Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Hildegarda napisał:

Moniaaa33 super Wam poszło! 🙂 Wierzę, że tym razem wszystko pójdzie gładko 😘 Mocno trzymam kciuki 🙂

 

U mnie staranka bez szału. Mąż miał drugą zmianę i nie mogliśmy się zgrać 😞 Tylko dwa zbliżenia w dni płodne, no ale może akurat cud się zdarzy. Czy wiecie może po ilu dniach od pojawienia się pierwszego śluzu płodnego następuje owulacja? Gdzieś czytałam, że po około 4 dniach, ale nie mam pewności. Użyłam testu owu tylko raz i wyszła niezła kreska, ale sama już nie wiem czy się wstrzeliliśmy. Do @ 11 dni, więc nie pozostaje nic innego jak znowu czekać. 

Co do tego śluzu, tak naprawdę nie ma na to reguły... W jednym cyklu może on w ogóle nie wystąpić, a owulacja może się pojawiać, innym cyklu może się pojawić na tydzień przed owulacja, a jeszcze w innym na dzień przed. Różnie to bywa, zależy od hormonów tak naprawdę. A przy nieregularnych cyklach to już wszystkiego można się spodziewać 🙂

Dareo jeśli chodzi o starania to tak naprawdę powinno się uprawiać seks regularnie co 2-3 dni. Nigdy nie powinno się robić tego "ciągle" i ograniczać się tylko do współżycia w dni płodne. Tak nam mówiono jeszcze nawet przed ślubem w poradni rodzinnej. Chodzi o to, że przy zbyt częstym seksie może być za mało plemników, a z kolei regularny seks zwiększa zdolność systemu immunologicznego kobiety do tolerowania niektórych ciał obcych, jakimi są męska sperma czy zarodek. Więc tak naprawdę nie można przesadzić ani w jedną ani w drugą stronę 😉 Tak naprawde najlepiej, żeby to było spontaniczne i wtedy, kiedy przyjdzie ochota. 

Odnośnik do komentarza

Udało mi się wstawić zdj, dziewczyny co o tym myślicie?Takie testy dostałam gratis gdy zamawiałam testy owu przez internet, i nie wiem czy one są wiarygodne bo pierwszy raz użyłam taki test, tzn drugi raz bo pierwszy robiłam wczoraj ale ta druga kreska była jeszcze bledsza niż dzisiaj, @ma być za 5 dni ale jestem niecierpliwa i już chciałam sprawdzic:-) 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Kryska89 napisał:

Udało mi się wstawić zdj, dziewczyny co o tym myślicie?Takie testy dostałam gratis gdy zamawiałam testy owu przez internet, i nie wiem czy one są wiarygodne bo pierwszy raz użyłam taki test, tzn drugi raz bo pierwszy robiłam wczoraj ale ta druga kreska była jeszcze bledsza niż dzisiaj, @ma być za 5 dni ale jestem niecierpliwa i już chciałam sprawdzic:-) 

Ale to jest test owulacyjny, a nie ciążowy. A taki wynik jak na zdjęciu, to wynik negatywny, czyli brak owulacji (więc zapewne jesteś już po owulacji). A test owulacyjny nie ma możliwości wskazać ciąży, bo wykrywa inne hormony, na nim zawsze są dwie kreski tak naprawdę. 

Jeśli chcesz sprawdzić ciążę to zrób test ciążowy 😉

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Madziula napisał:

Ale to jest test owulacyjny, a nie ciążowy. A taki wynik jak na zdjęciu, to wynik negatywny, czyli brak owulacji (więc zapewne jesteś już po owulacji). A test owulacyjny nie ma możliwości wskazać ciąży, bo wykrywa inne hormony, na nim zawsze są dwie kreski tak naprawdę. 

Jeśli chcesz sprawdzić ciążę to zrób test ciążowy 😉

Ten test jest ciążowy, napisała, ze dostala je gratis do owulacyjnych. Widze na nim napisy HCG, zwroc uwage 🙂 Chociaz moge sie mylic bo nigdy testu owulacyjnego nie mialam w rękach, a test ciazowy taki jak ten na zdjeciu kupilam niedawno w Rossmanie 😉

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Kryska89 napisał:

Tak wyglądają te testy

IMG_20200129_090131.jpg

A ok, to przepraszam. Nigdy nie widziałam takiego testu ciążowego, a właśnie tak wyglądają owulacyjne, które kiedyś miałam  🤷🏼‍♀️ Nie zwróciłam uwagi, że na tej niebieskiej części jest napisane HCG. 

W takim razie taki wynik może wskazywać na ciążę 🙂

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pomóżcie! Nie wiem co robić. 

4 albo 8 miałam owulację. 18 i 20 zrobiłam test i na obu wyszły kreski. Czytałam, że raczej testy nie mylą się w drugą stronę. Czyli częściej moga pokazać brak ciązy jak sie w niej jest niż ciąże jak się nie jest. Jeszcze 2.... 

Zapisałam sie do lekarza na 10.02. I Póki co dbam o siebie. Biorę witaminki nie piję alko ani kawy. 

Dzisiaj jest co najmniej 3 tygodnie od owu czyli jakiś 5-6 tc. 

Od 2 dni czuję takie dalikatne bóle w podbrzuszu. Nic strasznego co prawda. Aleee....byłam w toalecie i pojawiła się krew. Czerwona krew. może lekko rozwodniona. ale nie są to 2 kropelki. 

Aż mi sie słabo zrobiło. Czuję się jakbym miała zaraz zemdleć. Nie wiem co robić. Jestem w pracy. Nie wiem do kogo się zwórcić. Czy to normalne? Boję się strasznie... 

Pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza

Cześć ponownie - musiałam trochę ochłonąć bo jednak nie jestem tak silna jak myśle. Kolejna @ doprowadziła mnie do małego załamania, presja otoczenia i Hmm już nie mam siły. 
basiaczek - a robiłaś betę ? Może ona coś pokaże czy rośnie czy spada 

kryska89 - moim zdaniem kreskę widać jeśli test prawidłowo zrobiony (u mnie wychodziły dwie po jakimś czasie a w ciąży nie byłam). Zrób również betę to tylko 20-30zl 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a u mnie.. U mnie właśnie przyszła miesiączka. Szczerze mówiąc jakoś za bardzo mnie to nie ruszyło. Po prostu pomyślałam sobie, że tak miało być, że to naturalna kolej rzeczy. Chyba zaczynam mieć podejście "Co ma być to będzie". 

Byłam dziś ran też w labolatorium. Udało się zbić TSH, teraz wynosi 0, 56 🙂 Więc chyba jestem na dobrej drodze i mogę być dobrej myśli 🤔 

Odnośnik do komentarza

Ja bety nie robię dlatego że poprostu nie chce mi się ciągnąć moje roczne dziecko tak rano do przychodni, poczekam te kilka dni do @, jeśli przyjdzie to trudno, jeśli nie to zrobię test dzień po spodziewanej miesiączce i wtedy będę wiedziala

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Kryska89 napisał:

Ja bety nie robię dlatego że poprostu nie chce mi się ciągnąć moje roczne dziecko tak rano do przychodni, poczekam te kilka dni do @, jeśli przyjdzie to trudno, jeśli nie to zrobię test dzień po spodziewanej miesiączce i wtedy będę wiedziala

 

Nie przyjdzie @ 😊 te testy nie różnią się niczym od aptecznych. Ja też je miałam i bardzo szybko ciąże pokazały 👍 gratulacje. 

Odnośnik do komentarza

A czuję się fizycznie zadziwiająco dobrze, piersi nie bolą, są tylkp lekko tkliwe, zdarzają się mdłości i sporadycznie zawtoty głowy. Jutro rano idé do lekarza, może już będzie coś wiadomo na 100% bo ta niepewność jest straszna.. Pewnie będzie "krzyczał", że tak szybko, ale jeżeli wszystko będzie okej to jakoś te jego nerwy zniosę 😉

I może dowiem się, który to może być tydzień bo czuję, że po zabiegu owulka przesunęła się w czasie i ciąża jest duzo mlodsza niz to wypada od pierwszego dnia miesiaczki ( liczac pd dnia zabiegu ). 

Jutro dam znać czego się dowiedziałam 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...