Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

@Malwina77 ja bym nie brała jednak tej luteiny tak szybko i na własną rękę. Może jeszcze okres się pojawi, a żeby stwierdzić niedomogę lutealna potrzebne są badania. A czy mogłaś zajść w ciążę? Mogłaś. Wszystko zależy od tego, kiedy była owulacja. A ta potrafi przyjść w różnym dniu cyklu, nawet gdy wcześniej była jak w zegarku. Ja nigdy nie myślałam, że dzień po miesiączce można zajść w ciążę - a ja tak właśnie zaszłam. Miałam owu 7 dnia cyklu, a 5 był stosunek. Więc wszystko jest możliwe 🙂

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Malwina77 napisał:

Witajcie dziewczyny.  Dawno mnie tu nie bylo, nic sie nie dzialo wiec nie bylo o czym pisac.. ostatni cykl mąz byl.w pracy, wiec niewykorzystany. Wrocil w czwartek. Wczoraj mialam dostac okres a ja mam tylko sluz podbarwiony na papierze i tak od wczoraj.. czytam ze moze to niedomaga lutealna?? Mam duphaston jeszcze. Czy powinnam go zazyc na rozkrecenie tego okresu?  Jesli to problem z ta lutealna to wolalabym go zostawic i brac od 16 do 25 dnia cyklu- w tym bedziemy sie starac znow..

Co robic?

Ja na twoim miejscu skontaktowalabym się z lekarzem

Odnośnik do komentarza

@Malwina77 ja bym nie brała tego duphastonu, on nic nie przyspieszy, tylko może opóźnić @, bo może ona właśnie się rozkręca, a jak zwiększysz poziom progesteronu, to możesz ją zahamować. Mi często się zdarza, że kilka dni przed okresem mam plamienia. Wydaje mi się, że na razie nie ma co dzwonić do lekarza, skoro okres nie spóźnia się powyżej 7 dni, ale zrobisz jak uważasz. 

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, misKolorowy napisał:

@Malwina77 ja bym nie brała tego duphastonu, on nic nie przyspieszy, tylko może opóźnić @, bo może ona właśnie się rozkręca, a jak zwiększysz poziom progesteronu, to możesz ją zahamować. Mi często się zdarza, że kilka dni przed okresem mam plamienia. Wydaje mi się, że na razie nie ma co dzwonić do lekarza, skoro okres nie spóźnia się powyżej 7 dni, ale zrobisz jak uważasz. 

Ja wlasnie tez zawsze przed miesiaczka mam plamienia ...zazwyczaj  okolo 5 dni przed.  Badania wyszly dobrze wiec nie wiem z czego to wynika. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Karola napisał:

Ja wlasnie tez zawsze przed miesiaczka mam plamienia ...zazwyczaj  okolo 5 dni przed.  Badania wyszly dobrze wiec nie wiem z czego to wynika. 

Mi lekarz powiedział, że takie plamienia w trakcie cyklu może powodować duża dawka euthyroxu (ja akurat biorę dawkę 100).

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, magba napisał:

Cześć 
czekam na 2 kreseczki....a tu nadal nic. Dziś powinna przyść @, na szczęście jejj nie ma, ale 2 kresek też nie... Robilam tst o czułości 20. Może wyjść jeszcze negatywny pomimo ciąży?

 

pozdrawiam

Może, zależy kiedy była owulacja i kiedy ewentualnie doszło do zagnieżdzenie, są dziewczyny, którym dopiero kilka dni po terminie @ wyszły dwie kreski. Póki @ nie ma jest nadzieja 😉 trzymam kciuki 

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza

@Malwina77 jak dla mnie za szybko na wizytę u gina. Okres zawsze może się przesunąć o kilka dni i to Ci powie każdy lekarz. Rozumiem, że jesteś zła, że okres popsuł Ci plany, ale takie wyliczanie dni płodnych co do dnia też nie jest dobre, bo tylko się człowiek nakręca o stresuje i w sumie nic dziwnego, że cykli płata nam figle... Ja mam akurat cykle nieregularne, więc nic nie mogę sobie zaplanować 😉

@magba a wiesz kiedy była owulacja? Myślę, że test ciążowy wyjdzie Ci najwcześniej 12 dni po owulacji, bo tyle dni po niej może dojść do zagnieżdżenia. Przy standarowej fazie lutealnej 14 dni, to jest 2 dni przed miesiączką. Ja tak zrobiłam i miałam pozytywny. Ale jak nie wiesz kiedy dokładnie była owulacja, to nie wiesz tak naprawdę kiedy spodziewać się miesiączki. Niektórym dziewczynom wychodzi dopiero tydzień po terminie nawet. Myślę że test może jeszcze pokazać 2 kreski, póki nie ma miesiączki to zawsze jest nadzieja 🙂

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza

@Madziulaa chcialabym nie musiec planowac, jednak mam męża pracujacego za granica w systemie 3 na 3 tygodnie i ciężko się nam zgrać. Poki co dalej nie mam okresu. Ustapilo nawet podbarwianie się  śluzu na brazowo- mialam tak niedziela, poniedzialek. Nie udalo mi sie dodzwonić do lekarza..zreszta tak jak mowisz co ona mi powie? Nie pozostalo mi nic innego jak cierpliwie poczekac. Jesli faktycznie bym zaszla w ciaze w tym 26 dniu cyklu to moge testowac za jakis tydzień..

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za odpowiedź 😊

Owulacja była ok 27-28 marca (29 marca lekko plamiłam, myślę, że to pęcherzyk pękł). Cykle zawsze 30 dniowe, dosłownie co do godziny 😅

Póki co dwa dni po spodziewanej @, ale od owulacji mam uczucie podobne do bólu miesiączkowego. Nie wiem czy to dobrze czy źle... Mam 2 dzieciaków 14 i 13 lat i już nie pamiętam jak to było. No i organizm już ciut starszy...

Odnośnik do komentarza

@Malwina77 ale w sumie co Ci z rakeigo planowania skoro mąż i tak do pracy musi pojechać i tego nie przełożycie... A musisz mieć na uwadze że owulacja może przyjść w kazfym dniu cyklu, nawet jak zawsze masz regularnie, to akurat może Ci się przesunąć. Ja z kolei zawsze miałam długie cykle i owulacja była ok 20 dnia cyklu, a w cyklu, w ktorym zaszłam w ciążę, owulacja pojawiła się już 7 dnia cyklu, aż sama byłam w szoku. I chyba dlatego się udało bo nie spodziewalam się, że mogę tego dnia zajść w ciążę 🤷🏼‍♀️ a to plamienie co się pojawiła to może właśnie była implantacja? Myślę, że jeśli w ciągu tygodnia nie pojawi się okres, to możesz robić test 🙂 I mam nadzieję, że zoanczusz swoje dwie kreseczki 🤞

@magba i tak Ci zazdroszczę mega, że masz już dwoje dzieci... Ja tak bardzo bym chciała mieć choć jedno, ale los niestety płata mi figle 😔 I Tobie też to powtórzę, że regularne cykle też mogą splatać figla 😉 No ale mam nadzieję, że jednak się nie pomyliłaś i to spóźnienie miesiączki to dobry znak. Może warto powtórzyć test jutro? 🤞

Ja nie dostałam badał tej miesiączki. Dziś pojadę do apteki po duphaston. Dziewczyny, na recepcie mam napisane 2x2, może uznacie ze jestem głupia, ale nie wiem o co chodzi 🙈 Czy to znaczy, że mam brać jedna tabletkę rano i jedna wieczorem? Czy dwie rano i dwie wieczorem? Ale to mi się wydaje strasznie dużo... No i mam to brać przez 10 dni, bo to na wywołanie. Może któraś z Was stosowała i mi podpowie, bo akurat w tej kwestii jestem ciemna  🙃

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny wróciłam 🤗 Troszkę mnie tu nie było - odpoczywałam od tematu ciąży 🙂 teraz sobie postanowiłam że staram się nie myśleć tyle co miesiąc temu, zbliża sie owulacja (mam nadzieję że ze zdrowego jajnika i że ona w ogóle będzie). Powiedziałam sobie że jak dalej nic nie pójdzie to przynajmniej zrobię sobie planowaną na lipiec operację zatok (o ile wszystko wróci do normy z tym wrednym wirusem) . Jedynie co to zaczęłam sobie mierzyć temp🙂 W czerwcu mam gin też zobaczymy co powie. Dziewczyny boje się tylko tych wahań nastrojów - niby staram się wszystko olewać i na luzie podchodzić do tematu a z drugiej strony megaaaaa chcemy już dzidziusia i zaraz znowu będę się nakręcać 🙄 jeszcze moja przyjaciółka rodzi za 2 tygodnie i cały czas wysyła mi jakieś fotki ciuszków itp... 😣

Odnośnik do komentarza

@aniaaa_29 no niestety tak to jest ze jak czegos chcemy  to sie nakrecamy. Ja sobie wkrecilam ze i tak nic z tego bo tabletek nie bralam u doktora nie bylam i jakos na luzie chodz do @ jeszcze jakies 5 dni ale jestem dziwnie spokojna. 

@Patte i jak @ przyszla ? Robilas test ? 

Dziewczyny ktora testuje ?  

 Jak tam wasze samopoczucie? 

Odnośnik do komentarza

@karinka85 no właśnie pan w aptece mi powiedział, że taki zapis oznacza, że mam brać dwie tabletki na raz rano i dwie wieczorem. Czyli tak jak podejrzewałam, ale podobno na recepcie było tylk jedno opakowanie (nie wiem dokładnie bo to była e-recepta i od lekarza dostałam tylko numer, który mam podać w aptece), więc farmaceuta nie mógł mi dać więcej... Więc albo lekarz się pomylił albo farmaceuta, ale teraz jakoś nie mogę się dodzwonić do lekarza... I powiem Ci, że strasznie dziwnie się czuje, bo od roku pierwszy raz czekam aż miesiączka przyjdzie 😂 Ale od kilku dni mam podwyższoną temperaturę rano, więc myślę że okres może niedługo przyjść. Dodatkowo mam sporo białego śluzu i trochę pobolewa mnie brzuch 🙂

@Patte daj znać co u Ciebie 🙂

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza

Monia ja zaczęłam z pwotorem mierzyć jak tylk wróciłam ze szpitala. Po zabiegu powoli spadała, az spadła do ok 36,4 i taka była przez kilka dni, a od soboty jest mniej wiecej 36,7.  Skoro miałaś testy owulacyjne pozytywne w niedzielę, a dziś temperatura skoczyła, to myślę, że wczoraj miaals owulację 🙂 Co tu jest do ogarniania, to akurat bardzo charakterystyczny cykl i nie powinnaś mieć problemów z odczytaniem tych objawów 🙂 Pisalam już kiedyś, że testy owu nie wychodzą pozytywne w dniu owulacji, a dzień lub dwa przed nią ;). 

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, podczytuję sobie Was od czasu do czasu, postanowiłam dołączyć do grona staraczek jeśli można 😁 o dzidziusia staramy się już długo, bo od czterech lat, jakiś rok temu postanowiliśmy odpuścić i zdać się na los, niestety nic z tego nie wyszło... Tymczasem w tym cyklu @ spodziewałam się w niedzielę, a raczej mam bardzo regularne miesiączki, w poniedziałek test i jedna kreska, nadal brak @, w środę kolejny test i znowu jedna kreska, dziś nadal okresu brak, może któraś z was miała taką sytuację? Nie chce się nakręcać, mam głowę pełną różnych myśli...

Odnośnik do komentarza

Monia no skoro to Twój pierwszy cykl z temperatura to się nawet nie dziwię. Ja dopiero po mniej więcej 3 cyklach ogarnęłam o co chodzi. A jak dziś temperatura? Nadal utrzymuje się na wyższym poziomie? Bo mówi się, że jak temperatura przez min. 3 dni z rzędu jest lekko. podwyższona, to owulacja była. No, ale samo mierzenie temp nie daje 100% gwarancji. 

Zrebra to może być wszystko, niekoniecznie ciąża... Może stres, zmiana nawyków żywieniowych jakieś leki. Może owulacja po prostu się przesuneła. Ja niestety zawsze miałam nieregularne miesiączki, więc nie wiem jak to jest mieć okres co do dnia i nagle go nie mieć  😁 Najlepiej by było jakbyś pojechała na betę, jak wyjdzie powyżej 5, to już masz pewność że to ciąża 🙂 Powodzenia!  

Mnie z kolei trochę martwi to, że Pani dr na usg widziała, że endometrium zaczyna się złuszczać już 7 dni temu, a ja do tej pory nie mam miesiączki. Nie wiem co to może znaczyć. Może jednak nie do końca się odbudowało? 

 

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...