Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość hanabarbara

Moczenie - iść do lekarza?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hanabarbara

Dziewczyny w ostatnim tygodniu córcia 2 razy zsikała się w nocy do łóżka, zastanawiam się czy iść z nią w poniedziałek do lekarza, czy to może być ze stresu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość joankaviva

Nie zaszkodzi sprawdzić. Pediatra pewnie zleci dodatkowe badania. Warto sprawdzić czy nie ma infekcji, czy to nie jest problem psychologiczny itp. Zerknij tez na suchyporanek.pl. na pewno znajdziesz tam jakieś porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość retka

A w jakim wieku jest Twoja córeczka? może to jeszcze etap odpieluchowania? Dwa razy to jeszcze nie jest dramat, ja bym nie panikowała, ale warto obserwować. Może dawaj mniej picia przed snem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ahna

Widzę, że na tej stronie suchy poranek jest jakaś aplikacja, któraś z Was korzysta? jest w czymś pomocna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hanabarbara

Z dwóch przeszło do 3-4 razy :( Córcia ma 6 lat. W ogóle nie chce o tym rozmawiać, nie wiem już co robić, pediatra problemu nie widzi i stwierdził ze to przejdzie, iść do jakiegoś innego specjalisty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ziemianka

Aplikacja suchy poranek pomaga kontrolować moczenie nocne żeby wszystkie informacje mieć w jednym miejscu. Jeśli chodzi o lekarza jeśli nie widzi problemu, a jednak on jest to oczywiście że inny specjalista. Na stronie suchy poranek masz szukajkę placówek medycznych blisko swojego miejsca zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hanabarbara, dziwny pediatra, zmień lekarza. Powinien zlecić chociaż badania moczu. Poproś o skierowanie do urologa.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hanabarbara

Znalazłam na tym suchym poranku specjalistę, dzięki za polecenie strony, byłam u innego pediatry prywatnie, zlecil badania i wyszła nam infekcja, chociaż już wyleczona córci dalej się zdarza moczyć w nocy, rzadziej ale się zdarza. Czekam na wizytę u specjalisty i też stosujemy alarm wybudzeniowy, mam nadzieję że z czasem problem zostanie wyeliminowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcelinasass

Prowadz sobie kalendarz moczenia i chociaż przez 2-3 dni dziennik mikcji, taki, w którym zaznaczasz ile dziecko piło i o której i ile siusiało i o której. Trochę z tym zachodu, ale zaoszczędzisz czas u specjalisty, bo na pewno będą chcieli to zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tripa

A w jaki sposób prowadzić taki dzienniczek? Można zapisywać częstość pojawiania się tego moczenia np. w tej aplikacji? Jakoś nie wyobrażam sobie prowadzenia specjalnego zeszytu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agentka

Tak, aplikacja Suchego Poranka ma dziennik mikcji. To bardzo pomaga, bo można konkretnie sprawdzić jak często dzienno się moczy i czy jest to związane z jakimis wydarzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ksenia00

właśnie bardzo fajna ta apka z suchegoporanka. My stosujemy dzienniczek mikcji i wiązanych z tym wydarzeń. Z apką jesteśmy na bieżąco w sytuacji. No i nie biegam do lekarza z jakimiś świstkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zabda

A ja mam takie nietypowe pytanie. Czy jeśli moje dziecko zaczeło się moczyć w nocy to do jakiego lekarza moge pójsc? Pediatra niestety uznał, że to lepiej przeczekać, a ja jednak czuję się zaniepokojona i nie chce czekac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zabda, z problemami moczenia to do urologa. Dobrze wziąć ze sobą wyniki badania podstawowych, zwłaszcza moczu. On w razie czego pokieruje was dalej.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hanabarbara

Dziewczyny wracam z newsami, powoli zaczynamy wychodzić na prostą, zdarzają się nam jeszcze przygody w nocy ale i tka jest dużo lepiej ciągle uzywam tej apki suchego poranka niedługo idziemy na kontrolę do specjalisty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lajka

Lekarz to podstawa w takich sytuacji, sami długo chodziliśmy i szukaliśmy pomocy wszędzie, na szczęście już jesteśmy po tym wszystkim. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że super sprawdziły nam się chłonne podkłady, bo inaczej kilka łóżek byłoby do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kluseczka36

U nad też podkłady z Teny to podstawa podstaw, bez tego ani rusz. Niestety nasz problem skończył się u psychologa ale chyba wychodzimy na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anielka999

Podkłady, jakie by one nie były, problemu nocnego moczenia nie rozwiążą. Dziecku trzeba pomóc, może warto zrobić badania, to moze być infekcja, jakaś wada fizjologiczna. Moja córka na przykład musiała brać tabletki rozciągające pęcherz. Poczytaj na suchyporanek.pl, mnóstwo cennych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adela_1

Dziewczyny, dobrze, że tu trafiłam, bardzo fajna strona. Ja też borykam się z problemem moczenia u swojego dziecka, ale trwa to już od dłuższego czasu. Ktoś stosował alarm wybudzeniowy i może coś napisać z własnego doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość serwattka

napisz więcej, ile lat ma dziecko i jak długo to trwa? Odstawiłaś picie przed snem? Byłaś u lekarza? Może warto badania moczu zrbić, na pewno lekarz cie zapyta o obserwacje, jak często się moczy, możesz sobie ze strony https://suchyporanek.pl/ ściągnąć dzienniczek mikcji do uzupełniania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adela_1

Moja córka 2 miesiące temu skończyła 5 lat i właściwie nie pamiętam kiedy ostatni raz była przespana sucha noc. U lekarza oczywiście byłam i badania porobiłyśmy, ale nic w wynikach niepokojącego nie wyszło. Dzięki za polecenie strony, zdaje się, że wszystkiego jeszcze nie wiedziałam patrząc po tym, co tu piszą. Zastanawiam się nad tym alarmem wybudzeniowym, bo co jeszcze mogę zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina_S

A co to jest ten alarm wybudzeniowy? Możecie coś więcej napisać na ten temat na jakiej zasadzie to działa i czy to faktycznie takie skuteczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marga_1

Alarm wybudzeniowy wydaje dźwięk w kontakcie z wilgocią, dzięki temu dziecko budzi się i kończy siku w toalecie. Po jakimś czasie to budzenie na siku już samo wchodzi w nawyk i z czasem alarm może być już zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iska11

Żadnej recepty nie potrzebujesz, alarm wybudzeniowy możesz kupić w sklepie medycznym, aptece, nawet w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...