Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Bejbus obawiam się że mnie też to czeka póki co miesciłam się jeszcze w normie kazał jeść więcej produktów zawierających żelazo , w poprzedniej ciąży mnie dopadła anemia i też całą ciążę lykalam żelazo , w pierwszej ciąży za to wylądowałam w szpitalu bo tabletki nie pomagały i dostawałam przez tydzień w szpitalu 2 razy w ciągu dnia zastrzyki w " tyłek" i to był 7 miesiąc a najlepsze że do szpitala miałam zgłosić się dzień po moim weselu hehe no ale przynajmniej pomogło :)
Wykończył mnie ten zalew byłyśmy 2 godziny bo nie dało się dłużej na tym słońcu a mała i tak mi uciekała spod parasola :)

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
U nas znów upał, skwar i duchota... Również zazdroszczę pobytu nad wodą, ja nawet nosa poza dom nie wychyliłam.
Położną wlasnie wybieram, szukam opini, jest tu ktoś z Krakowa? Noe wiem czy wybrać położną ze szpitala, w którym planuje rodzic, czy tez z ośrodka najblizej miejsca zamieszkania? Tak samo nie wiem, czy nie powinnam zapisać sie do jakiegoś lekarza pierwszego kontkatu z NFZ? Mam pakiet medyczny w luxmedzie, ale tu nie ma takiej opieki około porodowej...
Zastanawiam sie też nad szkołą rodzenia? Macie jakies opinie? Czy warto? Korzystacie, korzystałyscie? Warto sie zapisać i wydawać kasę?

https://www.suwaczek.pl/cache/63102c40de.png

Odnośnik do komentarza

Kasia maj wyobrażam sobie jakiego masz stresa, ale tak jak radzą dziewczyny nie czytaj nic w necie i czekaj co powiedzą na kolejnej wizycie, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, trzymam za Was kciuki
Wczoraj mi powiedzieli, że jeśli wyniki będą złe to zadzwonią, na razie cisza, a wizytę mam 4 września.
U nas też upał, dzieci się chłodzą w basenie. Ja też trochę się pomoczylam ;)

Odnośnik do komentarza

Aluap poszukaj opinii o położnych. Teraz nie ma rejonizacji także możesz wybrać kogoś sensownego z drugiego końca miasta. W kwestii okołoporodowej nie widzę powodu żeby szukać lekarza dobra położna i ginekolog wystarczą chyba, że w pakiecie nie ma pediatry dla dziecka to już ważne. Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to polecam. Zobacz czy przy twoim szpitalu, w którym chcesz rodzić nie prowadzi jakaś położna zajęć. Zawsze to za darmo, poznasz szpital i wymagania do porodu w tym miejscu. Zerknij też na stronę niebieskie pudełko gdzie w okolicy prowadzone są zajęcia szkoły rodzenia zawsze fajnie dostać niebieskie pudełko jest tam sporo próbek i drobiazgów dla ciężarnej i malucha (przynajmniej było 2 lata temu).

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Aluap nie ma za co :) Od tego mamy forum :) Gdybym nie miała już jednej ciąży za sobą też bym wielu rzeczy nie wiedziałam pamiętam jaka byłam zielona 3 lata temu i myślę że wiek niewiele ma do tego po prostu pewne informacje nie są potrzebne wcześniej :) A tak naprawdę to wciąż się dowiaduję nowych rzeczy i to właśnie najwięcej od dziewczyn tu na forum jak piszą :)

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei w żadnej ciazy nie brałam położnej środowiskowej ktora po porodzie przychodzi do domu. Nie czułam takiej potrzeby i chęci zeby jakas baba mi przychodziła do domu i gadała. Teraz tez nie biorę. Do szkoły rodzenia tez nie idę zresztą przy trzecim to już nie wiem.czy ktoś chodzi.
Ja dziś kiepsko znosze dzien raz ze sie denerwuje a dwa ten upal mnie męczy. Na wakacjach niby cieplej bylo ale jakoś tego nie odczuwalam jak tutaj. A ochłodzenia nie widać. Nie wiem.czy wczoraj z tego wszystkiego wam pisalam ale potwierdzona na bank dziewczynka i waży 499g.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k2b7bgeta.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h5v4kvtu1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpf6fogdwx.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Kasia_maj trzymam bardzo mocno kciuki aby wszystko było dobrze. Musi być.Współczuję Ci tego stresu. Gratuluje dziewczynki
Karola91 paluszki bolą trochę mniej, lepiej zgina ale jeszcze trochę opuchnięte i siniaki na nich wychodzą.
Karerra85 jak wizyta u położnej?
Ja dzwoniłam do szkoły rodzenia w moim mieście niby mnie zapisali na... listopad. 7 spotkań.

Też mi było bardzo słabo po krzywej cukrowej w poprzedniej ciąży. Ja mam zrobić dopiero w 28 tyg.

Ale mnie dzis kopią dzieciaki.... Ja nie wiem co one tam wyprawiają... jedno mam wrażenie że jest niżej a drugie odczuwam bardziej w okolicy pępka. Wczoraj nawet córce udało się poczuć kiedy trzymała rękę na moim brzuchu.

Odnośnik do komentarza

Aluap bardzo możliwe że to od jakiegoś czasu się zmieniło tak jak ta rejonizacja. Jak rodziłam córkę to było już obowiązkowe, ale słyszałam że to różnie bywa i czasem położne olewają sprawę a czasem idzie się dogadać. Czytałam też, że jeśli nie wpuścimy położnej ma prawo zawiadomić opieke społeczną. Wiem od znajomych mam, że to bardzo różnie bywa, ale ja sobie te wizyty chwaliłam. Położna była 5 razy, za każdym razem się zapowiadała na godzinę (oczywiście plus minus bo miała też inne pacjentki). Bardzo mi pomogła przy szwie w kroczu i przy nawale pokarmu. Poza tym była miła, kulturalna, odpowiadała na pytania i się nie wymądrzała. Do tego oczywiście najważniejsze, Lili była zważona, zbadana itp.

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Wczoraj byłam na tej wizycie z położną, nie wiedziałam czego się spodziewać, A było serio nawet spoko. Jeżeli chodzi o wybór położnej przed porodem to faktycznie to jest dobrowolne ale po porodzie już musi przyjść. Pierwsza wizyta ma się odbyć do 48h od wypisu ze szpitala wg prawa.
Wczoraj rozmawiałyśmy o różnych dolegliwościach, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić. Np dowiedziałam się że na zgage można przegryzać migdały - takie bez łupinek, że warto zawsze mieć je przy sobie. Rozmawiałyśmy też o diecie ciężarnej, o pozycjach do leżenia, żeby wygodnie było i tak ogólnie zapytała też czy jakichś tematów nie potrzebuje poruszać itp. Spotkanie trwało 1.5 H i oprócz tego że było mi tam tak gorąco, że masakra to było spoko. Na koniec mnie zważyła, zmierzyła ciśnienie i słuchałyśmy tętna dzidziusia. Mi się podobało, za tydzień mam kolejne spotkanie. Aha no i mam to 5 minut od domu w swojej przychodni, nie szukałam specjalnie, A babeczka wydaje się być ok.
Carrie dziękuję, że pytasz. U męża jest tak że nadal na zwolnieniu. Do 03.09 bo ma kolejną wizytę u naczyniowca. Narazie rodzinna nie chce dać mu zdolności do pracy. Mąż mój liczy że dostanie od naczyniowca właśnie, bo On się zna na tych wynikach na temat krzepliwosci itp. Dostał też skierowanie znów pilne do pulmonologa i chirurga ogólnego. Pulmonologa 30.09 A chirurga ma 17.09 więc nie aż tak długo się na to czeka..

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Poszukałam poczytałam i wybiorę położną ze szpitala w ktorym chce rodzic, te same położne obecne sa na oddziale więc myślę że bedzie dobrze. Z twgo co sie dowiedziałam to przed porodem nie ma wizyt w domu, są spotkania albo indywidualne albo grupowe, nazywane "pogaduchy do brzucha". Stwierdziliśmy z mężem że zapiszemy sie do szkoly rodzenia, nie mamy pojęcia o opiece nad dzieckiem, choć podobno to bardzo intuicyjne, ale dla naszej pewności warto wydać troszkę kasy, ponadtow ramach szkoły rodzenia sa też zajęcia pierwszej pomocy dla dziecka i oczywiscie ćwiczeń do porodu... .
Ale tu moje pytanie, kiedy najlepiej zapisać się do szky, w ktorym miesiacu? W naszej sytuacji styczeń odpada bo za późno, w grudniu święta, wiec też z czasem może krucho, wiec zostaje chyba listopad? Co myslicie?

A tak w ogóle to zaczęłam kompletowanie wyprawki... Przecież ja nic nie mam a kupowanie wszystkiego na raz doprowadziło by do bankructwa... Hihi
Polecacie jakieś sklepy?
A przede wszystkim to jaki rozmiar ciuszków polecaciw kupować?

Miłego i spokojanego dnia :)
Ps. Jakieś wizyty dziś?

https://www.suwaczek.pl/cache/63102c40de.png

Odnośnik do komentarza

Aluap z tego co ja wiem to tak naprawdę nie przewidzisz jakie Ci się dziecko urodzi, ale zwykle 58 - 62 powinno być do szpitala. Jednak po wyjściu z niego, ja tak miałam przynajmniej dziecko już ki się nie mieściło w 58, A i w szpitalu miałam rozmiar 62 i nie był jakiś bardzo za duży. P.s dziecko urodziłam 57cm. Niektóre babeczki tak małe dzieciaczki rodzą że 52 jest dobre. Nie poradzę, ale mogę powiedzieć jak ja zrobiłam tym razem. Ogólnie mam dużo ubranek po kuzynkach rozmiar 62 i kilka mniejszych. Nie zamierzam dokupywac więcej bo nie wiadomo. Chce kupić jeden nowy zestaw na "wyjscie" i do zdjęcia ;) bo w tym szpitalu w którym rodze robią w drugiej dobie ładne zdjęcia dzieciaczkom. Tych malutkich nie zamierzam w ogóle kupować, bo ten na wyjście też kupię 62. Fajnie że się zapisałas do szkoły rodzenia, mi położna powiedziała, że najlepszy czas żeby zdążyć A być w miarę na chodzie na spotkania z nią, A to również będą ćwiczenia i taka szkoła rodzenia to 24-25 tc. Więc nawet wcześniej możesz się zapisać jeśli masz możliwość. W ostatnim miesiącu to napewno byłby hardcor, nie dość że brzuszek to jeszcze grudzien, święta i te sprawy. Widzisz ja już zaczęłam i mi powiedziała że to najlepszy moment na to A jestem w 25+4 dzisiaj (suwaczek mi źle pokazuje, bo bierze pod uwagę standardowa długość cyklu miesiaczkowego)

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłam z wizyty. Wszystko wporzadku. Będzie na 100 procent Córa. Pokazywal nam lekarz na usg że napewno nic od ostatniej wizyty nie urosło. Mała waży już 380 g. Mały wstydzioch z niej bo cały czas sie chowała, zasłaniała się rączka lub odwracała pleckami.
Pytalam sie o położna mówił że najlepiej wybrać ok 27 tygodnia ciąży. Ja również byłam zadowolona z wizyt położnej. Dużo mi dały przed porodem ale jescze wiecej po.
Aluap jeśli chodzi o rozmiar ciuszkow to kilka chce.miec w rozmiarze 56 resztę to już 62. Dziecko naprawde szybko rośnie i nie ma sensu kupować dużo z tych małych rozmiarów.

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...