Skocz do zawartości
Forum

Ile powinien jeść noworodek?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój maluch ma 10 dni. Bardzo chciałam karmić piersią, ale mała miała problemy ze ssaniem dlatego odciągam jej mleko i raz lub 2 x w nocy dokarmiam też mlekiem modyfikowanym. Moje pytanie brzmi: Ile tego mleczka powinnam odciągać? Bo już sama się gubię.
Odciągam średnio 60-70, czasem 80 ml (więcej nie daje niestety rady). Karmię co 2,5 - 3 h lub wiadomo na żądanie. Z mieszanką natomiast też mam problem. Wiem, że 30 ml- jedna łyżeczka, 60 ml- 2 łyżeczki, 90 ml- 3 łyżeczki itd. Daje jej 60 lub 70 ml i 2 płaskie łyżeczki.. tylko wydaje mi się, że to już za mało. Na opakowaniu jest napisane 1 miesiąc od 90-120 ml. Corcia ma 10 dni dlatego nie wiem czy jej dawać już te 90 ml czy to jednak za dużo. Ile powinnam jej dawać? Proszę o poradę ;)

Odnośnik do komentarza

Daria96, jeśli kp, to odciągaj ile tylko możesz.
Co do mm, to u nas położne mówiły, że do 10-go dnia życia dziecka na każde karmienie daje się tyle ml ile dni ma dziecko razy 10. Czyli jak dziecko ma 1 dzień to 10 ml na 1 karmienie, jak ma 5 dni, to 50 ml, jak ma 9 dni, to 90 ml. A od 10 dż. daje się 100 ml. Oczywiście różne są dzieci i różne apetyty, więc należy to dostosować do swojego dziecka, a nie na siłę stosować dokładnie takie porcje.
Jeśli twoje dziecko ma 10 dni i dobry apetyt, to już czas na 100 ml. Do 90 ml ciepłej wody dajesz 3 płaskie miarki mm (miarka musi być od danego mm). Po wymieszaniu wychodzi właśnie ok. 100 ml :). Karmisz co 3-4h.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...