Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, postanowiłam że jutro rano zrobię test, na razie na badania czy na wizytę do gina się nie wybieram, w obecnej sytuacji to trochę ryzykowne. Jutro mam 35 dc, przy normalnych 29-30 takiego opóźnienia nigdy nie miałam, cały czas spodziewam się @, jednocześnie mam cień nadziei na dwie kreseczki, przez cztery lata nie zobaczyłam jeszcze nigdy😞

Odnośnik do komentarza

Może to stres związany z obecną sytuacją? Myślę że dopóki nie ma @ to trzeba mieć nadzieję, zastanawiam się czy to może było za wcześnie na test (miałam czułość 25)? @magba ja na razie nie ryzykuje, szczególnie że sama nie wiem co jest, czekam na @, jutro robię test, mam nadzieję że się wyjaśni

Odnośnik do komentarza

Ja dziś robiłam test o czułości 20.

Chociaż jak sobie przypominam z synem nie wyszedł mi test pozytywny, dopiero usg potwierdziło. 

Źle się czuję, boli mnie podbrzusze podobnie jak przed @ już prawie 3 tygodnie, mam zgagę po wszystkim, nie mam ochoty na jedzenie i mdłości jak coś zjem . Zdaję sobie sprawę, że to mogą być zachwiania hormonalne niezwiązane z ciążą. 

Chyba jednak sprawdzę jutro u lekarza co to może być. 

Odnośnik do komentarza

Zebra ja robiłam test o czułości 25 i już na dwa dni przed terminem miesiączki pokazał mi ciążę. Na drugi dzień zrobiłam betahcg i wynosiło 138. Myślę, że jeśli owulacja byłaby u Ciebie normalnie, tego samego dnia co zwykle, to test już by pokazał. Też zawsze uważam, że póki nie ma miesiączki to jest nadzieja. A masz jakieś objawy wskazujące na ciążę? Mnie strasznie bolały piersi (w nocy nawet spać przez to nie mogłam), dlatego postanowiłam zrobić test jeszcze przed terminem miesiączki, bo czułam że coś może być na rzeczy. 

@magba myślę że nawet jeśli to jest ciąża, to lekarz jeszcze nic nie zobaczy. No, ale jak już się umówiłaś to idź, może zleci jakieś badania czy coś. 

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza

@MadziulaaZdaje sobie sprawę, że test już powinien pokazać, chociaż robiłam je przed południem, nie z pierwszego moczu. Bolą mnie piersi, mam takie nabrzmiałe, podbrzusze też mnie boli ale takie objawy mam zazwyczaj przed @... Sama już nie wiem co myśleć, jakiś rok nie byłam u ginekologa, dałam zupełnie na luz, w styczniu miałam planową operację zatok, temat ciąży zszedł na dalszy plan, mąż tylko co jakiś czas wraca do tematu (ma 36 lat i bardzo chciałby mieć syna😜) Boję się że to może być objaw czegoś poważniejszego, wcześniej wszystkie badania wychodziły w normie, ale teraz kto wie. Teraz zupełnie nie spodziewałam się takiej sytuacji, cała ta epidemia jeszcze dobija, do lekarza wręcz nie sposób się dostać, płakać mi się chce...😣

Odnośnik do komentarza

@Madziulaa temperatura dzisiaj powróciła do 36,4 więc tylko wczoraj było 36.6 jajnik trochę pobolewa, może wszystko się przesunęło zobaczymy. Pęcherzyk zawsze pękał

@Zebrawitamy. Znajdziesz tutaj wsparcie, mi rozmowa z dziewczynami bardzo pomaga. Ostatnio właśnie z niewiadomych przyczyn mi się @ spóźniła 5 dni, może stres,  póki jej nie ma jest nadzieja 💪

 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Monia. Jest we mnie tyle emocji, samej ciężko to wszystko przetrawić. Naprawdę nie mam z kim porozmawiać na ten temat, każdy domyśla się że mamy jakiś problem, nikt otwarcie nie pyta, ja nie chcę współczucia ani dobrych rad ludzi którzy nie rozumieją co to znaczy starać się o dziecko tyle miesięcy, cieszę się że znalazłam miejsce gdzie są osoby w podobnej sytuacji, służące dobrym słowem. Przeczytałam wiele stron tego wątku, bardzo współczuję dziewczynom które opisały swoje naprawdę intymne historie, trzymam kciuki za każdą z Was, naprawdę trudno pojąć jak wiele cierpienia musi znieść każda z nas aby doczekać do cudu narodzin.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Zebra# napisał:

Dziękuję Monia. Jest we mnie tyle emocji, samej ciężko to wszystko przetrawić. Naprawdę nie mam z kim porozmawiać na ten temat, każdy domyśla się że mamy jakiś problem, nikt otwarcie nie pyta, ja nie chcę współczucia ani dobrych rad ludzi którzy nie rozumieją co to znaczy starać się o dziecko tyle miesięcy, cieszę się że znalazłam miejsce gdzie są osoby w podobnej sytuacji, służące dobrym słowem. Przeczytałam wiele stron tego wątku, bardzo współczuję dziewczynom które opisały swoje naprawdę intymne historie, trzymam kciuki za każdą z Was, naprawdę trudno pojąć jak wiele cierpienia musi znieść każda z nas aby doczekać do cudu narodzin.

Trzymam kciuki żeby  pojawily sie 2 kreseczki 😊ja jak robilam test to jakis super czuly 10 wyszedl bardzo blado a zwykly bobo test o czulosci 25 wyszla piekna kreska...daj znac jak bedziesz juz wiedziala 😊

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gość Karola napisał:

Dziewczyny a powiedzcie mi czy stosujecie jakies diety? Suplamenty czy witaminy ? Albo inne tego typu cuda ktore mogą  pomoc zajsc w ciaze ? 

Ja biore wiesiołek w pierwszej fazie cyklu - do owulacji.  Oprócz tego standardowo metafoline, acard. Kupulam tez olej z siemienia i mam zamiar od jutra pic

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie było ale jakoś tak przez tą całą sytuację jaka się dzieje obecnie straciłam siłę do życia 😪 Ale nie o tym chciałam napisać. Ostatni cykl trwał 38 dni. 31.03 mocne krwawienie, 01.04 plamienie, 02.04 nic, 03 i 04.04 plamienie. Od 07.04 zaczęłam robić paski owulacyjne. Do dziś zrobiłam 9 testów i każdy negatywny. Myślicie że robić dalej? Czy możliwe że to cykl bezowulacyjny? Nie wiem sama już. 

Odnośnik do komentarza

Witaj @Zebra# 😊 

Karola ja biorę folian oraz witaminę d plus k 😊 no i zastanawiam się nad tym siemie niem lniany 

@annly moim zdanie pozostaje wizyta u ginekologa, a przede wszystkim poszłam bym na betę

@Madziulaa  a duphaston nie wstrzymuje krwawienia? Ja go dostałam na podtrzymanie ciąży, dopiero jak przestałam brać to krwawiłam jak nie wiem😞

 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, karinka85 napisał:

Witaj @Zebra# 😊 

Karola ja biorę folian oraz witaminę d plus k 😊 no i zastanawiam się nad tym siemie niem lniany 

@annly moim zdanie pozostaje wizyta u ginekologa, a przede wszystkim poszłam bym na betę

@Madziulaa  a duphaston nie wstrzymuje krwawienia? Ja go dostałam na podtrzymanie ciąży, dopiero jak przestałam brać to krwawiłam jak nie wiem😞

 

 

 

@karinka85 na betę? Mimo krwawienia myślisz że to może być ciąża? 

Odnośnik do komentarza

@annly ja robiłam testy owulacyjne. W tym cyklu według testów owulacja przesunęła się o 2 dni, co może być prawda, bo miesiączka przyszła dwa dni później, czyli by sie zgadzało. Jednak wiadome jest to, ze testy nie dają pewności, ze do owulacji dojdzie, one jedynie pokazuja pik LH. Na Twoim miejscu robiłabym testy przez cały ten cykl, chociażby z czystej ciekawości, tak po prostu sama dla siebie.

A osobiście w tym cyklu rezygnuje ze wszystkiego. Po pierwsze- dlatego ze nie mam zamiaru sie niepotrzebnie nakręcać, a po drugie- moja @ (już jest 6 dzień) jest inna niż zwykle. Jest skąpa, bardziej brązowa niż czerwona. Może dlatego ze w święta się rozchorowałam i dopiero dziś pierwszy dzień jak nie mam gorączki, a może był to cykl bezowulacyjny. Nie będę się nad tym zastanawiać, bo nie ma to sensu. Poczekam aż się skończy i będę „działać” na spokojnie bez żadnej presji. 

06.2016 synek ❤️

05.2019 córcia Aniołek

Odnośnik do komentarza

@annly rob dalej testy, dzisiaj masz 17dc to spokojnie jeszcze testuj, najlepiej wieczorem codziennie o tej samej porze. jesli bedziesz widziala ze paski ciemnieja to bedzie szlo w dobra strone. i najlepiej z malo rozwodnionego moczu.

@Zebra# tez slyszalam o dobrych wlasciwosciach semienia i wiesolka, sama tez kupilam w kapsulkach wiesiolka ale z racji zaiweszenia staran to nie zazywam 🙂 poprawia jakosc sluzu, latwiej wychwycic dni plodne

dziewczyny wszystkie was dobrze rozumiem, a jutro jeszcze mija rok od poronienia 😭, i coraz wiecej przeszkod na drodze, ktore tylko oddalaja mnie od mojego marzenia. musze narazie wszystko odwlec w czasie i tylko pociesza mnie mysl ze jedno dziecko juz mam bo jakby jej nie bylo to juz w ogole bylaby zalamka

@Anna.a  tez ostatnio mam takie , bardzo krotkie i skape, i tylko mnie pierwszego dnia zalewa. kobiecy organizm jest nie do ogarniecia, a najbardziej to budza hormonalna, moje pms mnie ostatnio doprowadza do szalenstwa, az sama nie moge sie ogarnac.

@Madziula to zazywaj tego dupka dopoki Ci tabletek starczy a jak skonczysz to okres powinien przyjsc. Zycze Ci tego 🙂 a co do staran to wiesz, mozesz zaczac wczesniej bo co lekarz to opinia. Ja w szpitalu uslyszalam pol roku, a na wizycie kontrolnej ze po @ juz moge wiec ile lekarzy tyle teorii na ten temat, a organizm i tak sobie. Ale trzymam kciukasy zeby tym razem udalo sie szybko i wszystko bylo w porzadku.

 

mimo wszystko , cyc do przodu i 3mam kciukasy za wszystkie testujace

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

@annly jesli masz duzo testow to rob je dalej. moze owulacja jest pozniej nigdy nic niewiadomo. Chodz ja mialam taki cykl ze testy caly czas wychodzily negatywne i wtedy mialam cykl bezowulacyjny i to bylo potwierdzone u gin. Ja robilam testy od 9 dnia cyklu do @ bo mialam duzo testow to mi ich szkoda nie bylo. Ale i tak to co pokazywaly testy nie zgadzaly sie z tym co mi gim mowil.moze u ciebie to sie bedzie zgadzac.

Odnośnik do komentarza

@Maszkaron ta obserwacja własnego organizmu jest denerwująca. Czasem mi się wydaje, ze wszystko jest tak jak było kiedyś tylko człowiek nie zwracał na to uwagi, a teraz jak się stara to najmniejsze odchylenie robi się ogromnym problemem. Ale co do teraźniejszej @ to nic mi się nie wydaje i napewno jest inna niż dotychczas. 
 

Bardzo mi przykro, ze jutro mija rok od straty, ale każda z nas to przechodzi i każdej jest bardzo ciężko 🙁 i tez cieszę się, ze mam już jedno dziecko, bo inaczej bym zwariowała, a mimo to coraz bardziej odczuwam brak drugiego maluszka 😞 

06.2016 synek ❤️

05.2019 córcia Aniołek

Odnośnik do komentarza

@Anna.a   no to prawda, i jeszcze teraz sie zastanawiasz czy na pewno wszystko jest w porzadku czy cos sie popierdzielilo w organizmie :)) ja juz przerabialam dlugie cykle w pierwszych staraniach, teraz mam krotkie, idzie zwariowac od wyliczanek ale testy  owu mi sie sprawdzily i jak kiedys wroce do staran to bede uzywala.  Co do straty to przezylam, przetrawilam i oczywiscie  nie chcialam smecic, jedynie taka refleksja.

Odnośnik do komentarza

Karola co do diety to ja po prostu staram się zdrowo odżywiać. Jem regularnie co 3, max co 4h, staram się przemycać w diecie owoce i warzywa, pije tylko wodę, żadnych słodkich czy gazowanych napojów. A co do suplementów to pije inofem i biorę prenatal uno. 

@annly jeszcze wcześnie, owulacja może się jeszcze pojawić. Skoro poprzedni cykl trwał 38 dni to owulacja była pewnie ok. 24 dnia cyklu, więc może teraz będzie podobnie.

@karinka85 duphaston to syntetyczny progesteron, a on jest potrzebny zarówno w ciąży jak i przed okresem. I właśnie miesiączka powinna przyjść po odstawieniu go 🙂

 @Maszkaron właśnie czytałam dużo na różnych forach że często dobrzy lakrze mówią że można starać się już po pierwszej miesiączce. Dlatego może moja lekarka uzna mnie za nieodpowdzialną, ale nie zamierzam jej słuchać. Myślę, że po prostu nie będziemy się zabezpieczać i będzie co ma być 🙂 Pewnie i tak nie uda się w peorwszym cyklu, ale intuicja mi podpowiada, że nie powinniśmy zbyt długo czekać i zamierzam jej posłuchać 😊 

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...