Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

patunia może się rozkręci ja nie byłam po żadnym zabiegu ale też tak czasem miałam że pierwszego dnia poleciał dużo a potem się zatrzymało i w nocy albo nad ranem się ruszało. Trzymam kciuki aby się rozkręcila i już nie kręcił cyklu.

domka ooo to w końcu. Będzie można normalnie już liczyć na owu a takto niewiadoma była.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Anella
Magdalena mam tak samo że strasuje się przed każda wizyta i same czarne myśli w głowie

No ja chyba właśnie też tak mam. Ale już doczekam jakoś jutra. Pewnie z 500razy w nocy się obudzę.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Domka to pięknie, że się uregulowało, teraz możesz liczyć dni do owu i działać.

Magdalena trzymam kciuki za wizytę, o której ją masz?

Patunia przykro mi :( mam nadzieję, że kolejny cykl będzie szczęśliwy.

Agula owulacja mogła się przesunąć, ale to nie jest tak, że jak okres przyszedł 10 dni wcześniej, to owulacje wyliczysz, na podstawie tego starego terminu @. Może być tak, że duphaston wyregilowal twój cykl, czyli będzie on dłuższy, a przez to też owu później, ale trzeba też pamiętać, że dupek może wstrzymywac owulacje np. jeśli bierzesz to od 15dc, a oni miałaby być w 16 dc, to może do niej nie dojść. Dlatego polecam mierzenie temperatury, to daje piękny obraz cyklu, kiedy jest owu i kiedy przyjdzie okres, bo jak temperatura spada, to już wiadomo, że @ się zbliża i nie ma sensu wydawać kasy na testy. Kiedyś mierzyłam i na prawdę dużo mnie to nauczyło o moim cyklu, teraz żałuję, że nie mogę mierzyć, bo mam nocki w pracy i nie miało by to sensu, a przydało by się.

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza

misKolorowy będę mierzyć temperaturę od tego cyklu.
Rozumiem, że zaczynamy mierzyć jak się miesiączka skończy?

Co do duphastonu i blokowania owulacji to dużo czytałam na ten temat i trafiłam na innym forum na wypowiedź jednej z dziewczyn, którą zacytuję poniżej:

"Ponieważ sama zażywam Duphaston i wyczytałam o nim wszystko zacytuję Wam prosto z Indeksu Leków wydanego przez Medycynę Praktyczną (który jest bazą informacji o wszystkich lekach dostępnych na polskim rynku)- co pisze o Duphastonie: DUPHASTON czyli Dydrogesteron: "Progestagen otrzymywany syntetycznie, wykazujący wielokierunkowe działanie podobne do naturalnego progesteronu. Działa 10-30 razy silniej niz podawany doustnie progesteron (czyli popularna luteina- moja własna uwaga)). Nie wywołuje efektów androgenizacji i wirylizacji, nie hamuje owulacji i nie zwiększa podstawowej temperatury ciała. Wchłania się szybko po podaniu doustnie, szybko osiąga stężenie lecznicze w surowicy. Ulega biotransformacji w wątrobie i jest całkowicie wydalany przez nerki w ciagu 10h" To by było na tyle Wskazań, przeciwwskazań i działań ubocznych nie pisze bo to na każdej ulotce jest.

Co o tym myślicie?

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

A progesteron podnosi sie po owulacji czy w chwili owulacji? Jeśli przed lub w chwili owulacji to nie może jej blokować, jeśli po to sama nie wiem, no bo może wysoki progesteron nie powoduje zatrzymania owulacji tylko niski, ja właśnie miałam niski i nie dochodziło do owulacji choć jajeczko rosło. Dopiero po dupku w końcu pęcherzyk (wtedy już cysta) pekal, czyli na mój rozum nie blokował owulacji ale powodował pęknięcie pęcherzyka. Takze wydaje mi się że ma to sens.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Agula temperaturę możesz mierzyć już w trakcie okresu lub zaraz po jego zakończeniu, wklejam kilka info jak mierzyć temperaturę:
"mierz temperaturę codziennie po przynajmniej 3 godzinach nieprzerwanego snu;
dokonuj pomiaru zanim wykonasz jakąkolwiek czynność (weźmiesz łyk wody, pójdziesz do toalety lub odbierzesz telefon). Trzymaj termometr przy łóżku, abyś nie musiała go rano szukać;
mierz temperaturę o tej samej porze lub z maksymalnie półgodzinnym odchyleniem. Notuj czas dokonania pomiaru;
jeśli używasz elektronicznego termometru, poczekaj aż usłyszysz sygnał (zazwyczaj około 1 minuty). Jeśli zaś używasz termometru szklanego / „rtęciowego” poczekaj około 5 minut. Pamiętaj o wstrząśnięciu go wieczór wcześniej, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów rano przed pomiarem;
pomiaru dokonuj w ustach (oralnie) bądź w pochwie (waginalnie). Zdecyduj się na jedno z tych miejsc, ponieważ poziom temperatur różni się w tych dwóch obszarach;
nie zmieniaj termometru w czasie trwania cyklu – może to zakłócić pomiar,
postaraj się zanotować temperaturę jak najszybciej po jej zmierzeniu (jeśli nie masz pod ręką komputera, dobrym pomysłem jest posiadanie przy łóżku notesu i czegoś do pisania). "
ściągnij sobie jakąś apke do prowadzenia wykresu, ovufriend jest super, ma też detektor ciąży, pokazuje jakie są szanse na pozytywny test i analizuje zaznaczane przez Ciebie objawy, ale od jakiegoś czasu wprowadzili opłatę, chyba 24 zł miesięcznie.

A z tym progesteonem, to jestem trochę zdziwiona, bo ja zawsze słyszałam, że może blokować owu, dlatego powinno się zaczął przyjmowanie już po niej, ale ja zawsze brałam luteine, więc może rzeczywiście duphaston nie blokuje..?

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza

Dobra już poczytałam o tych cystach, wiec macie rację, jak pęka pęcherzyk to ciałko żółte zaczyna wytwarzać progesteron. No i one się powinny wchlonac, jak pekna to do szpitala trzeba lecieć. Może wiec owulacja jest zależna tylko od LH i fsh a progesteron nie ma na nią wpływu? Następna wizytę mam za miesiąc to spytam mojej Pani dr z ciekawości o to.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Domka wkoncu normalna @ zawitała do Ciebie ! Teraz będą szybko dwie kreseczki :-)
Magalena kciuki za jutrzejszą wizytę :-)
Co do duphastonu obecnie odchodzi się od przepisywania go. Ja słyszałam że może blokować owulacje gdyż naturalnie jego poziom wzrasta po owulacji a jak dostarczy sie go sztucznie przed to organizm głupieje.
W pierwszej ciąży dostałam duphaston A potem luteine dopochwowo A w tej ciąży nic nie przepisał gin bo stwierdził że nie ma potrzeby.
A byłam dziś na wizycie i wkoncu widziałam swoje maleństwo:-) Jest zarodek z czego się bardzo cieszę ❤ Mam zdjęcie ale ma za duży rozmiar ten plik i nie się go tu wstawić. Musicie mi wierzyć na słowo ;-)

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

pena ja mam taki sposób na szybkie zmniejszenie zdjęcia na telefonie. Wybieram zdjęcie i naciskam wyślij do wtedy w wiadomości zmniejsza rozmiar do wiadomości MMS i klikam w to zdjęcie. Potem naciskam i zapisz i wtedy mam mniejszy rozmiar. :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Pana gratulacje :-) A serduszko też już widziałaś/słyszałaś? Spokojnych 9 miesięcy Ci życzę:)

Anuska według mnie negatywny, zrób betę jeśli nie możesz już wytrzymać.

Magdalena o której masz wizytę?

Kasie jak sytuacja i Ciebie?
Agula i co rozkrecilo się to plamienie, czy cisza?
Patunia i co @ się rozkręciła? Czy ustala?

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...