Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

basiaczek jak za często to plemniki nie dojrzewają.
Swoją drogą faceci czasem nie myślą. Ja swojemu tłumaczyłam że najlepiej co 2 albo 3 dni a on to zrozumiał że co dwa albo 3 dni seks a w reszte dni jazda na ręcznym... Dopiero niedługo przed zajściem w ciążę mu to łopatologicznie przetłumaczyłam i tak się właśnie zastanawiam czy to nie miało istotnego wpływu.
Ja po wizycie u pani doktor zdecydowałam się jednak odczekać 12 miesięcy. Więc wrócę do was we wrześniu najprędzej. Ale niezmiennie trzymam kciuki za wszystkie i kibicuję :*

f2wlx1hp6sn7x0mh.pngf2wlx1hp5x53h93s.png

Odnośnik do komentarza

Miskolorowy
Wiem co czujesz, sama co miesiąc miałam nadzieje i nic. W końcu zmieniłam lekarza,odstawiłam tabletki, brałam tylko kwas foliowy, przestałam liczyć, analizować i proszę:)

Kochane które tez jesteście na początku ciąży, jakie macie objawy ?
U mnie głównie ból piersi i senność i delikatnie brzuch pobolewa.

Aniołek 27.11.2018

Odnośnik do komentarza

U mnie podobnie Mika, piersi ciężkie, przy dotyku boli po bokach jak na @ cały czas duuuże i gorące, czesem tylko ćmi brzuch, szyjka wysoko i temp, czuje od wczoraj delikatne mdłości i nic nie smakuje, b.kwaśne albo słodkie w buzi blee, muszę trochę przymuszać się do jedzenia, dziś 4t7d.
Fajnie że jesteś już po 1 wizycie, nie mogę się doczekać soboty

Odnośnik do komentarza

Rysia06
U mnie podobnie Mika, piersi ciężkie, przy dotyku boli po bokach jak na @ cały czas duuuże i gorące, czesem tylko ćmi brzuch, szyjka wysoko i temp, czuje od wczoraj delikatne mdłości i nic nie smakuje, b.kwaśne albo słodkie w buzi blee, muszę trochę przymuszać się do jedzenia, dziś 4t7d.
Fajnie że jesteś już po 1 wizycie, nie mogę się doczekać soboty

Temperaturę mierzysz ? Gdzie i jak ?
U mnie tylko ból piersi i czasem ten brzuch ciągnie a tak to nic poza tym. Jedyne co to nie ciągnie mnie do słodkiego i często głodna jestem i robię drzemki w ciągu dnia :)

Od męża strony były bliźniaki i od mamy i od taty strony, a u mnie w rodzinie pierwsza ja :)

Aniołek 27.11.2018

Odnośnik do komentarza

mika1

Temperaturę mierzysz ? Gdzie i jak ?
U mnie tylko ból piersi i czasem ten brzuch ciągnie a tak to nic poza tym. Jedyne co to nie ciągnie mnie do słodkiego i często głodna jestem i robię drzemki w ciągu dnia :)

Od męża strony były bliźniaki i od mamy i od taty strony, a u mnie w rodzinie pierwsza ja :)

Mierzyłam temp 6 cykli z przerwami (bo badania) po zielonym światełku 2 cykle starań i w drugim się udało temp-z apka Flo+testy ovu i bez monitoringu (w pierwszym był ale nie zaskoczyło)
Wiem kiedy mam ovu i w tych dniach robiłam testy ovu rano i wieczorem, wyszedł pozytywny taki nawet nie do końca pozytywny-rano a wieczorem starania, skok temp na drugi dzień i dzień po nim znów starania, więcej nic i udało się wstrzelić idealnie, było warto, wrzucę wykres, a dalej mierze temp żeby badać czy jest ok (że wzgl na moje wcześniejsze 2 straty chyba już takie wyczulenie ehh)
Mierzę rano, po przebudzeniu, bez wstawania z łóżka, dopochwowo, zwykłym termometrem o 7ej, @ mam 5 dni więc od 6dc

To masz duże prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej, ale o jaaa ja też, bo jestem od bliźniaków dwujajowych, a wczesniej też były ale nie wtajemniczałam się w temat, super gratuluję ci, też mi się marzą;-) no ciekawe co powie gin?
To też masz już pierwsze objawy, ja jeszcze dodam że ciągle chodzę siku i staję w nocy klika razy nawet przed @ ale nie myślałam że to o toooo chodzi;-)
Życzę dużo zdrowia dla Was Mika.

monthly_2019_11/czekajace-na-2-kreseczki-reaktywacja_80672.jpg

monthly_2019_11/czekajace-na-2-kreseczki-reaktywacja_80673.jpg

Odnośnik do komentarza

Mona
Mierzysz po 6godz.śnie, o stałej godz.np 7:00 (max do 7:30 bo później podnosi się temp ciała) przed wstaniem z łóżka, termometrem elektronicznym (czy owulacyjnym ale nie koniecznie) w jamie ustnej, odbyt lub podpochwowo-najdokładniej i zapisujesz (polecam apke FLO)
Ważne żeby mierzyć cały cykl a nie w połowie, to nie ma sensu.
Polecam świetna sprawa!
Ktoś chętny od następnego cyklu na mierzenie temp? po @ można już zacząć;-)

Odnośnik do komentarza

No proszę prosze. Co tu się dzieje. Aż się sama buzia śmieje.

mika ogromne gratulacje. I magistra gratuluję no i oczywiście tych dwóch fasolek. Spokojnie powoli dokonczylas wszystkie zaczwte sprawy i bach... Udało się... Masz teraz czas na wypoczynek i opieke nad sobą i dwoma skarbami.

I widzę że Rysia również z nowinkami. Gratuluję serdecznie.

MisKolorowy nie martw się skarbie. Nie chcę Ci robić zludnych nadziei ale może poprostu beta zaczyna rosnąć. Nie wiem czy pamiętasz sytuację peny. Ona chyba też miała 0.2 potem 0.4 i teraz jest już po połowie ciąży jak i ja. Życzę Ci tego z całego serduszka.

Witam nowe starczki. Za was również trzymam mocno kciuki. Pamiętajcie że po burzy zawsze świeci słońce...
I dla was te promyczki zaswieca.

Tymczasem dobrej nocki życzę.
(ciężko zasnąć jak około kilogramów skarb w brzuchu nie ma zamiaru spać i czuje się jak na dyskotece :D)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Mona894 Ja uzywam apki OvuView i sobie chwalę.
Tam na górze masz 3 zakładki: Wykres, oś czasu, kalendarz.
Ja sobie zaznaczyłam wprowadzenie tylko kilku opcji, ale można bardzo dużo monitorować (ja śluzu nie umiem za bardzo, więc tego nie oznaczam). Wpisuje temperaturę, codziennie rano ( mierzę w pochwie, termometrem owulacyjnym analogowym najzwyklejszym. Bez rtęci i ma mniejszą skalę niż ten zwykły lekarski).
Zaznaczam kiedy był stosunek i ile razy. Oznaczam sobie też testy owulacyjne i ciążowe no i okres.
Jak będziesz codziennie mierzyć temp. to po 3 wyższych temperaturach niezaburzonych apka sama Ci poprowadzi tą linię o której pisze Rysia. Oczywiście zawsze może się mylić o 1-2 dni. Ale sama zobaczysz jak to i tak dużo daje.
Od owulacji czyli wzrostu temperatury(utrzymującego się) do końca cyklu powinno być ok.14 dni. Jeżeli po 14 dniach nie przychodzi @ i temperatura nie zaczyna spadać wtedy można zacząć myśleć o testach ciążowych.
Ot cała filozofia do której ja zdążyłam dojść.
Więcej niestety nie wiem, ale póki co jestem zadowolona z tego co wiem do tej pory.

Odnośnik do komentarza

Mika ogromnie gratuluję Twojego szczęścia, niech skarby się rozwijają!

Magalena3 u Peny było =0,2 czyli test zmierzył konkretna wartość a Miś Kolorowy miała poniżej 0,2 czyli test w ogóle nie wykrył bhcg w krwi a to jest kluczowe. Niestety czasem te przeklęte testy robią takie brzydkie psikiusy, też tak miałam.

Mona jak zaczniesz mierzyć temperaturę (nie tempkę... :D wybaczcie ale jak widzę to dziwne słowo to mi skóra cierpnie tzn, że dorosłe kobiety używają takich słów... no może ja jestem dziwna, cóż tak mam :D) i łączyć to z obserwacja swojego ciała, tj testy owulacyjne, śluz, bol owulacyjny to wszystko zacznie składać się w sensowna całość. Ja mierzylam temperaturę w ustach zwykłym termometrem elektronicznym i też wykresy ładne wychodziły. Również zachęcam.

Za pozostałe testujące trzymam mocno kciuki! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

basiaczek, super opisane, nic dodać nic ująć.
Jeśli chodzi o śluz to oczywiście nr1-palpacyjnie ale polecam dodatkowo metodę Naprotechnologii z której kiedyś korzystałam (tj. przy podtaciu papierem od warg st,do odb)
1 opis przed tabelka to niepłodny śluz, 2 tj tabelka tj plodny-najlepszej jakości-dzień szczytu, a pod tabelką płodny. Lubrykacja to śliskość.
Zapisujemy obraz śluzu najbardziej płodnego, bo w ciągu dnia jest różny.

monthly_2019_11/czekajace-na-2-kreseczki-reaktywacja_80686.jpg

Odnośnik do komentarza

Bardzo Wam dziękuję.zaczynam mierzenie i obserwacje jak tylko przyjdzie @. Chociaż dziwnie się czuje to krwawienie poronne zaczęło się 12.11 a od kilku dni baaardzi bola mnie piersi czy to moze być juz na @? I ogólnie zero ochoty na zbliżenia : - ( w lutym chcemy wrócić do starań mam nadzieje ze @ będzie w miarę regularna : - ) noi ze ta ochota wroci po najbliższej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...