Skocz do zawartości
Forum

Trzyletni Pawełek potrzebuje pieniędzy na operację


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

apel wklejam w imieniu znajomej

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/Pawelek.jpg
"Jestem mamą 3-letniego Pawła, który urodził się 31.03.2005r. z niedorozwojem lewej komory serca (HLHS).Zespół niedorozwoju lewego serca należy do grupy wad, które możemy określić mianem serc jednokomorowych. Wada ta stanowi ogromne zagrożenie dla życia dziecka, gdyż lewa komora serca - odpowiedzialna za pompowanie krwi do organizmu (motor serca), jest całkowicie do tego niezdolna. Bez interwencji chirurgicznej w przeważającej liczbie przypadków dochodzi do śmierci. Korygowanie defektu serca dziecka, przeprowadza się w pierwszych latach życia dokonując trzech operacji.
W 26 tygodniu ciąży dowiedziałam się że moje dziecko jest chore i że ma tylko połowę serduszka. Nie ukrywam był to dla naszej rodziny szok, dlaczego akurat to właśnie nas spotkało?- ciągle zadawałam sobie to pytanie. Do końca ciąży byłam pod stałą opieką kardiologa, który zaproponował abym urodziła w Krakowie, ponieważ w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym pracuje wybitny specjalista prof. Edward Malec. Jest On światowej sławy kardiochirurgiem dziecięcym, specjalizującym się w tego typu wadach. Po porodzie przewieziono dziecko do wyżej wymienionego szpitala gdzie 11.04.2005r. odbyła się pierwsza operacja serca metodą Norwood’a w krążeniu pozaustrojowym i hipotermii głębokiej, natomiast druga operacja wykonana metodą hemi-Fontana odbyła się 14.11.2005r. To co do tej pory przeżyliśmy razem było koszmarne, umieraliśmy ze strachu o życie i zdrowie naszego dziecka. Dzięki tak wspaniałemu lekarzowi moje dziecko żyje i każdego dnia daje nam mnóstwo szczęścia i radości. Jest bardzo żywym i energicznym dzieckiem. Wspaniale się rozwija i pozornie nie widać po nim choroby. Jedynym dowodem jest blizna na klatce piersiowej. Niestety aby nasze dziecko mogło dalej żyć i prawidłowo się rozwijać wymaga kolejnego etapu leczenia operacyjnego wady serca. Problem jaki się pojawił jest związany z tym, że Prof. E. Malec wyjechał z Polski do Monachium, gdzie podjął prace w tamtejszej klinice. Operował On dzieci z całej Polski niestety dyrekcja szpitala ograniczyła przyjmowanie pacjentów spoza terenu Małopolski do tego doszły kłopoty personalne w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Wszystko to spowodowało, że Prof. E. Malec opuścił kraj.
Jedyny ratunek dla naszego synka to wyjazd do Monachium i przeprowadzenie tam operacji. Niestety koszty jakie musimy ponieść związane z operacją uniemożliwiają nam wyjazd do kliniki. W związku z tym szukam pomocy w zbieraniu pieniędzy na operację naszego dziecka. Nawiązaliśmy kontakt z Prof. i dowiedzieliśmy się, że ogólny koszt operacji w niemieckiej klinice wynosi 16.200 EURO, natomiast pobyt jednego z rodziców na oddziale kosztuje 45 EURO za dobę.
My jako rodzice nie jesteśmy w stanie sfinansować operacji naszego dziecka. Sami nie pokonamy tej bariery jaką stanowią środki finansowe. Nie damy rady bez pomocy dlatego też zwracamy się do Państwa. Zebrane pieniążki będą przeznaczone na operację wady serca. Mam nadzieje, że nasze dziecko dostanie od losu kolejną szansę aby mogło cieszyć się życiem i otaczającym go światem.
Z góry dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę. Rodzice Pawełka.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Polsat
nr konta: INVEST BANK S.A. o/Warszawa
21 1680 1248 0000 3333 4444 5555
z dopiskiem: darowizna dla Pawła Pszczółkowskiego

Organizacja Pożytku Publicznego nr KRS 0000135921

Odnośnik do komentarza

Magda:)
A ja mam takie pytanie co należy napisac w zeznaniu by te pieniązki trafiły np: do pawełka.Jakis numer konta i dla kogo?Ja jescze nie przekazywałam takiej darowizny a w tym roku z mężem zamierzamy i własnie nie mamy jeszcze wybranej więc dziękuję za wszelkie wyjaśnienia :)

PIT.pl: 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego - ulga - PITy roczne 2007 - 1 procent

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...