Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Uff... ale jestescie niemozliwe :) Pare dni mnie tu nie bylo, a zapisalyscie az 5 stron!!!
Dzieki Wam za relacje z Waszych wizyt , bo dzieki Wam dowiaduje sie mniej wiecej jaki jest duzy nasz dzidzius :) Carrie mieszkam w Irlandii ;) Dzieki temu nie narzekam na upaly :P Do Polski lecimy na wakacje w przyszly pt i czeka mnie nie lada wyzwanie spakowanie calej ekipy :)
Taka dluga zamykana poduszka na pewno jest fajna i trzyma dzidziusia zeby np nie spadl z lozka ale jak ktos tam juz pisal, ja tez nie chce sie pakowac we wszystkie dodatki ze wzgl na miejsce w domu . Kosz mojzeszowy tez mam ale chce sie go pozbyc. Co do wozkow to juz kupilam sobie uzywany ale w idelanym stanie i jestem bardzo zadowolona, bo w gondoli mozna przypiac noworodka pasami czego innego firmy nie zapewniaja. Do fryzjera planuje sie wybrac , zeby poczuc sie atrakcyjnie, bo przeciez ciaza to nie choroba, a chop musi sie cieszyc, ze ma w domu babe z ktora chce spedzic reszte swoich dni, a nie narzekajaca na wszystko co sie da marude :P Chce tez sobie zrobic paznokcie u stop i rak ale ostatnio robilam rok temu wiec nawet nie wiem jak to sie poprawnie nazywa czy shelac czy acryl ale na pewno 2 tyg sie utrzyma. Co kilka dni sprawdzam bicie serca detektorem i teraz ma ok 150 uderzen na minute czyli poprawnie ;)

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja też dziś kiepsko się czuję. Od rana brzuch mnie bolał i biegunkę dla odmiany miałam. Musiałam już użyć nospe. Nie mam siły na nic :(
Anella mam nadzieję że szybko Ci przejdzie migrena.
Póki co jedyna pozytywna rzecz dzisiejszego dnia to to że udało mi się kupić kilka par spodni ciążowych bo już nie miałam co na tyłek włożyć.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, jakiś czas mnie nie było i nie mogę się dokopać do wszystkich postów :/
Ja wizytę mam we wtorek, chciałabym bardzo poznać płeć ale mój lekarz raczej nie wyrywa się z takimi informacjami ...
co do samopoczucia to istny koszmar, wymioty, biegunka, prawie całe dnie spędzam w łóżku, już normalnie kończy mi się cierpliwość, nie mam siły na nic :( może macie jakieś sprawdzone sposoby na nudności?

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, jakiś czas mnie nie było i nie mogę się dokopać do wszystkich postów :/
Ja wizytę mam we wtorek, chciałabym bardzo poznać płeć ale mój lekarz raczej nie wyrywa się z takimi informacjami ...
co do samopoczucia to istny koszmar, wymioty, biegunka, prawie całe dnie spędzam w łóżku, już normalnie kończy mi się cierpliwość, nie mam siły na nic :( może macie jakieś sprawdzone sposoby na nudności?

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza

chocovanilla znajomej na wymioty pomagały ciasteczka korzenne, innej sucharki, albo tarty imbir zalewany wrzątkiem i po ostudzeniu pity małymi łykami.
Ja w pierwszej ciąży na problemy z tym niepochamowanym odruchem odkryłam akupunkturowe opaski na nadgarstek Sea Band.
Teraz też mam mdłości ale słabsze i wymiotowałam ostatecznie chyba tylko 5 razy.
U mnie sprawdza się częste jedzenie - czegokolwiek (np. odrobiny chleba, ogórka kiszonego) byleby niczego słodkiego, bo wtedy jest tylko gorzej.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Podczytuje Was na bieżąco ale nic nie pisze. Zaczynam powoli się stresować przed srodowa wizyta. Miałam ja mieć za tydzień ale nie chciałam już tak dłużej czekać i udało mi się przełożyć. Martwię się. Malucha nie widziałam już miesiąc :(

Odnośnik do komentarza

Hej. Jak samopoczucie? U mnie jako tako. Problemy jelitowe nie dają o sobie zapomnieć choć już jest trochę lepiej niż było ale jakas taka zmęczona jestem, glowa mnie boli czesto, apetytu nadal zbytnio nie mam. Wchodzimy w drugi trymestr ten niby super czas kiedy powinnysmy poczuc przyplyw mocy i czuc się fantastycznie... no to czekam na to ;)
Nela99 głowa do góry na pewno wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza

Carrie ja czuję się świetnie, jak nie w ciąży... Apetyt mam spory ale też łatwo jest mi się przejesc i później cierpię :( czasem w ciągu dnia zaboli mnie brzuch, coś ukluje, jakieś ciągnięcia. Mam wrażenie że macica się powiększa.

Bardzo Ci współczuję jelitowki. Dla mnie to niesamowita zmora, nie ma opcji wyjścia z domu dopóki nie wyzdrowieje 100%. Z wymiotami i mdłości ami to samo. Gdybym je miała już dawno byłabym na l4. Mam paniczny strach przed nie możliwością skorzystania z toalety poza domem. Niesamowicie się stresuję co jeszcze bardziej pogłębia problem.

Odnośnik do komentarza

Nela99 to nie jelitowka tylko problemy z jelitem drażliwym. Odnoszę wrażenie że jakoś w tym tyg tak gorzej się czuję. Plecy też mnie zaczęły boleć bo mam od kilkunastu lat problem z odcinkiem ledzwiowym a teraz brak cwiczen i ruch ograniczony. I nerwus się straszny zrobiłam a to mi na pewno nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

Cześć, nie mam czasu na pisanie ale czytam na bieżąco. Jutro mam wizyte, boje sie co bedzie gdyz od paru dni bardzo boli mnie brzuch:/ niestety no spa musi isc w ruch bo bym nie dala rady a nawet i po niej nie ma rewelacji. Dzis caly dzien na kanapie.. ale z dzieckiem biegajacym za wszystkim ciezko jest odpocząć a mąż kończy resztki w mieszkaniu w ktorym juz mieszkamy. Także weekendy sa ma wage zlota dla nas bo on moze najwięcej nadgonic, cale szczescie zostaly tylko glupoty:)

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Bejbus przypomnij który masz tydzień? Ja też mam bóle w podbrzuszu. Ale nie są to takie bóle bym nie mogła wytrzymać i musiała wziąć tabletkę. Daje rade. Ale zauważyłam też że po każdym kucnieciu mnie Pobolewa.

Madlen na którą masz wizytę? Ja przed 20... Trzymam mocno kciuki za Was?

Bejbus daj koniecznie znać jak już będziecie po! Nie powiem nie martw się bo sama się zamartwiam... Ale trzymam mocno kciuki!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zaczynam rozmyślać o pokoju dziecka i o tym co powinnam kupić.
Podpowiedźcie proszę jak będzie najlepiej.

W planach mam kupić łóżeczko dostawne do naszej sypialni. Zastanawiam się czy powinnam też kupić zwykle łóżeczko do pokoju dziecka? Jeśli łóżko dostawne będzie w naszej sypialni to chyba lepiej byłoby też zrobić kacic z przewijakiem w tym samym pomieszczeniu? I też nie wiem czy warto zainwestować w łóżeczko turystyczne... Całe dnie spędzamy na parterze w domu, na piętrze mamy tylko sypialnie i tam tylko śpimy. Zastanawiam się czy sofa dla dziecka na drzemki wystarczy czy lepiej byłoby łóżeczko? Nie wyobrażam sobie znosić dostawki na dół :O

Odnośnik do komentarza

Nela99 wizytę mam rano o 10:00.
Justa31 w 14 tygodniu jeszcze to nie będą ruchy niestety ;)
Pierwsze podrygi można czuć w okolicy 16 tygodnia.
Czasem też mam podobne bulgotki w brzuchu, ale to hormony wariują w jelitach. Nie mniej jednak miło sobie wyobrażać jak będzie niedługo.
Zastanawiam się nad detektorem.
Mam jeszcze z 1 ciąży taki tradycyjny bez elektronicznego wyswietlacza, ale jest u kuzynki i nie chcąc się przyznawać chyba kupię nowy, bo na Aliexpress są od 60 złotych nawet.
Zanim przyjdzie to akurat już będzie więcej słychać ;)
Myślałyście o tym?

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Nela ja też mam różne zagwózdki na temat co jak już będzie, ale chyba aż tak nie odbiegam ;)
Też podoba mi się dostawka, ale akurat nie bardzo uśmiecha mi się wywalić 1000 na coś co posłuży max. pół roku. Może kupię, ale nie wcześniej niż w 35 tygodniu ;p
Więc mam czas się zastanawiać.
Łóżeczko turystyczne chyba i mnie się przyda, bo przy pierwszym mieszkaliśmy na jednym piętrze i mogłam odłożyć do łóżeczka tradycyjnego, na matę edukacyjną albo do huśtawki koło siebie. Teraz mieszkamy w nowym domu i faktycznie przynajmniej kojec do zabawy będzie przydatny.
Na sofie nie polecam. Niektóre dzieci mają wzmożone napięcie mięśniowego i znienacka maluch może spaść na podłogę.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Patrzyłam na dostawki i też znajoma ma chicco. Ceny sa od 300 do 600 zł wydaje mi się że nie tak dużo.. Ja upatrzylam sobie kinderkraft za 350 zł. Niby odległe plany ale myślę o nich póki ciepło i mam siły. Muszę rozplanować już wydatki na najbliższe miesiące :)

Odnośnik do komentarza

Nela łóżeczko turystyczne polecam jeśli więcej czasu spędzasz na parterze , później służy jako kojec do zabawy :) Jeśli chodzi o przewijak to mam już dwie córy i przy żadnej nie miałam , wydawał mi się zbędny choć znam osoby które zachwalają ale sluzył im bardzo krótko. Dziewczyny powodzenia na jutrzejszych badaniach i dajcie znać po co u waszych maluszków :) ja jeszcze muszę czekać 2 tygodnie , mam nadzieję że wszystko ok z maleństwem

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...