Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zuaannna

Sucha skóra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuaannna

Hej, tym razem to ja mam problem a nie mój synek. Od zawsze miałam problem z suchą skórą, ale po ciąży jest jeszcze gorzej, do tego wiele balsamów mnie uczula, macie coś godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może aloes? Wiem, że wiele osób uczula, ale wielu też przynosi niesamowitą ulgę :P warto spróbować, szczególnie że teraz jest od groma różnych rzeczy z aloesem. I nakładaj olejek na twarz! Krem i potem olejek, bo to zamknie dobrze całą pielęgnacje. Ja polecam z pestek moreli lub awokado :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobnie z balsamami i żelami marketowymi, że nie nawilżają a wręcz przeciwnie ijeszcze podrażniają skórę. Od dawna już do mycia i do smarowania używam emolientów. Są dla osób z bardzo wrażliwą skórą, przesuszoną i dla alergików. Ja używam dexerylu i do smarowania ciała a jak mam bardzo podrażnioną skórę na buzi, to też do zmywania makijażu (no i jest tani:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mantka

też znam ten krem i też mnie dopadł taki problem całkiem niedawno - właśnie po ciąży, czytałam, że to spotyka wiele kobiet ... krem daje uczucie ulgi i skóra jest o wiele lepiej nawilżona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam problematyczną cerę, dlatego skończyłam z kremami, które można kupić w popularnych drogeriach i przerzuciłam się na kremy naturalne bez konserwantów [reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza wszelkimi kosmetykami polecam PIJ dużo wody! Kiedyś cierpiałam na to samo, a odkąd piję min. 1/5 litry wody dziennie problem sam zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~icerka
co najlepiej stosować u malucha z AZS?

To co zaleci alergolog/dermatolog. Lepiej nie eksperymentować na własną rękę, bo możemy zaszkodzić np. nasilić azs.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobra i sprawdzona w mojej rodzinie z atopikami jest exomega control. Używamy do mycia żelu i do smarowania kremu takiego od 1 dnia życia. Jest super bo natychmiast po posmarowaniu skora przestaje swędzieć. No i co wygodne wystarczy jedno smarowanie dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klaudia

Filmik na  YT Skuteczna terapia azs, tam sa masci i inne zalecenia na skore atopowa, azs.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uwielbiam żel z aloesu od Holiki, jest strasznie wydajny (mnie wystarcza na co najmniej pół roku) i nawilża/nawadnia a nie natłuszcza. Używam już od kilku lat zamiast kremów 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marinka

Może spróbuj kosmetyków do suchej i atopowej skóry? Ja sobie bardzo chwalę solverx atopic skin, jest też seria kosmetyków do skóry wrażliwej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mirabelka

Mialam ten sam problem, hormony szalaly a skóra zszarzala, wyschla i byla nieprzyjemna. Mozliwosci masz duzo o ile to oczywiscie nie jakies AZS czy cos w tym stylu. Nie wiem jak z alergiami bo sama nie mam z tym problemu ale na notino kupisz teraz w promocji z biothermy balsam taki z pompka typowo do suchej skóry i on jest rewelacyjny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka

dużo wody żeby nawilżyć skórę od wewnątrz. dobra pielęgnacja, czyli zero mydła i zapachowych żeli pod prysznic. najlepiej zacząć bardziej naturalną pielęgnację. polecam krem do mycia i smarowania dexeryl. fajne naturalne produkty, które dobrze nawilżają i niwelują poczucie napięcia, suchości i co najważniejsze swędzenia. różnica po stosotwaniu takiego zestawu a drogeryjnych kosmetyków jest szybko zauważalna i już nie wrócę do sztucznych produktów. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dzika

dziewczyny stosowałyśce kiedyś suplementy na skórę?? Od paru dni biorę olej z wiesiołka Estrovita skin, oprócz tego wiesiołka ma też olej lniany, z czarnejj porzeczki i ogórecznika, nie ma konserwantów, barwników, cukru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej zastosować dodatkowo nawilżacz powietrza w domu..na pewno w jakimś stopniu pomoże. ale musi być regularnie nawilżane powietrze. A do tego duzo wietrzyć..podstawa..okna na oścież dwa razy dziennie. Wiem że komary niedługo, a nawet już atakują, ale ja mam w oknach i na balkonie moskitiery https://www.prestigeostaszewska.pl/24-moskitiery  (tu zamawiałam)i to zbawienne rozwiązanie. Inwestycja warta rozpatrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ze swej strony mogę polecić ten, który stosuję od niedawna, ale wreszcie znalazłam krem, który bardzo dobrze nawilża moja suchą skórę – Dermedic Linum Emolient. 🙂 Dla mnie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość patrycha

Po pierwsze- duuuzo pić. Po drugie - ja stosuje na suchą skore arabski olejek Busajna

Nawilża, odżywia i ujędrnia skóre nawet najbardziej wysuszoną ( nawet na łokciach czy piętach jak aż pęka)

To taka naturalna bo same wyciągi z roślin - bomba witaminowa dla skóry, same dobre rzeczy, do tego ujędrnia i stymuluje do produkcji kolagenu wiec skóra się polepsza coraz bardziej w miare stosowania

ma też inne właściwosci np na zwisający i zwiotczały brzuszek po ciazy czy rozstępy - ale kto chce to doczyta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...