Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość AleksandraS

Dziewczyny, a miałyście może po duphastonie jakieś zaburzenia z oddawaniem moczu np ? Kurde jestem 9 dzień po inseminacji, 7 dzień biorę duphaston i już nawet nie mówię o tym ze brzuch mi trochę spuchł ale mam dziwne kłucie pęcherza przy sikaniu, wczoraj to jakby mnie nawet bolał :/ a najlepsze jest to ze mało się nie wysikalam przez sen :/ masakra, odliczam tylko kiedy skończę już brać te tabletki :(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny powiedźcie mi czy po odstawieniu CLO rosły wam pęcherzyki ? Dochodziło do OWU ?

Czy jestem juz skazana na leki stymulowane OWU ?  Udało się któreś z wam zobaczyć upragnione 2 kreseczki już bez stymulacji?

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza

Podpinam się pod pytanie Bąbelka, też jestem ciekawa czy po odstawieniu leków organizm sam zaczal produkować pęcherzyki 😄

 

Po HSG daje trzy ostatnie cykle CLO a później mam zamiar dać sobie spokój i wgl nie monitorować cyklu, bo te odwiedzanie szpitala co 2 dni mnie strasznie męczy i stresuje i chciałabym powrócić do spokojnych starań bez udziału lekarza przez pol miesiąca 🙂

Odnośnik do komentarza

Mi Ostanio lekarz powiedział ze skoro dzialaja na mnie 2 tabl clo to nie musze juz do niego przychodzic przez 2 czy 3 miesiace bo jeszcz3 3 miesiące moge brac clo a później do szpitala na badania i klinika....a u mnie clo podrozalo ostatnio płaciłam 35 zl a teraz juz 60 za tabletek...

Odnośnik do komentarza

CLO u mnie tez podrozało, i to tak znacznie ;/ mam jeszcze tabletki na kolejny cykl jak się w tym nie uda.

Mnie też już meczą te monitoringi, wizyty ;/ i ten wieczny stres czy się uda.  Dlatego pytałam czy pęcherzyki rosną bez CLO. 

Odnośnik do komentarza

Chętnie brałbym ten lek na własną rękę i nie chodziła na monitoringi ale się jednak boję 😄 chociaż u mnie zawsze wszystko przebiega książkowo ale nigdy nic w sumie nie wiadomo.

Same w sobie monitoringi jeszcze nie byłyby takie złe ale mój gin jest bardzo zalatany i muszę przychodzić do niego na 8 a później czekam po 2-3h żeby zrobić 2minuty monitoringu. I to mnie strasznie irytuje. 

 

Co do ceny clo to u mnie za 10 tabletek place niecałe 30zl, wczoraj kupowałam razem z pregnylem i bałam się że cena po nowym roku będzie zabójcza ale narazie jest ok. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny piszecie o monitoringach... Czy mogłybyście Mi napisać jak to u Was wygląda? Bo Ja byłam 15 stycznia u lekarza i przepisał Mi Clo i miałam brać 3 tabletki dziennie... Przez 7 dni... A na wizytę idę w piątek tzn jutro... 

Odnośnik do komentarza

Lena do przyznał ze dostałaś końska dawkę albo coś nie tak się zrozumieliście.. Przeczytaj sobie chociażby ulotkę odnośnie stosowania i może zapytaj lekarza skąd U Ciebie takie dawkowanie nim zaczniesz bo ciało ma się tylko jedno a to silne leki 🙂 

Odnośnik do komentarza

Lena lekarz przepisał ci naprawdę spora dawkę leku, czytałam że niektóre dziewczyny miały zaczynać od pół tabletki a tutaj trzy.. I że 7 dni to też jest dziwne bo bierze się je przez 5 dni. Radziłbym zapytać się lekarza jeszcze raz dokładnie jak brać lek bo na swoim przykładzie wiem że można coś źle zrozumieć. Ja na początku byłam pewna że mam brać clo przez 5dni później zrobić 5dniowa przerwę i znowu brać 5 dni. Wydawało mi się to dziwne i zadzwoniłam do gin i mnie wysmial że głupoty gadam 😄 ale ja uparcie byłam pewna że właśnie takie były zalecenia. 🙂

 

Cały schemat brania leków i leczenia u mnie wygląda tak że biorę clo po 1 tabletce dziennie od 5dc do 9dc. W okolicach 10dc idę do gina i robi monitoring, usg dopochwowe i w tedy ogląda oba jajniki (zazwyczaj mówi mi że zaczyna się coś dziać i jajniki pracują). Za dwa dni znowu wizyta i ocena jak pęcherzyki rosną, za dwa dni znowu wizyta i zazwyczaj w tedy pęcherzyki są już duże i dostaje zastrzyk z pregnylu. Po nim następnego dnia pęcherzyki pękają i czuję silny ból. I idę na ostatni monitoring który potwierdza że była owulacja 🙂

I tak dookoła co miesiąc.. Jest to strasznie męczące przynajmniej dla mnie. Ciężko pogodzić czekanie po 2h z pracą 🙂

Odnośnik do komentarza

Lena skonsultuj jeszxze raz to dawkowanie z lekarzem bo te leki jeśli się przestymuluje jajniki mają naprawdę ogromne skutki uboczne! Nie chce straszyć, ale może dojść nawet do pęknięcia jajnika. Mi mimo tego, że brałam 1 taetke od 5 do 9 dnia cyklu urosla 5cm torbiela

Odnośnik do komentarza

Dziś idę na 19 do lekarza i zobaczymy co powie... Ostatnio jak byłam to miałam robione badanie LH i estradiolu... I jak wróciłam do niego z wynikami to powiedział ze kiepsko bo mam prawie puste jajo... Powiedział ze takie wyniki są jak się ma menopauzę ☹️😥 zapytał ile ważę i dobrał Mi dawkę do wagi...  Ale boję się brać  aż taką dawkę dziennie..... ☹️☹️

Odnośnik do komentarza

On daje też podobno zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków i podobno to zapobiega robieniu się torbieli...

A Ja 5 lat temu miałam operację... Miałam mięśniaka i torbiel... Tzn nam endometrioze i nie chciałabym zeby Mi się znowu jakieś dziadostwo zrobiło 😥☹️☹️ 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja brałam CLO 5-9 DC

Jestem w ciazy po 1 cyklu.

Ale nie miałam monitoringu, lekarz Nawet nie wspomniał nic na ten temat.

Teraz mój jajnik ma więcej niż 8 cm gdzie jedna cysta zajmuje wnet połowę. Mama nadzieję że to zniknie. Cały czas czuje ten jajnik. 

Zmieniłam lekarza bo jak chciałam się umówić na wizytę to umówił mnie koło 10 tyg także już jestem u innego który przyjął mnie odrazu i świetnie wszystko wytłumaczył.

Tylko 60 km mam do niego. 

Nie bierzcie tego bez monitoringu. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Lena, może my nie potrzebnie panikujemy wkoncu nie jesteśmy lekarzami, ale radziłabym Ci ta dawkę skonsultować z Nim jeszxze raz i ewantualnie jeśli jest taka możliwość to z innym lekarzem. Co do zastrzyku na pęknięcie i torbieli, mi pekly pęcherzyki, a torbiel pojawił się przed miesiączką czyli jajniki nadal produkowały pęcherzyki nawet po owulacji mimo tak malej dawki leku. 

Odnośnik do komentarza

Ale Ja też uważam że to jest bardzo wielka dawka... I boję się o te torbiele... ☹️ I o te skutki uboczne brania tych tabletek.... Bo dziewczyny pisały ze tyły jak brały pół tabletki dziennie... Właśnie czekam u lekarza na swoją kolej 🙄 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...