Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny
Donoszona ciąża to skończone 37 tyg. Urodzone przed 37 tyg to wczesniaki.
Magda jak masz termin na 23 wrzesień to myślę, że początkiem września jak zaczniesz sobie przygotowywać to bedzie w sam raz. Na koniec tez nie ma co zostawiać bo możesz się gorzej czuć. Ja muszę być gotowa co najmniej na połowę września. Termin mam na 11.10 no ale wiadomo jaka u mnie sytuacja :)
Ewinka to jakie teraz u Was imię na topie? :)

Odnośnik do komentarza

magda wybacz, przeczytałam to pytanie na pewno, ale zanim odpisałam to zapomniałam haha :p
No wiec mój to chyba aktualnie juz nie jest zachwycony ani tym ani tym (eh, faceci :P)
A ja to dosłownie 50 na 50 ;p podobają mi się oba i nie wiem już :D
Myślę, że skończy się tak, że poczekamy aż mały będzie z nami, jak popatrzymy na niego to zdecydujemy :p Zawsze tez jest chwila na zmianę imienia w urzedzie jak coś haha.

A co do nóg to współczuje. Mieścisz się w buty normalnie skoro tak nogi spuchły? :( Ja nie widzę u siebie takiego problemu, ale od wczoraj brzuch mnie zaczął swędzieć, czyli chyba rośnie. Chociaż któraś z Was tu pisala, że jak swędzi to może też oznaczać jakaś chorobę tak? Hm..

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Basia Magda ma termin chyba na 23.10 bo pamiętam że wypada w dniu mojej cesarki ;)
Kasia przy cholestazie ciążowej swędzi ale głównie stopy i dłonie, skóra na brzuchu czy piersiach swędzi gdy się rozciąga, mnie w pierwszej ciąży też troszkę swedzialo i jak smarowalam było ok, teraz już chyba skóra pamięta że się rozciagala i nie swędzi a wcale się nie smaruje.
Magda ja nie puchne ale też cała urosłam, nogi również, w getry w rozmiarze S te co nosiłam to nie wejdę hehe
Uciekam na wizytę, cieszę się że u waszych dzieciaczkow wszystko dobrze :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Basiu 23 październik, ale właśnie myślałam, żeby we wrześniu z tego względu, że teraz chodzę cała obolala, a później to już pewnie będzie jeszcze gorzej.

Kaska Też prawda, często popatrzysz na dziecko i widzisz imię jakie pasuje do niego :)
Buty są mi wszystkie przyciasne, o trampkach to już nawet zapomniałam, ale z tych takich ala balerinki, tylko że po boku jakby lyse, nie wiem jak to opisać, to mi stopy wylewja się strasznie, gdzie wczesniej były dobre.
A co do swędzenia, to mnie też brzuch strasznie swędzi już długi czas, ale to skóra się rozciąga i rośnie.

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Witam się w piątek :) ja tak dziś na szybko, bo po południu mamy gości, więc czeka mnie stanie przy garach i sprzątanie ;)

Madzia, mówisz, że mam mały brzuszek, a mnie on przeszkadza i jednak już trochę mi ciężko ;D a najgorsze jest to, że wiem, co będzie po schyleniu - zgaga, bo naciska mi na żołądek... Ale głupio, żeby nie naciskał, skoro zaczyna się pod biustem :D
Fajne to łóżeczko, wizualnie mi odpowiada (lubię kanciate kształty, bez zaokrągleń), tylko szkoda, że wersja tapczanikowa nie ma żadnej barierki. Mój pierwszy typ (wizualnie najlepsze) właśnie też takie było i niestety je odrzuciłam.
Daj znać co tam u Kamilka po wizycie ;)

Asia, bardzo ładny masz brzuszek, taki kształtny :))) super :) i sukienka też piękna, uwielbiam takie wzory :)

Fajnie macie dziewczyny z tą świadomością, że dziecko urodzi się najpóźniej w terminie :) ja mam termin na 25.10 i nie ukrywam, że chciałabym urodzić tak między 10 a 25.10 właśnie.

Agatka, Kaśka, gdzie Wy oglądałyście te wózki? Widziałyście je na żywo? Ja byłam w kilku sklepach i nigdzie Jedo nie mieli. Wkurzam się na to, bo naprawdę miałam kilka typów, a na żywo zobaczyłam może ze dwa...

Wy piszecie o czkawce u dziecka a ja nie wiem co to :D moja chyba nigdy nie miała, bo raczej bym poznała, że to to ;) za to brzuch też mnie swędzi, więc pewnie rośnie. Musiałabym się zmierzyć, ostatnio było coś koło 92-93 cm.

Emilka odezwij się...

Natka, a co dziś u Ciebie?

Trzymajcie się dziewczyny, udanego piątku :)

Odnośnik do komentarza

Natalia, my byliśmy na targach mama ville i stad trafiłam na sklep na Ursynowie tam chciałam abc design, ale nie podobała mi się ta torba pod wózkiem, bo nie była zamykana.
Potem byliśmy w Tomi na Targówku i tam chciałam bebetto, ale ostatecznie kupiłam w świecie dziecka w M1.

Ogólnie na wózki trzeba czekać dość długo, my na ten czekaliśmy 4 tyg, a na bebbetto było chyba nawet 8 tyg, bo fabryka w wakacje nie pracuje.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, przepraszam że się nie odzywalam, wczoraj byłam w klinice gdzie chodziłam wcześniej na wizyty i zostałam na pobyt dzienny z kroplowka. Jak leżę to jest w miarę ok, wtedy skurcze po paru chwilach mijają a jak wstaję to brzuch robi się w momencie twardy i bardzo boli. Dzisiaj jestem w domu, mam brać nospe max i magnezin ( takie olbrzymie tabletki). Lekarz powiedział że mogę nie dotrwać do terminu a bardzo bym chciała, aż mi się płakać chce. Teraz mam 33+3. Zastanawiam się dlaczego w lipcu nie dostałam sterydow jak lezalam tydzień w szpitalu, byłabym spokojniejsza.
Wszystkie wygladacie bardzo ładnie z tymi brzuszkami, ja niby nie przytylam jakoś dużo, bo 10 kg a mam wrażenie że wyglądam jakbym przytyla przynajmniej z 15. A nogi to mi bardzo puchną, w najluzniejszych balerinach mam już bardzo ciasno a parę dni temu byłam na pogrzebie i chciałam założyć botki, bo było zimno, i zabrakło mi ok.1,5cm żeby w ogóle zamek się zszedł, ech.... Jutro pojadę odebrać wózek i fotelik ze sklepu, bo widzę że może będzie potrzebny już wcześniej. Torbę do szpitala mam już spakowana, ubranka wyprane i poprasowane.

Odnośnik do komentarza

Emilka a ile razy bierzesz no spe max dziennie? Ja biorę zwykła 3 razy dziennie i 3 razy magne b6 forte. Ale wydaje mi się, że i tak często mi się stawia macica. Tylko, że nie mam bolesnych skórczy. Ale w pierwszej ciazy na ktg skurcze wychodziły a ja nic nie czułam. I zastanawiam się czy nie brać tej mocniejsze no spy.
A teraz tez nie podali tych sterydow na plucka?
Ja za tydzień w pon wizyta i będę właśnie pytala doktorek o te sterydy bo juz sie bedzie kończył 33 tydz wtedy.

Odnośnik do komentarza

Agatka skąd te piękne naklejki?
Fajnie powiem Wam przy pierwszym dziecku można mieć regały, puleczki, i organizery. A ja teraz będę musiała wszystko w szafie wysoko trzymać, bo zaraz by sie chłopaki zajęli masciami i kremikami. Jak się drugi urodził i zostawilam na przewijaku bepanten to ten starszy mial wtedy ponad 2 latka, korzystając z okazji, że ja w kuchni karmilam małego wysmarowalam sobie cale włosy i buzie. Wycisnal cala ta duża tubke bepantenu hehe a jak to ciężko było zmyć z włosów.

Odnośnik do komentarza

Basia, nospe max mam brać 3 razy dziennie i magnezin 2 razy dziennie. Wcześniej brałam właśnie magne b6 8 tabletek dziennie i lekarz kazał zmienić na ten magnezin. Wczoraj spędziłam dzień w klinice, tam mają tylko pobyt dzienny, dali mi kroplowke z magnezem i jakiś lek, ale nie pamiętam nazwy ( opis pobytu dostanę na następnej wizycie, tak się umówiłam). Powiedzieli, że jak skurcze będą nadal występować to mam jechać już do szpitala, pewnie gdybym się położyła w szpitalu to dostalabym te sterydy , ale bardzo nie chce zostawać na noc, bo na jednym dniu to sie nie skończy, tylko tak jak ostatnio na tygodniu . Staram się oszczędzać, może tym sposobem wytrwam jeszcze te 5 tygodni.

Odnośnik do komentarza

natalia Ja kupiłam we Wrocławiu wózek. Tam mamy taki sklep Askot i w nim właśnie są Jedo :D

Ewinka brat mojego Radka to Darek, heh :D ciekawe na co w końcu postawicie :)

Piękne macie te pokoiki, ja to mogę sobie teraz tylko na kącik pozwolić, komoda, koľyska, później zmiana na łóżeczko i nic więcej. W sumie nawet na ściany nic nie naklejam :) takze będzie minimalistycznie.

Ja byłam na zakupach i dorwałam dwie sukienki, zobaczę później w której zdecyduje się pójść bo jedna jest dluga, druga krótka :) ale już coś mam mniej więcej, ciekawe tylko czy w domu tez mi się będzie podobać tak jak w sklepie :P

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie. U mojej Pani dr jest jeszcze większy hehe i waży 1730. Mam co jakiś czas po większych posiłkach sprawdzać cukier z uwagi na to ze duży (duży bo nogi długie jak Filipek ale Pani dr jest uważająca na wszelki wypadek). A głowę tak wciągnął w mój kręgosłup że musiałam się na boku położyć żeby udało się przepływy w główce zmierzyć, oczywiscie brak szans na jakiekolwiek zdjęcie ;)
Emilka dobrze ze się poprawiło, odpoczywaj ile możesz, może niech narzeczony jezdzi po wozek i inne rzeczy a Ty więcej lez? Nie wiem sama...
Kasia pokaż kiecki, zrobimy ankiete ktora ładniejsza :D
Agatka pięknie :)) my siedzimy głównie na sole i tu jest większość zabawek, Filipek też ma taki regał, wrzucam fotki :)
Basia to ja mam jakieś dziwne dziecko, maluję tylko w kolorowankach, ściany symalowane zmywalna farba ale na razie ani razu nie pomalowal. Kremów też sam nie weźmie, lubi się kremowac ale jak już to przyjdzie do mnie czy może i na mu dane trochę na buzię czy rączki i on kremuje jak mama. A co najdziwniejsze detergenty są w szafie z zabezpieczeniem i młody jak nie zamknięmy to domyka i wychodzi na taboret próbując zamknąć, straszny z niego formalista i jak coś ma jakoś być to tylko tak i kropka :D

monthly_2019_08/pazdziernikowe-2019_77607.jpg

monthly_2019_08/pazdziernikowe-2019_77608.jpg

monthly_2019_08/pazdziernikowe-2019_77609.jpg

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...