Skocz do zawartości
Forum

Cześć, mój bracie prosi o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój bracie prosi o pomoc. Proszę traktować ze zrozumieniem.
Jeśli nie rozumiesz pytania, nie pisz niczego!!!

"Dzień dobry. Jesteśmy homoseksualistami, od wielu lat mieszkamy razem i marzymy o dziecku. Fizycznie dla nas jest to niemożliwe, więc jesteśmy gotowi uciec się do pomocy matki zastępczej. Chcielibyśmy uzyskać poradę – jak działać, gdzie iść, od czego zacząć? Czy warto szukać takiej kobiety na forumach, czy lepiej skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych agencji?
W jakim kraju lepiej prowadzić takie programy? Mój facet – Francuz, ja jestem Polakiem, ale od dawna mieszkamy w Niemczech. Mobilne, gotowe na wyjazd do innych krajów. Czytaliśmy o Stanach Zjednoczonych, Czechach, Ukrainie, Cyprze. Czy istnieje podobna praktyka w Polsce? Czy kliniki również współpracują z rodzinami homoseksualnymi?"

Każdy zasługuje na szczęście.

Odnośnik do komentarza

O ile słyszałam o Polsce i Czechach – to trzeba samemu szukać matki zastępczej, później sprowadzić do kliniki, oni zrobią nawożenie, a wszystko inne – to już Wasze zmartwienia i problemy – czy ona odda dziecko, jak to wszystko zorganizujecie i tak dalej.
Ale ja bym najbardziej obawiała się tej sytuacji – ponieważ z punktu widzenia prawnego ona nie jest surogatką, a tylko prawdziwą matką, i jeśli będzie chciała zostawić dziecko - zostawie i będzie wymagała alimentów na dziecko od Panstwa. Tak będzie w każdym kraju europejskim(
Więc poszukiwałabym poza Europą, na przykład na tej samej Ukrainie. Mają to przynajmniej zalegalizowane, a prawa rodziców biologicznych są chronione.

Odnośnik do komentarza

Ale znowu – w kraju europejskim to nie uratuje, ponieważ urodziła dziecko ona i z tego powodu jest prawną matką. A kogo komurki jajowe były wykorzystane – nie jest tak ważne.
Niedawno na Facebooku znałazłam artykuł o macierzyństwie zastępczym dla homoseksualistów, jeśli go znajdę – podrzucę Wam link później.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...