Skocz do zawartości
Forum

Dentysta w ciąży


Gość an_na

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odwiedzam stomatologa regularnie co pół roku, dzięki temu wychwytuje on najdrobniejsze zmiany. Położna ze szkoły rodzenia uczulała na prawidłowy stan uzębienia. Próchnica zębów w czasie ciąży wpływa niekorzystnie nie tylko na nasze zdrowie ale również i na maluszka.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego warto warto dbać o zęby:

➡ O zęby warto dbać cały czas, jednak w ciąży na tę kwestię warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż zmiany hormonalne zachodzące w tym czacie połączone często z wymiotami i podjadaniem wpływają bardzo niekorzystnie na stan uzębienia przyszłej mamy.

➡ Stany zapalne i próchnica są niebezpieczne w ciąży, gdyż drobnoustroje odpowiedzialne za ich powstanie mogą przenikać do rozwijającego się płodu.

➡ W ciąży można bezpiecznie leczyć zęby – także ze znieczuleniem! O ciąży należy poinformować stomatologa a ten zastosuje odpowiednią metodę leczenia i łagodzenia bólu bezpieczną dla przyszłych mam.

➡ Przyszłe i świeżo upieczone mamy (do 42 dni po porodzie) u dentysty mają dodatkowe przywileje! Przykładowo w ich przypadku NFZ zapłaci za leczenie kanałowe wszystkich zębów!

➡ W ciąży możecie zdecydować się także na leczenie ortodontyczne.

➡Jeśli chciałybyście profesjonalnie wybielić sobie zęby lepiej poczekać z tym do czasu zakończenia karmienia piersią.

➡ Badanie stomatologiczne jest jednym z badań zalecanych w standardach opieki okołoporodowej (należy je przeprowadzić do 10 tygodnia ciąży).
https://szkolarodzeniaprenalen.pl

Odnośnik do komentarza

W ciąży miałam zęby zdrowe, nie było żadnych ubytków ani przebarwień, natomiast zdarzyło się coś innego. Otóż zęby zaczęły zmieniać swoją pozycję, z pionu zaczęły przechodzić w pozycję poziomą. Prawdopodobnie hormony lub też brak jakieś witaminy (dentysta ani ginekolog nie potrafią powiedzieć jaki jest tego powód) miało na to wpływ. Na dzień dzisiejszy aparat ortodontyczny pozwala mi wrócić do normalności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...