Skocz do zawartości
Forum

Akcje w Mazowieckim


Rekomendowane odpowiedzi

Małgosia
ja mogę być ciele ;)

Asia pracujesz trochę w ogrodzie? czy nie masz czasu?

Po pierwsze nie mam czasu, po drugie trwają u nas prace i nie ma sensu nic robić póki nie skończą. Ale coś tam rośnie - oczywiście to zasługa teściowej:Oczko:

Zimno dziś, co? Wczoraj było tak fajnie mega ciepło:sarcastic:

Asia mama Stasia (2.07.2005) i Franka (10.12.2009)
http://lb5f.lilypie.com/FdNYp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Ev2pp1.png

Odnośnik do komentarza

Małgosia
zimno a ja dzisiaj na rowerze będę musiała jechać po Tadzika, bo M jedzie na Żoliborz oddać zastępcze auto a wróci oplem mojego brata, bo w naszym jeszcze coś muszą zrobić po przeglądzie i będziemy mieli go jutro u nas, a do brata samochodu to ja nie wsiadam :36_19_3:

no to ogród masz pewnie piękny ;)

mam nadzieję, że nie zmokłaś:sarcastic:

ogród to raczej zadeptany mam:Oczko:

Asia mama Stasia (2.07.2005) i Franka (10.12.2009)
http://lb5f.lilypie.com/FdNYp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Ev2pp1.png

Odnośnik do komentarza

Masz wątpliwości, jak reagować, gdy twoje dziecko wpada w złość? Chciałbyś zrozumieć dziecięce emocje? Nie wiesz, co robić, gdy maluch nie chce jeść albo buntuje się przed pójściem do przedszkola? Może dopiero przyjdzie ci się zmierzyć z podobnymi problemami i chciałbyś się na to przygotować? A może Twoje dziecko to chodzący skarb, a Ty chciałbyś dowiedzieć się, jak rozwijać jego samodzielność? Niezależnie od odpowiedzi na powyższe pytania zapraszamy wszystkich rodziców na cykl warsztatów umiejętności wychowawczych.

Warsztaty te ułatwiają rodzicom spojrzenie na świat oczami dziecka oraz wspomagają budowanie z nim głębokich i zdrowych relacji, pozwalają lepiej zrozumieć rolę rodzica i poczuć się pewniej w tej roli. Umożliwiają zdobycie umiejętności takich jak skuteczna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie z trudnymi emocjami czy konsekwentne ustalanie zasad. Rodzice będą mogli podczas tych zajęć poszerzyć swoją wiedzę oraz znaleźć rozwiązanie wielu problemów wychowawczych.

Cykl zajęć składa się z 10 spotkań. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w formie 2,5 - godzinnych spotkań o charakterze warsztatowym. Istnieje możliwość uczestnictwa w całym cyklu bądź pojedynczych warsztatach. Rodzice mogą przyjść na w zajęcia sami, ale istnieje również możliwość zabrania swojej pociechy – młodsze dzieci mogą przebywać w tym czasie w sali warsztatowej, starsze mogą pozostać w sali zabaw pod opieką animatora.

Tematy poszczególnych spotkań:

  • Jak radzić sobie z emocjami dziecka i swoimi, takimi jak złość, bezradność, lęk, zazdrość (2 spotkania);


  • Jak stawiać granice dziecku i ustalać zasady;


  • Jak zachęcić dziecko do współpracy: chodzenia spać, sprzątania, odrabiania lekcji;


  • Jak rozwijać samodzielność u dziecka i pomóc mu uwierzyć w siebie;


  • Jak uważnie słuchać dziecka dostrzegając jego potrzeby;


  • Jak być konsekwentnym, wymagającym i zarazem kochającym rodzicem;


  • Kiedy i jak rozwiązywać problemy i konflikty wspólnie z dziećmi;


  • Jak pomóc dziecku wyjść z roli „niejadka”, „bałaganiarza”, „mazgaja”;


  • Jak chwalić dziecko i budować jego adekwatną samoocenę.

Osoba prowadząca:

Dorota Gradzińska – psycholog z 12-letnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów dla rodziców. Ukończyła psychologię na SWPS i resocjalizację na WSPS oraz liczne szkolenia z pomocy psychologicznej i psychoterapii, w tym roczny kurs terapii systemowej rodziny. Jest członkiem Sekcji Psychoterapii SPCh, należącego do Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.

Od prowadzącej: „Praca z rodzicami jest dla mnie pasją, cieszę się widząc jak rodzice rozwijają się i są szczęśliwi ze swoimi dziećmi, potrafią je rozumieć, słuchać, mądrze wspierać, bawić się z nimi i dobrze je przygotowywać do dorosłego, odpowiedzialnego życia.”

Terminy:

Zajęcia rozpoczynają się 29 kwietnia 2010r. – terminy kolejnych spotkań w zakładce Terminy Warsztatów.
Prosimy o rezerwację miejsc telefonicznie pod numerem 603-11-70-40 lub drogą elektroniczną [EMAIL="info@bambamstudio.pl"]info@bambamstudio.pl. Rezerwacja staje się wiążąca po dokonaniu wpłaty pełnej kwoty za warsztat lub cykl warsztatów.

Wpłaty należy dokonać w ciągu trzech dni od daty dokonania rezerwacji i lub bezzwłocznie w przypadku rezerwacji dokonywanych w ostatnim tygodniu przed planowanym terminem zajęć (na miejscu w recepcji Bam Bam Studio lub przelewem).

Więcej informacji na stronie www.bambamstudio.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Odnośnik do komentarza

Witam się

Jestem taka zalatana że na nic nie mam czasu. W pracy mam taki zap.... że mózg staje.
A w ogóle to kto na kawkę leci ze mną? Stawiam szarlotkę.

AsJa zadeptany czy nie to pewnie piękny. Ja na działce mam ogródek i czasem w nim robię jak znajdę moment a tak to pilnuje kwiatków mama mojego M.

Małgosiu rowerek super sprawa.

Uciekam na kawke

http://www.suwaczek.pl/cache/8b301bd36c.png

06.12.200812.05.2009[*] 2.01.2010
Odnośnik do komentarza

ewa26
Witam

I znów na kawkę zapraszam. Dziś jakiś taki dzien mam do d....i ogólnie jestem zła

Ja też właśnie kawkę wypiłam:)
Czemu jesteś zła?

Dziewczynki to mój pierwszy post w tym wątku.
Wie może któraś z WAS o jakimś mieszkaniu do wynajęcia? Do ok. 1300+ rachunki
Jeśli tak proszę o namiary.
Muszę w miarę szybko coś znaleźć.

Pozdrawiam
Miłego dzionka:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57266.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-57270.png
http://s5.suwaczek.com/200802241141.png

Odnośnik do komentarza

YouTube - Buraka Som Sistema - Kalemba (Wegue Wegue)
robimy sobie dyskotekę z Jadranką przy Buraka som sistema-przypomnialy mi sie czasy jak była bardzo mała,moze z rok i tak samo z nia tańczyłam-tzn trzymałam ja na rękach-smiała sie tak samo jak teraz,tylko mokra jestem,bo waży nieco wiecej;-)
dawno tak nie robiłyśmy,tzn zdarza nam sie robic domowy klub,ale tańczymy oddzielnie-a teraz jak wytelepałam ja na rekach,to stanął mi przed oczami obraz z czasó jak była taka malusia,rany

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/18377.png

Odnośnik do komentarza

Hej::):

Ewa mam nadzieje, że humor już lepszy:great:

Beti witamy i fajnie, że udało się tak szybko z mieszkaniem:great:

Kluska przyjemne szaleństwo ::): I jak Jadranka próbowała już rolki?

Małgosiu koszmar jest z tym załatwianiem komunijnym. Mam wrażenie, że gubi się w tym wszystkim sedno:sarcastic:

Asia mama Stasia (2.07.2005) i Franka (10.12.2009)
http://lb5f.lilypie.com/FdNYp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Ev2pp1.png

Odnośnik do komentarza

AsJa
Hej::):

Ewa mam nadzieje, że humor już lepszy:great:

ogólnie jakoś taki dzień miałam straszny, jak już się obudziłam to czułam że będzie źle ale potem mi przeszło już :super:

A ja siedzę sobie w pracy od 8.30 i nadrabiam zaległości z tygodnia, kiedy to nie mogłam zostać w pracy dłużej (tylko we wtorek i piątek zostałam ale to po 1,5 godzinki), dziś chyba do 14-15 posiedzę. Olek u ojca, mój M w Płocku (podrzucił mnie do pracy i ma wracając odebrać) więc nadrabiam.

Witam nowa mamusie:36_1_21:

Uciekam na expesso

http://www.suwaczek.pl/cache/8b301bd36c.png

06.12.200812.05.2009[*] 2.01.2010
Odnośnik do komentarza

rolki juz wypróbowane,wczoraj po szkole/pracy byłyśmy na placi zabaw,dzisiaj pół dnia poza domem -również plac zabaw,na mieście na obiedzie-tez w rolkach,na spacerze z psem-każda wolna chwila jest dobra,zresztą zawsze jak wychodzimy ,to z "czymś"-rower czy hulajnoga,do najbliższego placu zabaw kawałek całkeim niezły,na piechotę trochę nudno;-)
dzisiaj moje dziecko w ogóle ywjątkowo przesłodkie,tzw nasz dzień,bo jacka nie było,całusieńka sobota nasza,zreszta ona zawsze była pieszczochem

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/18377.png

Odnośnik do komentarza

w tym tygodmoi utwieram kolejny etap odchudzania,przez ostatnie pól roku troche sobie odpuszczałam,czasami pozwalalam sobie na pieczywo,słodycze,makaron itp,w tym tyg wracam do warzyw w głównej mierze i nie jedzenia kolacji-a to wg mnie podstawa sukcesu,plus siłownia-na razie schudłam półtora kilo,na bazarku większy wybór warzyw,sałata robi swoje,ech kiedy będę po prostu szczupła?:Padnięty:

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/18377.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś wolne w pracy, mój M o 4 wyjechał (tylko kanapki mu o 4 robiłam na drogę), Olek ma wolne od przedszkola...ale i tak o 7.30 wstał. Nie obudził mnie, wstał zrobił sobie płatki z mlekiem i poszedł oglądać bajki u siebie :36_1_21: Potem około 9 tylko jakaś tajemnicza łapka mnie głaskała (tzn moje dziecko) abym już wstawała.

Wyprałam firanki i zasłony, umyłam okna zaraz dalej za robotę się biorę a potem na działkę uciekamy:)

Kurcze kiedy spotkanko???????:36_33_7:

A i dostałam awans........od maja jestem Koordynatorem ds Sprzedaży działu Szkoleń.......

http://www.suwaczek.pl/cache/8b301bd36c.png

06.12.200812.05.2009[*] 2.01.2010
Odnośnik do komentarza

WARSZTAT I 29.05.2010 w godz. 9.00 - 16.00
Droga do dialogu – jak poprzez rozmowę nawiązać kontakt z własnym dzieckiem? – godz. 9.00 – 12.00
Przerwa - godz. 12.00 - 13.00
Domek z kart – czyli jak skutecznie stawiać dziecku granice? – godz. 13.00 – 16.00

WARSZTAT II 12.06.2010 w godz. 9.00 - 16.00
Wojna bez przegranych – czy to możliwe? O tym, jak bez walki rozwiązywać konflikty z dziećmi
godz. 9.00 – 12.00
Przerwa - 12.00 - 13.00
Rywal czy przyjaciel? – jak sprawić, żeby rodzeństwo żyło w zgodzie - godz. 13.00 – 16.00

WARSZTAT III – 26.06.2010 w godz. 9.00 - 16.00
Nas troje... - O tym jak dziecko przejmuje rolę partnera
godz. 9.00 – 12.00
Przerwa - godz. 12.00 - 13.00
Psyche czy soma – o różnych somatycznych zaburzeniach u dzieci, np: moczenie się, tiki, ssanie kciuka, obgryzanie paznokci, nadpobudliwość - godz. 13.00 – 16.00

UWAGA: Dla uczestniczek tegorocznej "Wyprawa Mama" cena specjalna:
160 zł - jeden warsztat
450 zł - pakiet trzech warsztatów

Dodatkowo zapraszamy na specjalne spotkanie warsztatowe z psychologiem oraz dietetykiem w dniu 15.06.2010 (wtorek) w godz. 17.00 – 20.00 w specjalnej cenie 120 zł!
Kiedy moje dziecko nie chce jeść – O tym, jak pomóc dziecku polubić jedzenie

Więcej informacji Widnokrąg - Centrum Psychologiczne - Strona Główna

Odnośnik do komentarza

witam

Ewa gratuluję awansu!!!!! :brawo:
Kluska jak odchudzanie?

a co u reszty? jak po weekendzie majowym?

My byliśmy poza Wawą i przedłużyliśmy sobie pobyt do czwartku. W końcu wypoczęliśmy całą rodziną ::): aż się nie chciało wracać ale niestety obowiązki wzywają.....

pozdrawiam gorąco

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Warszawskie Targi Książki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców a przede wszystkim Najmłodszych Czytelników. Dlatego wśród wydarzeń towarzyszących nie zabraknie tych, skierowanych do dzieci.
Uważamy, że już od najmłodszych lat warto oswajać dzieci ze światem książek. Chcielibyśmy również aby Warszawskie Targi Książki były miejscem przyjaznym dla rodziców, którzy zechcą na nie zabrać swoje pociechy.
Serdecznie zapraszamy na Warszawskie Targi Książki! Odwiedzajcie nas całymi rodzinami!
Jedną z głównych atrakcji Warszawskich Targów Książki będzie specjalny kącik zabaw dla dzieci. W „Kąciku w Muchomorkowie”, mini-miasteczka przeniesionego prosto z książek Zofii Zakrzewskiej-Klosy o świecie COTKOTU, na dzieci w różnym wieku czekają prawdziwie magiczne chwile. Przez 4 targowe dni będą mogły w bajkowej scenerii stworzyć m.in. własną książkę, bawić się z ulubionymi bohaterami, rozwiązywać zagadki, rysować, wycinać i lepić małe dzieła sztuki, tworzyć własną biżuterię. Dodatkowo artystka Helena Klosa, wraz z pomocnikami, będzie malować buźki maluchów w fantastyczne wzory. Każde dziecko będzie mogło wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.
Na najmłodszych miłośników literatury czeka dodatkowa niespodzianka – Krystyna Czubówna, znana dziennikarka i lektorka, będzie czytała fragmenty najnowszej książki Zofii Zakrzewskiej-Klosy „Spadające gwiazdy już trochę większej Helenki”.
W czasie zabawy nad dziećmi będą czuwali plastycy oraz specjaliści od opieki nad dziećmi. Oprócz tego na zmęczone zabawą maluchy będzie czekał mały poczęstunek i napoje. Wszystkie kreatywne zabawy zostały przygotowane i będą przeprowadzone przez wydawnictwo COTKOTU oraz pracowników Mamma Mia, warszawskiej kawiarni i miejsca spotkań mam z dziećmi.

Krystyna Czubówna zdecydowała się na udział w targach i czytanie konkretnej książki nie bez powodu. Mówi, że:
- Czytając wnuczkom przed snem kolejne baśniowe przygody tytułowej Helenki i Cotu, sama dałam się porwać magii świata COTKOTU. „Spadające gwiazdy....“ to książki wyjątkowe pod każdym względem. Napisane pełnym uroku językiem, przepięknie ilustrowane, wręcz zdobione, są jakby nie z tego z świata. Poruszają wiele ważnych tematów, uczą wrażliwości i bycia dobrym. Pobudzają wyobraźnię małych i dużych. Zacierają granicę między jawą a snem.

Jak widać, na Warszawskie Targi Książki koniecznie trzeba wybrać się z dziećmi!
Do Kącika w Muchomorkowie dołącza również firma BB Stretch. Dzieci będą bawić się między innymi "Magicznym woreczkiem", który jest zestawem drewnianych przyborów do ćwiczeń umożliwiającym wykonanie zabaw pamięciowych, zręcznościowych, koordynacyjnych i na spostrzegawczość. Wykonywane ćwiczenia zawarte w programie BB Stretch usprawniają między innymi pracę dwóch półkul mózgowych.

Program „Kącika w Muchomorkowie”

Czwartek
11.00-13.00 Nanny Express
Zabawy dla dzieci, w tym m.in. tworzenie własnych książek, malowanie postaci, łowienie bohaterów z książek wydawnictwa COTKOTU. Konkurs z nagrodami!
13.00-15.00 Wydawnictwo Publikat
Autorka książki "Wyszywanki i inne robótki ręczne" Katarzyna Proniewska-Mazurek poprowadzi warsztaty dla dzieci, opierając się na pomysłach zebranych w swojej książce.
15.00-16.00 Wydawnictwo COTKOTU
Malowanie buziek najmłodszych gości targów przez plastyczkę Helenę Klosę. Konkurs z nagrodami!
16.00-18.00 Mamma Mia
Dużo rysowania, malowania, tworzenia, chlapania. Artystyczne wyzwania dla maluchów. Konkurs z nagrodami!

Piątek
11.00-13.00 Nanny Express
Zabawy manualne i plastyczne dla dzieci, w tym tworzenie masek i innych ozdób, dekorowanie strojów. Konkurs z nagrodami!
13.00-14.30 BB Stretch
Zabawy z "Magicznym woreczkiem", zestawem drewnianych przyborów do ćwiczeń i zabaw pamięciowych, zręcznościowych, koordynacyjnych i na spostrzegawczość.
15.00-16.00 Wydawnictwo COTKOTU
Malowanie buziek najmłodszych gości targów przez artystkę Helenę Klosę. Konkurs z nagrodami!
16.00-18.00 Wydawnictwo Na Przytulnej
Czytanie bajek o piesku Dingo, kolorowanki z serii książeczek o przygodach pieska oraz lepienie figurek australijskich zwierzątek.

Sobota
10.00-12.00 Nanny Express
Ekspertki z agencji niań radzą, jak zachęcić dzieci do czytania. A dla maluchów m.in. pisanie książek, tworzenie postaci bohaterów w oparciu o świat COTKOTU. Konkurs z nagrodami!
12.00-13.00 Wydawnictwo Olesiejuk
Edyta Jungowska czyta najmłodszym fragmenty książek.
13.00-15.00 Traffic Club
Coś dla starszych dzieciaków - zabawa z bohaterami Gwiezdnych Wojen.
15.00-17.00 Wydawnictwo Zakamarki
Matematyczne eksperymenty, konstruktorskie wyzwania i detektywistyczne łamigłówki z ZAKAMARKAMI.
17.00-19.00 Mamma Mia
Zabawa z gliną, tworzenie plakatów, puzzli i chorągiewek. Dużo rysowania, malowania i chlapania – dziecięca sztuka kontra różne techniki plastyczne. Konkurs z nagrodami!

Niedziela
10.00-11.00 BB Stretch
Zabawy z "Magicznym woreczkiem", zestawem drewnianych przyborów do ćwiczeń i zabaw pamięciowych, zręcznościowych, koordynacyjnych, na spostrzegawczość.
11.00-13.00 Wydawnictwo Ezop
Trollowisko! Warsztaty plastyczne z Agatą Dudek, autorką ilustracji do książki "Piecyk, czapeczka i budyń" Anny Onichimowskiej.
13.00-15.00 Nanny Express
Dla dzieci – warsztaty plastyczno-rozwojowe, w tym „łowienie” bohaterów bajek, quiz bajkowy oraz konkurs z nagrodami!
15.00 – 16.00 Wydawnictwo COTKOTU
Krystyna Czubówna czyta dzieciom książkę Zofii Zakrzewskiej-Klosy "Spadające gwiazdy już trochę większej Helenki". Również malowanie buziek przez Helenę Klosę, bohaterkę książki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...