Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia taaa 56 wyprane a gdzie cała reszta hihi :D w ogóle to wypralam ciuszki ale nie kombinezoniki na wierzch gapa ze mnie :) ale zamowilam bujawke/kołyske do salonu, czeka się 2 tygodnie więc już pora najwyższa. No i fotelik chyba wezme aton 5 bo do mojego wozka brak adapterow do avionauta. Jeszcze z mężem pogadam choć jemu to wszystko jedno chyba ufa mi że wybiorę dobrze ;) i jutro na spokojnie zmaowie mm w aptece, no i można powiedzieć że mam wszystko :)
U mnie też miesiąc po porodu, dokładnie miesiąc i 3 dni.
Asienka wydaje mi się że brzusio nie jest zbyt nisko, tak pośrodku. A czujesz dzidzie bardzo nisko lub gin coś mowil?
Ja za to mam nieustająco pod cycka i, wrzucam swój.
No i lecę na pocztę bo przyszedł spiworek do fotelika :)

monthly_2019_09/pazdziernikowe-2019_78353.jpg

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie nadrobilam jeszcze tego co dzisiaj pisalyscie, ale później wszystko nadrobie.
Byłam dzisiaj na wizycie ok 7:30, miałam ktg, na którym zapisały się skurcze.
Lekarz pobrała mi wymaz na posiew, zobaczyła szyjke i powiedziała, żeby zrobić jeszcze raz ktg, bo jednak te skurcze.
Szyjka trzyma na szczęście, ale na kolejnym ktg również były skurcze.
Kazała brać nospe co 6 godzin, no i wypisala skierowanie na dzisiaj na 18 na ktg na sorze ginekologiczno - polozniczym.
Mam nadzieję, że nie będą chcieli mnie trzymać w szpitalu.
Kolejna wizytę mam w ten wtorek co teraz będzie i też na 7:30 przyjść, aby najpierw zrobić ktg.

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Wow Madzia ale masz malutki brzusio :D piekniusi! Co do gina to zapisal, ze szyjka ma 2,1cm i jest twarda. I ze nic sie nie zmienilo (nic nie ruszylo do przodu hihi) od ostatniej wizyty 2 tyg temu. Ja natomiast zaczynam sobie przybierac caly czas jakies nowe rzeczy, a to ze brzuch opadl, a to ze chyba mi sie sacza wody, a to ze mlody sie nie rusza. Zaraz zwariuje! :D

Odnośnik do komentarza

Ubranka zamówione, staniki i koszule nocne do karmienia też, także chyba zbliżam się ku końcowi :D

Kasiek87
Jak dla mnie to ja mogę jechać rodzić nawet i w przyszłym tygodniu, jak już wszystko podochodzi, bo tak już mi niewygodnie, źle i ogólnie kiepsko, no ale wiadomo, że maleńka najważniejsza i niech jeszcze mi podrośnie trochę, żeby wszystko było ok :)

MadziaK
Gdzie Ty tam kobieto mieścisz tego Kamilka? :D taki malutki brzuszek, że aż ciężko uwierzyć że to 9 miesiąc :)

Asienka
Śliczny brzuszek, faktycznie jest nisko, ale wydaje mi się że jeszcze trochę opadnie przed porodem :)

Magda22
O jejku, a mocne masz te skurcze? Jeśli wieczorem się nasila to może lepiej będzie jak jednak zostaniesz, zawsze to bezpieczniej dla Ciebie i Amelki, żebyście były pod stała opieka... chociaż mam nadzieje, że się uspokoją i księżniczka jeszcze trochę poczeka na wyjście :) odpoczywaj kochana i oczywiście daj znać jak sytuacja :)

Ninka ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhm6f5lotfn.png
Igorek ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj48a5jrvbhd3.png

Odnośnik do komentarza

Asia myślę, że jeszcze nie jest tak nisko. Bardzie na środku. MadziaK83, a Twój malutki,a na początku mówiłaś, że masz największy itd. Patrz jak to się wszystko zmienia. Queen, a Twój to jak bym swój widziała hihi.
My po wizycie. Noszę równe 3 kg szczęścia i miłości i radości. Dostałam skierowanie na rodzenie w szpitalu, bo Nick jeszcze urośnie. W sumie dobrze, bo w hotelu przy porodzie jest położna, a w szpitalu lekarz,ale się cieszę, że z małym wszystko ok. Tak dawno go nie widziałam.

https://www.suwaczki.com/tickers/rg5043r8sbb1mcey.png

Odnośnik do komentarza

Madziak masz racje jak dziecko zdrowe, nic mu nie dolega to spi. Kurcze wyszlo tak jakby moj ancymonek zupelnie nie sypial. A tak nie jest. Ale jest taki czas ze zbierze sienkilka takich gorszych dni i noce sa do niczego. Moj Kajo zawsze lubil spac jak byl taki malusi to pil mleko 20-21, 24, 2-3 i wstawal z nami ok 6:30. Jawsze wystarczylo mu podac piers pociumkal i zasypial. Nie bylo z tym problemu, nie musialam nosic ani bujac. :) Teraz tez przesypia cale noce. Ale czasem wlasnie zdarzaja sie takie dni ze nie spi. Albo budzi sie bo mu sie siku chce wiec siada na nocnik na spiocha robi swoje i idzie spac. Ale wiadomo musze mu towarzyszyc. Chodzilo mi o to ze jak sie ma dziedzi to juz trzeba sie przygotowac ze mozna sie nie wyspac. :) Moj Kajo tez ma tak ze od jest bardzo radosnym i bezproblemowym dzieckiem. Wszedzie pojdzie, pojedzie autem, z kazdym zostanie. Nie robi mi wiekszych problemow. Ale wiem ze jak jest jakas zmiana to on mi wlasnie tego nie pokaże bedzie grzeczniutki, zawsze usmiechniety, ale odreaguje w nocy bedzie mu sie to snilo, bedzie sie wybudzal i pil milon razy mleko. Tak juz ma:)
Queen zazdroszcze tego spania po roku. Moj jak skonczyl rok to jeszcze tak w razy budzil sie na mleko. :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia spodobal mi się ten avionaut bo waży tylko 2,5 kg, ale jak nie mogę go wpiać w stelaż to bez sensu, więc pierwszy wybór najlepszy czyli aton 5.
Basia rzeczywiście jaka masz piłeczkę co przodu. Ja to się śmieje że mam ciasna skórę bo ani mi brxuch nie skacze ani nie może urosnąć zbyt duży ;)
Magda o kurcze a czujesz te skurcze czy nic? Duże one są?
Dorotka kawał chłopaka :) lepiej se w szpitalu będziesz rodzic, zawsze to lepiej mieć lekarza pod ręką.
Pamiętacie jak pisałam se ochraniacz na szczebelki z makaszki się rozdarl? Pani mi odpisała że wysla nowy, także ostatnio mam fart do reklamacji wszystko pomyślnie się udane załatwić :)
A z tym spaniem to ja akurat nie wierzę w to że jak dziecko bardzo mało śpi i chodzi marudne to tak ma i wyrośnie. W ogóle jak słyszę że dzieck oz csrgo wyrośnie to mnie szlag trafia. Czyli np do 3 roku życia ma cierpieć i nie spać bo wyrośnie?? Raz też usłyszałam od Pani w rejestracji do przychodni że dziecko to sobie musi poplakac, jakby to był facet to by dostał w pape od mojego męża bo aż go zatrzeslo jak to usłyszał.
U nas też jest tak że jak pospi mniej niż 12 godzin to jest nie do życia, albo jak ja to mówię do uduszenia pielucha ;) w nocy przestał jeść jak miał 10 miesięcy i zadziwiające było to że potrafił spać od 16 do 7-7.30 bez jednej pobudki. Ale to były dwa dni a potem tydzień masakry gdzie budził się co chwilę i pił wodę, sądzę że to przez zgage i woda przynosiła na chwilę ulgę.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, możecie być ze mnie dumne :D wzięłam się dziś w końcu za porządki w szafach, tak żeby zrobić miejsce na rzeczy Helenki, no i się udało :D opróżniłam dwie szafy na jej ubranka i akcesoria, rzeczy które tam były dotychczas przeniosłam do szafy w sypialni. Niestety nie wszystko udało się dziś zrobić, bo Małej chyba się nie spodobało moje bieganie z pokoju do pokoju i wchodzenie na krzesła, pęcherz mi miażdżyła i musiałam odpuścić, bo aż się kuliłam. Dokończę jutro albo w przyszłym tygodniu :) ale mało tego, udało mi się wyprać ubranka 56, czyli kolejny sukces :D mimo średniej nocy jestem dziś zadowolona, bo zrobiłam coś konkretnego w końcu ;) zresztą czas najwyższy ;)

Madzia, kiedy mogą być wyniki siostrzeńca? Trzymam kciuki za tą rozprawę, mam nadzieję, że wygracie :) faktycznie dużo się tego ostatnio zebrało...
Hehe Twój brzuszek to chyba od połowy ciąży nie rośnie, no jak nic z największego zrobił się najmniejszy :D chłopaki szanują Twoją figurę :D
Widzę, że też się wzięłaś za pranie :D

A powiedzcie mi, kiedy zamierzacie prać rzeczy dziecka w normalnym proszku? Mój mi tu gada, że po co kupiłam, że od razu mam prać w normalnym a nie przyzwyczajać do nie wiadomo czego, bo potem alergie... I sama nie wiem jak to jest.
Właśnie, a te kombinezony zimowe czy kurtki też pierzecie? Ja się cały czas zastanawiam, czy faktycznie jest sens prać wszystko...

Emilka, zapomniałam dopisać. W takim razie już wiem, czemu mu się ta krew leje przy byle draśnięciu. Tak miałam jak rozdrapałam jakąś krostę, to samo ostatnio było jak dotknęłam paznokciem dziąsła, nie mogłam tego opanować :/ witaminy biorę całą ciążę, ciekawe co mi lekarz powie na te wyniki :/ z tym krzepnięciem to faktycznie mogłoby być lepiej. A co Ty byś polecała na tą słabą krzepliwość?
A jak tam Lilka dziś, lepiej trochę?
Dobrze, że mówisz o tym podgrzewaczu, zawsze wydawał mi się to jakiś mega drogi bajer.

Basia, kuruj się, mam nadzieję, że do wtorku będzie już lepiej :) i jaki słodki brzuszek, idealna piłeczka :))) uroczy :)

Asia, brzuszek masz zgrabny, a czy nisko to nie wiem, ja bym powiedziała, że tak po środku, ani nisko, ani wysoko. Mam wrażenie, że mój ostatnio też się trochę obniżył, bo zawsze zaczynał się wręcz miedzy piersiami, a teraz jest jednak pod biustem.

O kurcze, Magda, czyżby Cię jednak intuicja nie myliła, że poród szybciej? Daj znać co tam w szpitalu wyjdzie. A ja jeszcze nigdy KTG nie miałam...

Dorotka, o to kawał chłopa z Nicka :D jestem ciekawa, ile ta moja kruszyna waży :))) obstawiam, że te 2,5 kg to już ma ;)

Ewinka, nie masz jakiegoś dużego brzuszka, ale ciąża też trochę młodsza :) i widzę, że też Ci się pod biustem zaczyna :)))

Agatka, super, że z córcią wszystko ok :)

Mówicie o tym uczuciu, że dziecko jakby w pochwie było. Ja mam tak, jakby mi pęcherz miażdżyła, aż się czasem kulę tak mnie ściska i nie wiem czy to faktycznie tylko naciskanie główką, rączkami, czy skurcz... Ma któraś tak?

Odnośnik do komentarza

natalia Ja tez nigdy nie widziałam, a mały wariuje mocno ;p
I jesteśmy z Ciebie dunne heh :D już jest postep.

Madziak z Ciebie tez jesteśmy dumne :D I czekamy na wieści tez co tam z tą rozprawą i maluchem siostry.

Ja miałam dzwonić do szpitala i umawiać termin na zameldowanie się przed porodem, ale coś zamuliłam wczoraj i tego nie zrobiłam, eh. A dzisiaj jak zadzwoniłam to niestety ale panie tam przyjmują telefonu tylko w poniedziałki i czwartki od 8 do 14, wiec musze czekać na nowy tydzień, eh.

Agatka elegancko, mała rośnie jak na drożdżach :D

Magda mocne te skurcze się pisały? Mi ostatnio tez się kilka zapisalo znowu, ale lekkich wiec ginka się nimi w żaden sposób nie przejela, także jestem spokojna.

Sliczne macie te brzuszki. Śmiesznie tak, że jedna taki mały, druga taki duży :p To ja tez pokaże swój z dzisiaj (nie śmiejcie się tylko z tej krótkiej koszulki :p)

monthly_2019_09/pazdziernikowe-2019_78363.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, super brzuszki. Wydają się takie małe i zgrabne. Mój też nie jest zbyt duży, ale skóra mi die bardzo ciągnie i ofswiezyly się rozstępy sprzed 17 lat :(
MadziaK, kiedy wyniki synka siostry? Ty faktycznie masz najzgrabniejszy brzusio.
Natalia, mój Tymcio wyczynu akrobacje, ale również nie zauważyłam do tej pory dokładnych dłoni ani stópek.
U mnie już od dwóch tygodni wszystko krótkie i miękkie, ale póki co jeszcze die trzymam. O dziwo jeżdżę samochodem, robię zakupy i nikt mi nie chce wierzyć, że do terminy 2 tygodnie :))
Aczkolwiek torba do szpitala w pełnej gotowości.
Właśnie leci reklama Lidla, od jutra ubranka dzidziusiowe. Chociaż wydaje mi die, że i tak za wiele kupiłam, córeczka koleżanki ma 2,5 mca i już 62 ledwo, ledwo.

Tymonek 10.10.2019 r. g. 9:48, 3550 gr, 54 cm, 10 pkt Apgar :)))

Odnośnik do komentarza

Natalia chłopaki szanują moja figurę i zdrowy sen bo są delikatni i nie budzą mnie jak śpię ;)
Co do proszków to nigdy nie wiesz czy dziecko nie jest alergikiem wiec na początku dla pewności lepiej prac w tych dziecięcych plynach/proszkach. I jak coś nowe to pralabym wszystko bo teraz materiały są nasączane różna chemia więc również żeby nie uczulilo. Na zwykle kapsulki przeszliśmy jak młody miał 3 miesiące i od urodzenia idealna skórę.
Jeśli chodzi o krzepnięcie to nie wiem co na to może pomóc, ale wiem że witamina C uszczelnia naczynia, jak mi dziąsła krwawia to biorę z 5x dziennie i jest duża poprawa. Choć nie mam problemów z krzepnieciem jako takim.
Wyniki małego maja być do 3 tygodni, w poniedzielek mina 2, więc pewnie siostra będzie dzwonić i pytać. Co dziwne to oni udzielają informacji przez telefon, tzn lekarz prowadzący mamie dziecka mówi co wyszło w wynikach i co dalej, ale myślę ze z uwagi na to ze leczenie zwykle jest długie lekarze znają swoich pacjentów i wiedzą z kim rozmawiają.
Sylwia mój jak miał 2 miesiące to na 68 przeszedł hihi także na mam tylko 56 i 62, a kolejne kupię jak wyrośnie z 56, czyli pewnie po 3 tygodniach, bo na razie wielkościowo są porównywalni.
Ja mam też już szyjke miękka ale nie skraca się nic a nic, już mi nawet dr nie trula że Filipka noszę :D
Ewinka też mialam pisać ze masz brzuszek jak ja taki zwarty i wysoko ;)
Kasia dzięki, idąc za ciosem wypralam pościel do łóżeczka i kołyski, a kokon czeka w pralce żeby go rano wyprać :)
Magda co u Ciebie??
A my z mężem właśnie dostaliśmy zawału, mąż wrócił do domu, umyl ręce, smaruje kremem bo po budowie suche jak wior i nagle krzyczy o k*** nie mam obrączki!!! Poleciał do auta bo miał tam rękawiczki w których na budowie coś tam grzebal, i była w rekawiczce! Ufff jakby spadła gdzieś na placu budowy to koniec, rozkute całe podwórko a gruz częściowo już wywieziony. Aż mi się brzuch zrobil jak kamień tak się zdenerwowałam ze zgubił, a mąż siedzi za to z bólem głowy, powiedział że już miał myśli ze każe moja obrączkę przeciac na pół i dorobić do tych połowek reszte. Swoją drogą jakie to słodkie :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny. Chyba jeszcze spicie bo tak tu spokojnie. Wszystkie macie sliczne brzuszki. Takie zgrabne. Moj ciagle ma 97 cm. Choc mi sie wydaje ze jest wiekszy to jednak cm nie rosnie :p:p. Przytylam jednak ostatnio kg. Wiec teraz mam 9 na plusie. :)
Madziak niezla akcja z ta obraczka. :) Dobrze ze sie odnalazla widac to przeznaczenie. Nie mogla zginac :)
Natalia ja dosc dlugo pralam rzeczy w delikatnych plynach chyba do 1,5 roku.Ale mi to jakos nie przeszkadzalo poprostu nam tez pralam w takim plynie. :) Jak ja urodzilam Kajtusia to prawie wszytkie dzieci mialy alergie na oddziale. Jak sie okazalo byla promocja na lovele w biedrze wszystkie mamy ja kupowaly. Polozne pytaly kazda o ta lovele z biedry. I kazaly prac w czyms innym i to pomagalo. My akurat mielismy inny plyn wiec nam nic nie bylo. Wiec cos w tym jest takie male dzidzusie maja delikatna skore.
Syliwia ja tez ciagle jezdze autem choc juz mi coraz ciezej :) Z tymi ubrankami to nigdy nie wiadomo. Moj Kajo urodzil sie i mial 56 cm a ubranka na 56 byly za duze. 62 to tak na 3-4 miesiace nosil. Za to szybko nivh wyrosl i juz ok 5 miesiaca mial 68. Wiec kazde dziecko inaczej. Pozatym warto miec jezeli mozna troche wiecej bo na poczatek jestbtyle nowych obowiazkow ze pranie w kolko tych malych ubranek to malo pozadana czynnosc :) A niektore dzieci ulewaja duzo wiec trzeba je czesto przebierac. Nigdy nie wiesz jaki okaz sie trafi. :p
Magda jak tam te twoje skurcze? Ja tez mam juz takie spore na ktg w czw zapisaly mi sie 4 takie na 100%. No ale w pierwszej ciazy tez tak mialam ze skurcze na dlugo przedbporodem mi sie pisaly.
Agatka 2800 to zacna waga. :) Duza dziewczynka Ci rośnie :)Super.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...