Skocz do zawartości
Forum

ROZWÓD KOŚCIELNY


Gość OLKAcd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maja2020

Hej, z tego co wiem ten adwokat https://kancelariawisniowski.pl/ pomaga przy rozwodach kościelnych, a więc jest to jak najbardziej możliwe. Jak ludzie to postrzegają - no różnie. Dla jednego to to samo, co rozwód cywilny, dla drugiego wynaturzenie, bo w końcu taki rozwód pozwala na kolejny ślub kościelny. Musisz kierować się swoim dobrem, a nie tym, co powiedzą ludzie. Oni czasem gadają z zawiści, bo sami nie mają odwagi zdecydować się na przykład na taki krok.

Odnośnik do komentarza

Warto zacząć od tego, że nie ma takiego terminu jak „rozwód kościelny”. W momencie, gdy bierzesz ślub w kościele, bierzesz go zarówno w świetle prawa państwowego, jak również w świetle Kościoła katolickiego.
Rozwód to trochę inna kwestia. W Kościele obowiązuje jedynie termin unieważnienia małżeństwa i aby uzyskać takie unieważnienie trzeba udowodnić, że małżeństwo w momencie zawarcia było nieważne, czyli na przykład mąż zataił przed swoją żoną coś ważnego, na przykład chorobę itp.
Oczywiście w świetle prawa rozwód po ślubie kościelnym jest jak najbardziej możliwy. Warto jednak pamiętać, że jeśli chciałabyś wziąć kolejny ślub to może to być jedynie ślub cywilny - nie można po raz drugi wziąć wówczas ślubu kościelnego.
Jeśli natomiast chodzi o postrzeganie przez ludzi to wszystko zależy od środowiska. Naturalne jest, że osoby związane z Kościołem katolickim nie pochwalają rozwodów - tutaj dopuszczalna jest jedynie separacja (bez kolejnego związku) bądź właśnie unieważnienie małżeństwa. Wiele natomiast zależy na pewno od przyczyn rozwodu i Twojej sytuacji. Tylko rozeznanie indywidualnej sytuacji umożliwia jakąkolwiek ocenę przez innych.

Odnośnik do komentarza

Poprawnie jest to stwierdzenie/orzeczenie nieważności małżeństwa. Określenie rozwód kościelny czy unieważnienie ślubu kościelnego oznaczają, że ślub był przez jakiś czas ważny, a teraz już nie jest. Orzeczenie nieważności małżeństwa oznacza, że od początku mamy do czynienia z nieważnym związkiem.

Odnośnik do komentarza

To nie jest pytanie na forum, a raczej do sprawdzonego adwokata. Skontaktuj się z kancelarią mecenas Magdaleny Karaczun z Ełku- http://karaczun.com.pl/ . Sprawnie przeprowadziła rozwód mojego brata, a także pomaga w unieważnieniu ślubu kościelnego. Współpracuje ze specjalistą w tej dziedzinie i jej usługi są jak najbardziej godne polecenia.   Pani mecenas prowadzi także sprawy o separację, sprawy o podział majątku, sprawy o alimenty i sprawy o opiekę nad dziećmi.

Odnośnik do komentarza

najpierw czasem nie ma po prostu rozwodu cywilnego ? Bo tak mi się kojarzy ze to tak najpierw jest. A do adwokata pewnie, ze warto sie zgłosić. Sama musiałam wynająć, z mojej strony bardzo polecam panią mecenas Magdalenę Grzeskowiak.

Odnośnik do komentarza
W Warszawie jest pan mecenas Paweł Budrewicz. Super adwokat z ogromnym doświadczeniem. O ile pamiętam łącznie20 lat. Przychodzisz do niego masz konkretny plan działania. Od początku do końca ułożona strategia. Bardzo mi sie to  wnim podobało.  I podczas rozprawy bylo widać, ze ma doświadczenie również w przesłuchaniach.
Odnośnik do komentarza

Oczywiści, że rozwód kościelny jest możliwy. Ja już jestem po rozwodzie cywilnym i właśnie złożyłam skargę do sądu kościelnego. Teraz będę sie starać o uniewaznienie mojego małżeństwa, z pomocą tej publikacji. Jak dla mnie rzeczowo przedstawione wszelkie niejasności https://ebookpoint.pl/ksiazki/stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa-praktyczny-poradnik-dla-wiernych-dr-michal-poczmanski-agata-nogaj,s_00ui.htm

Odnośnik do komentarza
Gość Arletta Bolesta
W dniu 18/10/2021 o 11:54 AM, Gość Aniołek napisał:

Jak wygląda piersza rozmowa o unieważnienie małżeństwa przesłuchanie?

Trzeba zacząć od zbadania w ogóle zasadności sprawy.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...