Skocz do zawartości
Forum

Chcę dziecka ale mąż chyba nie


Gość Shym87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, muszę się komuś wygadać, a może przy okazji powiecie jak wy widzicie moja sytuację.
Otóż mamy z mężem już 9 letnie dziecko.
I jakiś rok temu zaczęliśmy myśleć o drugim dziecku. Zaczęliśmy nawet starania, ale przez jakieś 3 miesiące nic z tego nie wyszło. Mąż zapytał czy to drugie dziecko jest nam naprawdę potrzebne do szczęścia. Wiadomo wygoda, bo starsze dziecko już ogarnięte, odchowane, nie takie absorbujace. I stwierdziliśmy że faktycznie dajemy sobie spokój z drugim dzieckiem.
Ale przez ten rok obudził się we mnie taki instynkt macierzyński, że znowu myślę o drugim dziecku.
Rozmawiałam z mężem, na początku był przeciwny. A bo to znowu nieprzespane nice, pieluchy, uwiązanie z maluchem. Stwierdził żebym najpierw zrobiła badania, brała witaminy i zobaczymy co dalej. Odstawiłam tabletki anty, zrobiłam badania, biorę witaminy, kwas foliowy. Mąż mimo wszystko podczas sexu używał prezerwatywy. W końcu nie wytrzymałam, zrobiłam awanturę (Bo normalne rozmowy nic nie dawaly) że niby się zgodził a dalej robi wszystko żeby tego dziecka nie mieć.
Po tym sytuacja się trochę zmieniła, przestaliśmy się zabezpieczać, kochając się praktycznie codziennie.
Ale teraz mój mąż obrał inną taktykę. Pierwsze dni po miesiączce kończy we mnie. A jak się że zbliżają się dni płodne to kończy na mój brzuch albo piersi.
Co ja mam robić? Faktycznie odpuścić temat dziecka. Niby twierdzi że chce drugiego dziecka, ale jego zachowanie mówi zupełnie coś innego.....

Odnośnik do komentarza

Ewidentnie Twój mąż już nie chce drugiego dziecka. Może boi się przeżywać to jeszcze raz. Dziecko to wielkie szczescie ale tez i obowiazki i odpowiedzialnosc. Wiem co znaczy chciec dziecka bo stsral sie dwa lata o nie mimo ze jestesmy juz wiele lat po slubie. Jak przyszlam z propozycją że to już ten czas to maz też nie chciał że jeszcze za wcześnie że trzeba karierę robić kasę uzbierać A teraz co ? Żałuję że tak długo zwlekalismy z tą decyzją. Może Twój mąż też potrzebuje więcej czasu żeby oswoić się z tą myślą że ponownie zostanie tatą. Życzę żebyście doszli do porozumienia w tej kwestii i szybko się udało zobaczyć dwie kreski :-)

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...