Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha podczas okresu


Gość Maryy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskie mamy, mój mały ma już 4 latka i coraz lepiej sobie radzę ze wszystkim ale dziś przychodzę z moim problemem. Co bierzecie na silny bol brzucha podczas miesiączki? Po porodzie są one łagodniejsze ale nadal czasem boli tak ze nie mogę wytrzymac

Odnośnik do komentarza

Mnie pomaga ruch, wystarczy, że pojdę pobiegać, chwilę poćwiczę lub pójdę na spacer i ból mija. Na szczęście nie muszę stosować żadnych leków. Mam za to inny problem... Nigdy nie używałam tamponów i strasznie mnie to ogranicza. Czasem, kiedy mam okres, chciałabym pójść na basen z dzieckiem lub na fitness, ale z podpaską nie da się. Przeczytałam instrukcję aplikacji tamponu [ i wydaje mi się to łatwe, ale cały czas boję się tego wstrząsu toksycznego, o którym tyle się słyszy. Myślicie, że ryzyko jest duże?

Odnośnik do komentarza

Koralin-ka, ryzyko jest małe, naprawdę niewielkie. Ważne, by często je zmieniać, a nie raz czy dwa razy dziennie jak od kogoś słyszałam. Ja używam tamponów od ponad 20 lat i nigdy nic mi się nie przydarzyło. Nie wyobrażam sobie, żeby nie było tamponów, bardzo mi pomagają zwłaszcza w pierwszych dniach @, gdy ze mnie dużo "leci", a i tak muszę mieć jeszcze podpaskę ;). A na ostatnie dni @ używam już tylko podpasek lub wkładek.

Odnośnik do komentarza

Mój ginekolog dał mi taką radę, bym nie czekała aż zacznie mnie boleć bo wcześniejsze wygaszenie hormonu, który odpowiada za silne skurcze może zmniejszyć ból lub w ogóle go zniwelować, a że kontroluje sobie owulację bo mam nieregularne cykle to precyzyjnie wiem kiedy danego miesiąca będę miała krwawienie i wcześniej łykam tabletki przeciwbólowe i w dzień miesiączki już tak nie boli. Monitoruje sobie dni w cyklu komputerem [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza

ja na ból menstruacyjny dostałam takie zalecenie, a że kontroluje swoje dni płodne to również to wykorzystuje, sprawdzam sobie kiedy bęę miała owulację i mniej wiecej wiem kiedy będzie krwawienie 2-3 dni przed już biorę tab. rozkurczowe które eliminują związek odpo. właśnie za skurcze i w dzień miesiączki już tak nie boli, a dni płodne śledzę testerem ze śliny [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...