Skocz do zawartości
Forum

Jak wybrać przedszkole?


Gość saken

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aniamielec

Na spokojnie, ale w prywatnym. Też pytaliśmy w publicznym - nie ma opcji. Później okazało się, że wnuczka dyrektorki chodziła nawet zanim ukończyła 2,5 roku ;-) Poważnie ;-) Raczej szkoda czasu na publiczne - chyba, że masz znajomości na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza

~mariolcias
Dokładnie. Pierwszym krokiem jest podanie numeru PESEL dziecka w systemie. Jeśli będzie wskazywać na mniej niż 3 lata w dniu pójścia do przedszkola, to nawet nie złożysz wniosku.

Może wskazywać mniej niż 3 lata, bo np. dziecko może być z grudnia ;). Ważne by w danym roku miało te 3 lata, nie ważne czy skończone czy nie.
Odnośnik do komentarza

Tylko prywatne. To jest dobry moment na przedszkole. Moim zdaniem to na pewno lepsze rozwiązanie, niż gdyby dziecko miało siedzieć z nianią, a poza tym - wiele tańsze. A jak będzie sobie radzić? Odnośnie do tego to nie ma żadnej reguły.

Odnośnik do komentarza

Też uznaliśmy, że nie ma co syna trzymać w domu tylko lepiej jak się zacznie przystosowywać do życia w społeczeństwie dlatego zapisaliśmy go nieopodal do sportowego przedszkola [reklama usunięta] gdzie mają masę aktywności i zabaw. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie napisałaś skąd jesteś. Moje dziecko chodzi do niepublicznego przedszkola sportowo-językowego [reklama usunięta] w Szczecinie. Kładą tam duży nacisk na indywidualny rozwój oraz aktywność dziecka. 20 stycznia odbędą się tam dni adaptacyjne sensoryczno-plastyczne, na których na pewno będziemy. Możecie do nas dołączyć 😉

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Własny plac zabaw, własne podwórko, najlepiej przedszkole językowe - takie my mieliśmy kryteria. Fajny poziom to podstawa. No i nie tylko opinie innych. Warto podjechać kilka razy bez zapowiedzi i zobaczyć, jak to wygląda od środka. 

Odnośnik do komentarza

Mojego synka posłałam do żłobka, żeby miał kontakt z rówieśnikami - chodził tam do zeszłego roku szkolnego (w sumie 2 lata). Chodził tylko na kilka godzin, dzięki temu był całkiem dobrze nastawiony do pójścia do przedszkola. Główne kryterium dla nas to, żeby było "po drodze" praca-dom, z własnym placem zabaw i poziom. 🙂 

Odnośnik do komentarza

Każde dziecko jest inne, ale nie sądzę, żeby miało sobie nie poradzić. Zresztą - w przedszkolu nie ma czegoś takiego, jak sobie nie poradzić. Przecież to nauka przez zabawę. Wiadomo, że jedno dziecko opanuje więcej, a drugie mniej. Standard. 

Odnośnik do komentarza

Spójrz przede wszystkim na kadrę wychowawczą, na zajęcia jakie oferuje przedszkole. Na zajęcia dodatkowe. Poczytaj opinie przedszkoli, ja ze swojej strony mogę Ci zarekomendować przedszkole [reklama usunięta] w Wejherowie. Nie jest aż tak drogie, a dziecko ma dużo zajęć do rozwijania się. Posiłki zawsze dobrze skomponowane, a do tego przemiłe Panie wychowawczynie.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja przede wszystkim patrzyłam na zajęcia dodatkowe, wyposażenie przedszkola i wykwalifikowaną kadrę. Nie ukrywam, że sugerowałam się również opinią moich znajomych. Mieszkam w Wejherowie i jestem zadowolona, że zapisałam córkę do przedszkola [reklama usunięta]. Panie przedszkolanki mają anielską cierpliwość i cudowne podejście do dzieci. Nigdy nie zdarzyło mi się, by córka szła do przedszkola niechętnie lub wychodziła przygnębiona. Dużym plusem jest też prowadzenie  gimnastyki i  ćwiczeń logopedycznych, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
W dniu 11/3/2020 o 4:25 PM, Gość Monika napisał:

Ja przede wszystkim patrzyłam na zajęcia dodatkowe, wyposażenie przedszkola i wykwalifikowaną kadrę. Nie ukrywam, że sugerowałam się również opinią moich znajomych. Mieszkam w Wejherowie i jestem zadowolona, że zapisałam córkę do przedszkola [reklama usunięta] . Panie przedszkolanki mają anielską cierpliwość i cudowne podejście do dzieci. Nigdy nie zdarzyło mi się, by córka szła do przedszkola niechętnie lub wychodziła przygnębiona. Dużym plusem jest też prowadzenie  gimnastyki i  ćwiczeń logopedycznych, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka.

Mój synek tez chodzi [reklama usunięta] w Wejherowie. Wychowawcy mają świetne podejście do maluszków. Zapewniają im szereg zabaw i zajęć- sportowych, kreatywnych itd. Mały na początku płakał idąc do przedszkola , teraz z radoscią wstaje i chce biec do przedszkola do kolegów i koleżanek. Świetne miejsce!

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...