Skocz do zawartości
Forum

Akcje w Mazowieckim


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałabym polecić Wam kursy fotografii dla mam prowadzone na stronie www akademia-fotografii-dzieciecej pl [nie mam uprawnień do wpisywania linków- po www i przed pl są oczywiście kropki "."]
Kursy odbywają się przez internet, są też kursy stacjonarne w Warszawie.
Do wyboru
1. "Wprowadzenie do fotografii dla Mam"
2. "Fotografia dziecięca dla mam cz. I"
3. "Fotografia dziecięca dla mam cz. II"
4. "Obróbka i publikowanie zdjęć"
Można też zapisać się na 5. "Darmowy kurs komputerowy dla Mam" i poznać w ten sposób ludzi prowadzących te warsztaty.
A że portal jest nowy i intensywnie się promuje, to jeśli przy zapisach podacie w polu KOD PROMOCYJNY mój nick z tej strony "nulka1" to dostaniecie 5% zniżki, a ja dostanę punkty, które mogę tam wymieniać na zabawki, sprzęt, kursy itd.

Po wzięciu udziału w kursie staniecie się członkami Akademii i będziecie mogły wziąć udział w konkursach fotograficznych, w których wygrać można m.in. sesję fotograficzną, bezpłatne warsztaty, zabawki.
Mi udało się wygrać w konkursie udział w kursach 1-3, uczestniczę też w 5.
Żałuję, że nie miałam okazji wziąć udziału w warsztatach jak jeszcze byłam w ciąży, bo czasu było więcej no i moi chłopcy mieliby ładniejsze zdjęcia od początku.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy
nulka1

http://www.szipszop.pl/tickers/18344.gif
http://www.szipszop.pl/tickers/24496.gif

Odnośnik do komentarza

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Chustowe, prowadzone przez Agnieszkę Duda, mamę Ani i Franka, doradczynię noszenia oraz doulę, prezeskę stowarzyszenia Klub Kangura.
To ok. 2-godzinne warsztaty wiązania chust, dla początkujących i mniej zaawansowanych, z dziećmi od noworodka do ok. 6 miesięcy.
Mamy w ciąży oraz tatusiowie oczekujący maluszków również są mile widziani – dla nich będą specjalne lalki, które mimo brzuszka pozwolą przyswoić techniki wiązania chusty. Zapraszamy osoby zaczynające przygodę z chustą oraz tych, którzy już noszą, ale chcą poprawić swoją technikę lub usprawnić swoje umiejętności.
W czasie zajęć zostaną omówione różne rodzaje chust oraz nosideł miękkich, przećwiczymy dwa sposoby wiązania chusty długiej tkanej - idealne dla dzieci od pierwszego dnia życia - oraz będziemy wspólnie rozwiewać wątpliwości i odpowiadać sobie na pytania, które pojawiają w związku z noszeniem maluchów.
Zapraszamy tych z chustą i tych bez chusty – podczas zajęć dostępne będą chusty oraz nosidła treningowe.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy. Rezerwacja miejsca staje się wiążąca po dokonaniu wpłaty (w ciągu trzech dni od daty rezerwacji).
Informacje i zapisy: [EMAIL="info@bambamstudio.pl"]info@bambamstudio.pl, tel. 603-11-70-40
Miejsce zajęć: Bam Bam Studio, Al. Komisji Edukacji Narodowej 20 lok. U3, Warszawa

Odnośnik do komentarza

Spotkanie obędzie się 17 maja 2010 r. (poniedziałek) w godz. 15.00 - 19.00
Niezależnie od tego, jak jesteśmy ostrożni w opiece i wychowywaniu naszych pociech, dzieci ulegają wypadkom. Duża część tych wypadków ma miejsce w domu. Dlatego też rodzice muszą wiedzieć co robić, gdy dziecko ulegnie wypadkowi lub nagle zachoruje. Częścią spotkania będzie kurs pediatryczny poświęcony nauce udzielania pierwszej pomocy dzieciom.
Program spotkania:
· Zasady dotyczące bezpieczeństwa dzieci o których trzeba pamiętać.
· Ciało obce w drogach oddechowych, zadławienia
· Ocena stanu dziecka niepokojące objawy chorobowe, ocena po wypadku.
· Postępowanie z dzieckiem nieprzytomnym
· Resuscytacja krążeniowo-oddechowa niemowląt i dzieci
· Postępowanie w urazach i krwotokach
· Oparzenia
· Zatrucia u dzieci
· Drgawki u dzieci
· Użądlenia i ukąszenia (żmija)
· Domowe apteczki wyposażenie i sposób użycia
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Spotkanie organizuje Fundacja Dzieci Niczyje (www.fdn.pl) wraz z Ośrodkiem Szkoleń Ratowniczych EMS (www.ems.org.pl). Spotkanie odbywa się w ramach programu Dobry Rodzic-Dobry Start.

Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców dzieci w wieku 1-3 lata.


Ośrodek Szkoleń Ratowniczych EMS zajmuje się zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianym bezpieczeństwem i działaniem w sytuacjach kryzysowych. Organizuje prelekcje, pokazy, kursy pierwszej pomocy przedmedycznej dla firm, instytucji oraz zabezpieczenia medyczne imprez masowych (sportowych, rekreacyjnych, integracyjnych).

Zapraszamy!!
Spotkania odbywają się w: Praskim Centrum Dziecka i Rodziny Fundacji Dzieci Niczyje, ul. Walecznych 59, Walecznych (wejście B – II piętro)
Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie: http://www.dobryrodzic.pl/page.php?IDD=1&PID=284
Zapraszamy!
Karolina Lewandowska
redaktor portalu dobryrodzic.pl

Fundacja Dzieci Niczyje
ul. Walecznych 59
03-926 Warszawa
tel/fax. +48 616 16 69
Fundacja Dzieci Niczyje
Dobry Rodzic - Dobry Start


Odnośnik do komentarza

Miło nam zaprosić w imieniu Biblioteki Wilanowskiej na

PIKNIK RODZINNY: MAJÓWKA Z CHOPINEM

który odbędzie się w sobotę 15 maja 2010r., w ogrodzie Biblioteki Publicznej w Wilanowie (ul. Radosna 11).
Tym razem, z racji obchodów Roku Chopinowskiego, głównym bohaterem spotkania ze sztuką w tle, będzie ów wybitny pianista i kompozytor.

Początek: godzina 10:00.

W programie:

Frycek, fortepian i jego muzyka – życie i twórczość w konkursie i zabawie
wystawa portretów Chopina (do końca czerwca)
występ zespołu „Kuźnia Artystyczna” (ok. godz. 12)
koncert zespołu wokalnego „Signum” (ok. godz. 13:30)
przedstawienie Teatru Wariacja pt.: „Frycek Chopin” (ok. godz. 14)
warsztaty tańców polskich – wszyscy uczymy się tańczyć poloneza
loteria fantowa (nasza firma jest jednym ze sponsorów nagród)
grill

Przy jednym ze stoisk swoje książki będzie podpisywała Dorota Gellner – Dama Orderu Uśmiechu, poetka, autorka tekstów piosenek dziecięcych, m.in. „Zuzi - lalki niedużej”.
Przy innych dzieci będą przygotowywać laurki dla swoich mam, malować instrumenty z masy papierowej, tworzyć dzieła plastyczne inspirowane muzyką Chopina.

Nieustającą zabawę i moc wrażeń zapewni dzieciom oraz ich rodzicom Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów „KLANZA”.

Piknik poprowadzi Maciej Gąsiorek – aktor Teatru Rampa, znany dzieciom z programu „Budzik”.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

„Frycek Chopin” – na wesoło opowiedziane 15 lat życia Fryderyka Chopina.
Pierwsze lekcje muzyki i zetknięcie z Mozartem, Bachem; wyjazdy na wieś, a tam słuchanie muzyki ludowej, salonowe życie i granie koncertów. Oto codzienność młodego Fryderyka. Przede wszystkim jest to jednak opowieść o tym wesołym, pełnym życia, małym Frycku, który kochał muzykę.

Kuźnia Artystyczna – repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni narodowe: krakowiaka, mazura, poloneza, kujawiaka, oberka oraz tańce i pieśni ludowe wybranych regionów Polski (np. Beskidu Śląskiego) oraz rodzimego Wilanowa. Tancerze "Kuźni" reprezentują Wilanów w ogólnopolskich turniejach tańców polskich oraz, od 2002 r., uczestniczą w organizacji Królewskich Turniejów Tańców Polskich w swojej dzielnicy. Zespół występuje w Polsce i za granicą. Spotkał się z uznaniem publiczności na Ukrainie (2004), we Francji (2005), Czechach (2006/2007) oraz Białorusi (2007). Sam zaś gościł młodzież ze szkół polonijnych z Kazachstanu i Lwowa oraz z zaprzyjaźnionego zespołu "Radost" z Pardubic w Czechach.

Zespół wokalny „Signum” – wspierany przez Towarzystwo Muzyczne im. Edwina Kowalika, wykonuje pieśni religijne oraz świecie.
Zespół nagrał 5 płyt, koncertował na Białorusi, Morawach, Litwie oraz w Czechach. Zdobył I nagrodę na przeglądzie kolęd „Białołęckie Betlejem” (2003), główną nagrodę w swojej kategorii na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Sakralnej „Łapskie Te Deum” oraz Grand Prix na Mazowieckim Ekumenicznym Festiwalu Pieśni Adwentowej (2008).

Patronat honorowy:

Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

Sponsorzy:

KIDS TOWN – kolorowe pokoje dziecięce
„Siedem minut w niebie” – Atelier Womenline i Salon Georgia
Towarzystwo Muzyczne im. Edwina Kowalika – wspieranie niewidomych w muzyce
Firma 2000

materiał przygotowany przez: Bibliotekę Publiczną w Wilanowie


Odnośnik do komentarza

Bam Bam Studio to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Każda Mama znajdzie tu coś dla siebie, od fachowej opieki nad pociechą, poprzez ciekawe książki aż po interesujące warsztaty. Na wszystkie Mamy, także te przyszłe 26 maja w Bam Bam Studio czekają:

PYSZNA ZABAWA dla Mam z dziećmi

W godzinach 15.30 – 17.00 wszystkie Mamy z maluchami zapraszamy do wspólnego świętowania i szaleństwa podczas zabaw z animatorami Bam Bam Studio zakończonych CZEKOLADOWĄ UCZTĄ.

Wstęp: 25 zł (cena obejmuje wstęp mamy i dzieci), 10 zł (dodatkowy opiekun).

ATRAKCYJNE KSIĄŻKI W PROMOCJI:

  • „Pyszna mama. Zdrowe jedzenie dla ciebie i twojego dziecka” książka ze smakowitymi przepisami dla kobiet w ciąży. 10% rabatu.
  • „Jesteś tym, co jesz” rewelacyjna dieta Gillian McKeith okrzyknięta hitem w Wielkiej Brytanii. 10% rabatu.
  • „Encyklopedia żywienia. Przewodnik po zdrowym życiu A-Z” Gillian McKeith – pozycja udziela odpowiedzi na wiele pytań min.: co jeść, a czego unikać w przypadku różnych chorób i schorzeń, co ma ile kalorii i ile wartości odżywczych. 10% rabatu.

Nie tylko w tę środę, ale i na codzień czekają na Mamy:

  • Gimnastyka Mamy i Smyka- zajęcia dla mam z małymi dziećmi (do 1 roku życia) wspomagające szybki powrót do formy po urodzeniu dziecka, cena: 35 zł*/120 zł**.
  • Gimnastyka z Brzuszkiem- zajęcia ogólnokondycyjne dla kobiet w ciąży, cena: 35 zł*/120 zł**.
  • Warsztaty chustowe- ok. 2-godzinne zajęcia wiązania chust, dla początkujących i mniej zaawansowanych, z dziećmi od noworodka do ok. 6 miesięcy, cena: 60 zł.
  • Kurs Pierwszej Pomocy Pediatrycznej– kurs pediatryczny dla rodziców, opiekunów i osób spodziewających się dziecka, cena 150 zł.
  • Mleko Mamy- warsztaty psychologiczne i laktacyjne dotyczące karmienia piersią, cena: 45 zł.
  • Kawa z mlekiem- warsztaty ekologicznego pieluszkowania, cena: 15 zł.


Serdecznie zapraszamy do Bam Bam Studio w Dzień Mamy a także w każdy inny dzień roku!

Informacje i zapisy:[EMAIL="info@bambamstudio.pl"]info@bambamstudio.pl, tel. 603-11-70-40, www.bambamstudio.pl.

*pojedyncze zajęcia
** karnet miesięczny

Odnośnik do komentarza

Zapraszamy rodziców dzieci chorych na mukowiscydozę, nowotwór, padaczkę, astmę, cukrzycę na:
Bezpłatny Autorski Warsztat Bajkoterapeutyczny

Termin: 14 i 15 czerwca 2010 r

/miejsce Warszawa - zajęcia podzielone są na dwa spotkania/

Konieczne zapisy pod nr telefonu 22 646 48 38 (od 9.00 do 16. 00) lub fundacja@drabina.org

Uczestnicy naszych zajęć otrzymają audiobooki z bajkami-pomagajkami czytane przez Marię Seweryn.

Na spotkaniu do wglądu najnowsze pozycje bajkoterapeutyczne na temat powyższych chorób.

więcej Bajka - Pomagajka - Warsztaty dla dzieci i rodziców

Odnośnik do komentarza

Zapraszamy serdecznie na piknik z okazji Dnia Dziecka, który ma się odbyć w dniu 30 maja br. na terenie parku miejskiego w Otwocku.
Impresariat - imprezy organizowane przez Otwockie Centrum Kultury

W ramach gier i zabaw dla dzieci Stowarzyszenie ,,Azymut Mazowsze'' przygotowuje mini rajd przygodowy pod nazwą ,,Rajd Krasnoludków i Krasnoludów". Rodzice wraz z dziećmi, przy pomocy mapy poszukiwać będą miejsc w których, będą do zrealizowania specjalne zadania sprawnościowe ;)

Na najlepszych czekają ciekawe nagrody, a dla każdego uczestnika honorowy dyplom.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, od godziny 12-ej.

Odnośnik do komentarza

Martek73
Dziewczyny wracajcie.

Gdzie się podziewacie??????????????

Dobre pytanie:Oczko:

Franuś wreszcie zaczął drogę przez szczepienia, więc jestem spokojniejsza. Kontrola wyszła pozytywnie i teraz czeka nas badanie w styczniu.

W poniedziałek wymykamy się na urlopik na wiochę.

Poza tym dużo spraw na głowie i mało czasu:sarcastic:

Asia mama Stasia (2.07.2005) i Franka (10.12.2009)
http://lb5f.lilypie.com/FdNYp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Ev2pp1.png

Odnośnik do komentarza

W czerwcu:
- wyprawa w głąb siebie - łagodne wprowadzenie do medytacji: Warszawa 26-27.06
- nocne siedzenie dla zaawansowanych 18-19.06, Warszawa

Dni otwarte już 17.06 od 17-tej do 18.30, Warszawa

W lipcu:
- wakacje z medytacją 3-11.07, Wolimierz
- warsztaty o relacjach 19-25.07, Puszcza Drawska

W sierpniu:
- podróż duchowa w Himalaje 21.08-06.09
- warsztat dla przyszłych mam 24-29.08, Puszcza Drawska

Więcej informacji na stronie Fundacja Fundament - medytacja i techniki relaksacyjne Warszawa, Kraków.

Odnośnik do komentarza

AsJa
Martek73
Dziewczyny wracajcie.

Gdzie się podziewacie??????????????

Dobre pytanie:Oczko:

Franuś wreszcie zaczął drogę przez szczepienia, więc jestem spokojniejsza. Kontrola wyszła pozytywnie i teraz czeka nas badanie w styczniu.

W poniedziałek wymykamy się na urlopik na wiochę.

Poza tym dużo spraw na głowie i mało czasu:sarcastic:

Miłego urlopiku.

A gdzie podziewa się reszta????????????????????????

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Już czwarty raz w Warszawie 19-20 czerwca na terenie wyścigów konnych odbędą się największe w Polsce Targi Mother & Baby!

To wydarzenie zyskało sympatię wielu mam, które najpierw w ciąży a teraz już z małymi dziećmi przychodzą na wydarzenie jakim jest Mother & Baby.

Wyjątkowość tego wydarzenia to przede wszystkim odpowiednio dobrany program konsultowany z wysokiej klasy specjalistami.

Nasze Targi to również wyjątkowa okazja do super zakupów dla rodziców spodziewających się dziecka.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza

już wakacyjnie na forach pewnie,po pracy każdy i tak gdzies na placu zabaw,w wie zawsze różne atrakcje,
Jadranka wyciagneła mnie na basen i słusznie,jeszcze nie zapomniałam ,jak się pływa;-)
ostatnio jadranka napomkneła mi ,ze marzą jej sie kolczyki,wiec powiedziałam,ze jezeli chce,mozemy pójsc do kosemtyczki,ale warunek jest taki,ze musi byc tegto pewna,nastenego snia juz miałą kolczyki-byla tak zdeterminowana,odwazna,ze ,podejrzewam,ze ja,dorosła,na pewno chociaż trochę bym panikowała,ona siedzac na fotelu i i czekajac na zabieg,stwierdziła,ze jest troche zestresowana,ale to nic...nosi dumnie kolczyki,odlicza,ile jej zostało,do momentu,kiedy bedzie już mogła zmienic te ze stali chirurgicznej na normalne,wiec jeszcze bedzie rytuał kupowania,jadranka zawsze była taka kobietka

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/18377.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Wawianki..

Ja tu regularnie zaglądam, sprawdzam.. i aż nadziwić sie nie mogę, że stołeczny watek taki skromniutki.

Może jeszcze się rozrusza?

Jak widać na moich suwaczkach - hoduję małe Zawilątko (prawdopodobnie będzie to Janeczka) :wink:
Mam nadzieję urodzić je zdrowo w szpitalu na Madalińskiego - mimo, że kilka placówek bliżej to tam mam prowadzoną ciążę i trochę dobrego o nim słyszałam.

Mam nadzieję, że jak już będę w 100% mamą..to czasem na jakąś poradę dotyczącą macierzyństwa w Stolicy będę mogła od Was liczyć :D
bo ja adoptowana Warszawianka..z Warmii. Choć już 11lat minęło, wciąż to miasto odkrywam.

POZDRAWIAM!

http://www.suwaczki.com/tickers/ltdgb201db9yei4y.png

http://lb2m.lilypie.com/DCL0p1.png:mdr: http://s2.pierwszezabki.pl/010/0104789a1.png?2552

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...