Skocz do zawartości
Forum

Czy warto jest iść na terapię dla par?


Gość wektera

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chodziłam tutaj do strefy myśli: http://strefamysli.pl/psychoterapia-par-i-malzenstw/

Psychoterapia par przynosi najlepsze efekty, gdy oboje partnerzy, pomimo trudności, jakie przeżywa związek, cokolwiek poprawić. Bo jeśli nie ma chęci poprawy to nawet najlepszy psychoterapeuta Wam nie pomoże. Musicie sobie to uświadomić. Terapia będzie dobra jeśli zechcesz podjąć trud ratowania związku oraz pracować nad swoimi zachowaniami wobec drugiej osoby. Co bywa trudne, ale u nas przyniosło rezultaty bo obecnie o wiele lepiej się dogadujemy a byliśmy o krok od rozwodu.

Odnośnik do komentarza

Niezależnie od tego czy wybierzesz terapię dla par czy terapię indywidualną, na pewno w pewnym sensie Ci pomoże. Czasami warto się oderwać. W pewnym momencie już nawet nie potrafiłem rozmawiać z ludźmi. Byle co wywoływało we mnie okropną wściekłość. Potrafiłem burczeć na swoją żonę (ZA NIC!) na dzień dobry i dobranoc. Terapia w Psychologgii zmieniła nasze życie na lepsze. Praca z terapeutą Moderskim sprawiła, że zaczęło mi się udawać rozpoznawać, kiedy gniew brał się ze stresu i zmęczenia. Nauczyłem się nad nim panować. Niedługo po rozpoczęciu terapii zacząłem pozbywać się źródeł takiego samopoczucia i teraz nasz związek jest o wiele zdrowszy bez tego przelewania złych emocji na drugą osobę, którego długo nie byłem świadomy.

Odnośnik do komentarza

My z mężem rok temu chodziliśmy na terapię dla par w Warszawie ( tutaj znajdziesz kontakt: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/blog/ - jest możliwośc przeprowadzenia terapii online ). Jestem bardzo wdzięczna pani psycholog ponieważ dzieki tym wizytom udało nam się odbudować nasze małżeństwo. Wprawdzie zaufanie nie do konca powróciło ale jest coraz lepiej i zaczynamy z mężem ponownie się do siebie zbliżać.
Namówiła mnie moja siostra , na początku nie byłam przekonana ale taka terapia jak okazuje się pomaga. Łatwiej jest się otworzyć i po prostu powiedzieć co nas boli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...