Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Hania, trzymam kciuki za skuteczną inseminację 🙂

Olgik faktycznie to Zuduarinka pisała o podpaskach, muszę się chyba bardziej zaprzyjaźnić z funkcją cytowania😅

Chyba miałam dzisiaj pierwszy raz płodny śluz! Dziwne bo powinnam być już po owulacji, chyba że to jednak nie śluz tylko np nasienie, ale konsystencja książkowa. Jajniki kłuły ostatnio podobnie jak miesiąc temu, jutro na USG się okaże czy faktycznie była owu. Jakoś nie mam ostatnio takiego parcia i nawet jak będzie cykl bezowulacyjny to trudno. Zrobiliśmy sobie romantyczny weekend w domku w górach, było super, bardzo się zrelaksowaliśmy, nawet nie myślałam o staraniach - o to chodziło 🙂 

Podeślę Wam pozostałe notatki z webinarium o którym pisałam wcześniej, zapisałam kilka informacji:

- ponoć glutation podawany dożylnie "wzmacnia" owulację (?) - teraz czytam że to antyoksydant i pomaga zmniejszyć stres oksydacyjny, nigdy wcześniej o tym nie słyszałam ale jestem sceptycznie nastawiona (https://www.chcemybycrodzicami.pl/glutation-vs-stres-oksydacyjny-jak-wspierac-kobieca-plodnosc/)

- poronienia na wczesnym etapie ciąży mogą być spowodowane zespołem antyfosfolipidowym, jak jest zdiagnozowany to kobieta w ciąży stosuje heparynę (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_antyfosfolipidowy)

- bolesna miesiączka wg pani prowadzącej wykład jest ZAWSZE nieprawidłowa, może być spowodowana mięśniakami, endometriozą, ale główną przyczyną podobno są aspekty psychologiczne - zła reakcja na pierwszą miesiączkę (wstyd, zażenowanie, poczucie że to coś złego). Według mnie to bzdury, dodam że prowadząca jest fizjoterapeutką a nie ginekologiem, więc bardzo odważne teorie wysuwa... A, i poleca nie brać żadnych tabletek przeciwbólowych, bo wpływają negatywnie na komórki jajowe (uszkadzają mitochondria) - na ten temat tak na szybko nic nie znalazłam.

- skrzepy podczas miesiączki są też wg tej pani zawsze nieprawidłowe - mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, stresie, podobno pomaga witamina E

- skąpe krwawienie jest też nieprawidłowe - może świadczyć o niedożywieniu na poziomie komórkowym, albo o niedomaganiu nadnerczy. 

- teraz najdziwniejsze z całego wykładu - kobieca i męska energia! Do zapłodnienia potrzebna jest kobieca energia, a nasza niecierpliwość, pośpiech do testowania itp to objawy męskiej energii. Nadmiar męskiej energii może powodować że pęcherzyki nie pękają 😄

Podsumowując, nie ufałabym temu wszystkiemu na ślepo, dużo z tych informacji wydaje mi się wyssanych z palca, ale myślę że dwa pierwsze punkty warto zgłębić.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Moj wynik AMH jest duzo powyżej normy (ponad 8 przy normie do 6) lekarz stwierdził, że jest ich zbyt wiele i nie ma szans na dominujące jajeczko bez CLO .(owulacje mam regularna, pojedyncze przypadki cyklu bezowu) Dostalam pół tabletki od 3 do 7 dc . Czy ktoś miał podobną sytuację i udało sie zajść w ciaze po takiej niskiej dawce ? W ulotce jest ze powinno sie zaczać od jednej. Niestety nie dopytalam o to lekarza. I pytam was kobietki o wasze doswiaczenie 🙂 widzę że u wiele pań problem jest odwrotny do mojego i nie znalazlam podobnego przypadku jak mój.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja w końcu dostałam okres... po 33 dniowym cyklu przyszedł wczoraj i obudził strasznym bólem zanim tabletka zadziałała to 2 godziny się męczyłam, bardzo obfity pierwszy dzień. Ale cieszę się, że zaczął się już nowy cykl, chcę się umówić na usg około 10dc posprawdzać jak tam mój organizm właściwie już po jakichś 5 miesiącach bez stymulacji sobie radzi. W poprzednim cyklu bardzo bolał mnie brzuch większość dnia (20dc) więc chyba miałam zapowiadaną późną owulację ale w ciążę zajść się nie udało, czyli jest jakiś problem który musimy znaleźć. Wstępnie na 26.02. miałam wpisany zabieg pod narkozą ten coś jak HSG tylko jakiś dokładniejszy, muszę dopytać o nazwę, ale poprzesuwało się to wszystko przez wydłużony cykl więc pewnie dopiero początkiem marca szpital... nie uśmiecha mi się to bo 2 dni wolnego w czasie liczenia wypłat a w pracy jestem sama więc kiepsko... ale muszę myśleć o sobie i o staraniach ;) wszystko zależy jak długo będzie trwał ten cykl. 

Iza ja jakiś czas temu robiłam AMH i wyszło ponad 7 (nie pamiętam dokładnie) i lekarz mówił tylko, że wynik jest dobry ale też jak przyjdzie czas to planuje u mnie jakieś stymulacje, żeby przy pcos chociaż 1 pęcherzyk rósł ponad resztę ;) muszę też dopytać o coś może innego niż Clo...

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tydzień na cyclo-prognynova i teoretycznie powinnam w końcu dostać @ po ponad 60 dniach, z całą pewnością będzie ciekawie.

A tak z ciekawości czy któraś z was ma przepisane clo i lamettę jednocześnie?

Według lekarza mam brać jedno i drugie od 3 do 7 dnia cyklu. Pierwszy cykl ma być bez monitoringu cyklu, więc trochę się martwię jak to na mnie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaa
12 godzin temu, Gość Hania napisał:

Hehe dzięki, ale doktor kazał testować 5.02 i mąż razem ze mną pilnuje tej daty 😉 czyli raczej do 14 nie uda mi się trzymać wyniku testu w tajemnicy. Ale 7.02 mamy 7 rocznicę to może akurat? 😁

Idealnie ! Trzymam kciuki dam znać wieczorem jak u mnie 🙂

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Gość Kawa napisał:

Dziewczyny, co myślicie o wyniku progesteronu 13,40 w 22dc??

Kawa to znaczy że raczej owulacja była. Mój Gino zawsze mi mówił że poniżej 10 nie było powyżej raczej tak, jakby było np 15 to już na pewno. Tylko pamiętaj że to nie znaczy że pęcherzyk pękł. Mój mnie tak oszukiwał bo z wyników hormonów było pięknie ale dziad nie pękał czego bez monitoringu chyba nie da się stwierdzić 

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Gość Hania napisał:

Kawa to znaczy że raczej owulacja była. Mój Gino zawsze mi mówił że poniżej 10 nie było powyżej raczej tak, jakby było np 15 to już na pewno. Tylko pamiętaj że to nie znaczy że pęcherzyk pękł. Mój mnie tak oszukiwał bo z wyników hormonów było pięknie ale dziad nie pękał czego bez monitoringu chyba nie da się stwierdzić 

Hm, miałam monitoring w 19dc i lekarz stwierdził, że pęcherzyk pękł i nie ma z tym problemu. Nawet majtał tym urządzeniem we mnie na prawo i lewo.. . Aż mi się śmiać chciało 😅 żeby pokazać mi płyn z pęcherzyka..?? 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny 🙂

U mnie chyba jednak pęcherzyk pękł ❤️

Robiłam test w sobotę (11dpo) i wyszedł cień drugiej kreski. 

Dzisiaj (30dc, 13dpo) zrobiłam betę - 66,6 ❤️ 

Trochę niska, więc w środę zrobię jeszcze raz. Trzymajcie kciuki!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Iza
Godzinę temu, Gość Klaudia napisał:

Cześć dziewczyny 🙂

U mnie chyba jednak pęcherzyk pękł ❤️

Robiłam test w sobotę (11dpo) i wyszedł cień drugiej kreski. 

Dzisiaj (30dc, 13dpo) zrobiłam betę - 66,6 ❤️ 

Trochę niska, więc w środę zrobię jeszcze raz. Trzymajcie kciuki!

 

 

 

 

Ale 11 dni po owulacji tak?:p bo też czekam żeby zrobić test szybciej niż 1 dzień cyklu i nie wiem kiedy 🤣

Ale super wiadomość gratulacje;***

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Gość Gość Iza napisał:

Ale 11 dni po owulacji tak?:p bo też czekam żeby zrobić test szybciej niż 1 dzień cyklu i nie wiem kiedy 🤣

Ale super wiadomość gratulacje;***

Tak, 11 dni po owulacji. Brałam progesteron przez 10 dni i robiłam test, żeby sprawdzić czy mogę odstawić 🙂

 

Kreska wyszła naprawdę baaardzo jasna, już myślałam, że mam zwidy 😂 

 

Dziękuję! ❤️

Odnośnik do komentarza

Klaudia super wiadomość! Gratuluję! 😁

Kochane byłam na wizycie i wszystko jest w porządku. Szyjka macicy bardzo dobra, nie mam żadnych obrzęków itp.

Miałyście rację że aplikacja przekłamuje bo jestem w 5 tygodniu i 5 dniu ciazy wg USG. Za tydzień w środę wizyta na potwierdzenie bicia serduszka.❤️❤️❤️ Także ciąża nadal ćwiczy cierpliwość 😛 

Od razu pobrano mi cytologie a resztę badań mam zrobić przed 22 lutego. 

Dostałam zdj USG z pęcherzykiem ciążowym i kartę ciazy 🙂 😍

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Kokardkaaa napisał:

Ehhh do dupy to wszystko. 
Clo mnie przestymylowalo i mam 5 pęcherzyków wiec inseminacja odwleka się w czasie na następny cykl ... wscieklam się ... 

 

 

Kokardkaa tak mi przykro 😢 spróbuj się nie złościć tylko wykorzystać ten czas na ostatnie porządki (trochę zajmiesz głowę) bo jak będziesz w ciąży to juz mąż będzie ogarniał mieszkanie 😛 

Przytulam mocno! ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaaa

Dzięki Wam pewnie za pare dni mi przejdzie, nic nie poradzę...

 

Malina, ale super wiadomość, karta ciąży wow ! ważne, ze wzyzstko dobrze 😉

 

Hania pozostaje mi trzymać kciuki za ciebie czekamy na 5.02 🙂 

 

ewa zaglądasz tu? Była 2 inseminacja? 

Odnośnik do komentarza

Klaudia gratki! Dobrze się ten rok zaczyna 🙂

Malina, super że wszystko w porządku, oby tak dalej 🙂

U mnie owu potwierdzona na USG 🙂 lekarz pytał który jajnik czułam, mówię że lewy a on na to że faktycznie z lewego była owulacja. Także za jakieś 10 dni będę testować (o ile tyle wytrzymam).

Odnośnik do komentarza

A tak z ciekawości w którym dniu cyklu miałyście potwierdzona owulacje ? Przede mną pierwszy monitoring dlatego ciekawa jestem 🙂 i dopiero w drugim cyklu będę miała monitoring także nie wiem czy tabletki zadziałają w tym 😛 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Iza
9 godzin temu, Gość Ren29 napisał:

A tak z ciekawości w którym dniu cyklu miałyście potwierdzona owulacje ? Przede mną pierwszy monitoring dlatego ciekawa jestem 🙂 i dopiero w drugim cyklu będę miała monitoring także nie wiem czy tabletki zadziałają w tym 😛 

Byłam w 9 dniu cyklu na monitoringu potem w 11 dniu . Lekarz obstawiał owulację 13/14 dzień cyklu a raczej 15 rano była bo miałam straszny ból 🙂

i w 17 dniu na monitoringu było widać że pecharzyk pekniety 🙂

Tylko że ja mam cykle po 30-34 dni jeśli to ma znaczenie 🙂 A bralam clo od 3-7 dnia po 2 tabletki

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Ren29 napisał:

A tak z ciekawości w którym dniu cyklu miałyście potwierdzona owulacje ? Przede mną pierwszy monitoring dlatego ciekawa jestem 🙂 i dopiero w drugim cyklu będę miała monitoring także nie wiem czy tabletki zadziałają w tym 😛 

O Ren29, widzę, że jesteśmy na podobnym etapie przede mną pierwszy cykl z tabletkami, a monitoring też dopiero w drugim. Chociaż jestem zdziwiona tym monitoringiem w drugim cyklu dopiero, bo przecież w pierwszym wszystko się może wydarzyć...

Odnośnik do komentarza

Hej. Czy test ciążowy robiony miesiąc od stosunku i 41 dni od stosunku będzie wiarygodny? 13 grudnia i wcześniej miałam zbliżenie z chłopakiem. 19 grudnia dostałam bardzo skąpego krwawienia i tak samo 18 stycznia. Test ciążowy robiłam 23 stycznia i wcześniej. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...