Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze poronienie


Gość Kariola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytan potrzebuje porady.. prawdopodobnie poroniłam. Ostatni okres 04.01, Mniej wiecej od dni ktore mialy byc plodne zaczely bardzo bolec piersi, czasem ciezko bylo np sie ubrac. Ale byl to bol inny niz zazwyczaj, bardziej bolaly sutki i wiedzialam ze cos jest nie tak. Zaraz pozniej sporadyczny bol w krzyzu, bylam pewna, ze cos sobie naciagnelam przy cwiczeniach, ale nie przechodzilo. Na forach znalazlam, ze to moga byc pierwsze objawy ciazy, wiec stwierdzilam, ze 1dnia spodziewanego o zrobie test. Na nic sie nie nastawialam bo nie planowalam dziecka, wydawalo mi sie to malo prawdopodobne bo od kilku lat uzywamy prezerwatyw i nigdy nie bylam w ciazy. Nie zdazylam zrobic testu. 1go mialam mdlosci i dostalam plamienia, mialo inny kolor niz rozpoczynajacy sie okres. W nocy mialam bole, wzielam lek przeciwbolowy i przy wizycie w toalecie poczulam "skrzepy" musialy byc dosc duze. Bol sie zmniejszyl, ale rano zupelnie nie mialam sily. Po poludniu krawienie bylo juz dosc duze, jak zawsze w 2 dzien okresu z fragmentami blon, dzis jest lekko mniejsze. Czytalam, ze "mlode" ciaze zazwyczaj oczyszczaja sie same i nie trzeba zabiegu? Kiedy pojsc do ginekologa -po skonczeniu krawienia?czy robiac test ciazowy teraz "po wszystkim" dowiem sie czy to na pewno byla ciaza?-czy poziom hormonu od razu spada i test wyjdzie negatywny?nie wykluczam tez przyczyn hormonalnych. Ile moze trwac krawienie?znalazlam wpisy ze nawet 1-2 tyg czy to normalne? czy gin wykona usg macicy lub jakie sa inne badania by sprawdzic czy macica sie oczyscila po ew ciazy?

Odnośnik do komentarza

Czasem tak bywa, ale jak ma się wspierającego partnera i rodzinę oraz przyjaciół to jakoś tak lepiej, u mnie wystąpiło poronienie, ale za drugim razem już się udało, teraz jestem w 7 miesiącu ciąży, w czasie starań korzystałam z żelu wspomagającego zapłodnienie i śledziłam owulację

Odnośnik do komentarza

Kochane, 

Okres  miałam dostać 8 marca. 
9 marca zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny z dwoma kreskami ale jedna słabsza. Na drugi dzień zrobiłam drugi test tez pozytywny i badanie beta hcg na poziomie 42,86 mlU/ml co oznaczało wczesna ciąże. Niestety po kilku dniach piątek 13 tego marca ... dostałam krwawienia i ból brzucha. Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny i beta hcg już 10,3:( czy to poronienie ? Do lekkarza mam iść w poniedziałek. Krwawienie narazie 2 dzień trwa. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14/3/2020 o 7:51 PM, Gość Syla87 napisał:

Kochane, 

Okres  miałam dostać 8 marca. 
9 marca zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny z dwoma kreskami ale jedna słabsza. Na drugi dzień zrobiłam drugi test tez pozytywny i badanie beta hcg na poziomie 42,86 mlU/ml co oznaczało wczesna ciąże. Niestety po kilku dniach piątek 13 tego marca ... dostałam krwawienia i ból brzucha. Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny i beta hcg już 10,3:( czy to poronienie ? Do lekkarza mam iść w poniedziałek. Krwawienie narazie 2 dzień trwa. 

Niestety, jeśli betahcg spadła tak nisko to ciąża nie została utrzymana 😞 Bardzo ki przykro, sama poroniłam w zeszły m tygodniu, więc wiem co czujesz. Lekarz musi Cie zbadać i zobaczyć czy wszystko się oczyściło, możliwe, że będzie konieczne łyżeczkowanie 😔 

Ja niedługo wybieram się do lekarza na kontrolę i mam nadzieję, że szybko będziemy mogli starać się o kolejne dzieciątko. 

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...