Skocz do zawartości
Forum

Jak wybrać przedszkole?


Gość saken

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczenie ma całe mnóstwo istotnych czynników - własne podwórko, godziny otwarcia, liczba posiłków, program, własna kuchnia, dieta itp. Zacząć powinniście od tego, czy zależy wam na przedszkolu prywatnym czy na państwowym.

Odnośnik do komentarza

Moja córka jest w językowej [reklama usunięta] w Częstochowie. Na co zwracałam uwagę? Przede wszystkim na podwórko, własną kuchnię no i jakiś ciekawszy program. W publicznych dzieci mają kilkanaście minut tygodniowo z językiem. Tutaj córka ma kilka godzin dziennie. Wiadomo, że będzie wyprzedzać rówieśników tak, że hoho...

Odnośnik do komentarza

saken - to nie tak. Muszą teraz dać miejsce w przedszkolu, ale jakimkolwiek. Na innej dzielnicy czy w miejscowości pod miastem, a wiadomo, że coś takiego mało komu pasuje. Kwestia taka, jakiej wielkości miejscowość...

Odnośnik do komentarza
Gość annakos

To prawda. Ja też mam miejsce w przedszkolu na osiedlu, bo muszą je zapewnić mojemu dziecku ze względu na wiek, ale wolę dalej [reklama usunięta]. Po prostu dziecku będzie później zdecydowanie łatwiej w szkole. I wcale nie chodzi o sam angielski - również o inne tematy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli możliwości finansowe wam na to pozwalają, to zdecydowanie przedszkole prywatne z konkretnym programem. Po prostu dziecku zdecydowanie ułatwicie późniejszą naukę. Szybciej opanuje język - w przypadku przedszkola językowego. Przedszkola pubiczne są mocno pod tym względem ograniczone.

Odnośnik do komentarza

Tylko i wyłącznie prywatne. Ogromne różnice w poziomie nauczania. Naprawdę nie ma sensu puszczać dziecko do publicznego, jeśli macie w pobliżu dobre prywatne. Przynajmniej takie są nasze doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności zasięgnij opinii znajomych rodziców o przedszkolach, które cię interesują. Najważniejsze by dziecko było zadowolone. Dla trzylatka ważne by panie były osobami ciepłymi i lubiącymi dzieci. Mnogość zajęć dodatkowych jest mniej istotna.
Dobrze, żeby przedszkole było blisko domu, pracy czy po drodze do pracy. Jeśli zamierzacie korzystać z pomocy dziadków to też bierzcie pod uwagę by mieli dobry dojazd po wnuka.
Poza tym przejdź się po przedszkolach, które cie interesują, porozmawiaj z dyrekcja i personelem. Jeśli problemem będzie, żebyś przyszła porozmawiać, pooglądać sale czy łazienki to nie jest dobry znak.
Co do wyboru między prywatnym a państwowym to w ogóle nie jest istotne (poza wysokością opłat). Wśród jednych i drugich są dobre, średnie i słabe placówki. Moje dzieci uczęszczały zarówno do prywatnego przedszkola, jak i państwowego i oba miały swoje wady i zalety. Ale wszędzie są/były wspaniałe panie. I dzieciaki chętnie zostawały w przedszkolu i wiele się nauczyły.

Odnośnik do komentarza
Gość Anette35

Ja jak szukałam przedszkola to brałam pod uwagę opinie, bo na stronie internetowej zawsze wszystko pięknie wygląda. Ja swoje dziecko zapisałam do [reklama usunięta], a jesteśmy z Zawiercia, więc tu informacje się szybko rozchodzą. Trochę internet, trochę koleżanki i udało mi się wszystkiego dowiedzieć i dzięki temu teraz moje dziecko nie jest narażone na żadne przykre niespodzianki, bo placówka jest bezpieczna, przyjazna i dobrze zorganizowana.

Odnośnik do komentarza

Opinie rodziców innych dzieci, które tam chodzą. Program - najlepiej przedszkole językowe i sporo zajęć dodatkowych. Im więcej się dzieje, tym lepiej dla dziecka. A idąc dalej to jeszcze własna kuchnia, własne podwórko, porządne wyposażenie i to byłoby chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza

Moja córka chodzi do prywatnego, językowego przedszkola. Nie wyobrażam sobie zmiany. Po prostu chodzi szczęśliwa do przedszkola to raz, a dwa - rzeczywiście widzimy, że się rozwija, szczególnie pod względem językowym. I właśnie o to tutaj chodzi.

Odnośnik do komentarza

Językowe, tylko i wyłącznie. Jak dla mnie zupełnie inny klimat i inne możliwości. Chodzi głównie o przygotowanie dziecka do szkoły - językowo będzie wyprzedzać rówieśników o kilka lat. Przynajmniej jeśli pójdzie do publicznego.

Odnośnik do komentarza
Gość aniasankoska

Też uważam, że pod tym względem sporo się zmieniło. Dałam dziecko do prywatnego językowego, bo nie było miejsca w publicznym. Ale później już miałam zagwarantowane, ale i tak nie skorzystałam. Po prostu widziałam, jak duże są różnice pomiędzy dzieckiem moim, a dziećmi znajomych.

Odnośnik do komentarza

Dziecko niech ma angielski w przedszkolu, a w domu rozmawiajcie po polsku. Możesz tylko mu namieszać. Jeśli na co dzień nie posługujesz się tym językiem, to raczej możesz mu wprowadzić jedynie złe nawyki. Kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza

Hmm... na pewno angielski zostawie przedszkolu. Dziecku nie powinno się mieszać w głowie, to kiepski pomysł. Tym bardziej, że jednak ktoś, kto nie ma do czynienia na co dzień z językiem, może popełniać wiele błędów.

Odnośnik do komentarza
Gość mariolcias

Teściowa, poważnie? ;-) To ty decydujesz z mężem o dziecku, a nie teściowa. Jeśli jest potrzeba, to możecie puścić dziecko. My tak zrobiliśmy i była to bardzo dobra decyzja. Znakomicie sobie radzi, nie ma żadnych problemów, a chodzi już 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...