Skocz do zawartości
Forum

Zasiłek macierzyński / zwolnienie chorobowe


Gość ANA567

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepracowacłam rok na niższym wynagrodzeniu, w tym czasie jestem w ciąży i dostałam podwyżkę. Jaki czas muszę pracować na wyższym wynagrodzeniu aby urlop chorobowy do porodu był wyplacany w wyższej kwocie? Czy urlop chorobowy jak i zasiłek macierzyński będzie mimo wszystko obliczony po stawce przed ciąża? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Czy jest to liczone z ostatnich 12 m przed ciąża czy ostatnich przepracowanych miesięcy łącznie z dniami przepracowanumi w ciąży? Jeśli umowa skończy się za 3 m a nie będzie przedłużona czy należy mi się zasiłek macierzyński i zwolnienie chorobowe?

Odnośnik do komentarza

Opiszę jak sprawa wyglada. Przepracowacłam rok czasu na umowie z podstawą 2 tys netto, teraz dostałam podwyżkę 3tys netto... Jestem w ciąży pracodawca o tym jeszcze nie wie, początki. Umowa kończy mi się z końcem 04.2019 jeśli od maja rozpoczne zwolnienie lekarskie bo wydaje mi się że pracodawca nie przedłuży umowy na mój stan, nie zwołani mnie bo umowa sama ma swój koniec... Jakie przysługuje mi wtedy ochrona, przywileje itd? Jaka kwota zasiłku chorobowego oraz Macierzyńskiego? Czy muszę przepracowac 3 m na stawce wyższego wynagrodzenia ale zasiłek chorobowy był naliczane %z 3 tys? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

W przypadku umowy o pracę nie liczy się składek od przepracowanych miesięcy (tak liczone są dla przedsiębiorców) tylko od kwoty na umowie. Jeśli masz już aneks z podwyżką to zasiłek powinien być liczony od tej kwoty po podwyżce. Pracodawca nie może cię zwolnić jeśli jesteś w ciąży - nie wiem dokładnie jak to jest jeśli umowa jest na czas określony, ale jeśli pójdziesz na zwolnienie przed końcem to przysługuje ci zasiłek chorobowy a potem macierzyński przez cały czas obowiązywania. Po 30 dniach zwolnienia chorobowego wypłatę zasiłków przejmuje ZUS. Po macierzyńskim chyba po prostu nie masz kontynuacji umowy.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza
Gość hiacynta91

Z tego co ja czytałam i jak rozumiem te przepisy prawne, to zasiłek macierzynski czy chorobowe za czas l4 w czasie ciazy, liczone jest podstawy wymiaru którą stanowi średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesiecy. Jeśli tak jest i jeśli dobrze to rozumiem to wezmą pod uwagę Twoje ostatnie 12 miesiecy pracy z wyjątkiem miesiąca w którym odchodzisz czy to na l4 czy na macierzynski. Tak więc jeśli na l4 chcesz isc od maja, to podstawę wymiaru będzie stanowiło wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy aż do kwietnia. Jeśli w tym czasie dostałaś podwyżkę to nie znaczy to że podstawa wymairu będzie stanowila ta kwota z umowy po podwyżce ale w dalszym ciągu średnia z ostatnnich 12 miesięcy, łącznie z tą podwyżką więc im więcej miesięcy przepracujesz z tym wyższym wynagrodzeniem tym logiczne że ta średnia będzie wyższa. Znalazłam tez przykład że jeśli podpisaliscie nową umowę z tym samym pracodawcą która zmienia etat czyli wymiar czasu pracy to byłobby to tylko wtedy brane pod uwgę jako zupełnie "nowa" umowa i wtedy tylko ta kwota z tej umowy stanowiła by podstawe wymiaru zasiłku. Jeśli jednak nowa umowa przewiduje tylko i wylacznie podwyżkę ale nic poza tym nie zmienia to wciąz do sredniej wliczają Ci sie wczesnniejsze miesiace na kwocie z poprzedniej umowy.
Jeśli źle rozumiem to proszę mnie poprawić ale jestem w prawie identyntycznej sytuacji i przestudiowalam te przepisy dosc dokladnie i wlasnie tak je rozumiem :D

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem z Panią kadrowa i okazuje się że muszę przepracowac na tym stanowisku 3 m (pełne czyli bez dni chorobowych) i mój zasiłek chorobowy będzie liczony z ostatnich 3m ponieważ jest klauzula iz trzeba przepracowac na wyższej stawce min 3m aby l4 było liczone z tej kwoty. Następnie jeśli nie przedłuża umowy automatycznie zostanie przedłużona do dnia porodu a zasiłek macierzyński należy mi się czyli średnia z ostatnich 12 miesiącu

Odnośnik do komentarza

Koleżanka pracowała 4 miesiace zaszła w ciążę i od razu była na zwolnieniu 9 miesięcy płatne 100% macierzyński dostała 80% kwoty która zarabiala przez rok. Więc l3 też się wlicza do tych 12 miesięcy. Kiedyś można było założyć firmę na miesiąc płacąc najwyższa skladke i potem przejść na l4 i dostawalo się duża kwote przez całą ciążę i macierzyński jednak Zus to wylapal i zmienił zasady stąd te 12 miesięcy.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Tego typu zasiłki nigdy nie są przyznawane jednakowo, wszystko zależy od tego na jakich warunkach jest się zatrudnionym i jaka jest średnia wysokość wynagrodzenia. ZUS musi wszystko sprawdzić, przede wszystkim czy istnieje prawo do przyznania takiego zasiłku. Zdarzają się sytuacje, w których ZUS wstrzymuje wypłaty bądź żąda ich zwrotu. Dotyczy to zarówno zasiłku macierzyńskiego jak i chorobowego. Na ten temat zobacz więcej na tej stronie, z której dowiesz się w jakich sytuacjach ma to miejsce i jak tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, czy mogłabym prosić o wyliczenie zasilku chorobowego w ciąży?

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, od stycznia 2020 r do 14 czerwca 2020 przebywałam na zasiłku macierzyńskim i placilam tylko skladke zdrowotna 360 zl, byłam na dużym zuzie, od  15 czerwca- 13 pazdziernika przebywałam na chorobowym, pozniej przepracowałam 33 dni i znowu poszłam na chorobowe do dnia dzisiejszego przebywam opłacam tylko składki zdrowotne w wysokosci 380 zl, w listopadzie zapłacilam Zus w wysokosci 900 zł i w grudniu również 900 zł w zaokrągleniu. W jakiej wysokosci powinnam dostać zasiłek chorobowy?

czyli w roku 2020 oplacilam 10 zusów  po 360 zł i 2 zusy po 900 zł 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...