się za smarowanie. Ja jestem strasznie niesystematyczna jeśli chodzi o takie sprawy.
A podobno skłonność do rozstępów to kwestia genetyczna. Jak masz skłonność to i tak żadne kremy nie pomogą. I faktycznie ja w pierwszej ciąży się niczym Noe smarowalam i mam jeden malusi rozstęp na piersi, ale on się pojawił już po porodzie jak nawał pokarmu miałam. A koleżanka kupowała kremy po prawie 200 zł za opakowanie i masakra - ma taki brzuch że w życiu nie założy kostiumu dwuczęściowego

💙💙💙 Dawid 06.03.2009 💙💙💙

❤❤❤ Oliwia 28.02.2020 ❤❤❤

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...