Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Kina95 napisał:

Cześć dziewczyny. Pozwolicie, że dołączę do tematu? Od roku staramy się z partnerem o dziecko. Jak na razie bez skutków. Powód cykle bezowulacyjne + niedoczynność i hashimoto. Ten cykl miałam stymulowany lametta. Był pęcherzyk, owulacja w końcu też. W piątek powinnam dostać miesiączkę, ale jej nie dostałam. Od kilku dni cały czas boli mnie brzuch, niby nie mocno, ale dokucza. Boli mnie całymi dniami, kłuje w jajnikach, ciągnie w podbrzuszu. Ide jutro na betę. Czy któraś też tak miała, że w ciąży bolał brzuch jak na okres I w czasie okresu? Bo ja chyba zwariuję. Cały czas boję się ze okres przyjdzie i, że znowu sie nie udało. 😔

U mnie początek ciąży wyglądał identycznie 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Madzia k83

Cześć dziewczyny, dawno tu nie zaglądałam, ale przychodzę z pytaniem. Otóż, od drugiego porodu ciagle mam problemy z cyklem, do połowy jest idealnie, a od owulacji ciagle cos, plamienia, I to od 19-20 dc  czasem 3 dni przed okresem, a czasem cykl jest idealny, poza tym zle sie czuje, boli mnie podbrzusze, mam podzywszona temperaturę ciała, dwukrotnie sprawdzałam progesteron w 21 dc, wynosił ok 8, poprzedni cykl byl idealny, a w tym plamie od 20 dc, na brązowo lub czerwono, plamienie z macicy (dzis - 27 dc potwierdzone u ginki), boli mnie brzuch, i mam wszystkie pozostałe objawy niedomogi lutealnej, w 22 dc zrobilam progesteron I wynosi 23,2 przy normie 1,9-23,9, a więc jest wyjątkowo wysoki. Zglupialam, ginka tez .

Mialam już  wcześniej rozne badania, owulacja występuje prawidłowo, cytologia ok, brak infekcji, wszystkie badania idealne. Dzis endometrium 18,8, a więc mocno pogrubione, owulacja byla z prawego jajnika, jest ciałko żółte. Plamie od tygodnia, wciąż z takim samym natężeniem, czuje się źle, brzuch mnie boli, miewam stany podgorączkowe. Z uwagi na ten wysoki progesteron zrobilam dzis test ciążowy i jest negatywny, może słyszałyście o takim przypadku, jak moj i coś doradzicie? Bo już mi ręce opadają, prawie w każdym cyklu dzieją się takie cuda. Nie mogę brać antykoncepcji, aby spróbować to wyregulować, nie blokuje mi cyklu, czuje się po niej jeszcze gorzej. Zresztą, szukam przyczyny, a nie chce tuszować objawow. 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie 🙂

Odnośnik do komentarza
W dniu 21/11/2021 o 1:39 PM, Kina95 napisał:

Mam skierowanie na betę. Wiec pójdę po pracy i wieczorem będę miała wynik.

Kina, jak beta? Ja kiedyś się tutaj udzielałam, ale po drugim poronieniu zamilklam. 09.11 ujrzałam II kreski. Dzis 5+6. Wizyta dopiero 13.12.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21/11/2021 o 1:39 PM, Kina95 napisał:

Mam skierowanie na betę. Wiec pójdę po pracy i wieczorem będę miała wynik.

Kina, jak beta? Ja kiedyś się tutaj udzielałam, ale po drugim poronieniu zamilklam. 09.11 ujrzałam II kreski. Dzis 5+6. Wizyta dopiero 13.12.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Asia35 napisał:

Kina, jak beta? Ja kiedyś się tutaj udzielałam, ale po drugim poronieniu zamilklam. 09.11 ujrzałam II kreski. Dzis 5+6. Wizyta dopiero 13.12.

 Asia35 Gratuluję II kreseczek  życzę zdrowej i nudnej ciąży 💚

Odnośnik do komentarza
W dniu 24/11/2021 o 6:37 PM, Gość Asia35 napisał:

Dziękuję 🥰

Wczoraj dziękowalam, dziś mocno plamie. Będzie 3 poronienie. Tak czuję. Jak to możliwe, ze mając zdrowe dziecko z pierwszej, książkowej ciąży, następne 3 stracone. Mam 35 lat. Więcej nie próbuje. Trudno, Witek będzie jedynakiem, a strasznie tego nie chciałam. Dziś zrobiłam bete, chce zrobić jeszcze w sobotę. Dzis 21463. 6+2. Masakra. Żyć się nie chce. Może po prostu nie nadaje się na matkę o los tak mi to daje do zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Gość Asia35 napisał:

Wczoraj dziękowalam, dziś mocno plamie. Będzie 3 poronienie. Tak czuję. Jak to możliwe, ze mając zdrowe dziecko z pierwszej, książkowej ciąży, następne 3 stracone. Mam 35 lat. Więcej nie próbuje. Trudno, Witek będzie jedynakiem, a strasznie tego nie chciałam. Dziś zrobiłam bete, chce zrobić jeszcze w sobotę. Dzis 21463. 6+2. Masakra. Żyć się nie chce. Może po prostu nie nadaje się na matkę o los tak mi to daje do zrozumienia.

Może jedz na szpital zrobią Ci usg  . Przy takiej becie powinno coś już być widać.  Może potrzebujesz progesteronu żeby ciaza się utrzymała.  robiłaś badanie progesteronu na jakim jest poziome? 

Jeśli niechcesz jechać na IP to jutro umów się do gin Może jeszcze nie wszystko  stracone.     ja w tej ciąży  4 razy chyba plamiłam. 

Walcz o tą ciążę! 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Asia35 napisał:

Wczoraj dziękowalam, dziś mocno plamie. Będzie 3 poronienie. Tak czuję. Jak to możliwe, ze mając zdrowe dziecko z pierwszej, książkowej ciąży, następne 3 stracone. Mam 35 lat. Więcej nie próbuje. Trudno, Witek będzie jedynakiem, a strasznie tego nie chciałam. Dziś zrobiłam bete, chce zrobić jeszcze w sobotę. Dzis 21463. 6+2. Masakra. Żyć się nie chce. Może po prostu nie nadaje się na matkę o los tak mi to daje do zrozumienia.

Asia walcz! Marzena ma racje może wystarczy przepisać progesteron i z ciąża będzie wszystko dobrze. Nie poddawaj sie. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Anna.a napisał:

Asia walcz! Marzena ma racje może wystarczy przepisać progesteron i z ciąża będzie wszystko dobrze. Nie poddawaj sie. 

Dziewczyny, ja biorę duphaston zapobiegawczo, od pozytywnego testu. Nie chce IP, u mnie w szpitalu same stare konowały, które nie chcą walczyć. Juz od nich kiedyś usłyszałam, ze duphaston tylko przeciąga poronienie, a to czy coś z "tego" będzie w 6 tygodniu to nie wiedzą. Drugi szpital nie lepszy. Biorę dupka, leżę. Co można więcej na tym etapie. Nic.

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Asia35 napisał:

Dziewczyny, ja biorę duphaston zapobiegawczo, od pozytywnego testu. Nie chce IP, u mnie w szpitalu same stare konowały, które nie chcą walczyć. Juz od nich kiedyś usłyszałam, ze duphaston tylko przeciąga poronienie, a to czy coś z "tego" będzie w 6 tygodniu to nie wiedzą. Drugi szpital nie lepszy. Biorę dupka, leżę. Co można więcej na tym etapie. Nic.

 

Mimo wszystko trzymam kciuki żeby był tym razem dobrze. 
A na wcześniejsza wizytę do gin nie chcesz się wybrać ? Może do dupka by dorzucił jeszcze luteinę i tez by było inaczej. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Asia35 napisał:

Dziewczyny, ja biorę duphaston zapobiegawczo, od pozytywnego testu. Nie chce IP, u mnie w szpitalu same stare konowały, które nie chcą walczyć. Juz od nich kiedyś usłyszałam, ze duphaston tylko przeciąga poronienie, a to czy coś z "tego" będzie w 6 tygodniu to nie wiedzą. Drugi szpital nie lepszy. Biorę dupka, leżę. Co można więcej na tym etapie. Nic.

 

Czasami potrzeba  większej dawki progesteronu  dziewczyny biorą i duphaston I luteinę.  Na twoim miejscu szukałabym miejsca na dziś  na wizytę u ginekologa.  

Po co masz leżeć i myśleć jak możesz działać  możesz iść do ginekologa i on zobaczy co sie dzieje 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Marzenaa napisał:

Czasami potrzeba  większej dawki progesteronu  dziewczyny biorą i duphaston I luteinę.  Na twoim miejscu szukałabym miejsca na dziś  na wizytę u ginekologa.  

Po co masz leżeć i myśleć jak możesz działać  możesz iść do ginekologa i on zobaczy co sie dzieje 

Napisałam do swojej gin. Czekam na info czy mnie przyjmie. Dziś nie plamie, ale wiarę straciłam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22/11/2021 o 7:19 PM, Gość Madzia k83 napisał:

Cześć dziewczyny, dawno tu nie zaglądałam, ale przychodzę z pytaniem. Otóż, od drugiego porodu ciagle mam problemy z cyklem, do połowy jest idealnie, a od owulacji ciagle cos, plamienia, I to od 19-20 dc  czasem 3 dni przed okresem, a czasem cykl jest idealny, poza tym zle sie czuje, boli mnie podbrzusze, mam podzywszona temperaturę ciała, dwukrotnie sprawdzałam progesteron w 21 dc, wynosił ok 8, poprzedni cykl byl idealny, a w tym plamie od 20 dc, na brązowo lub czerwono, plamienie z macicy (dzis - 27 dc potwierdzone u ginki), boli mnie brzuch, i mam wszystkie pozostałe objawy niedomogi lutealnej, w 22 dc zrobilam progesteron I wynosi 23,2 przy normie 1,9-23,9, a więc jest wyjątkowo wysoki. Zglupialam, ginka tez .

Mialam już  wcześniej rozne badania, owulacja występuje prawidłowo, cytologia ok, brak infekcji, wszystkie badania idealne. Dzis endometrium 18,8, a więc mocno pogrubione, owulacja byla z prawego jajnika, jest ciałko żółte. Plamie od tygodnia, wciąż z takim samym natężeniem, czuje się źle, brzuch mnie boli, miewam stany podgorączkowe. Z uwagi na ten wysoki progesteron zrobilam dzis test ciążowy i jest negatywny, może słyszałyście o takim przypadku, jak moj i coś doradzicie? Bo już mi ręce opadają, prawie w każdym cyklu dzieją się takie cuda. Nie mogę brać antykoncepcji, aby spróbować to wyregulować, nie blokuje mi cyklu, czuje się po niej jeszcze gorzej. Zresztą, szukam przyczyny, a nie chce tuszować objawow. 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie 🙂

Cześć Madziak83. 

Pamiętam,że pisałam Ci o moich plamieniach, ja mam je stale dokładnie tak jak Ty piszesz od ok 20dc a czasem zaraz po owulacji. Trwa to każdorazowo do miesiączki. Ja nie miałam niedomogi tylko słabe endometrium i problem z estrogenem. Chwilowo podczas starań pomogl estrofem. Mam też skąpe miesiączki. Ale to co u Ciebie się dzieje to istne wariactwo hormonalne. Endometrium masz takie ciążowe,ten skok progesteronu też dziwny ale chyba to możliwe. Powtarzałaś test ?  Dziwne też, że antykoncepcja nie działa. A może by tak udać się do ginekologa-endokrynologa? A staracie się o trzecie ? 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość Marzenaa napisał:

Daj znać co ci gin powiedziała.  

Trzymam mocno kciuki 

Jest na szkoleniu. Ale gadałam z nią, stanęło na większej dawce dupka. Nie plamie, zrobiłam bete. Wczoraj 21483 dziś 27218. Sam już nie wiem. Ost okazało się, ze mam nadzerke na szyjce, może to stąd. We krwi nie było skrzepów, dziś czysto. Ale nie chce jeszcze się cieszyc.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Maszkaron napisał:

Asia35 jak sytuacja u Ciebie, mam nadzieje ze wszystko dobrze

Ciezarówki co tam U Was slychac??

Właśnie wyszłam od lekarza. Nie wierzę. Dziś 7+0 z OM i USG. Jak się cieszę. Serce bije. Plamienia prawdopodobnie z krwiaka o nadżerki.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...