Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Olcik00
Ja w tym sezonie chciałam sobie kupić rower żeby z młodym jeździć, ale nie zdążyłam przed testem. Teraz już nie ma co kupować. Z moim samopoczuciem raczej bym nie czerpała z tego radości. Ale może na basen zacznę chodzić, lubię pływać. Ale w planach mam również w końcu przygotować się do egzaminu na doradcę podatkowego. Może na zwolnieniu znajdę więcej czasu na to :)

Sama się przygotowujesz? Masz jakieś fajne książki? Też o tym myślałam u nie wiem czy sama dam radę.
Odnośnik do komentarza

eewelinka
Olcik00
Ja w tym sezonie chciałam sobie kupić rower żeby z młodym jeździć, ale nie zdążyłam przed testem. Teraz już nie ma co kupować. Z moim samopoczuciem raczej bym nie czerpała z tego radości. Ale może na basen zacznę chodzić, lubię pływać. Ale w planach mam również w końcu przygotować się do egzaminu na doradcę podatkowego. Może na zwolnieniu znajdę więcej czasu na to :)

Sama się przygotowujesz? Masz jakieś fajne książki? Też o tym myślałam u nie wiem czy sama dam radę.

Spokojnie dasz radę. W sumie wg mnie najlepiej samej się uczyć. Wiesz ile czasu możesz poświęcić, jakie jest tempo Twojej nauki. Polecają dwa wydawnictwa : Beck i oficyna. Tam masz specjalnie dedykowane książki do nauki na egzamin doradcy. Oddzielna książka do ustnego, pisemnego i do kazusow. Trochę jednak kosztuje taki komplet.
Odnośnik do komentarza

Hej, mam nadzieję że zostanę z Wami do końca i bardzo mi przykro tym z Was którym to się nie udało.. Jestem pierwszy raz w ciąży i była planowana ale nie sądziłam że praktycznie zaraz po podjęciu decyzji o dziecku. Z mężem 26 sierpnia mamy druga rocznicę a 13 sierpnia mam wyznaczona wizytę u gina. Ostatnia miesiączka 12.06 a objawy praktycznie 3dni po owulacji.. Nie wiem jak to możliwe.. Nie miałam tylko mdłości a wymioty tylko przez dwa dni. Potem klujace bóle podbrzusza które dopiero dzisiaj się chyba skończyły , ale pozostał ból piersi (nie mogę spać w mojej ulubionej pozycji na brzuchu)i są takie.. Opuchniete.. Poza tym zimno mi.. Ciągle mnie suszy, kicham bez powodu i jestem bardzo śpiąca.. Beta z wtorku tj. 16.07 wynosiła 1530,30 a tsh 3,89..co mnie martwi.. Najgorsza jest jednak chyba moja praca.. Muszę wytrzymać bo umowa próbna mi się kończy w tym miesiącu a mój kierownik wraca 5 sierpnia i wtedy dopiero podpiszemy nieokreślona.. Póki co praca po 12h na zmiany nocne i dzienne.. Mam nadzieję że to nie zaszkodzi maleństwu.. Staramy się wytrzymać. Narazie poza mężem nie wie nikt.. A po wizycie u gina pójdę na l4 zwłaszcza jako recepcjonistka mając styczność z różnymi ludźmi, praktycznie w przeciągu i kilkukrotne odwiedzanie naszych publicznych WC.. Brr.. Sorry dziewczyny że się tak rozpisałam. Pozdrawiam serdecznie❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kgylkw7sl.png

Odnośnik do komentarza

klaudia witaj. Fajnie ze dołączyłas i gratulacje. Powiem Ci ze beta ładna. Może bliźniaki się szykują :D a to tsh to bierzesz jakieś leki? Bo chyba powinnaś szybko skontaktować się z endokrynologiem. Bo w ciąży dopuszczalna norma to 2.5. Jest to groźne dla dziecka.
A objawy masz typowo ciążowe więc tylko się cieszyć.
Widzę że masz nocna pobudek albo spać nie możesz. Ja czasem wstaje na siusiu kilka razy w nocy.
Teraz akurat obudziłam się z ogromnym pragnieniem. Wypiłam z pół litra wody chyba na raz :D
Życzę miłej nocki :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

klaudia witaj, i gratuluję. Moje objawy byly też bardzo szybko.

Dziewczyny, ratujcie. Wstałam z katarem. A to u mnie początek przeziębienia. Domowe sposoby potrzebuje. Na razie mnie nie mdli to może się uda coś z czosnkiem

Odnośnik do komentarza

No właśnie z nocki zeszlam tak jak pisałam.. Te 12h daje w kość ale tak jak pisałam muszę jeszcze wytrzymać do tego 5 sierpnia żeby mi przedluzyli umowę i mogę spokojnie na L4.. A tsh owszem martwi mnie..do lekarza się wybieram już w przyszłym tygodniu. No.. I codziennie oglądam bieliznę czy nic się nie dzieje ale na szczęście wczoraj i dziś w nocy brzuch już tak nie rwie.. Staram się wypoczywać po tej pracy i dbać o siebie. Chciałam wcześniej zrezygnować z pracy (recepcjonistka hotelowa) ale mogłyby być wtedy problemy finansowe a tak to jednak 100% jest wypłacane na tym macierzyńskim. I póki co nic się złego nie dzieje ale będę dmuchać na zimne. A wysoka beta serio? Mogą być bliźniaki?ooo.. W sumie fajnie ale wydawało mi się że w skali normy się mieściło.. No ale się nie znam więc, dzięki za info =) zobaczymy. Tymczasem dziękuję za miłe przyjęcie mnie do grona i teraz się kładę odespac.. Oj potrzebuje i ja i kruszynka. Pozdrawiam cieplutko ❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kgylkw7sl.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia92
No właśnie z nocki zeszlam tak jak pisałam.. Te 12h daje w kość ale tak jak pisałam muszę jeszcze wytrzymać do tego 5 sierpnia żeby mi przedluzyli umowę i mogę spokojnie na L4.. A tsh owszem martwi mnie..do lekarza się wybieram już w przyszłym tygodniu. No.. I codziennie oglądam bieliznę czy nic się nie dzieje ale na szczęście wczoraj i dziś w nocy brzuch już tak nie rwie.. Staram się wypoczywać po tej pracy i dbać o siebie. Chciałam wcześniej zrezygnować z pracy (recepcjonistka hotelowa) ale mogłyby być wtedy problemy finansowe a tak to jednak 100% jest wypłacane na tym macierzyńskim. I póki co nic się złego nie dzieje ale będę dmuchać na zimne. A wysoka beta serio? Mogą być bliźniaki?ooo.. W sumie fajnie ale wydawało mi się że w skali normy się mieściło.. No ale się nie znam więc, dzięki za info =) zobaczymy. Tymczasem dziękuję za miłe przyjęcie mnie do grona i teraz się kładę odespac.. Oj potrzebuje i ja i kruszynka. Pozdrawiam cieplutko ❤️

Moga być albo nie muszą być bliźniaki. Ja też pierwsza betę zaraz po teście jak zrobiłam to była ponad 1200 i dziewczyny mówiły że może bliźniaki bo one miały po okolo 200.
Jak byłam na usg w 6 tyg to nie widziałam dwóch tylko jedno ale może i drugie się rozwinie do tej przyszłej soboty :D

ewelinka napewno ciepłej się ubiera ale żeby się nie przegrzac. Herbatka z miodem, sokiem malinowym i cytryna też dobra po na ciepło wypijesz i napotna więc na moc może pić wypocisz wszystkie cholerstwa. Albo jak pisała lubie_kawe te leki z Seri Prenalen.
Pamiętam że w drugiej ciąży około 7 tygodnia byłam chora ale porządnie bo antybiotyk brałam.
A ja katar mam codziennie rano po przebudzeniu. Ale ja alergik. Wydmucham nosa kilka razy i przechodzi. :D

lubie_kawe trzymam kciuki za wizytę i melduj się zaraz po. Jak samopoczucie?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość Lubie _kawe

Samopoczucie średnie. Czuję się podekscytowana i przerażona jednocześnie :D ale spalam całą noc (za to obudziłam się już po 5):D
W ogóle wczoraj wieczorem moja kuzynka pochwaliła się na fejsie że jest w ciąży.. :D

Odnośnik do komentarza

ewelinka jeśli można to na przeziębienie polecę coś co stosuje od około 4 lat i bardzo się sprawdza. Herbata z wywaru z imbiru, naturalne lekarstwo: jak kiedyś w Polsce powiedziałam lekarce, że to stosuje, to się ucieszyła.

Robisz wywar z imbiru: obrany i starty imbir zalewasz gorąca woda, a jak się zrobi wywar, przygotowujesz z niego herbatkę (herbatka po dodaniu np cytryny, miodu czy pomarańczy jest smaczna, nie taka ostra.. i do wypicia).

Rozgrzewa bardzo w 10 min po wypiciu. Przy przeziębieniu piłam taka kilka razy dziennie. (do tego leki jeśli były konieczne ale nie zawsze)
Poniżej jakiś przepis z internetu:

http://m.beszamel.se.pl/imbir/imbir-na-przeziebienie-jak-zrobic-napoj-z-imbiru-wideo,982/

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady. Coś wymyślę, to tego tak mnie bolą krzyże. Ani leżeć, ani siedzieć. Jadę zaraz kupić poduszkę bo się nie da spać.
alina a taka herbetke pije prawie codziennie na mdłości. Też rewelacyjnie pomaga.

Odnośnik do komentarza

kasiuta wczoraj przeczytałam Twoją smutną wiadomość, ale nie bylam w stanie napisać nic. Tak strasznie mi przykro.... ;( Tule Cię całym sercem!
ewelina daj znać na jaką poduchę się zdecydowałaś. Muszę też coś wybrać. Myślę o wypełnieniu ze styropianu, ale sama nie wiem...

Gratuluję wszystkim dobrych wieści i trzymam kciuki za kolejne wizyty :D

Witam nowe mamusie!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza
Gość Lubie _kawe

W ogóle dziękuję za wszystkie kciuki :)
Teraz mam wizytę 10 sierpnia bo potem lekarz ma urlop. A ja powinnam się cieszyć ale chyba do końca tak nie jest bo trochę martwi mnie ta rozbieżność terminów - tym bardziej że mam dość krótkie cykle - 24/25 dni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...