Skocz do zawartości
Forum

Jak wybrać przedszkole?


Gość saken

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi - czy naprawdę dużo lepiej, jeśli przedszkole ma własną kuchnię? Niby wybraliśmy przedszkole, ale tam jedzenie dostarcza catering. CO z tym zrobić? Sami nie wiemy. Niby nam się podobało, ale zależy nam, żeby dla dziecka wszystko było w porządku.

Odnośnik do komentarza

Dadtka, lepiej, gdy ma własną kuchnię, bo wiadomo, że jedzenie jest świeże, na bieżąco przygotowywane. Zawsze można podgrzać, gdyby posiłek się opóźnił w danej grupie. No i można dać dziecku dokładkę, gdyby sobie zażyczyło.
Ale jeśli wam nie przeszkadza catering, bo cała reszta jest ok, to nie zwracajcie na to uwagi i już 😉

Odnośnik do komentarza

Ma duże znaczenie. Myślisz, że przedszkole kontroluje codziennie jakość jedzenia z cateringu? Chodzi głównie o zmieszczenie się w budżecie. A mając własną kuchnię, przecież doskonale wiedzą, co kupują...

Odnośnik do komentarza

W prywatnych są też opcje dofinansowań - mam tak w swoim przedszkolu. Ponad 400 zł płacę miesięcznie za wszystko. A przedszkole językowe, tak więc da się tanio posłać dziecko do porządnego przedszkola 😉

Odnośnik do komentarza

Ja kierowałam się głównie opinią znajomych oraz metodą nauczania. Sama zdecydowałam się na Niepubliczne Przedszkole [reklama usunięta] w Szczecinie. Do wyboru przekonała mnie nowoczesna metoda pedagogiki Marii Montessori, doświadczona kadra nauczycielska oraz wysoki standard placówki. Mój syn jest bardzo zadowolony i chętnie chodzi każdego dnia do przedszkola.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

My również wybraliśmy prywatne [reklama usunięta]

Kierowałam się opinią innych rodziców

Przede wszystkim tym że zaprowadzając dziecko do przedszkola mijam się z świeża dostawa produktów z których są przyrządzane posiłki

Sposobem planu dnia grupy wiekowej dla syna

Czy dzieci w dzień mają drzemki

Podejście do dzieci też bardzo było ważne pierwsze wrażenia

Przedszkole jest również językowe, tak wiec dzieci ma kontakt z językiem angielskim w przyszłości. Dzięki temu będzie mu łatwiej. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Warto odwiedzić takie przedszkole, popytać rodziców dzieci które tam chodzą. Przeglądnąć program zajęć. Ja właśnie tak wybrałam przedszkole. Nie bez znaczenia miała lokalizacja. W Krakowie na Łepkowskiego jest fajne przedszkole. Mój synek dobrze tam się czuje i mam blisko do pracy

Odnośnik do komentarza

Wiecie co... czasami się zastanawiam, jak nasi rodzice wybierali przedszkole 😄 najważniejsze kryterium, jakie wtedy było to "ktoś ma pilnować mojego dziecka, jak ja będę w pracy" XD o zgrozo! dziś na szczęście mamy już trochę więcej świadomości, ja wybieram przedszkole, w którym moje dziecko będzie się rozwijało, ja postawiłam na przedszkole językowe - od małego kontakt z językiem w przyjazny i kreatywny sposób, wierzę, że ułatwi to małemu naukę  w przyszłości.
[reklama usunięta] 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie tak. Dziecko poza nauką z nauczycielami nawiązuje kontakty koleżeńskie, zaczyna uczyć się reguł panujących w grupie, ogólnie super się socjalizuje. Potem nie będzie problemu ze szkołą. Moja córka chodziła do żłobka i do przedszkola (dla pań, które zaraz mnie zaatakują, że jak mogłam posłać roczne dziecko do żłobka to od razu mówię, że ktoś w tym kraju musi płacić podatki), nie żałuję decyzji ani ze żłobkiem, ani z przedszkolem. Teraz nie ma problemów w kontaktach z rówieśnikami, jest bardzo dojrzała i rozwinięta.
[reklama usunięta]

Jest to przedszkole oraz szkoła podstawowa anglojęzyczna. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

 

1. Upewnij się, że przedszkole ma wystarczająco dużo czasu na zaspokojenie potrzeb dziecka. Przed przyjęciem dziecka do przedszkola sprawdź, czy istnieje odpowiedni stosunek opiekunów do dzieci, aby zapewnić odpowiednią opiekę.

2. Sprawdź, czy przedszkole oferuje szeroki wybór zajęć dla dzieci, w tym zajęcia edukacyjne, jak również zajęcia artystyczne i fizyczne.

3. Zapytaj o procedury bezpieczeństwa i higieny, które są wdrażane w przedszkolu. Dowiedz się również, czy przedszkole ma odpowiednie zabezpieczenia przed napastnikami i pozostałymi zagrożeniami.

4. Upewnij się, że personel jest odpowiednio wykwalifikowany i posiada niezbędne certyfikaty.

5. Zapytaj o plan dnia i harmonogram zajęć, aby zobaczyć, czy program jest wystarczająco aktywny i zróżnicowany.

6. Zapytaj o warunki finansowe, aby upewnić się, że zapłacisz za usługi w rozsądny i uczciwy sposób.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - czas, my dorośli wchodząc w nowe środowisko denerwujemy się, stresujemy i przeżywamy, dla takiego malucha to często pierwsza taka rozłąka z rodzicami więc nie ma się co dziwić, że jest to dla niego trudne. Cześć dzieci już po tygodniu nie chce wychodzić z przedszkola innym zajmuje to miesiące a nawet lata. Dużo zależy od dziecka, od tego jaki jest jego charakter.

Ale również od tego jaką placówkę wybierzesz. Najlepiej na spokojnie poczytaj sobie opinie o poszczególnych, czasami warto jest wysłac dziecko do przedszkola, które jest trochę dalej ale w którym mają lepsze podejście do dzieci.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...