Skocz do zawartości
Forum

AZS - u 4 miesięcznego dziecka


Gość Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze chciałabym zasięgnąć porady w sprawie mojego 4 miesięcznego synka. W pierwszym miesięcy życia trafiliśmy do szpitala ze względu na wysoki poziom bilirubiny, naświetlania 5 dni w inkubatorze w tym czasie zauważyłam za uszkami jakby odparzenia, doktor kazała grubo posmarować kremem bephanten - po którym zmiana się załagodziła. Po powrocie do domu nadal nieraz miał za uszami "takie odparzenie" myślałam ze to przez to ze śpi na boki raz jednym raz drugim - smarowałam bephantenem, raz z lepszym raz gorszym skutkiem. W 2 miesiącu życia podałam Bebilon 1 po którym zauważyłam na buźce koło uszu suchą czerwoną skórę - pomyślałam ze ma alergie na mleko więc odstawiłam bebilon. Buźkę smarowałam kremem Emotopic z Pharmaceris i było lepiej. Na początku grudnia pojawiło się "coś" na szyji, pomyślałam znowu odparzenie .... tak to wyglądało, tymbardziej, że mały ma troszę fałdek na szyjce - nie pomagał bephanten, nic na odparzenia - poszliśmy do pediatry. Pediatra stawierdził, że mały jest uczulony na mleko krowie - dał robioną maść ze sterydem - przeszło już po 1 smarowaniu ... Karmię piersią więc odstawiłam mleko a także wszystkie pochodne również mięso krowie - Mineły dwa miesiące nie ma poprawy ... Po miesiącach odstawienia mleka odstawiłam również jajka i mięso kurczaka - zero poprawy. Kolejna wizyta u pediatry przepisała pimafucort - mało co pomogło, złagodziło bardziej, po zaprzestaniu smarowała nawrót. Dodam, iż od dwóch miesięcy walczymy również z ciemieniuchą ... Pediatra stwierdziła AZS, kazała wprowadzić mleko i jajka skoro to nie pomogło.... Zapytałam jak szukać tego alergenu moze wyeliminować gluten ? Nie kazała nic eliminować .... Dodam, iż z tego wszystkie mam mniej pomarmu i dokarmiam małego Nutramigenem.
Zauważyłam od trzech dni zmiany juz za kolankami :(:( Jestem z Częstochowy, mogę prosić o poradę gdzie się udać, alergolog, dermatolog ? Maści nie pomagają, może coś wyeliminować jeszcze z diety ryż? pomidory? juz sama nie wiem .....

https://www.atopowe.pl/images/DSC07055_.jpg
Moje dziecko ma takie zmiany za uszami.

Na szyji zmiany wyglądaja tak
https://www.atopowe.pl/images/DSC07057_.jpg

W tym przypadku mama tego dziecka pisze, że nie jest to AZS tylko jakaś ektodermalna skaza? Co to takiego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...