Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość dzizgi

Co jeśli dziecko się moczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzizgi

Mój prawie 7 latek zaczął w nocy sikać do łóżka, nie mam pojęcia dlaczego, jak go pytam o jakieś trudne sytuacje to na nic sie nie skarży, podpytałam pań w szkole czy wszystko ok, niby nie było żadnych problemów. Jak mu pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kajkania

Słuchaj, a jak często to się zdarza? Bo jeśli kilka razy zasikał łóżko, ja bym nie panikowała, jeśli częściej może warto pójść do lekarza, zrobić badanie moczu itp. Stres może być tylko jedną z przyczyn, może zwyczajnie za dużo pije przed snem? Czytałam kiedyś o czymś takim jak alarm wybudzeniowy, spróbuj zastosować:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość baletka

Takie moczenie nocne może miec różne podstawy i nie tylko stres chociaż faktycznie często ma podłoże psychologiczne. Zerknij na stronie suchyporanek.pl jest trochę informacji na temat moczenia nocnego dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Broniata

Na czym polega taki alarm wybudzeniowy? Czy powinnam wstawać regularnie w nocy i po prostu budzić dziecko na załatwienie potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kukuleczkajanka

Alarm ma czujnik w majtkach, budzi dziecko jak poczuje wilgoć, żeby mogło dokończyć resztę w toalecie. Poczytaj sobie na www.suchyporanek.pl . Takie wyrywkowe budzenie przez rodzica niestety niewiele da, bo dziecko nie będzie tego wiązało z potrzebą pójścia do toalety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jaga00

również zachęcam zajrzeć na suchyporanek, nam bardzo pomogła stronka a przede wszystkim wiele ułatwiła.Na prawdę warto skorzystać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nina34

A czy któraś z Was stosowała alarm wybudzeniowy na swoim dziecku? Chcę zasięgnąć opinii, jak to się w praktyce sprawdza i czy jest faktycznie takie skuteczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kiririri

ja właśnie dzięki suchemu porankowi odkryłam alarm wybudzeniowy, u nas się to sprawdziło, na pewno musisz poczekać i trochę zanim coś to da ale powoli u nas zaczęliśmy wychodzić na prostą, byłaś u lekarza z dzieckiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zuza_n

Tak, ten alarm wybudzeniowy pomógł nam wyjść z problemu. Wiadomo, że trzeba być cierpliwym, ale powoli do przodu i z czasem udało się tak przyzwyczaić dziecko, że alarm już nie był potrzebny. Także u nas ta metoda się sprawdziła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość parasoda

~Jaga00
również zachęcam zajrzeć na suchyporanek, nam bardzo pomogła stronka a przede wszystkim wiele ułatwiła.Na prawdę warto skorzystać

Właśnie takie strony uświadamiają rodziom i dzieciom że nie są sami z takim problemem. Problem moczenia nocnego u dzieci i młodzieży to dośc powszechny problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia_333

Czy któraś z Was prowadziła dziennik mikcji? Podobno można nawet taką aplikację ściągnąć. Lekarz pyta o te wszystkie dane na wizycie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Blide

Kasia - tak. Jeśli Twojemu dziecku zdarza się takie moczenie, jak najbardziej zapisuj częstotliwość mikcji, bo na wizycie lekarz powinien o to zapytać. A aplikacja ze strony suchy poranek na pewno pomoże w zapisywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia_333

Blide, bardzo pomocna ta aplikacja. Ja mam problem ze spisywaniem czegokolwiek na kartkach, a to mam zawsze pod ręką w telefonie. Na wizycie oczywiście przydało się, bo o wszystko pediatra pytał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malliinnka

Podkłady są pomocne, ale niestety problemu nie rozwiązują. A jednak moczenie w tym wieku wymaga leczenia, a nie jedynie ochronienia materaca. Więc mimo wszystko pediatra, badania i ewentualnie potem wizyty u specjalisty. Można też spróbować z alarmem wybudzeniowym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kenosa

Mi się bardzo przydały informacje z https://suchyporanek.pl/ jak się ma problem taki u dziecka to cała rodzina jest w duzym stresie i każda pomoc dająca chociaż nadzieje na poprawę jest bardzo cenna, ja sie na początku czułam bardzo zagubiona w tym wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Roria

A ten alarm wybudzeniowy jak ma działać? Dziecko nie czuje się z nim niekomfortowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ida_z

Alarm, jeśli jest dobrze założony, nie powoduje żadnego dyskomfortu. Działa na tej zasadzie, że w momencie wykrycia wilgoci (sonda przyczepiona jest do majtek) wydaje sygnał dźwiękowy, na który dziecko budzi się i kończy siku w toalecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...