Skocz do zawartości
Forum

Spanie


Gość Kama1212

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko (11 miesiac) nadal zasypia ze mną. Próbowałam nawet metody 5 10 15 i dłuższych przerw. Krzyczy i płacze nawet 1,5 H. Jak zaśnie już ze mną to przez pierwsze 2h budzi się z płaczem co ok.20min. W nocy budzi się z przerazliwym płaczem. Dokarmiam piersią. Jeśli mąż idzie do jego pokoju, przytula dziecko w łóżku. Nie ma mowy o spaniu w łóżeczku. W 7 mcu może 2 tyg spał spokojnie w łóżeczku. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam problem, tyle że moje dziecko ma dwa lata. Od zawsze zasypia przy piersi, budzi się bardzo często, jeszcze nie przespała nocy, nocne płacze też przerobiliśmy i wyglądały tak samo jak u Was. Problemem były emocje, które nagromadziły się i dziecko musiało odreagować. Trzeba przeczekac. Konsultowałam się parokrotnie z pediatrą, powodem pobudek jest pierś, natomiast płaczu emocje.
Ale wiadomo, że najpierw trzeba wykluczyć ew inne powody, infekcje, itp.

Odnośnik do komentarza

Kiedy nasze starsze Dziecko budziło się przez ok rok czasu w środku nocy na 3 godziną zabawę (miał wtedy 1,5roku) robiliśmy badanie EEG zlecone przez neurologa. Nie wykazało nic złego, po prostu wyrósł. W przypadku młodszego dziecka badań nie robiłam. Gdy płakała w środku nocy musiałam Ją rozbudzać włączając tv bo inaczej się nie dało jej uspokoić. Ze starszym dzieckiem gdy był w wieku Pani Dziecka pojechaliśmy w środku nocy na pogotowie bo płakał niebywale. Gdy dojechaliśmy przestał płakać, lekarz zbadał i stwierdził że dziecku nic nie dolega, że pomogła zmiana miejsca.
Gdy córka miała rok i trochę płakała co noc próbując coś pokazać na łóżku, po jakimś czasie okazało się że śnił się jej zabawkowy pająk którego się bała. Przykładów mam całe mnóstwo bo moje dzieci nigdy dobrze nie spały niestety... Starsze dziecko dobrze zaczęło sypiać w wieku 3 lat. Z córką mam to samo co Pani. Ale w jej przypadku zauważyłam związek między częstym oglądaniem tv( przelotnie bo przed tv nie siedzi).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja bratanica przez pół nocy jęczała przez sen, trwało to kilka miesięcy, konsultowali się z lekarzami wielokrotnie, bali się że może ja coś boli a nie potrafiła jeszcze mówić, powodem był niedojrzały układ nerwowy, teraz ma 5 lat, wyrosła.
Warto zapytać pediatrę np na bilansie o możliwe powody, myślę że napewno Cię uspokoi.

Odnośnik do komentarza

Z innej beczki trochę Ostatnio miałam taka sytuacje z moim maluchem, że po spaniu - tak mi się przynajmniej wydawało że już się wybudził wzięłam go z bujaczka zaczęłam mówić itp a mały otwiera oczy uśmiecha się po czym usypia dalej i znowu się rozbudza ja go kładę na brzuchu on podnosi głowe rozgląda się i znowu usypia w sekundzie. Takie odplywanie trwało może parę minut ale mnie zaniepokoilo. Był jakby obecny i wybudzony a za chwilę śpi. Czy któraś mama miała podobnie?

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko tak miało od ok 1msc życia do (może) 9 msc. Moje dziecko odreagowywało jakieś przyjemne emocy i dlatego się uśmiechało, wyglądało identycznie jak u Pani. Wg neurologa nie był to sen bo wg niej tak male dzieci nie miewają snów ale takie przyjemne stany przebudzenia i zasypiania zdarzały się nam często.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z przedmówczynią.
Swoją drogą naturalne jest, ze dziecko potrzebuje bliskości matki, tak samo jak zasypianie przy piersi i nocne pobudki. To wszystko jest zjawiskiem naturalnym i mija z wiekiem. Nie jest to łatwe doświadczenie ale warto wytrzymać i dać dziecku to, czego najbardziej potrzebuje do prawidłowego rozwoju, obecności matki. Jest mnóstwo zalet spania z dzieckiem, ono samo zdecyduje kiedy chce sie wyprowadzić z łóżka rodziców.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...