Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

pAleksandra najlepiej to chyba w ogóle o tym nie myśleć, będzie co ma być. Tak mądrze a sama ciągle tylko żyje nadzieją i jak na razie nie potrafię odpuścić i nie myśleć i nie zastanawiać się.
Dziewczyny byłam wczoraj w ośrodku zdr i z ciekawości poszłam skserować ost wyniki od gina tego co chodziłam wcześniej, i czy wynik prolaktyny na poziomie 20,27 ng/ml może jakoś wpływać na brak ciąży? W labo niby podają normę do 23, wiec jestem przy górnej granicy. Jak byłam na wizycie u niego to mi pow, że wszystko mam w normie ale nie pokazał wtedy wyników, i w ogóle mnie wtedy olał.

córcia 10.2014

Staramy się od 04.2017

Odnośnik do komentarza

kasie napewno prolaktyne podwyższona jest problemem ale ty jak masz normy do 25 do chyba dobra.
Takie cuś znalazła. W necie..
. Przed ciążą warto sprawdzić, czy poziom prolaktyny jest prawidłowy. Wysoka prolaktyna może być bowiem przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Przy podwyższonej prolaktynie u kobiety pojawiają się zaburzenia miesiączkowania, nieregularne owulacje lub cykle bezowulacyjne, co w efekcie uniemożliwia zajście w ciążę. Właściwy poziom prolaktyny jest również ważny w trakcie ciąży. Prawidłowe stężenie tego hormonu podtrzymuje pracę ciałka żółtego, by mogło nadal produkować progesteron - tak ważny dla utrzymania ciąży.

Poziom prolaktyny w organizmie jest szczególnie ważny dla kobiet, które chciałyby zostać matkami. Określa się go na podstawie badania krwi. Nadmiar hormonu w organizmie może być bowiem jedną z przyczyn kłopotów z zajściem w ciążę. Objawami zbyt wysokiego stężenia prolaktyny we krwi są: zbyt długie lub zbyt krótkie cykle miesiączkowe: trwające mniej niż 25 dni lub więcej niż 33 dni. Cykle bywają również bezowulacyjne.

U kobiety z podwyższoną prolaktyną występuje również suchość pochwy, powodująca ból podczas stosunku. Do zbyt wysokiego poziomu hormonu we krwi może się przyczynić niedoczynność tarczycy, choroby wątroby, przewlekły stres, przyjmowanie przez dłuższy czas leków, które obniżają ciśnienie i środków antydepresyjnych oraz narażenie na długotrwały stres. Wysoki poziom prolaktyny towarzyszy również zespołowi policystycznych jajników.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

kasie Kasiu,ja to w czwartek za tydzień.... ale chyba Patunia miała w sobotę wykonać test (jeszcze raz :p ).

Tak inny temat. Dlaczego mogą wypadać włosy? Jakich witamin może brakować?
Któraś z Was się z tym zmagała?
Nie chce szukać w necie bo to dość obszerny temat i zaraz wyjdzie że umieram :D a potrzebna mi jak najprostsza odpowiedź po prostu.

Już jakiś czas temu zauważyłam że dosyć dużo ich wyciągam ze szczotki,kiedyś tak nie było.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3khlifs3pd.png

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Pierwszy raz udzielam się na forum, które czytam namiętnie. Z mężem staramy się już prawie dwa lata. W tym cyklu byłam stymulowana clo A wczoraj dostałam zastrzyk z pregnylu. Dwa pecherzyk i w lewym i jeden w prawym jajniku. Dodatkowo cały ten cykl biorę pabi-dexamethason na obniżenie testosteronu. Teraz pozostaje tylko czekać. Dziewczyny jak sobie radzicie? Ja jeszcze parę miesięcy zniosłam to spoko ale teraz.... płacz i nerwy... jeszcze dobijają mnie coraz to kolejne koleżanki w ciazy....

Odnośnik do komentarza

Kasie wyniki prolaktyny masz dobre, też takie miałam jak w ciążę zaszłam. Przed pierwszą ciąża natomiast miałam na poziomie 40 to wtedy owu się zdarzała raz na rok, ale to już dwa razy powyżej normy było i musiałam brać leki, które w ciąży są zakazane, także lepiej ich nie brać bo później problem tylko powstaje i strach czy leki nie zaszkodziły dziecku mimo że je od razu odstawiłam jak się dowiedziałam o ciąży.

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

Aleksandra włosy mogą wypaść przy problemach z hormonami, mojej mamie wypadały i lekko przytyla, okazało się se ma niedoczynność tarczycy. Obecnie już się w hashimoto przerodzilo.
Ale zanim zaczniesz hormony sprawdzać to polecam witaminy, skrzypowita fajnie działa, albo coś z Wit a i e na włosy i paznokcie.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Pani O fajnie że dołączyłas można tu wylać swoje żale zadać pytania bo wszystkie działamy w jednym temacie i będziemy się wspierać : -) bardzo mi przykro że są teraz łzy i nerwy bo to jest najgorsze. Probowlaiscie wyjechać na wakacje wyluzowac się wypić trochę alkoholu nie myśleć?? Myślę że tsk ale może trzeba powtórzyć. W tym cyklu widzę dużo ingerencji może akurat wreszcie się uda! Kiedy powinien być @? Aleksandra mi też włosy wypadają garściami, spróbuj może jakaś bombe witaminowe może akurat czegoś Ci brakuje? Myślicie że jeżeli mam mieć okres 09.10 to jakbym jutro zrobiła betę to może już coś wyjść?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odzew :) niestety ale moja najlepsza koleżanka zaszła w ciążę i nie mogę z nią rozmawiać o moich zalach z wiadomych względów, nie chce jej denerwować itp. Choruje na niedoczynność i hashimoto, lecze się już 2 lata. Tsh mam tak ok 1.5 więc jest dobrze, biorę lektorx 100 codziennie.
Aktualnie mam 15dc. I działamy z mężem :D
To nie jest tak że cały czas rozpaczam ale czasami przyjdzie taką chwila że....pewnie wiesz o czym mówię...
Ogromny żal że nie mogę dostać czego co powinno przyjść tak naturalnie...
Jeżeli w tym cyklu się nie uda to mam już z moja gin umówione badanie hsg ( drożność jajowodow) długo się starajcie? Jakie leki itp?

Odnośnik do komentarza

Witam Pani K ja się staram w sumie od stycznia z jedną stratą. Jak na razie bez leków. Tarczycę do tej pory miałam ok. Przed straconą ciąża zdarzałydelikatnie policystyczne jajniki. Teraz pierwszy cykl z mierzeniem temperatury i testami owu. U mnie dziś 32 DC z tym że owu była dopiero około 21 dnia cyklu.

05.04.2007 Córeczka
12.04.2011 Synuś
21.06.2019 Maleństwo (10tc)
ug378u69i9ykgykq.png

Odnośnik do komentarza

Ja sie nie muszebawic w mierzenie temp bo od kilku mies. regularnie chodzę do gin i mam monitoringi cyklu.
Badanie nasienia meza wyszły super.
Postanowiłam sobie ze jak teraz się nie uda to idę na badanie hsg i daje sobie spokój z lekarzami i lekami... niech się dzieje co chce.
Od stycznia to jeszcze nie tak długo ale wiem co czujesz.... badałas się Ty i Twoj mąż/chłopak?

Odnośnik do komentarza

pAleksandra
Patunia a jak u Ciebie z tą temperaturą? Jaką masz?
Mika Ty też może mierzysz?
Ogólnie,która testuje na dniach namierzycie temp?? Powinna być chyba wyższa niż normalnie jakby była ciąża No nie?

Mam taką jak po owulacji cały czas, Wahania z 36,35 do 36,48 rozrzut duży ale nie miarodajny. Trzeba mierzyć przed wstaniem z łóżka a teraz to mam o różnych godzinach bo wstaję na siku koło 4 rano. Ale jak miałam taki zapłon że na pewno się udało to teraz mi zniknął i wydaje mi się że na pewno nie. Mam momenty że chcę już natychmiast zrobić test i się dowiedzieć a za chwilę że i po co jak pewno będzie jedna kreska. Normalnie za chwilę będę się musiała na głowę leczyć :D

05.04.2007 Córeczka
12.04.2011 Synuś
21.06.2019 Maleństwo (10tc)
ug378u69i9ykgykq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...