Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Miałam też problem żeby córka piła wodę dawałam smakowa ale skład minie już odrzucal.. Wkurzylam się bo teściowa też jej dawała soki.. A zęby masakra. Kupiłam wodę dawałam truskawki, cytryne, był ryk nie chciała pić jakoś jej prze gadałam miała 3 lata wtedy widzi że wszyscy pijemy wodę to zaczęła jakość pić. owszem wypije sok czy kompot ale więcej wody.. Jest ryk jak woda jest nie gazowana.. Od czasu do czasu kupuje sok czy Kubuś wotter..

https://www.suwaczek.pl/cache/b0ca69ebb5.png

https://www.suwaczek.pl/cache/b0efba3079.png

Odnośnik do komentarza

Karola91 stwierdzilam że zrobię podobnie jak Ty czyli ustalilam ile wody mam wypic do ktorej godziny. Mam straszny problem z piciem wody poprostu jakos nie potrzebuje ale wiem zw trzeba.
Szustera glowa do gory moze jednak fryzier zdziala cuda i wyjdziesz zadowolona:)
Ja stwierdzilam że wykorzystam dzień na coś nowego a raczej w moim przypadku lezenie:). Także zaczęłam sie nie uczyć robić na szydełku. Jest tyle świetnych rzeczy które mozna zrobić a wolny czas trzeba jakos wykorzystać żeby nie myśleć o glupotach:) . Miłego dnia Dziewczyny:)

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Karrera85, jeśli chodzi o córkę to moim zdaniem lepiej zmieniać pewne rzeczy małymi kroczkami. "odchudzanie" dzieci wcale nie jest taką prostą sprawą. postaraj się sukcesywnie wprowadzać nowe zasady, nawyki ale bez robienia wokół tego wielkiego zamieszania, żeby potem nie obróciło się to wszystko w złą stronę. Niestety nawet w tak młodym wieku dziewczynki popadają w potworne kompleksy na punkcie swojego wyglądu szczególnie że czasem inne dzieciaki z otoczenia bywają okrutne. Myślę że wspólne przyrządzanie posiłków, może jakies ładne ich dekorowanie może pomóc by przemogła się do jedzenia niektórych rzeczy. My czasem z moją córką bawimy się coś w stylu " zgadnij jakie składniki dodałam do tego dania" albo zabawa w "kuchenne rewolucje" czyli coś w stylu: oto nasze nowe ulepszone receptury. co Pani sądzi o tym daniu ? czy brakuje jakiejś przyprawy ? czy następnym razem należy dodac coś jeszcze? Córka wtedy wchodzi w rolę krytyka kulinarnego :) ale w ten sposób udaje nam się wprowadzać coraz więcej rzeczy do jadłospisu bo tak jak u Ciebie był z tym dramat i to odkąd była malutka. A wiecznie tylko słyszałam " przecież nie wygląda na niejadka" bo również do chudzielców nie należy. Nie uważam żeby Twoja córka była otyła ale jeśli faktycznie lekarz stwierdził że należy wprowadzić zmiany warto zatroszczyć się o to by za chwilę nie było gorszego problemu. Wiele cennych składników możemy ukryć w zupach krem posypanych chrupiącymi grzankami, koktajlach. U nas w ten sposób przejdzie nawet szpinak i avocado choć normalnie by tego nie tknęła. Wiem z doświadczenia że trzeba się nakombinować przy tym i dbać również o regularność posiłków żeby potem nie było napadu głodu bo zazwyczaj wtedy sięga się po byle co ale chyba tez ważne żeby nie dać się zwariować. Powodzenia Ci z całego serca życzę w tym temacie bo łatwy z pewnością nie jest.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jestem po wizycie. Mój Bąbelek waży 1700 gramów i jest starszy o tydzień wg wagi. Zaczyna się obracać, ma położenie skośne, ale główka jest już powoli w kierunku ujścia. Powiedziałam mu o tym bólu krocza, sprawdził mi gdzie mam łożysko, zrobił mi usg, wszystko dobrze, pozamykane. Dostałam zastrzyk z immunoglobuliną i teraz muszę pół godziny siedzieć czy zrobi się odczyn.

Poza tym chciałam Wam bardzo podziękować za wszelkie rady dotyczące żywienia mojej Córki, napewno z kilku z nich skorzystam (np. krytyk kulinarny brzmi ekstra) mam nadzieję, że jakoś to będzie :)

Odnośnik do komentarza

karrera looooo no to piekna waga ! U nas ledwo dopiero powyzej kilograma polozenie miednicowe ostatnio bylo glowowe.

justa31siedzialam od 10 do 13,30 myslalam z emi kregoslup pelnie i dupa :D napilam sie kawy nazarlam cukierkow pogadalam i wrocilam zadowolona :D

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Jak patrzylam na różne kalkulatory i inne artykuły o wadze dziecka to 1700 to waga na 31-32 tydzień. Aha i mój suwaczek pokazuje o tydzień za mało, jestem 29+5, tylko tam się nie dało ustawić długości cyklu, więc....

Odnośnik do komentarza

Kasiabrzoza ta tablica to super pomysł , napewno motywuje aby walczyć jak kg lecą w dół :) chyba po ciąży to wypróbuję :)
Karola91 fajny pomysł z tym zakreślaniem , też staram się pić 2 l wody dziennie ale niekiedy takie kreski by mi napewno pomogły :)
Szusterka fajnie że od fryzjera wróciłaś zadowolona :)
Karrera85 ale masz dzidzię już dużą mi się wydaje że na ten tydzień to i tak duzo :) super że wszystko ok :)
Cerrie jutro wizytujesz? Trzymam kciuki za 2 bijące serduszka :)
Kasia maj a co u Ciebie?

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Karola91: O Boże jakie piękne kombinezony ! Szczególnie ten po prawej! Ile dałaś ? Ja to patrzę to drogie wszystko ... i nawet nie takie wymarzone.

Zamawiałyście dziewczyny ciuszki z AliExpress /wisha. -bo tam są ładniejsze kombinezony ale boje się jakości krzak.

Mój dzień, cóż zaczął się spokojnie zaszywam dziury w spodniach żeby móc w nich chodzić, zrobiłam ciasto dla męża - on to będzie jadł jako dietetyczne a jak on nie widział to ja wywaliłam na to 4 gałki lodów waniliowych żeby to zjeść jakoś xD.

Muszę się wam wyżalić dziewczyny.
W sobotę rozwaliłam sobie zderzak samochodu o ławkę podczas parkowania( jestem świeżym kierowcą ale już dawno mi się nie zdarzyło w nic przywalić wiec jestem zaskoczona tym bardziej ze w tak głupi sposób - bo jej nie widziałam ( była bardzo niska )jestem załamana dziś byłam u taniego polecanego mechanika i ... tanio nie będzie a jeszcze czasu jak zwykle nie mają. Trochę byłam na nich zła bo siedział kolega z kolegą szefem ( umówiłam się z nim telefonicznie ) i widzi ze brzuch mam przyjechałam itp to jeszcze kazał mi czekać 3 razy jak rozmawialalisny przerywał i gadał przez telefon nawet nie przepraszając. A gadaliśmy tylko minutę a potem powiedział jak zobaczył kolegę-to może Pani kolega zamówi i sprawdzi - no było mi tak przykro .... nawet nie byłam zła ale potraktował mnie jak jakiegoś śmiecia co chce u niego pieniądze zostawić. Zupełnie tego nie rozumiem. Walnął mi na koniec taka cenę za samo lakierowanie, że aż ten miły kolega co sie jako jedyny mną zajął dziwnie się na niego spojrzał ( szkoda ze nie wie ze byłam 3 dni wcześniej i jego inny kolega rzucił mi o polowe mniejszą cenę za to samo).A najbardziej mnie rozwaliło to ze powiedział do tego pierwszego kolegi bo jeszcze sobie 5 minut rozmawiali o pierdołach zanim z laski swojej do mnie podszedł, ze się spieszy do żony i musi dzieciaki odebrać. Jakoś mnie to ubodło bo pomyślałam sobie czy tak samo się zachowywał przy swojej ciężarnej żonie kiedyś. To nie o to chodzi ze był nie miły czy się ociągał ale o to ze przyszłam do niego umówić się na konkretny termin naprawy już drugi raz i mnie spławił. To po co kazał w ogóle przyjechać.

Jutro postanowiłam idę na zwykle badania krwi bez krzywej. Zrobię ją za 2 tyg czyli po 24 tc. Jak mi lekarz coś powie to mu powiem ze źle się wtedy czułam czy coś ściemnię. Bo on jest z tych obrażalskich i podważanie jego autorytetu nie wchodzi w grę.

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza

Karola91 śliczne kombinezony :)
Kasia brzoza co za chamy w tym warsztacie , no aż mi brak słów żeby tak potraktować i to kobietę w ciąży . Zostawiłaś w końcu tam auto?
Ja wróciłam z Pepco i nie kupiłam tego co chciałam , wszystko przebrane dla dziewczynek tak jak myślałam , znów dla chłopców wszystkie rozmiary dostępne. Kupiłam jedynie bodziaka dla małej Ady i bodziaka dla małej w brzuszku . Kurcze jak je przyłożyłam do siebie to jakie malutkie są te 62 .
Byłam dziś z małą na szczepieniu i jestem z niej taka dumna , trzy szczepionki a ona ani razu nie zapłakała ,moja mała dzielna dziewczynka :)

monthly_2019_09/styczniowe-mamy-2020_78512.jpg

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Hej śliczne macie te wszystkie ciuszki, aż powoli mnie przychodzi ochota na shoping, tylko muszę się wykurować, bo chorobsko mnie nie chce puścić.
Ja się właśnie dowiedziałam że moja klasa z podstawówki organizuje spotkanie, na kwiecień i płakać mi się chce ze znów nie pójdę, 5 lat temu też nie byłam bo cora maleńka była i znów się scenariusz powtarza.

Odnośnik do komentarza

Julla dlaczego zakladasz ze nie pójdziesz? Przecież zawsze mozna na chwilę wyskoczyć nawet odciągnąć pokarm jak zamierzasz karmic piersią.
Nie wiem jak Wy ale ja po pierwszym porodzie rzeczywiscie tak przyzwyczailam syna do karmienia piersią że byłam ciągle uwiazana w domu lub wychodzilam ale z Malenstwem. Teraz postanowiłam że bede karmic na zmianę bo czasem trzeba gdzieś wyjść a Dziecko jeść musi.

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Julla a dlaczego nie chcesz iść? W kwietniu nasze maluszki już będą miały ok 4 mcy jak zostanie 2 godziny z tatą to chyba się nic nie stanie.

Kasiabrzoza właśnie to ile za nie dałam jest najlepsze, za oba w sumie 40 zł :) Też się tak rzuciłam na nie jak je wystawiła to zaklepałam w godzinę. Normalnie kombinezony to 100-150 zł także jestem z siebie dumna, bo to ogromna oszczędność.
Jeśli chodzi o mechanika ja bym wyszła, nie lubię jak się mnie nie traktuje poważnie. Podobno dosyć często mechanicy, lakiernicy traktują niepoważnie kobiety, wychodzą z założenia że się nie znamy, że można nas w wałka robić. Poszukaj kogoś innego najlepiej albo poślij męża, brata, tatę zobaczysz, że będzie inne traktowanie i inna cena.

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Nie zostawiłam samochodu bo nawet nie wiedzieli ile za części zaczęłam im mówić, że ja akurat części sprawdzałam ile kosztują... ale jutro mają mi dać znać. No właśnie myśle o tym żeby zmienić to miejsce. Już znalazłam jedną cześć wyjątkowo pomalowaną już na mój kolor ... to chyba kupię a drugą i tak muszę oddać komuś do pomalowania. Zreszta nie mieli dla mnie również czasu to może ja tez nie będę miała dla nich ... gryyy.

Karola91 to super ze taka cena za kombinezony!
Justi2019 śliczne te bodziaki.
Myśle ze to nie jest tak z ubrankami ze tylko damskie wykupione ... bo jak ja idę do sklepu to dla chłopczyków nigdy nie ma a dla dziewczynek takie piękne.
^^
Julla ja bym poszła na twoim miejscu. Nawet jak to by się wiązało z tym ze mąż czeka w samochodzie ;). Ciagle w ogóle myśle o tym ze zobaczyłabym tych ludzi z podstawówki co teraz robią ... ale u nas nikt nie wpada na pomysł takich spotkań zreszta nikt nie ma do siebie kontaktu.

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza

Fajny mechanik :/ ja bym powiedziala ze 2 dni temu cena byla o polowe mniejsza....
Moj M jest mechanikiem i czasem sie nie dziwie ze mechanicy to takie chamy nie macie pojecia jacy ludzie do nas przyjezdzaja i tez niby znajomi .... liczana to ze zrobia taniej ,bez kolejki i sami ustala cene ... M sie zgadza bo nie chce miec z nikim na pienku a potem ja mam do aluchania wiec zaczelam sama odprawiac klientow....
Za.malowanie w naszych okolicach kaza czesc min 300 zl .wiec ja sama jezdze porysowanym poobijanym autem

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Szusterka: Ładniutki ja mam taki i muszę Cię przebić bo dałam 9 zł na promocji w biedna outlet jak byłam na wakacjach. To jeszcze pokaże wan kołderkę za chyba 30 zł ( albo mniej ) tez z tamtąd;). Jeszcze. Je wiedziałam wtedy co to będzie za płeć wiec brałam niebieskie - wydawało mi się uniwersalne ... a tak naprawdę to czułam że chłop.

No mechanik no coment- ja to pipa czasami jestem i nie umiem ludzią odpowiedzieć. I zawsze to sobie wyrzucam potem. Innych obronie a sama sfrajerze. Ja go nie znam - pan od opon na przeciwko polecił.

monthly_2019_09/styczniowe-mamy-2020_78526.jpg

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza

Hejka co do tego spotkania klasowego to dziś termin padł na końcówkę marca więc maleństwo będzie miało 2/3 miesiące może i uda mi się wpaść na chwilę ale wiecie u nas to impreza do białego rana z tańcami itd. 10 lat temu było mega, a teraz ominie mnie już drugi raz i naprawdę mi smutno.w dodatku mój mąż to kolejny problem moich zmartwień, on nie lubi i nie umie zajmować się niemowlakami z większymi zostanie bez problemu ale z malutkim sobie nie radzi :( nigdy nie kąpię, nie przebiera, nie nosi woli zrobić wszystko inne, nie jest leniem, nie leży w tym czasie do góry brzuchem,wszystko pozałatwia ale z dzieckiem sam na sam nie zostanie. A niestety na pomoc dziadków też nie mam co liczyć i wiem że jestem zdana tylko na siebie i wszystko mnie to przeraża. Wiem że niektóre macie poważniejsze problemy i to moje marudzenie może trochę nie na miejscu, sory

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...