Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dużo nowych koleżanek dołączyło, ja również wszystkich witam.
Ja miałam glukoze wczoraj z wyników wyszło wszystko ok, hemoglobina też wzrosła, Ale cały czas brałam żelazo, co miało wpływ na moje jelita. Wieczorami po całym dniu miewam bole brzucha, ale mi się wydaje, że właśnie od jelit. Jutro idę do gin zobaczymy co powiem.
A bierzecie jakieś witaminki dla kobiet w ciąży?

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09le0jr2j9d830.png

Odnośnik do komentarza

KasiaAsia Ja przed ciążą brałam kwas foliowy, w pierwszym trymestrze brałam prenatal UNO, a od 13 tygodnia ciągle biorę prenatal DUO, kosztuje około 70 zł miesięcznie, także drogo, co miesiąc ok 70 zł na witaminki, ale ginka powiedziała, że jest niby najlepszy, więc koniecznie to mam brać, a na Amelce nie będę oszczędzać. Ja też chciałam zapytac od jakiegoś czasu czy bierzecie witaminki, ale wyleciało mi to z głowy

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Basia, ja też biorę omega med optima forte. Miesięczna kuracja wychodzi ok.70zl. Przejrzałam składy różnych witamin i te wydawały mi się najbardziej optymalne. Dodatkowo biorę hemofer prolongatum (na receptę), bo mam anemie, ale z tym to ja mialam problem już przed ciążą, u mnie jest problem z wchlanianiem fe.
Widzę że w tym tygodniu wiele z Was robila obciążenie glukoza, ja idę w czwartek, u mnie to będzie 25t2d ciazy

Odnośnik do komentarza

Ewinka duże chłopaki, cieszą się na małego braciszka?
Ja też za 2 tygodnie idę na glukoze bo jeszcze nie mam 24tc.
A witaminka biorę pregna dha i femibion ale na 1 trymestr, wszystkie na 2 zawierają zelazo, kupiłam dwa różne i po każdych myślałam że mi jelita rozerwie i miałam biegunkę, także po konsultacji w dr mogę brać te na 1 trymestr.
Magda młody ostatnio tak daje w kosc przez te afty że jest mi wszystko jedno czy mam porządek byle nie krzyczał, niech syfi i bałagani do woli, a jak idzie spać to wszystko sprzątam.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

MadziaK83 moi chłopcy nie cieszą się z tego, że będzie braciszek. W ogóle ubzdurali sobie, że będzie siostra Helenka i koniec ! Jak się okazało i potwierdziło, że jednak brak, to naprawdę mieliśmy ciężko :( Mam jednak nadzieję, że jeszcze im się zmieni podejście, bo póki co jest tak średnio, choć widzę już pewne pozytywne zmiany :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Szalone jesteście, chwilę człowieka nie ma, a tu parę stron do nadrobienia :D

Basia, ja cały czas jestem na etapie, że sama ciąża dla mnie to cud (że jest), taka trochę abstrakcja, że tematu porodu z lekarzem nie omawiałam. Ponoć jest on zwolennikiem porodów naturalnych. Gdyby mi ktoś zagwarantował, że trafię na ludzi z ludzkim podejściem to spoko, ale stale mam schizę, że np. przez wymuszanie naturalnego porodu dziecko może urodzić się chore lub nawet martwe (bo się udusi) albo że mnie źle pozszywają :/ :(

Magda, też początkowo myślałam, że to pachwiny (gdy mnie niżej bolało) ale teraz to praktycznie cały brzuch dookoła :/ jak jutro będzie to samo to zadzwonię do lekarza. Takiego rodzaju bólu nigdy nie miałam.
Hehehe masz dziwne wyobrażenie świnek, chude jakieś, Ty to jesteś fit dziewczyna :D doprawdy nie wiem gdzie te Twoje kg :)
A kiedy masz wizytę że już teraz miałaś tą glukozę? W ogóle miałaś glukozę swoją czy w laboratorium dostałaś?

Ewinka, witamy :) jak napisałaś o imionach to właśnie od razu pomyślałam że to od archaniołów :D chociaż szczerze mówiąc coś tam wiem tylko o Gabrielu a o pozostałych to nic ;) u nas na forum większość chłopców, dziewczynki będą chyba tylko u pięciu z nas jak się nie mylę.
Te zwolnienie to pewnie z powodu plamień?
U nas też ciąża po niemal trzech latach oczekiwania... Mogę wiedzieć, ile Wy czekaliście na dziecko?

Madzia, właśnie jestem w łóżku :D w międzyczasie pisałam nieszczęsne pisma do pracy a jak tylko wstałam żeby coś zjeść to znów się te bóle zaczęły :/ jak jutro będzie to samo, to dzwonię do lekarza. Wolę wyjsc na nadwrażliwą niż gdyby miało się coś stać. MagbeB6 biorę od początku, do tej pory, 3x2 tabletki, dziś i wczoraj dokładam kolejne dwie. No spe też biorę ale póki co nic nie daje :/
Mój lekarz pracuje w jednym ze szpitali, które rozważam, ale ponoć on jest zwolennikiem naturalnych porodów. Muszę to sama zweryfikować i po prostu z nim pogadać, bo póki co zwycięża we mnie lęk po doświadczeniach innych kobiet...

KasiaAsia, ja biorę Duphavit Pregna, zaczęłam jeszcze przed ciążą z polecenia lekarza, Kaśka też o nich wspomniała. Ostatnio na blogu Pan Tabletka (prowadzonym przez farmaceutę, polecam) wyczytałam, że bardzo dobre opinie ma MamaDHA Premium+ więc biorę je na zmianę ze swoimi dotychczasowymi. Do tego Magnez i wit. B6 również od samego początku no i no spa w razie potrzeby (tak jak dziś:/).

Odnośnik do komentarza

Natalia Powiem Ci szczerze, że w ciąży dość mocno się zaniedbalam, ale chodzę na te zajęcia godzinne do szkoły rodzenia teraz i w domku trochę ćwiczę, dziś pocwiczylam jak już zjadłam w końcu śniadanie i trochę odpoczelam :D
Co do kg to widzę mocno, że przytyłam, ale też chyba nie powiedziałabym, że aż 9 kg hehe, ale póki co prowadzę tutaj z dodatkowymi kg.
A co do glukozy, to wizytę mam w ten czwartek, skierowanie dała mi 2 tygodnie temu, ale miałam zrobić w małym odstępie czasowym od wizyty, dodatkowo robiłam morfologie, mocz. Mogłam niby jeszcze jutro pójść zrobić, bo wyniki są na ten sam dzień, ale stwierdziłam, że zrobię już dziś, bo nigdy nic nie wiadomo, a już tam jeden dzień to wielkiej różnicy nie robi. Dali mi glukoze, pielęgniarz rozrobil i musiałam wypić.

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

nataliaa3g u nas było prawie 5 lat starań, badań leków itp. Pierwszy synek jest z in vitro, leżałam 4miesiace plackiem bo łożysko się odklejalo... Potem naturalna ciąza kiedy starsza miał 9 miesięcy :) 3 poronienia w międzyczasie, no i teraz ciąza w wieku 36lat, plamienia znów były, więc nie było mowy o pracy ze względu na historię ginekologiczną :) Tak to u nas w wielkim skrócie wygląda :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Magda, nie widać tego zaniedbania, super wyglądasz! :D ja swego czasu też sporo ćwiczyłam, ale przez różne perypetie, no a teraz przez ciążę nie ćwiczę od prawie roku.

Ewinka, to sporo przeszliście... Dobrze, że finał taki szczęśliwy i już niedługo będziecie mieć trójkę dzieciaczków w domu :) pewnie, oszczędzaj się, zdrowie Twoje i dziecka najważniejsze

Odnośnik do komentarza

Magda, generalnie białka nie powinno być w moczu, ale u kobiet w ciąży może pojawić się nieznaczna jego ilość, u Ciebie nie jest go dużo. Najprawdopodobniej przy tej pogodzie masz lekkie obrzęki nóg i podwyższone ciśnienie i właśnie to białko. Ale erytrocytow masz troszkę dużo, nie masz jakiejś infekcji? Nie jest to zły wynik, nie martw się na zapas, ale na wizycie na spokojnie zapytaj o te erytrocyty.

Odnośnik do komentarza

Obrzęki nóg mam, ciśnienie zaraz zmierze. Co do infekcji to nic nie piecze, ani nie swędzi, często latam do toalety siusiu i ciągle czuję, że mam pełny pęcherz. Potrafię pójść siku i trzy razy zrobić za jednym wyjściem do toalety.. Ogólnie ostatnie badanie moczu miałam 13 czerwca i było wszystko dobrze, więc te erytrocyty to raczej świeża sprawa, ale jakoś się boję.. Wizytę mam we czwartek, a jutro jej w ogóle nie ma, także nie ma szans żebym poszła wcześniej.

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...