Skocz do zawartości
Forum

Świąd u rocznego dziecka być może na tle alergicznym


monia1992

Rekomendowane odpowiedzi

Mam synka, który już jakieś 3 miesiące się z czymś męczy. Najpierw miał wysypkę na brzuszku. Po wizycie u lekarza dostaliśmy receptę na kropelki z witaminą C, wapno i balsam do skóry atopowej. Po tym balsamie wysypka minęła, jednak świąd u dziecka pozostał. Poszliśmy więc na kolejną wizytę, wszystko oprócz wapna mieliśmy dalej stosować u małego. Nie minęło więc poszliśmy kolejny raz. To lekarka stwierdziła najpierw bez żadnego pytania o menu małego, że to uczulenie na moje mleko. Już chciała mleko w proszku przypisywać. To jej tłumacze, że to mu wyszło jak miał jakieś 10 miesięcy i że oprócz mojego mleka to on inny nabiał je. To stwierdziła, że to od tego innego nabiału. Od razu wzięliśmy skierowanie do alergologa. Mamy wizytę 7.05. Od rodziny dostaliśmy namiar do homeopaty. Pojechaliśmy, bo szkoda, żeby się dziecko tak męczyło. Pani Doktor powiedziała, że to nie będzie na tle alergicznym. Po wywiadzie stwierdziła, że to będą uwalniające się przez skórę toksyny, lub pasożyty bardzo często występujące u dzieci, ale też i u dorosłych. Dostaliśmy recepty. Na jedną czekamy, jeden lek ten na pasożyty już wykorzystaliśmy. Żadnych nieproszonych lokatorów nie było, więc raczej to nie były pasożyty. Teraz nie możemy mu dawać ani nabiału, ani słodyczy żadnych i musimy na jego jedzonko uważać. Problem w tym, że po niczym poprawy nie ma a mały się okropnie drapie i strasznie mi go szkoda :( Nieraz podrapie się do krwi. Drapie się po brzuszku, przy zgięciu jednej nóżki. Od niedawna drapie się też na ramionkach i jakieś krostki ma znowu na brzuszku i pleckach. Jest więc coraz gorzej i już ręce załamuję.

Odnośnik do komentarza
Gość ogrozyka

Jakiego balsamu używaliście? U nas na takie problemy to super się sprawdził atoperal, zmniejszył świąd i wysypkę. Szybko to przeszło, teraz takie problemu skórne mogą się jeszcze bardziej nasilać bo przy upałach skóra jest jeszcze bardziej podatna na wysuszenie, lepiej się wypoażyć w dobre kosmetyki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...