Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Przed chwilą wróciłam z małych zakupów. Po drodze wstąpiłam do ogrodniczego i w końcu kupiłam wrzosy :) uwielbiam je :))) dobrze, że nie mam trzech rąk, bo pewnie jeszcze bym coś wzięła ;)

Agatka, dzięki za tą fotkę. Warto tu pytać, bo jednak sporo macie informacji :)

Madzia, mam nadzieję że sprawa skończy się pozytywnie dla Was :( rozumiem Twoje nerwy, sama przechodziłam niedawno coś podobnego, choć w sumie u mnie nic się nie wyjaśniło, poszło dalej i czekamy... Trzymaj się, postaraj się czymś zająć, choć wiem, że to niełatwe. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :*

Sunflower, jak będziesz mieć czas to chętnie się dowiem czegoś więcej o tych materacach. Przyznam szczerze, że na takie kwestie nie zwracałam uwagi. W sumie nawet nie wiem czy producenci opisują to wprost.

Kaśka, dobrze że wszystko ok! A wiadomo czemu tak słabo Ci się zrobiło? To przez te przepływy? Najważniejsze, że z dzieckiem wszystko ok i ładnie rośnie :)

Odnośnik do komentarza

MadziaK83 mam nadzieję, że szybko się wyjaśni sprawa z urzędem. Niestety oni tacy są, ale Ty jesteś twarda i się nie dasz.
Kasia też tak miałam, że zrobiło mi się raz słabo na usg, ale mówiła, że to przez leżenie na plecach. Jedno dobre, że wiesz, że z dzieckiem wszystko ok. Przecież to dla nas teraz najważniejsze.
Dostałam dziś telefon z pracy. W sobotę przechodzę na macierzyński i skrocili mi umowę. Macierzyński mam do 28.12 a później zasiłek, albo chorobowe albo szukanie nowej pracy. Raczej pójdę na zasiłek. Nie zostawię 2.5 miesięcznego dziecka z kimś obcym. Trochę przykro, bo miałam super pracę, ale najważniejszy jest synus. Zostanę z nim w domu od stycznia

https://www.suwaczki.com/tickers/rg5043r8sbb1mcey.png

Odnośnik do komentarza

Emilka mieszkam w Holandii. Tutaj jest tylko 16 tygodni macierzyńskiego. 6 tygodni przed planowanym porodem i 10 tygodni po. Umowę mogą przerwać na macierzyńskim i też tak zrobili. Mam do 30.10. Może kiedyś tam wrócę,ale to jak synus będzie trochę większy niż 2.5 miesiąca. Będę miała okazję z nim zostać i patrzeć jak rośnie

https://www.suwaczki.com/tickers/rg5043r8sbb1mcey.png

Odnośnik do komentarza

Witam się w końcu i ja :)
U nad znów intensywnie, bo dziś mój starszak poszedł pierwszy dzień do zerówki, także emocje były spore. Niby większość dzieci zna z grupy przedszkola, ale doszły tez inne, no i nowa sala i nowe panie.
Ja w tym czasie poszłam na zakupy i znów obkupilam malutka :D za cała siatkę ubranek zapłaciłam 7£ w lumpku, także tak to można szaleć ;)

MadziaK
Współczuje nerwów, niestety w Pl tak właśnie to wszystko wyglada, że człowiek się tylko niepotrzebnie nadenerwuje i traci mnóstwo czasu na załatwianie i wyjaśnianie spraw.

Kaśka
Proszę jaki duży kawaler już :) ja mam wizytę pojutrze i tez jestem ciekawa ile ta moja królewna już waży. Szkoda, że nie udało się zrobić zdjęć, ale zdrowie ważniejsze. Dobrze, że tak słabo Ci się tam zrobiło, a nie gdzieś w drodze do domu. No i oby się już nigdy to nie powtórzyło.

Ninka ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhm6f5lotfn.png
Igorek ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj48a5jrvbhd3.png

Odnośnik do komentarza

Kaska super że wszystko dobrze. Synek super rośnie :)
Co do wagi to powiem Wam, że ja już tak nie zwracam uwagi ile wylicza a jedynie na to, że jest wiecej z każdą wizyta więc rośnie :)
U mnie coraz czestsze te stawianie macicy mimo no spy i magnezu więc coraz większe nerwy :/ i co dziennie teraz zgaga, a nie dawno pisalam, że ja mało kiedy mam.
Dzisiaj ładna pogoda i koncze czyszczenie wozka tzn została tylko przemyc gondole i budke te elementy co się nie ściągają i juz sobie bedzie czekało czyste w szafie. A wczoraj przemylam tez walizkę do szpitala i może dziś już spakuje.

Odnośnik do komentarza

Agatkaa
Mam pytanie, kupiłam do wyprawki kremy linomag i bepanthen i sudokrem. Powiedzcie mi co kiedy używać, czy przy każdej zmienię pieluszki czymś smarować? Co ewentualnie na brodami? Czy coś jeszcze dokupić??

Ja smarowałam tylko po wieczornym kąpaniu oliwka lub balsamem, jeśli pojawiły się odparzenia to wtedy linomag albo bepanthen.
No i octanisept do pielęgnacji pępka po pępowinie. U Igorka odpadła po ok 5 dniach i ładnie się po tym wszystko zagoiło. Ja tez go używałam do psikania rany po porodzie.

Ninka ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhm6f5lotfn.png
Igorek ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj48a5jrvbhd3.png

Odnośnik do komentarza

Queen super lupy, pochwal się w wolnej chwili :)
Traci się też dużo pieniędzy bo prawnik nie pracuje za darmo, każde pismo, każda konsultacja to pieniądze. Ale my jesteśmy tacy że choć bysmy mieli dołożyć to będziemy walczyć z systemem jeśli jest niesprawiedliwy.
Agstka ja moalam sudokrem w razie odpazen ele w sumie nie użyłam go, na mm dziecko robi jedna dość gęsta kule dziennie więc może też dlatego. Mialam też krem z babydream taki z cynkiem, początkowo smarowalismy przy każdej kupce, ale po paru dniach stwierdziłam że nie ma sensu jak nic się nie dzieje i w sumie tylko na noc. Wydaje mi się że lepiej jak skóra oddycha niż jak jest obklejona masciami.
A na brodawki widziałam że często polecana jest czysta lanolina, jest taki krem z ziaja który jest niedrogi i ma 100% lanoliny, i często o nim dziewczyny mówią. Choć ja akurat ekspertem nie jestem ;)
Dorotka o a czemu tak Ci ta umowę skrocili? Nieładnie z ich strony :/ nazwaliscie synka po synu szefa a tu takie rzeczy :/ co do urlopu macierzyńskiego to masakra jak go mało, jak można 2,5 miesięczne dziecko zostawić z kimkolwiek? Nie mówiąc o tym jak zorganizować KP??na tym zasiłku mam nadzieję że jakoś da się przeżyć nie ja u nas bezrobocie lub wychowawczy za darmo.

A ja z kolei mam pytanie czy pierzecie tapicerki w fotelika h jeśli kupujecie nowe? Bo z jednej strony może by wypadało, ale z drugiej taka nowa jest impregnowana i nie będzie się tak budzić, a dziecko tego nie dotknie zwłaszcza że zima za pasem. No i sama nie wiem co począć.
Moja szafa już wysłana jutro przyjdzie :) ciekawe czy mąż znajdzie czas by mi jutro pomoc bo jestem niecierpliwa. Ale w razie czego mam plan jak złożyć szafę sama tak żeby się nie nadzwigac :D
Choć na razie to mogę sobie pomarzyć bo z tych nerwów już mam cały brzuch twardy a jak mały się rusza to czuje jakby mi brzuch rozrywalo wiec chyba wezmę zaraz nospe i mam nadzieję że minie.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Natalia3g Z tymi materacami to jest tak ze te wysoko elastyczne maja mniejsza gestosc i latwiej odprowadzaja wilgoc. Co za tym idzie mniej sie na nich poci. Natomiast termoelastyczne dopasowuja sie do ciala jak sie lezy i w przypadku niemowlakow jest to bardzo niebezpieczne bo moga sie latwiej przydusic, maja tez wieksza gestosc wiec tez to sprzyja przyduszeniu przy obroceniu, no i sa takie bardziej potliwe. Ja takiego nie mialam ale czeato slyszalam skargi na to ze sa "za gorace" jak pracowalam w obsludze klienta. Co do wladow kokos,gryka. To juz jest dodatkowy bajer. Gryki raczej sie nie poleca po aferze z robaczkami. A jezeli chodzi o kokos to trzeba pamietac ze oprocz wszystkich bajernych funkcji wkladka z kokosa zawsze zwieksza twardosc materaca. A akutar tak malemu dziecku nie jest potrzebny twardy materac. Dla malych dzieci z mala masa ciala polecane sa srednie lub nawet miekkie materace. Bo one swoja masa nie sa w stanie i tak ich odksztalcic na tyle aby twardy w ogole spelnial swoje funkcje. Mozna jeszcze pomyslec nad jakas wkladka antybakteryjna lub tez bardzo czesto same pokrowce na materac sa z wlokien antybakteryjnych. No i tez bardzo wazne aby pokrowiec dalo sie zdjac i wyprac bo to tez nie jest standard. To chyba tyle. Mam nadzieje ze nie zanudzilam wszystkich. :)
Agatkaa to ty niezly arsenał kremow kupiłaś. Mysle ze jestes super zapatrzona:) Ja bepanthen stosowalam na brodawki i to bylo najlepsze czym smarowalam bo ani maltan ani 100% lanolina rady nie dawaly. Lanolina to chyba poprostu sie smaruje zeby byly nawilzone bo jak juz sa ranki i pekniecia to tylko bepanthen i nakladki na kilka karmien i po problemie. Tylko trzeba pamietac ze bepanthen trzeba zmywac przed karmieniem. Co do pupy dzidzi to niczym nie smarowalam nie bylo takiej potrzeby a karmilam piersia i kilka dziennie tych kup bylo. Dopiero przy rozszezaniu diety zaczely sie pojawiac jakies odparzenia i wtedy jezeli byly male to kapiel w mace i bepanthen. A jak wieksze to kapiel w mace i sudocrem. Nam to pomagalo :)
Dziewczyny macie jakies sprawdzone laktatory. Ja mialam reczny i nie chce na niego patrzec teraz. Jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza

Kasia moja tez niedawno się przekręciła i tez się martwię ze tak zostanie, zreszta gin tez mówiła ze już bardzo ciężko na obroty. Rozmawiałam z fajna położna i ona doradziła żeby siedzieć tak na kolanach z pupa do gory, barki nisko a potem układać się na prawym boku( u mnie akurat główka po prawej stronie), tak podobno zaleca jakiś lekarz który tez jest znaczy z obracania dzieci w Warszawie. Ja próbuje, chociaż na obrót ręczny bym się nie zdecydowała, ale może to pomoże.

A rzeczywiście maści jakoś chyba przesadnie nakupiłam, mam 2 duże linomagi, 2 duże i 2 małe bapantheny. Wystarczy na zapas ;)

O brodawkami to ta fajna położna doradziła tez kompresy na brodawki, ze są super. Czytałam opinie i same dobre.

Odnośnik do komentarza

Kasia ja nie zaglądałam od paru godzin to nie wiem ale forum czasem tak ma że nie działa.
KasiaAsia z doświadczenia mogę powiedzieć że cc nie jest takie straszne. Przykro mi jednak ze tak się ułożyło bo wiem. Że chciałaś SN rodzic. A gdy dziecko jest pupka w dół nie można rodzic naturalnie? Tak z ciekawości pytam bo wiem ze teraz robią w takim przypadku cc ale dawniej chyba się rodzilo.
Dziewczyny z tych nerwów jak pisałam rano brzuch mi się zrobil cały twardy, nospa nic nie dała, leżałam prawie cały dzień, teraz trochę lepiej, ale ileś godzin był cały twardy że aż bolało jak się młody ruszał, teraz tylko na dole. Czy to jest groźne dla ciazy? Nie chce pisać do ginki bo jest przewrazliwiona i jeszcze mi do szpitala każe jechać.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Sunflower, ja nie mam doświadczenia z laktatorem, bo to moja pierwsza ciąża, ale kupiłam elektryczny z medeli, bo większość poloznych go poleca, w szpitalach też mają z medeli i podobno to jest najlepsza firma. Zapłaciłam za niego 550 zl.

Agatka, ja najpierw kupiłam sudocrem 2 duże opakowania i 2 bepantheny a będąc w szpitalu dopytalam położne i one mi kazały kupić linomag, więc kupiłam 2 opakowania. Powiedziały że normalnie to żeby używać linomagu, ewentualnie bepanthenu a jak będą odparzenia to sudocrem. Do tego mam takie delikatne kremy z musteli do pupy. Do cialka to kupiłam z musteli i nivea.

Madzia, ja przy takich bólach brałam (i nadal biorę) nospe max 3 razy dziennie i 3 razy dziennie magnezin. Ale już z doświadczenia wiem, że same leki nie pomogą, trzeba dużo leżeć. Jak brałam leki a ruszalam się to bóle były a jak leżałam cały dzień, nie forsowalam się za bardzo to było lepiej

Odnośnik do komentarza

Emilka dzięki za informacje, wlasnie leżałam caly dzien i nic to nie pomogło. Teraz mam twardy tylko dół ale taki scisniety że i pęcherz to uciska i sikam po kilka kropli co chwilę.
Mam nadzieję że jutro już będzie ok jak się wyspie.
KasiaAsia sierpniowki pisały se najlepiej robić coś na kolanach, np mycie podłóg czy sprzet ani zabawek po dziecku, ze wtedy najłatwiej mu się obrócić bo ma najwięcej miejsca. To chyba podobnie jak Agatka pisze.
Macie tych kremów hihi ja mialam dla Filipka jeden z rossmana i pół wyrzuciłam, no i Sudocremu w ogóle nie uzylam. Teraz kupuje jednak kosmetyki z Dove bo są z balsamem, dla mojej i Filipka skóry fajne to i te cieciece myślę będą ok. I z Dove biorę płyn do mycia, szampon i krem do pupki, oraz mam linomag. Myślę że starczy.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...