Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Gość Kokardkaaa napisał:

 Hej Ewa, mam to samo. Pobojowisko na buzi i obrzmiała, ale dzisiaj wzięłam ostatnia tabletkę CLO zobaczymy czy minie. 
a Ty ktory cykl z CLO? Jaka dawka? 

Trzeci cykl z CLO obecnie. Od następnego zamiast CLO mam przyjmować Aromek. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/8/2020 o 7:02 PM, Gość Ewa napisał:

Martuu a powiedz proszę jak wysoką miałaś prolaktynę? Przy jakim wyniku prolaktyny udało ci się zajść w ciąże?

Ewa, jutro dokładnie sprawdzę jak znajdę badania i Ci napisze bo każde laboratorium ma swój przedział i mniej więcej będziesz wiedziała w jakich byłam granicach:) 

Odnośnik do komentarza

Ewa sprawdziłam dla Ciebie w moim lab normy to 4.8-23.3 Przy dwóch tabletkach udało mi się zbić do 5,4 natomiast jak zredukowaliśmy do jednej tabletki to momentalnie wzrosło mi do 24,8 i mimo ze to było blisko granicy to dalej się przyczyniało do mojej owulacji i niepłodności. Po miesiącu zbiłam na dwóch tabletkach i się udało 🤗 Ale każdy przypadek jest indywidualny 🙂 

Odnośnik do komentarza

Miłe Panie znowu mam pytanie :)

Czy Bromka trzeba brać do momentu zajścia czy do momentu ustabilizowania ?

Miała być w tym miesiącu inseminacja. Nie dogadalismy się i już terminu nie ma u lekarza, a już zostały wzięte dwie tabletki clo przez dwa dni. 

Co zrobić ? Brać dalej clo i później załatwić receptę na zastrzyk i zrobić o tej porze co w zeszłym cyklu ?

Czy odstawić clo i działać skoro prolaktyna spadła?

W zeszłym cyklu niby same pęcherzyki miały popękać. Teraz jest 3 cykl i nie ma szans na monitoring a chcemy w przyszłym miesiącu na IUI skoczyć.

Odnośnik do komentarza

Cloman, ręce opadają jak można przegapić tak ważne rzeczy i wizyty 🤷‍♀️ Bromergon bierze się cały czas aż do zajścia w ciąże bo jak przestaniesz momentalnie się podnosi..
clo tak samo bierzesz chyba ze Ci ginekolog zaleci inaczej ale skoro przegapiliście umówienie wizyty to pamiętaj ze jesteście jeden cykl w plecy i warto zacząć się konsultować z lekarzem, my tylko możemy doradzić, ostatecznością jest gin 🤦🏼‍♀️
monitornig możesz zrobić u jakiekolwiek lekarza wystarczy trochę checi.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Martu napisał:

Ewa sprawdziłam dla Ciebie w moim lab normy to 4.8-23.3 Przy dwóch tabletkach udało mi się zbić do 5,4 natomiast jak zredukowaliśmy do jednej tabletki to momentalnie wzrosło mi do 24,8 i mimo ze to było blisko granicy to dalej się przyczyniało do mojej owulacji i niepłodności. Po miesiącu zbiłam na dwóch tabletkach i się udało 🤗 Ale każdy przypadek jest indywidualny 🙂 

Czyli po miesiącu zbiłaś na dwóch tabletkach do 5,4 i wtedy się udało? Dobrze rozumiem? 
Ja biorę diostinex od 3 tyg. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Cloman napisał:

Miłe Panie znowu mam pytanie 🙂

Czy Bromka trzeba brać do momentu zajścia czy do momentu ustabilizowania ?

Miała być w tym miesiącu inseminacja. Nie dogadalismy się i już terminu nie ma u lekarza, a już zostały wzięte dwie tabletki clo przez dwa dni. 

Co zrobić ? Brać dalej clo i później załatwić receptę na zastrzyk i zrobić o tej porze co w zeszłym cyklu ?

Czy odstawić clo i działać skoro prolaktyna spadła?

W zeszłym cyklu niby same pęcherzyki miały popękać. Teraz jest 3 cykl i nie ma szans na monitoring a chcemy w przyszłym miesiącu na IUI skoczyć.

Ja bym nie odpuszczała tego cyklu. Dalej bym brała CLO plus monitoring u innego gina - to przecież proste usg. Potem zastrzyk ovitrelle. 
Szkoda tego cyklu.. a może wlasnie sie nastawicie ze w tym cyklu sie nie uda a jednak sie uda ? Zycze tego! 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Gość Ewa napisał:

Czyli po miesiącu zbiłaś na dwóch tabletkach do 5,4 i wtedy się udało? Dobrze rozumiem? 
Ja biorę diostinex od 3 tyg. 

To było na początku jak brałam dwie tabletki to zbiłam do 5,4 potem kazała jedna ale się podniosło i jak zrobiłam badania i wyszło 24 to znowu wróciłyśmy do dwóch tabletek i powiem Ci ze już nie zdążyłam zbadać prolaktyny bo okazało się ze jestem w ciąży 🤗 ale nie wiem czy ten diostinex nie jest lepszy od bromergonu 🙂 lepiej zbija i działa 🙂 aczkolwiek mi tylKo tego trzeba było Zbicie prolaktyny i prawidłowej owulacji 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Gość Martuu napisał:

To było na początku jak brałam dwie tabletki to zbiłam do 5,4 potem kazała jedna ale się podniosło i jak zrobiłam badania i wyszło 24 to znowu wróciłyśmy do dwóch tabletek i powiem Ci ze już nie zdążyłam zbadać prolaktyny bo okazało się ze jestem w ciąży 🤗 ale nie wiem czy ten diostinex nie jest lepszy od bromergonu 🙂 lepiej zbija i działa 🙂 aczkolwiek mi tylKo tego trzeba było Zbicie prolaktyny i prawidłowej owulacji 

Super ze sie udalo! A bez bromka I z wysoką prilaktyną w ogóle nie miałaś owulacji? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Ewa napisał:

Ja bym nie odpuszczała tego cyklu. Dalej bym brała CLO plus monitoring u innego gina - to przecież proste usg. Potem zastrzyk ovitrelle. 
Szkoda tego cyklu.. a może wlasnie sie nastawicie ze w tym cyklu sie nie uda a jednak sie uda ? Zycze tego! 

Ale to 3 cykl z clo by był... A po 3 zazwyczaj lekarz radź zrobić przerwę, a nas namawia na inseminacje. Po 3 cyklach na wspomagaczach może by. Endo słabe. No właśnie nie ma zabardzo gdzie się wepchać na monitoring. 

Odnośnik do komentarza

Ewa, ogólnie prolaktyna przyczyniła się do mojej niepłodności wiec nawet nie wiem co to w życiu antykoncepcja heh😈

Moja gin od razu powiedziała że z tak wysokim hormonem nie ma szans na zajście w ciąże, zreszta jak czytałam na temat prolaktyny to tak jest 🙂 

Odnośnik do komentarza

Cloman, jak się chce to nie ma rzeczy niemożliwych 🙂 skoro wasz gin chce tylko 3 cykle to trzeba było tego pilnować jak kalendarzyka małżeńskiego ! Najwidoczniej może ma jakieś ku temu powody i woli dalej nie ciągnąć Clo.

Do każdego się podchodzi indywidualnie nie książkowo.

ps. Jest pełno gabinetów ginekologicznych tylko trochę checi, niekoniecznie z Twojej strony . 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gość Martuu napisał:

Ewa, ogólnie prolaktyna przyczyniła się do mojej niepłodności wiec nawet nie wiem co to w życiu antykoncepcja heh😈

Moja gin od razu powiedziała że z tak wysokim hormonem nie ma szans na zajście w ciąże, zreszta jak czytałam na temat prolaktyny to tak jest 🙂 

Czyli gorzej jest zajść z wysoką prolaktyną nawet przy Clo ?

U nas spadła z prawie 70 na coś koło 8 po pół tabletki na dzień. Ciekawe czy teraz bez clo będzie owulacja ....

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Gość Martuu napisał:

Cloman, jak się chce to nie ma rzeczy niemożliwych 🙂 skoro wasz gin chce tylko 3 cykle to trzeba było tego pilnować jak kalendarzyka małżeńskiego ! Najwidoczniej może ma jakieś ku temu powody i woli dalej nie ciągnąć Clo.

Do każdego się podchodzi indywidualnie nie książkowo.

ps. Jest pełno gabinetów ginekologicznych tylko trochę checi, niekoniecznie z Twojej strony . 

To w klinice jest. Babka przy drugim cyklu juz chciała zapisać nas inseminację. Byłem przeciwny, bo myslalem że zaskoczy po samym Clo . No może tylko ta prolaktyna stała na drodze... Ale już z niej zeszła 🙂

Odnośnik do komentarza

Cloman , czytaj ze zrozumieniem . Przy wysokiej prolaktynie to nawet nie zajdziesz w ciąże! Bo ona wpływa na brak płodności. Nic więcej nie napisałam ze przy wysokiej się zachodzi 🤦🏼‍♀️
Skoro u was jest problem z endometriozą to faktycznie clo może nie pomoc, czemu nie pójdziecie do innego lekarza na konsultacje ? Jak ma lekarz gigantyczne doświadczenie to wie co robi uwierz, nie warto podważać jego kompetencji bo później oni są bardzo oschli dla pacjenta. Moja znajoma właśnie przez endometriozę i tak skończyła na in vitro, wiec za dużo nie dyskutuj 🙂 

Odnośnik do komentarza

Zgadza się . Prolaktyna wpływa na brak owulacji . Owulację daje Clo.  Jeżeli prolaktyna spadnie to owulacja powinna wrócić i bez clo. W tym miesiącu faktycznie się nie dogadalismy i ciężko załatwić nawet USG w naszym mieście, a na jazdę do innego nie ma czasu, bo bardzo dużo pracy i nie ma jak się wyrwac. Nie bezpiecznie jest za tym brać clo i zmniejszac Endo i ryzykować torbielami. Jeden miesiąc nie brania clo, chyba nie zaszkodzi a przynajmniej można sprawdzić czy owu wróciło. W przyszłym miesiącu zrobi się jak p. Dr mówiła i się załatwi jakieś wolne dni i terminy.  Czytałem, że kobiety zachodzą właśnie też po odstawieniu clo. "Z odbicia " jeżeli się mylę to proszę o zjebke.

Odnośnik do komentarza

Cloman, Ty dalej gadasz farmazony ! bez konsultacji lekarza nie odstawia się clo! Po drugie cykle musza być miesiąc po miesiącu- zachowana ciągłość a nie robienie sobie przerw jak Tobie się widzi. Musicie zadzwonić do ginekologa i to skonsultować, nie bądź madrzejszy bo to raczej nie Twoja działka zawodowa . Dla nas to forum jest wsparciem ewentualnie rozwiązaniem wątpliwości ale zawsze ostateczne słowo ma lekarz.

Odnośnik do komentarza

Cloman, podpisuję sie pod tym co napisała Martuu. Na własną rękę nie kombinuje się z lekami, ewentualnie dzwonicie do gina i pytacie czy tak jak myślisz jest ok postąpić. Jak bardzo się z nim nie zgadzacie,  to szukacie innego gina dla porownania, ale nie podejmujecie decyzji na własną rękę czy po radach z forum.

Życze, żeby się udało mimo to!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja po monitoringu. Niestety, w tym cyklu nie ma żadnego dominującego pęcherzyka 😞 tzn są dwa ciut większe, ale są zdecydowanie za małe.   Dzisiaj 11 DC. Jeszcze lekarz kazał mi przyjść za tydzień, w 18 DC, bo może nagle wystrzelą, ale nikłe szanse.  Mówi, że ten obraz bardzo mu się nie podoba i jest trochę zawiedziony, dlatego prawdopodobnie kolejnego cyklu nie będzie kontynuował z CLO,  tylko zmieni lek.  Ale na razie jeszcze nie chce nic mówić, a  o ewentualnych zmianach będziemy rozmawiać w przyszłym tygodniu, po kolejnym badaniu. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Martuu napisał:

Marta, A to spokojnie możesz do 6 cykli pod rząd chyba że Twój gin ma u Ciebie jeszcze jakis problem 🙂 czasami czas i głowa robi swoje 🙂 

Tak, też mówił, że teoretycznie można do 6 cykli, ale u mnie nie ma sensu mnie tyle  stymulować Clo, tylko myśli o zmianie.   W poniedziałek się wszystko dowiem co to ma być za nowy lek.  Dzisiaj w sumie tłumaczył, ale zadawałam tyle pytań, że nie zakodowałam sobie tej informacji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...